atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautājums LELB bīskapiem
-Jona-
Iesūtīts: 2010.09.02 13:53:05
tā kā mani no LELB foruma uz nedēļu atvienoja, neļaujot turpināt liecināt (sk. tēmu: Ēriks Delpers, turpinājums http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=2&id=3395), tātad faktiski - neļaujot pildīt Jēzus pavēli, tad gribu noskaidrot dažas lietas..
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Paulus
# Iesūtīts: 2010.09.03 14:02:34
Un vispār netā pieejamā teoloģijas doktora priestera Stepanova veiktā Delpera darbu analīze, manuprāt, ir pietiekami nopietna un tā diemžēl atklāj daudzu Delpera uzskatu neatbilstību Svētajiem Rakstiem un Baznīcas mācībai.
Bet es nesaprotu, kādēļ vajag censties par katru cenu pierādīt, ka it kā Baznīca to atbalstot. Bīskapu konference skaidri pasaka, ka neatbalsta viņa mācību. Punkts. Ja Jona vēlas sekot Delperam, lai to dara, tā ir viņas izvēle
Paulus
# Iesūtīts: 2010.09.03 14:04:36
Jošs Mulders
Nav man nekādu dokumentu. Saku, ko esmu dzirdējis - ka tas bijis bīskapu konferences lēmums. Vai viņiem ir kādi dokumenti, to nezinu, neesmu tik zinošs bīskapu lietās
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.03 14:38:32
Trilo, Paulus... lab tad neiespringstam...
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:12:14
bet cik daudz mums to bīskapu

Aivars

vai savu pēkšņi tik iecienīto pr. Stepanovu tu nevarētu apčubināt kādā jaunā, savā tēmā, m? nu kur ateisti līdzīgā kārtā gāna Bībeli, pēc Kosidovska k-ga odiozā sacerējuma vien vadoties

http://gramataselektroniski.wordpress.com/2010/07/19/evangelistu-stasti-zenons-kosidovskis/

es tā kā jautāju pēc atbildīgas (un, ceru) max godīgas bīskapu atbildes. nu kaut inkvizīcijai vēsturiski pierastajā apjomā, t.i., pēc rūpīgas iepazīšanas!


Paulus Bīskapu konference skaidri pasaka, ka neatbalsta viņa mācību.

šķiet, Pujats to bija domājis vispārīgi, katrā ziņā nekādu konkrētu konferenci kur par to būtu runāts, neatradu.

Ja Jona vēlas sekot Delperam, lai to dara, tā ir viņas izvēle

tieši tā. es arī pastāvu tikai uz vienu - savām kristietes tiesībām te liecināt.
(un kad sāktais mūsu baznīcu vienotības process būs jau kas reāli taustāms, tad atliks vien secināt, ka Delpers, Vassula u.c. Dieva bērni jau sen kā tur priekšā - tikai bez garām runām/tukšiem strīdiem, vnk paklausot Tam Kungam)

-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.03 16:16:06
par uztura bagātinātājiem tā Stepanova "analīze" ir sevišķi cūciska - tā kā viena Ē.D. grāmata gandrīz visa ir veltīta veselīga dzīvesveida jautājumiem, tad tieši šādā kontekstā tas teikums arī tur izlasāms.
tieši tāpat (kā Dievam tīkami mūsu miesas tempļa dabiski uzturētāji) tur izcelti - vnk tīrs avota ūdens, lucerna, zāļu tējas, rupjmaize, graudi (īpaši diedzēti), medus, augļi, dārzeņi, ginkgo biloba utt. utt. ... gavēnis... veģetārisms... bet jo īpaši - ikreizēja ēdiena un ūdens svētīšana.
bet pašu Sango koralli kā tādu atceros pieminam vēl tikai vienā vietā, vienā grāmatā - ka var izmantot arī to, tikai nez kāpec šis teikums priestera analīzē pieminēts nav? nu ja, neredzēja nabadziņš... kad vajag steidzami ko norakt, tad jau parasti tā laika aptrūkstas...

p.s.
ja kas, ārsti ar šo produktu ir labi pazīstami, tas patiešām ir viens no labākajiem zināmajiem Ca avotiem pasaulē , turklāt bez jebkādām blaknēm, ko nebūt nevar teikt par citiem prep.
http://www.pilsaptieka.lv/lv/products/Coral_Water_N6
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.03 16:18:58
Gnidrologs

