atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par fotografēšanu baznīcā
Zaurs
Iesūtīts: 2007.08.23 19:52:25
Reizēm gadās, ka ļaudis, kam ar Baznīcu mazāka darīšana bijusi, cenšas kristības un iesvētības, mazāk - bēres - iemūžināt foto vai video formā.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.08.24 00:51:16
bet atgriežoties pie Zaura juatājuma...
nu jūs te tād kā kurnētāju bars!!!
man piemēram netraucē nedz ka mani fotogrāfē nedz, kad es fotogrāfēju, ko esmu darījusi arī baznīcā un nevienu reizi vien un man ļoti nepatīk, ka fotogrāfi cenšas nofotogrāfēt itkā klusītiņām, tā pievēršot sev lieku uzmanību... nekā aizejot un un vienkārši nofotogrāfējot!!!

viens risinājums ir baznīcā iegādāties savu fotogrāfu, kurš zin kurā brīdī kas notiek, lai netraucē nevienu... jo baznīcās ir pietiekoši daudz labu fotogrāfu, gan amatieri, gan profesionāļi!!!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.24 08:47:17
Gadījums `iz dzīves` - dievkalpojuma laikā notiek kristības un kāda no Vecmāmiņām , bruņojusies ar vairākām kamerām, pēkšņi sāk koriģēt, kur stāvēt mācītājam, kur - krustvecākiem utt., lai iznāktu `bilde`.
Sakarā ar to, ka nav izstrādāta koncepcija par to, kā vajadzētu fotografēt (un kāpēc tieši tā un ne citādi), nevienam pat nebija ienācis prātā, ka šāda mulsinoša (embarrassing) rīcība ir iespējama.
Zaurs gatavojas `īsu pamācību fotografēšanā` pievienot pie Dievkalpjuma kārtības skaidrojuma, ko dod iesvētāmiem un iespējamiem gandrīz-baznīcā-gājējiem-krustvecākiem.
Tāpēc arī šī tēma.
[atbildot tiem, kuŗi brīnās] Zaurs pieturas pie uzskata, ka baznīcā var fotografēt, bet ne dievkalpojuma laikā, ja vien fotogrāfs nav labi paslēpies. Kāpēc? Tāpēc, ka Mūžības priekšā visas fotogrāfijas vienalga ir iznīcīgas un bezjēdzīgas, mirkli nav iespējams apturēt, un Dievs šo mirkli tāpat atcerēsies labāk par mums - un ja vajadzēs, atgādinās. Ir jābūt kādai vietai, kur cilvēki stāv Mūžībā bez tehnoloģijas, un svētdarbības tāda vieta ir, no mītiskā uzskata raugoties (skat. M. Eliade `Svētais un profānais`).
[nu gan visiem būs galīgi skaidrs, ka zauri izmira tāpēc, ka negribēja fotografēties]
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.24 10:48:51
es gan saprotu, kāpēc cilvēki grib fotogrāfijas un filmas, bet piekrītu zauram - īsa pamācība fotogrāfiem gan būtu svarīga. Citādi, ja fotogrāfs ir pārāk redzams, tad cilvēkiem var rasties kārdinājums novērsties no mācītāja, no Dieva vārda un notiekošā un domāt, vai man frizūra ir kārtībā un vai es labi izskatīšos. Ja mēs ieejot baznīcā arī izslēdzam mobilo tel. skaņu, tāpat arī neskatāmies televīziju un neklausāmies radio, tad arī fotogrāfam vajadzētu būt iespējami bez skaņas un neredzamam. protams, īpaša cenšanās būt nedzirdamiem fotogrāfus reizēm mēdz padarīt īpaši redzamus, kad fotogrāfs, piemēram, izvērš dažādas dejai līdzīgas kustības, lai palavītos garām kādiem cilvēkiem un nostātos fotografēšanai visērtākajā vietā. Vārdu sakot, pamācība ir vajadzīga
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.24 12:33:04
nu vai ziniet... lasu un domāju ka esat vecas tantes baznīcā.... vai tad tiešām jūsu uzmanība ir tik nenoturīga??? tad vajag trenēt uzmanību, tad netraucēs tādi nieki kā fotofrāfēšana!!!
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.24 12:36:25
he he, kaut, Tev arī idejas
zvaniņi, Bībeles nešana virs galvas un vīraks Tev traucē, bet fotogrāfs, kas dejo mācītājam pa priekšu ērmīgās pozās, nē? Nu, man ir otrādi. Man savukārt netraucē tie pirmie. Otrais reizēm.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.24 12:59:15
nesaku ka man traucē, es vienkārši tam nesasakatu biblisku pamatojumu.... jo tas ir saistīts ar liturģiju..
bet fotogrāfēšana ir sadzīviska lieta!!
vilks
# Iesūtīts: 2007.08.24 19:19:25
Nu ok, fotografēšana ir sadzīviska,bet vai visām sadzīviskām lietām jānotiek baznīcā dievkalpojuma laikā? Cilvēki taču dievkalpojumā neēd līdzatnestās maizītes, neraksta datorā, nešuj un nemazgā grīdu. Vai ir kāds biblisks pamatojums fotografēt, lai to darītu,bet citas lietas ne? :-P
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.24 21:03:09
vilks
Nu vispār jau ikviens mēs esam ar savām dīvainībām...
Novērš uzmanību no Kristus un novērš uzmanību no mācītāja. Es nezin kādēļ redzu atšķirību, jeb dienas beigās man sāk viss dubultoties?
Fotografs konkurē ar mācītāju!
