atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:25:58
Treeshadow

reku tev atbilde! pievienojies baptistiem, un nebūs jāsūdzās

atkal man viss jānokārto citu vietā... pfff...
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 11:28:30
pich
Visticamāk es Teeshadow neuzņemtu draudzē. Man ir ĻOOOTI lieli jautājumi cilvēkiem, kuri maina konfesijas nevis atziņas, bet patīk, nepatīk iemesla dēļ!
vilks
# Labojis vilks: 2010.10.07 11:28:54
pich_
reku tev atbilde! pievienojies baptistiem, un nebūs jāsūdzās
tu nepamanīji, ka Treeshadow gribēja nevis pati kristīties, bet gan kristīt bērnu. Baptisti, cik zinu, bērnu diez vai kristīs (ja maziņš un pats vēl neapliecina savu ticību).
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 11:30:38
Bērnus( maziņus ) mēs svētījam. Marka 10: 13-16
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:34:21
vilks

okok
vispār jau tā bērnu kristīšana ir jocīga padarīšana
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.07 11:35:45
pich, tu jau pats ar šo atbildi - sauja sīknaudas Dieva acīs
Es tā īsti nesaprotu, ja tu esi kristietis, tad tavas pārdomas šeit ir vērā ņemamas, jo evaņģēlijs šai sakarā ir - ticīga bet nabadzīga cilvēka noziedota sīknauda kā upuris Dieva acīs ir tik pat vērta cik bagātā 100Ls etc un pat vairāk, jo tiešām priecīga devēja sirds ir vērtība, bet ja tas ir tikai tāda tradicionālā nekristieša papļāpāšana - cik gribēšu, tik ziedošu, pasarg Dievs, tikai ne mācītājam un ko gribēšu, to ziedošu un galu galā neko neziedošu. Neziedo, bet te ir runa par kristiešu ziedojumiem.
bitukas labi tev pasludina bauslību saistībā ar ziedošanu.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 11:38:04
Indriķis(labs )
bitukas labi tev pasludina bauslību saistībā ar ziedošanu
ņepoņel...
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:39:42
vilks bet kur tad vēl var sūdzēt grēkus, ja ir teikts - "izsūdziet cits citam savus grēkus"? (Jēkaba vēstulē)

Nu cilvēki jau nav tikai baznīcā.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:40:09
tikko palasījos vecu diskusiju, kur masiks rakstīja, ka baznīcai šī ikgadējā nodeva IR jānoraksta kā brīvprātīgs ziedojums (neskatoties uz to, ka tiek uzrādīta minimālā summa), jo pretējā gadījumā var zaudēt reliģiskas organizācijas statusu + no "ziedojumiem" sāks iekasēt nodokļus.
kāds varētu pakomentēt?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:41:10
bitukas , tas ir labi saprotams luteriskas Dieva vārda pasludināšanas- bauslības un Evaņģēlija dialektikas kontekstā.
Tev būs- ir bauslība ,
tu to dari no sirds, jo esi pateicīgs Dievam - evaņģēlija auglis pie ticīgā.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:48:34
indriķis(labs)
Zini, es nejūtos bauslības sludinātājs, it sevišķi attiecībā uz finansēm. Pie tam, tas kura sirdī ir Kristus, bauslības JĒGU piepilda. Ticība rada darbus. Mana meitiņa man nes zīmējumus nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka ar sava bērna mīlestību mīl mani. Taču par nesaklātu gultu tā vai tā dabūs aizrādījumu.
Un ne jau man luterāni mācīt, vēl jo vairāk "pareizo", bet vai nebija bauslību jāpasludina, lai cilvēks saprastu Evaņģēlija atbrīvojošo spēku?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.07 13:03:01
Tas labi, ka tu nejūties. Tu jau to dari.
Un tas ir labi. Bauslība un evaņģēlijs ir jāsludina.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 14:07:40
Cik izmaksā bērna kristības?

Nereti šis ir pirmais jautājums, kuru uzdod cilvēks, kurš ieradies pieteikt bērna kristības. Baznīca nav iestāde, kura par attiecīgu samaksu sniedz "reliģiskus pakalpojumus" saviem klientiem. Par kristībām samaksa netiek prasīta. Tomēr jāņem vērā, ka draudzes ekonomija pastāv galvenokārt no draudzes locekļu ziedojumiem. Arī vedot bērnu pie kristībām, draudzes locekļi parasti dod draudzei kādu ziedojumu. Īpaši, ja jūsu rocība atļauj rīkot plašākas svinības ap bērna kristībām, nepieklātos ziedot tikai niecīgu daļu no kopējā svinību budžeta. Tāpat ieteicams būtu noskaidrot, vai draudzei kristību sakarā nav kādi papildus izdevumi (piemēram, ziedu iegāde). Tomēr, ja kāds nespēj ziedojumu dot, tas nevar būt šķērslis kristību saņemšanai.
http://www.lelb.lv/lv/?ct=kristibas
A mēs (es) te cepjamies....
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 14:10:49
bitukas
vispār šī saite jau divreiz tika ielikta diskusijas sākumā, bet autore uz to nekādi nereaģēja, nezinu, vai skatījās vai ne..
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 14:21:37
tas liecina arī par manu paviršibu
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.08 01:19:07
jā... ielasījos sašutšajā tēmas pieteicējas sāpē...

viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam

reku cilvēks nebūdams draudzē aktīvs loceklis, nevar saprast ne to, ka viss nemaz nav ar viņu kārtībā, ka ticība šādi pārvēršas par neticību (ieraduma formā) un, protams, zūd jebkāda izpratne par draudzes pastāvēšanas saimniecisko pusi.
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.08 06:31:48
Krišjānis Skaidrība un vienprātība izpratnes lietās par saimniecisko pusi nav pat baznīcas vadībai, takā neklūpi virsū avij, kura ir nomaldījusies.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.10.08 10:51:20
35 Filips, ar šo vietu iesākdams, viņam pasludināja evaņģēliju par Jēzu.
36 Pa ceļu braukdami, viņi nonāca pie kāda ūdens, un galminieks sacīja: "Lūk, ūdens! Kas mani kavē kristīties?"
37 Bet Filips sacīja: "Ja tu no visas sirds tici, tad to var." Un viņš atbildēja: "Es ticu, ka Jēzus Kristus ir Dieva Dēls."
38 Viņš pavēlēja apturēt ratus, un viņi abi, Filips un galminieks, nokāpa ūdenī, un viņš to kristīja.
39 Kad tie no ūdens bija izkāpuši, Tā Kunga Gars Filipu aizrāva, un galminieks viņu vairs neredzēja; viņš līksms ceļoja tālāk.
/Ap.d.8/

kur te kāda kristību maksa, kur te kāda obligāta būšana draudzē?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.08 12:48:59
-Jona-

Sheit nee, bet ja paskataas ieprieksh, tad Galminieks devaas uz Jeruzaalemi pieluugt Dievu, taatad bij prozeliits, kas noziimee, ka vinjsh bij kaadas draudzes loceklis nevis vientuljais tuksnesha askals samouchka!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.10.09 10:25:52
Par ziedojumu apmēru, iespējām tos maksāt, ticību utt. - J.Rubeņa sprediķis par Mk.12,41 audio ierakstā
Visiem, kam kaut kas nav skaidrs vai ir jautājumi par šo tēmu, ļoti iesaku veltīt šīs nepilnās 20 minūtes un noklausīties.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 2849