Bībele, kā jau Svēta grāmata, ir garā lasāma un garā arī saprotama, savukārt šī gara (precīzāk - Dieva Gara) izzināšana nebeigsies NEKAD.
Bībelē ir ne tikai aizzīmogotas lietas (kas tikai šodien tiek praviešu spēkā atklātas, piem. Daniēla gr. - sk. Vassula) bet arī vairāki sapratnes līmeņi, kas atklājas vien pamazām, ar cilvēka paša pieaugšanu svētumā.
Paulus
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:20:50
-Jona-
Ar "bīskapu konferenci" parasti tiek saprasta visu 4 Latvijas RKB bīskapu tikšanās, proti, ka visi bīskapi vienojušies
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:27:46
-Jona- a tiiri teoreetiski tu pieljauj, ka peec "max godiigas" iepaziishanaas, vareetu izraadiities, ka arii LELB Biiskapi Delperu atziist par - mazaakais religjiskaas fantastikas - autoru?
Paulus
# Iesūtīts: 2010.09.03 16:30:55
-Jona-
Nu bet Tu taču vari ticēt kam vien vēlies, kaut vai Ziemassvētku vecītim.
Es runāju par to, ka RKB vadība skaidri norobežojas no herēzēm Delpera mācībā, tāpat kā Vatikāns joprojām nav atzinis Vassulas vīziju autentiskumu (neskatoties uz viņas un sekotāju aktīvo lobēšanu).
Vienīgi mani pārsteidz Jonas milzīgā pavilkšanās uz pilnīgi visiem vairāk vai mazāk lielākiem ja tā var teikt "ezotēriskajiem" kristiešu strāvojumiem
Paulus
# Labojis Paulus: 2010.09.03 16:42:20
Žēļ, ja "nepietiek" ar skaidru un tīru Evanģēlija vēsti un sakramentiem, bet visu laiku vajag jaunas cilvēciskas atklāsmes par ko jūsmot un tīksmināties par pieejamajām "īpašajām zināšanām". Labi, atklanos.
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2010.09.04 11:07:52
Pirms gadiem kādā sarunā dzirdēju par notikušām bērna kristībām privātā dzīvoklī. Jautāju, kurš mācītājs kristīja. Atbilde bija, ka kristījis esot "vairāk kā mācītājs" - Delpers. Pēc tam vēl kādas reizes esmu dzirdējis par šādām Delpera aktivitātēm. Ja nāksies sastapties ar Delpera kristītajiem, tad būs jārisina jautājums par šādu kristību derīgumu, t.i. vai ir pamats no viņa kristītos uzskatīt par kristības sakramentu saņēmušiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:31:11
Jānis Ginters

jā, risiniet gan, vai šodien viena laja veiktas kristības ir derīgas, M.Lutera laikā vēl bija!
un visātrāk jautājums būtu atrisināms pieacinot kādu kas līdzīgi Delperam redz garā... khem... vai tas nevarētu būt šī paša foruma Aivars? ja jau cilvēks zin tik nemaldīgi tiesāt otru , tad tak apakšā tur jābūt kādam stingram, nešaubīgam pamatam? :P
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:35:30
-Jona-
ja jau cilvēks zin tik nemaldīgi tiesāt otru , tad tak apakšā tur jābūt kādam stingram, nešaubīgam pamatam? :P

Nu, profesionāļa sertifikāts un cunftes izsniegta licence - taču ir no svara, vai ne?
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:39:30
Jānis Ginters

bet ja nopietni, nu tā apmeram jau es domāju... - nav LELB bijis nekādas izmeklēšanas, nekā. attiecīgi nav arī nekāda kopsaucēja šajā jautājumā, joprojām tikai viedokļi. un viedokļi pārsvarā joprojām top pēc principa viena tante teica.
(to jau protams, es pati zināju, kā nekā ne pirmo gadu interesējos)
nu ko - tas nozīmē arī, ka nav nekāda iemesla nevienam liegt man te liecināt. k.a.b.j.
es gan arī nevienu nesteidzinu - izmeklējiet, pārbaudiet, uzklausiet! dariet to cik ilgi vajadzīgs un visrūpīgākajā veidā! BET. neceliet sevi Vienīgā Tiesneša vietā.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.06 13:41:40
masiks [212.93.96.2]

tak Svētais Gars joprojām pūš kur gribēdams... tāds gadsimtiem neiznīdējams niķis Viņam, nu ko lai dara!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.06 15:10:41
-Jona-
nav LELB bijis nekādas izmeklēšanas, nekā

Vai Delpers sastāv kādā LELB draudzē?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.06 16:20:00
Maartinjsh... kas interesanti, cik saprotu... -Jona- ir LELB draudzes locekle... liidz ar to...
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.09.07 01:31:56
-Jona-
Nebiju par tādu Delperu neko dzirdējis, kamēr šeit forumā nesākās runas par viņu. Neesmu arī neko no viņa darbiem lasījis. Viņš arī pie mums nav nācis, lai savas domas un savas atziņas izklāstītu. Nezinu, vai viņš vispār ir kādas mūsu draudzes loceklis...Tā kā neņem ļaunā, ja LELB bīskapi neko par viņu nav ne sprieduši ne lēmuši.