Īstenībā, nekā ordināra šeit nav. Nemaz tik sen atpakaļ daudzviet no dievkalpojuma kārtības tieši šī iemesla dēļ
izskauda kora dziesmas.
Vai tiešām fotogafs ir tik liela problēma? Nu nedomāju viss, un galu galā var jau parunāt pirms visa, arī par to, kā kuram jāuzvedas.
Gadus atpakaļ, kādā lauku draudzītē bija paredzēta dievkalpojuma filmēšana no TV... domājiet ka ļaužu nebija... daudzus es ieraudzīju pirmo reizi, bet sēdēja jau pirmajās rindās. Tā ka nemaz tik kompleksaini viss neesam.
Andis Atvars [84.237.179.170]
# Iesūtīts: 2007.08.24 21:23:52
nu gan visiem būs galīgi skaidrs, ka zauri izmira tāpēc, ka negribēja fotografēties
Zaurs
Ak ta ne vīruss vainīgs, bet fotografēšana... noteikti ir stipri apžilbināti un palikuši akli... jā neapskaužāms dzīves novakars visiem zauriem. Bet kā tad Tev Zauriņ izdevās izdzīvot- apēdi tos bildētājus pirms šie paspēja nofokusēt? Jā, bet vieglas dienas Tevi negaida, jo jaunās digitālās fotokameras tiešām ir ļoti ātras...
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.24 23:32:59
Ja nebūtu fotografēšanas, tad nebūtu atklājies Turīnas šķidrauta brīnums... Vai zināt, ka tas neskaidrais siluets, kas redzams uz oriģinālā Turīnas šķidrauta, patiesībā ir foto negatīvs? Tas atklājās 1905.gadā, kad kādam fotogrāfam pirmo reizi atļāva to nofotorafēt. Izrādījās, ka fotoplate, kam kā filmiņai bija jābūt negatīvam, ir jau pozitīvs?
Jāzus sejas cēlums un miers ir satricinoši...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.27 10:45:26
zaurs, redz, ir dzīvs par spīti fotogrāfijai. zaura mērķis, uzsākot šo diskusiju, bija sekojošs - kā izstrādāt īsu pamācibu fotogrāfiem baznīcas dievkalpojumos, lai būtu fočenes (bez kuŗām gan, zauruprāt, varētu iztikt), un lai nepieradinātie fotogrāfi ar savām nepārdomātajām neliturģiskajām darbībām iespējami netraucētu.
Zaurs saprot, ka mūsdienu ļaudis savas īsās atmiņas dēļ nespēj bez ziepjutraukiem un citiem gadžetiem dzīvot.
>Balss
turīnas līķauta fotografēšana, kā arī fotografēšanās baznīcas telpā ārpus svētdarbībām ir ok. Tad viss, kas notiek - ir fotografēšana.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.29 00:06:44
Zaurs
Tā tiešām laba ideja! Ņem un uztaisī šādu Īsu pamācību fotogrāfiem! Tādu var izlikt baznīcas priekšnamā redzamā vietā vai pirms svētdarbībām izsniegt kopā ar Dziesmu grāmatām!
fotogrāfe [159.148.142.6]
# Iesūtīts: 2007.08.29 19:24:08
nu ļoti interesanta diskusija. es arī mēdzu fotogrāfēt baznīcā un arī Vakarēdiena un kristību laikā. Kad un kā bildet, un kad nebildēt man priekšā pasaka mana profesionālā pieredze, ētika un arī mana dievatziņa, jo esmu kristiete. Domāju profesionāli kristieši, un vēl jo vairāk kristieši nedarīs neko nepieņemamu. Un vēl - cieniet arī fotogrāfa darbu- tāds nu ir viņa darbs- iemūžināt un līdz ar to būt redzamam un varbūt reizēm arī traucēt.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.08.29 20:39:24
Man jau domāt, ka ja fotogrāfs pārāk neaizraujas ar bliclampas lietošanu un neklikšķina savu aparātu pārāk skaļi, tad jau viņš diez ko netraucē flešmoba norisei...
fotografe [159.148.142.6]
# Iesūtīts: 2007.08.29 23:02:26
ja ta bija parrakstisanas, bija domats- profesionali fotografi!!
Sandija
# Iesūtīts: 2007.09.03 17:33:15
Jāā. Interesanta diskusija. Nekad nebūtu domājusi, ka daži mācītāji un evaņģēlisti tā baidās no zibspuldzēm Nu, ko darīt? varbūt piespraust pie dēļa paziņojumu, ka drīkst fotografēt tikai ar slēptajām kamerām?
Cik zinu, tad lielai daļai cilvēku ir foto albumi, diski. Un lai būtu tur kāda bilde, tad taču ir vajadzīgs fotografēt. Man pašai arī patīk reizēm pakavēties atmiņās apskatot kādas bildes.
Ceru, ka Satversmē netiks ierakstīts tāds punkts, kas aizliedz fotografēt baznīcā
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.04 13:17:49
No zibspuldzeem baidaas nevis maaciitaaji, bet senlaicigi gleznojumi
No zibspuldzēm baidās arī publika. Mani piemēram, kretinē, ka es piemēram, sēdu un skatos kādu šovu (būtu tas delfīnu priekšnesums delfinārijā, futbola spēle vai olimpiādes atklāšana), a apkārt viss zibsnī bliclapmu zibšņi. Gan jau ka baznīcā dievklapējuma apmeklētājiem piemīt līdzīgas sajūtas.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 49 , pavisam kopa bijuši: 36573