atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Liberaalisms
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.09.28 11:28:23
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:18:16
Latvju Pēks
Šitik saputrotam tekstam pat es neparakstos.
Sākums ir labs un pieņemams, bet turpinājums saiet šķērsām. Tur viss ir tik ļoti sašaurināts, ka doma tiek paralizēta un mumificēta.
Nevajag pārāk vispārināt vienu mirkli - punktu laikā.

Es saprotu, ka Luteram un ne tikai viņam, bet daudziem visos laikos un vēl joprojām ir grūti saprast Dieva plānus un cilvēka dzīvi.
Tad nu visnotaļ pareizs bija sākotnējais piegājiens to funkciju diferencēt, mēģinot izdalīt atsevišķu punktu. Tik tālu labi.
Taču, izpētot vienu punktu, vajadzēja turpināt pētīt visu funkciju kopā.
Bet Luters apstājās, šo izpētīto punktu vispārinot un paziņojot, ka visa funkcija sastāv no identiskiem punktiem, ka funkcijas nemaz nav, ir tikai viens milzīgs punkts.
Tev nav obligāti jāpakļaujas pieļautajām teoloģiskajām kļūdām, Tu drīksti turpināt Lutera domu, Tu drīksti viņu pārspēt, pabeidzot iesākto bet nepabeigto.

Varētu jau paanalizēt to tekstu, bet es pat nezinu, kam ķerties klāt.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:29:15
Papuc Nemokies ar Rakstu patiesības kritizēšanu. Labāk izstāsti, vai tu esi 100% pārliecināts, ka tavu dvēseli Dievs tavā pēdējā stundā ņems pa taisno Debesīs?

Pēkšķītis par sevi ir pilnīgi drošs, jo pēkšķītim viņa taisnība Dieva priekšā ir tas, ka Dievs piedod viņam grēkus no tīras žēlastības bez kādiem viņa iepriekšējiem, tagadējiem vai nākamajiem darbiem, nopelniem vai cienīguma, dāvina un pielīdzina viņam Kristus paklausības taisnību. Šīs Kristus taisnības dēļ pēkšķītis tiek uzņemts Dieva žēlastībā un tiek uzskatīts par taisnu.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:37:06
Latvju Pēks

Es esmu 100% pārliecināts, ka gadījumā, ja pats no Dieva neatteikšos, tad Debesīs, domājams gan caur Šķīstītavu, bet tā jau arī Debesu priekšnams.

Ctulhu
Tev jau arī tas pats liktens, ja vien beidzamā brīdī nespirināsies pretī.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:38:33
Ctulhu Kto bi govoril - vienlīdzīgākais no mirstīgajiem dieviem!
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:44:21
Papuc Modam nevajadzētu man piešūt nepatiku pret romiešiem, ja tu ietu vienu solīti tālāk un skaidri pateiktu: luterisko ticības apliecību un Romas katoliskās baznīcas mācības ir nesavienojamas daudzos artikulos, tai skaitā - par attaisnošanu ticībā. Un tad abas puses godīgi turpinātu ticēt katrs pa savam, nevis ar viltu prozelitētu otra ganībās vai muļķotu nezinātājus, ka tās atsķirības jau neesot tik lielas. *******s būtu pirmais, kas romiešus par to slavēdams slavētu! Nu par atklātību un godīgumu, nevis maldu mācību, protams.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.20 16:57:52
Latvju Pēks
Ja tiem artikuliem izietu cauri un atšķetinātu, pie reizes sasinhronizējot terminoloģiju, ja luterāņi būtu gatavi atzīt, ka tie artikuli (atšķetinātā veidā) ir nevis visa patiesība, bet viena neliela luterāņiem saprotama patiesības daļa, tad piepildītos tā romiešu nostāja, kas man zināma - luterāņi ir romiešu mazie brāļi, viņi vienkārši vēl daudz ko nesaprot, bet mēs viņus par to nevainojam.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 17:09:26
Papuc
Ja visi romieši šajā forumā būtu godīgi savas mācības prezentētāji, tad viņiem nāktos atzīt to, ko jau mutīgāki romieši šeit skaidri pateica: LTA pēc Romas mācības ir suņu rejas, buļļa mēsli un ķecerības.

Pie tā tad arī vajadzētu palikt un iet atgriezt pagānus, nevis luterāņiem censties nolaupīt pestīšanas drošību. Nu kāda šķīstītava trijos naktī, Papuc? Nu kam luterāņiem pāvests, nu kam mums nelikt miera mirušiem svētajiem Debesīs? Luterāņiem pietiek ar Kristu! Kam mums zaimot Dievu, stāstot, ka mūsu labie darbi nepieciešami pestīšanai? (KF Ep IV/VG 480)
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.21 20:30:26
Latvju Pēks
suņu rejas, buļļa mēsli būs laikam par stipru teikts, par ķecerību varbūt varētu strīdēties.

Nu kāda šķīstītava trijos naktī, Papuc? Nu kam luterāņiem pāvests, nu kam mums nelikt miera mirušiem svētajiem Debesīs? Luterāņiem pietiek ar Kristu! Kam mums zaimot Dievu, stāstot, ka mūsu labie darbi nepieciešami pestīšanai?

Nu šim es principā varētu piekrist. Kāda veidā?
Nu tādā, ka apgalvojums "cilvēks sākumā barojas caur nabassaiti, kad piedzimst, tad ar pienu no mātes krūts" principā būtu pareizs. Arī aizliegums dot cietu barību būtu pareizs.
Bet tajā brīdī, kad Tu paziņo, ka nekādas cietas barības nav vispār, ka cilvēks visu mūžu barojas ar pienu no mātes krūts, tad man jāsaka, ka tam piekrist nu nekādi nevar.
Es saprotu, ka pasaule ir liela un bīstama, un viegli apmaldīties. Es arī saprotu, ka luterāņi aiz bailēm un nezināšanas par katru cenu cenšas palikt pie mātes piena, bet tā ir garīgā zīdainība, citādi to nenosauksi. Principā es ticu, ka arī Dievs uz Tevi par to neapvainojas.
Es gan nezinu, cik tieši lielā mērā mūsu garīgajai attīstībai šajā saulē būs nozīme Debesu Valstībā, taču tam nozīme būt varētu gan.
Sanāk, ka Debesīs Tu un citi tādi kā Tu nokļūsiet kā garīgi zīdaiņi.
Var jau būt, ka nav ne vainas - šeit laikam vieglāk.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.21 21:00:06
Ak vai! Kārtējais liberālisma triumfs:
http://www.newsru.com/world/21oct2010/piraha.html
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.21 23:42:59
devonas reksis
Dīvaini, bet pēc apraksta tā cilts tieši arī dzīvo pēc Evaņģēlija.
Tikai Evaņģēļijs gan laikam ir tuvāks īstenībai, nekā tas, ko misionārs gribēja aiznest

P.S. Ja ar kļūšanu par ateistu apzīmē procesu, kurā cilvēks atsakās no sava rietumnieciski/kristīgi (protestantiski) viltotā dieva, lai iepazītu Patieso Dievu, tad tāds process ir tikai atbalstāms
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 34719