Ja nu tas būtu taisnība, kas par viņa uzskatiem šeit izteikts, tad man jāpievienojas Muldera secinājumiem. Reinkarnācija ir viens no ļoti būtiskajiem jautājumiem, kas kristīgo ticību šķir no dažādu svešu reliģiju atziņām. Mums ir dota tikai viena šīs zemes dzīve, pēc tās nāk tiesa, kā teikts Vēstulē ebrejiem 9. nodaļā: "Un, kā cilvēkiem nolemts vienreiz mirt, bet pēc tam tiesa, tā arī Kristus, vienreiz upurēts daudzu cilvēku grēkus atņemt neatkarīgi no grēka, tiks otrreiz redzams par pestīšanu tiem, kas Viņu gaida."

Tu saki, ka ir tādi LELB mācītāji, kas atzīst reinkarnāciju. Mūsu mācītāji ir brīvi savā starpā hipotētiski runāt par visdažādākām teorijām, bet ja kāds no mūsu mācītājiem savas draudzes patiesi mācītu, ka mūsu pestīšana ir atkarīga no daudzkārtējas pārdzimšanas, tad tāds maldu mācītājs tiktu suspendēts, t.i. atcelts no mācītāja amata.

Ja tiešām tā būtu, ka kaut ko tādu mācītu Delpers, tad viņš neapšaubāmi nonāktu maldu mācītāju kategorijā.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.07 12:29:18
Pāvils

paldies par atbildi!
uzreiz jāpaskaidro, ka tml. aplamības ka no daudzkārtējas pārdzimšanas būtu atkarīga mūsu pestīšana(?) tur, protams, neatradīsim. drīzāk tur runa ir par mūsu pirmeksistenci Debesīs, kamēr atkārtota dzimšana uz Zemes vispār ir ļoti ļoti retos gadījumos (Israēls jeb Dieva tauta). tādejādi arī bibliskais princips cilvēkiem nolemts vienreiz mirt, bet pēc tam tiesa pārkāpts netiek (jauns iemiesojums ir arī jauns, pavisam cits cilvēks).
Bībele jau vispār runā par visu tikai Zemes kontekstā, un lasot skaidri jaušams, ka daudz kas palicis aiz kadra, nepateikts (lai mūs pāragri/lieki nemulsinātu?):

4 Pār mani nāca Tā Kunga vārds, kas man sacīja:
5 "Pirms Es tevi radīju mātes miesās, Es tevi jau pazinu, un, pirms tu piedzimi no mātes miesām, Es tevi svētīju un tevi izredzēju par pravieti tautām."
6 Tad es atbildēju: "Ak, Kungs, mans Dievs, redzi, es neprotu runāt, jo es esmu vēl jauns!"
7 Bet Tas Kungs man sacīja: "Nesaki: es esmu jauns, - jo tev jāiet visur, kurp Es tevi sūtīšu, un jārunā viss, ko Es tev pavēlēšu.
/Jer.1/

vispār rk šodien kristiešiem dotajās atklāsmēs nudien nevar izrunāt pāris komentāros, bet - vismaz es tagad redzu lielisku iemeslu, kāpēc gan jums ar šo cilvēku netikties un nepārbaudīt?
katrā ziņā noraidīt kādu tāpēc vien, ka tas neturas pie jums, nebūtu bibliski, bet lai izslēgtu no baznīcas, pārbaudei būtu jābūt nudien nevainojamai (pēc paviršām baumām pat viduslaiku inkvizīcija slēdzienus nedeva).

p.s.
kas attiecas uz Mulderu, nedomāju, ka LELB vadībai pieklātos atsaukties uz cilvēku, kurš tiešā tekstā akceptējis masu slepkavības (Hirosimas atomuzbrukumu t.sk. - tas bija lasāms tepat forumā, pie tam vairākās garās tēmās).
ja mūsu varbūtējā iepriekšēja eksistence Debesīs (kuru mēs turklāt neatceramies) pēc būtības taču nemaina it neko pestīšanas nosacījumos uz Zemes (neatceļ ne zilbi no Kalna runas, vien ļauj saprast, kāpēc esam iemesti tik atšķirīgos starta apstākļos) tad par slepkavām, lai arī tikai vārdiskiem, Svētie Raksti izsakās absolūti nepārprotami. vai ne?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.09.07 12:30:30
šeit par Ērika Delpera atklāsmi no pirmavotiem:

http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=172736&t=172736

pats pēdējais mans iecitējums tieši par šo mūsu pirmeksistenci Debesīs - kā Delperam to atklājis Jēzus Kristus (saīsinātā veidā, protams).
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 33752