atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Katoli Latvijā
Katolis
Iesūtīts: 2007.06.13 12:07:54
Labdien!

Varam redzēt kas notiek Latvijā šodien. Katoļu baznīca ieņem savas pozicijas visās Latvijas reģionos. Katoļu skaits pieaug. Ir jaunuzceltas jaunas baznīcas tajās vietās, kur līdz šim to nebija (piem. Limbažos, Saulkrastos, Alūksnē, Olainē, Kandavā, Liepājā, Pļaviņās, Dobelē, Salacgrīvā, Smiltenē, Siguldā utt.) Latvija no kadreizējas pirmskara protestantu valsts kļust par katoļu vasti.
Kā Jūs domājat, kas parvarēja latviešu protestantu būtību un ļava atgriezties mātes-baznīcas klepī?...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Katolis
# Iesūtīts: 2007.06.25 09:32:54
Kārlis

Daugavpils luterāņu diecezi nevar salidzināt ar katoļu diecezi Liepājā.
Liepājā ir 4 stipras katoļu draudzes, katoļu Kurzeme - Alsunga.
Ventspilī būs katoļu klosteris.

Latgalē luterānu tīcība ir mazpazistama var teikt - ekskluziva.
luterānis [81.198.248.242]
# Iesūtīts: 2007.06.25 12:02:52
Katoli, Amerikā evaņģēliskajās aprindās Romas katolicismu uzskata par kaut ko līdzīgu jehoviešiem un mormoņiem, kultisku organizāciju. Mariānisms un citi -ismi katoļiem to vairāk nekā pieļauj. Priecājies, ka Latvijā mums ir mērenāki uzskati, bet agresīvas misijas gadījumā dabūsit pēc pilnas programas, jo Ahileja papēžu jums ir vairāk nekā vajadzīgs...
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.25 12:47:38
Katoli , kaada ir shiis diskusijas jeega? Labas statistikas taapat nav. Latvijaa abaam Bazniicaam ir dziljas saknes, taa viena no otras var maaciities. Lai Kristus veests LV tiktu labaak pasludinaata, ir vajadziiga gan stipra luteraanju, gan katolju bazniica. Tikpat svariiga ir to sadarbiiba.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.30 17:56:08
Kārlis sj, Tik tiešām tā.
Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2007.07.01 00:20:56
katolis [213.182.192.65]
Man grūti piekrist, ka par A fprmas liturģiju sevišķi fanotu. Normāli ļaudi to svin kā loģisku liturģisku kārtību. Daudzi ir rezervēti.
Gregorskola bija un ir ar pieejamu bibliotēku, kur varēja atrast dažādu garīgu orientāciju literatūru. Erlo Šteigena atmodu, Krisiansena luterāņu harizmātiskās atjaunotnes rakstus, liturģiski orientētiem ļaudīm vēl šodien pieejams Sannesa fundamentālais darbs, tāpat austrumu baznīcas literatūra, kas izdota latviski. Tas, ka ļaudis izlasa iepriekš nepazīstamas, pat nedzirdētas lietas vēl nenozīmē pakaļdzrinājumu.
Par tevis pieminēto konvertītu daudzumu Gregorskolā pasmaidīšu, kamēr zinu, ka katoļi, kas tieši skolā pieņēmuši nodomu konvērtēties LELB un PB ir par 5 vairāk. Rekolekcijās esmu ieteicis ne vienam vien katolim palikt savā baznīcā, jo skola vēl nav visas LELB viennozīmīgs atspulgs. Tas ir viens no melnā misionārisma trikiem - leģenda par masveidu konvertēšanos.
Bet kad izlasīju tavu konstatējumu par Liepājas četrām draudzēm , man radās tikai divi jautājumi, kurās adresēs atrodas vēl tās divas un ko īsti tava sapratnē nozīmē stipra draudze
Mēģini dzīvot ekumēniskā garā! Man patīk, ka Romas pāvests to īpaši atgādina un ir par ko!
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.07.01 10:54:03
+Jānis un kur tagad ir tie cilvēki Saldū? bija Bitāns bija citi cilvēki, pat dažī speciāli pārcēlās uz Saldu... šķiet tagad Saldū ir īstā ticīgo statistika baltajā baznīcā, jo nav vairs tik harizmātiki mācītāji, interesantas personības(komplimets, ne pārmetums) ... jo viņa sprediķi dažkārt prasa lielu pacietību... !!!

