atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.05 18:00:35
Treeshadow
bet par ko īsti ir runa?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.05 19:14:47
Treeshadow - vai tiešām tu domā, ka ziedojums baznīcai nav Dieva acīs svēts , proti, kad tu pārvari savu ego, savu vēlmi izlietot naudu vien savu vēlmju un vajadzību apmierināšanai un ziedo.
Un ja tev pasaka- noziedo , lūdzu, tik smieklīgu summu - 12.Ls saistībā ar kristībām, par ko ir runa.
Tas ir vienreiz pie friziera aiziet.


Ķepa
# Labojis Metriņš: 2010.10.05 20:58:21
indriķis (labs) šodien smieklīgus 12 rītdien smieklīgus 100... Kristus gan teica ko citu...
Lai veicas! Galvenais tik pareizi izskaidrot, tad jau lietas ies...
Nedomāju, ka cilvēki nevēlas ziedot. Drīzāk jau tā ņaudēšana un nesaimnieciskā rīcība cilvēkiem liek ziedot tur, kur par ziedojumu priecājas un redz, kādu patiešām svētību vai veselību kādam un pašam tas nes.
Starp citu tur, kur neņaud, tur pietiek.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 22:50:30
vispār jau tēmas autors jautā ko citu: "Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu?"

Laikam tikai baznīcā un politikā obligāts maksājums tiek saukts par "ziedojumu".
Tad varbūt nesaukt to par ziedojumu, bet gan par tarifu? Biedra karte- 5Ls gadā. Kristības, kāzas utt- tāda un tāda summa...
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 23:01:45
Pich
Kāpēc obligāti? nedomāju, ka pasakot - man nav naudas - cilvēks tiek automātiski pasūtīts. lieta ir savādāka. Tas cilvēks ir draudzes loceklis , lieto internetu, no kā secinu, ka nav bezpajumtnieks(aplama loģika, bet saproti pareizi), pieņemu, ka rokas ir, var dot ieguldījumu darba veidā, da vienalga kā.
Kopienai kaut kā ir jāpastāv. Kas nestrādā, tam nebūs ēst. Manā draudzē darbojas zupas virtuve, tiem, kuri to apmeklē mācu: kad jums būs nauda pabarojiet tos kam tad nebūs.
Ja cilvēks draudzi atceras tikai tad kad pašam vajag.... Pich, kā Tu tādus draugus, kuri Tevi atceras tikai tad kad pašiem vajag sauc?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:06:52
WWJD? "Bez maksas jūs esat dabūjuši, bez maksas dodiet"?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 23:18:53
devonas reksis
Tev bez maksas, esi laipni aicināts! Ciemiņiem uzsauc, mājinieki protas traukus nomazgāt!
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 23:29:45
NETICU,ka kādam naudas trūkums ir bijis šķērslis kristībām. Piemēram, pirmie baptisti Latvijā, ziemā izsita ledū āliņģi un kristījās.
A tagad padod man ērģeļmūziku un vislabāk (pats savām ausīm dzirdēju no viena luterticīgā) ja pats Krists K. kristījis.
P.S. Nekādā veidā nevēlos aizvainot ticīgos luterāņus, vienkārši da figa savairojies cilvēku tipa - nokristīsim bērniņu, lai neslimo un vislabāk pie glauna mācītāja.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:33:58
Tu bitukas laikam esi baptists, ja esi pret bērnu kristību, lai neslimo un skolā labi mācās?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:37:08
Da pie vienas vietas, kas es esmu. Kur tu izlasīji, ka es esmu pret bērnu kristību?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:38:05
bitukas
Citēju: "da figa savairojies cilvēku tipa - nokristīsim bērniņu, lai neslimo un vislabāk pie glauna mācītāja".
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 23:39:21
Uzsveru: lai neslimo un vislabāk pie glauna mācītāja
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:40:30
bitukas
Vai tad nav jauki, ja bērni neslimo?
liqud [46.109.48.15]
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:40:56
devonas reksis gan jau ka ir - reiz bijām kopā vienā frontē ar bitukas pret Mulderi&co, kuri iestājās par zīdaiņu u.c. mazu bernu kristīšanu.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:42:17
devonas reksis
A palīdz?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:44:21
liqud
Man vajag JD minēto saimi, tad varētu domāt. Bet vairāk par to ne vārda. Nav pa tēmu, un vispār...
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.05 23:48:11
bitukas
Vajadzētu. Kas tad kristiešiem skaitās labākais Ārsts?

Mana māsa līdzīgi nokristīja savu meitu. Viņa pati nav īpaši ticīga, bet lai kristības varētu notikt, bija spiesta apmeklēt kaut kādus kursus baznīcā. Laikam vīrs arī.
Lai nu kā, tā lieta notikās, nu un bērnelis aug spirgts un enerģisks, gan ar ļoti izteiktu raksturu. Vai pateicoties kristībām - nezinu. Bet par ļaunu jau tās nenāk, vai ne?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 23:56:42
Musulmaņu bērni nav spirgti un enerģiski?
P.S. Man ļoti patika, ka Tu vārdu Ārsts uzrakstīji ar lielo burtu. Nopietni.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.06 07:01:01
Var jau grozīt tekstus, kā vien vēlās, bet ja cilvēks lūdz kristību, tad nav no Bībeles neviena piemēra, kas liecinātu, ka par to ir jāmaksā. To varētu uzskatīt par baznīcas investīciju nākotnē, jo Kristība ir Dieva darbs, kuru izpildīt ir aicināti kristieši.
Ja cilvēks pasūta teātri un tā arī pasaka, ka viņam vajadzīga ir ceramonija un viņš nav un nebūs ticīgais, tad var sarēķināt teātra izmaksas. Un arī tad pašai kristībai jābūt par velti.
Par Kristību cilvēks "maksā" visu mūžu.
Manis rakstītais nenozīmē, ka cilvēks nedrīkst ziedot. Bet ziedot to arī nozīmē, ziedot, Cik ziedos 1 santīmu vai 1000 Ls atstājat Dieva un ziedotāja ziņā.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:13:37
Tam, kas lūdz jāsaprot, ko viņš lūdz. Šajā gadījumā Treeshadow būtu vēlreiz jāiziet iesvētes mācība.
Es nedrīkstu runāt luterāņu vārdā, tāpēc pazemīgi paužu domas: Ne no viena luterāņa mācītāja neesmu dzirdējis, ka PAR KRISTĪBĀM būtu jāmaksā.
Savukārt kopienas dzīve uzliek savu daļu pienākuma. Izvairīties nozīmē to uzgrūst citiem. Savukārt nevēlēšanā liecina par kristīgas dzīves neizpratni.
Treeshadow pati ir kristīta, bet visu savu mūžu, Metriņ, "maksāt" negrib.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 34661