atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.10.07 08:36:28
pich_

aga daudzlīmeņu.
No pieredzes - man bija posms (pirms 10 gadiem), kad biju sapinusies pati sevī un baznīca ar aizpinās un tad es sāku domāt vai Dievs maz ir, vai ... vai.... Un Dievs kaut kur aizslīdēja otrajā plānā.

ai un te vien palasot, uzreiz var redzēt, ka kristiešiem vai tādiem kas sevi tā sauc ir miljons iemeslu, lai tik uz baznīcu neietu. es gan nezinu šos cilvēkus, bet man jau sāk likties, ka arī Dievam viņu vietā tāāāā`da aiz ausīm pievilkta vieta. (to es tik tā pie sevis sāku domāt)
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:40:33
pich_
ticība Dievam vai nu ir, vai nav. tad tu gribi teikt, ka ir vēl kaut kādi līmeņi- vairāk ticības, mazāk, spēcīgāka utt?
Nu, ja Jēzus saviem mācekļiem atsevišķos gadījumos pārmeta mazticību, vai apustuļi vēstulēs novēl lasītājiem pieaugt ticībā, tad acīmredzot kaut kādi līmeņi ticībai ir (ciktāl mēs runājam par kristīgo ticību, kuras pamats ir Jaunajā un Vecajā Derībā rakstītais).
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:44:29
Sicilia vilks

bet vai tad tiem līmeņiem ir nozīmes? tā pat paradīzē tiks sākot no zemākā līmeņa... vai arī tie, kas tikuši augstākos līmeņos, sēdēs tuvāk Viņa krēslam?
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:48:03
pich_
līmeņiem nozīme ir, bet ne tāda, kā tu nupat aprakstīji.
bet, ja gribi sīkāk, tad vajadzēs vien vērt jaunu tēmu, šis jau iet oftopikā.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:49:05
pich_
cilvēk man vienalga, kur kāds tiks vai netiks. es atbildu tikai par sevi

bet ja runa ir par to, ka kādam kas pienākas, jo viņš uz baznīcu neiet, bet tic taču Dievam, tad es saku, ka nevienam nekas nepienāka,s tikai tāpēc, ka viņš smuks un cukurs
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 09:12:11
vilks

http://lelb.lv/forums/?fu=l&rid=5&id=3552
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.07 09:42:57
pich , tu tikai apstiprini to, ko jau iepriekš minēju- "ziedojums" baznīcas kontekstā nav tas pats, kas "ziedojums" visur citur.
Tas ziedojums visur citur tāpat ir aizgūts no baznīcas.
Bet paskaidrošana - cik ir jāziedo ir noderīga,
cilvēki bieži nezin kāda adekvātā summa ir ziedojama, piemēram, bērēs.
Un padomā pats, vai sauja sīknaudas urnā pēc svētās Kristības nebūtu par apgrēcību pašai "ziedotājai" savās acīs.
Ziedošana ir pateicības upuris, cilvēks atrauj sev un dod Dievam.
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.07 10:07:36
indriķis (labs)
Bet paskaidrošana - cik ir jāziedo ir noderīga
vēl noderīgāka ir minimālās summas paskaidrošana. ja cilvēks oficiāli iemaksā 1Ls- vai tas nozīmē, ka viņš netiek uzņemts draudzē tik ilgi, kamēr nav samaksāts noziedots atlikums?

Un padomā pats, vai sauja sīknaudas urnā pēc svētās Kristības nebūtu par apgrēcību pašai "ziedotājai" savās acīs

kāpēc lai tā būtu? ziedošana taču ir "sirds stāvoklis", nevis finanšu analītiķa lieta. ar ko sauja sīknaudas Dieva acīs ir sliktāka par banknotēm, ja ziedots tiek ar sirdi?

Ziedošana ir pateicības upuris, cilvēks atrauj sev un dod Dievam
vai mūsdienās par Dievu dēvē baznīcas virsvaldi? būšu ko palaidis garām?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 10:12:40
pich
"melnās" mazās kapeiciņas var pakrāt, un tērēt "balto`` vietā, tās savukārt ziedojot. Bankā dodot kaudzi 1 un 2 santīmnieku jāmaksā papildus. Sanāk zaudējums.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:16:10
bitukas

es te runāju par to, ka Dievs redz sirdi, kas ziedo, bet tev tik nauda, bankas un zaudējumi...
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 10:17:00
Mūsu draudzēs netiek vesta uzskaite, kurš maksājis ikgadējo ziedojumu kopdarbam, maksājam no kopējā katla. Bet! Tev, pich, nebūtu kā krievi saka "v padlu", ja kompānijā visi piedalās, bet dažs labs (kaut nauda ir) sačko?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:19:44
Pich
es te runāju par to, ka Dievs redz sirdi, kas ziedo, bet tev tik nauda, bankas un zaudējumi. .
tieši tāpēc mēs neuzskaitam kurš ko un kā, bet es gribu ticēt, ka katrs piedalās, nevis internetā sūdzas...
pich_
# Labojis uzraugs: 2010.10.07 10:22:00
bitukas

malači. citās draudzēs gan uzskaita. tad tavā draudzē var nokristīties bez jautājumu saņemšanas par ziedojumiem? jeb šādi jautājumi parādās pirms kristībām?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.07 10:24:22
pich
Es neesmu luterānis, mums sistēma savādāka. Bet katra ir nepilnīga.
Pirms kristībām - ko gan es varu prasīt no cilvēka. kurš nav manas ģimenes loceklis
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:55:36
bitukas

es zinu- tu biji baptists, pareizi?
tātad no nepazīstamiem cilvēkiem tavā draudzē neprasa neko, bet nokristīties var jebkurā gadījumā?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:15:06
pich
Esmu
Ticībai jābūt, ponta pēc nekristīšu
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:17:02
bitukas

kā tu pārbaudi ticību? ja atnāk cilvēks un pasaka, ka tic Dievam- kristīsi?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:18:34
pich
Jā, protams, pārrunājot elementāras patiesības.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:22:22
bitukas

un par ziedojumu nerunājiet? jeb cilvēkam pašam ir jāsaprot? jeb tiek dots mājiens?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:23:23
pich
Kādu, bļin, ziedojumu! Drīzāk es tam cilvēkam ziedošu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 2810