Jāni B. A kad Jūs sekosiet tiem 5 un vairāk cilvēkiem uz pareizticību?

un statistika rāda, kadaži GS absolventi ir konvertējušies RKB

es gan laikam luterāne biju, esmu un luterāne nomiršu savā parliecībā
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.03 09:37:48
Ar baumu izplatīšanu labāk nevajadzētu nodarboties... Bet liekas, ka Saldus Jāņa draudze pēdējos gados ir tā kā apsīkusi... Ceru, ka maldos? Vai var kāds sādus izteikumus atspēkot?
Katolis
# Iesūtīts: 2007.07.03 09:55:04
Saldū top jauna katoļu baznīca,
ceru, ka cilvēku piepludums būs liels.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.03 21:50:05
Indriķi, Tu saprotu vispār ko runā?
vispār... apnika vārīties savā sulā ebaznīcā? ...ka atnāci te ar smiltīm pasvaidīties...???
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.03 21:51:58
Katoli.. cik man zināms RKB ir saldū arī draudze, kura jau ir vairākus gadus tur.... šaubos vai ēka mainīs kādu cilvēku plūsmu... !!! vai tik atkal mamons te kaut ko negroza????
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.03 21:55:57
Svilpaste, labāk nevajag šito statistiku cilāt par GS
cik zinu GS varēs mačīties bez mācību gada ziedojuma... un vienīgi ilgs laiks viņš tur nebūs ja nepatīks kaut kas Bitāna prātiņam...
baznīcēns [81.198.122.59]
# Iesūtīts: 2007.07.04 15:53:22
varbūt kāds zinātājs varētu paskaidrot ,-vai RKB Latvijā priesteriem ir jebkāda Vatikāna juridiska aizsardzība?
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.04 16:24:15
Smiekls nāk par tavu viszinību, Indriķi,! šoreiz tu zini , kurš vai kuri ir redaktors (-i)...
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.05 23:38:52
Baznicēn , nesapratu Tavu jautājumu.
Man nav informācijas, vai tiešām visu jauno Romas katoļu baznīcu celtniecību finansē Vatikāns, neticas kaut kā. Domāju te lielu lomu spēlē tas, ka RKB cilvēki ziedo vairāk, jo viņiem mācība daudz kur uz to balstīta- par aizlūgumiem jāmaksā, par mesu noturēšanu par mirušajiem.
vasara
# Iesūtīts: 2007.07.06 09:59:23
Svilpaste , atnāk uz draudzi cilvēks, pasaka, ka grib izlīdzināties par visu gadu un nopiķo dažus simtus. Priesteris uz ko pasaka - ej mierīgu sirdi tagad...
Cilvēkam miers [lai arī tikai iluzors] sirdī un draudzei nauda.
Nu katoļiem ne tikai vatikāns, bet arī citas katoļu megapoles daudz palīdz. Pietiek tikai vienam latgales katoļu tantukam aizbraukt uz visattālāko miestu, ka drīz jau tur slejas katoļu dievnams.
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.07.07 15:44:24
Vasara. Nu katoļiem ne tikai vatikāns, bet arī citas katoļu megapoles daudz palīdz. Pietiek tikai vienam latgales katoļu tantukam aizbraukt uz visattālāko miestu, ka drīz jau tur slejas katoļu dievnams. Paskaidro, lūdzu, nesapratu!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.07 23:21:51
God. Katoli un citi katoļi...
man Jums spec jautājums: kā tas nākas Jēzus Pēterim uzticēja vadīt baznīcu( protestanti protams domā citādi) vai Jūs zināt par 1054 gada baznīcas šķelšanos? R un A baznīcās... Es tā domāju... tad jau sanāk, ka Jums tagad ir tikai viena puse no uzticētās vadības un pēctecības (sukcesijas), jo otra ir A baznīcai!???

mm....???
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.07.08 13:49:00
kaut.. Arī protestantiem ir tā pati Pētera sukcesija... tā jau būtībā nepārtrūka, izveidojoties luterismam.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.08 13:54:30
kāda tev Pētera sukcesija vajadzīga, ja ir KRISTUS evaņģēlijs? Oi kā pārtrūka šī fantāzija, bet daži "protestanti" to grib augšāmcelt.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.08 19:15:58
nezinu Pētera vai Pāvila...vai Jāņa .... bet taču gadiem ilgi ir robi tai sukcesijai un vispār traki jbūtu ja kāds to sukcesiju irādītos ka ir piemēram 16 gs.. pārdevis, lai iegūtu kādu grasi vairāk pātera varenajai celtnei ...

vienīgais kam es ticu ir Kristus mācības sukcesijai, kas tiek nodota no paaudzes uz paaudzi.... un protams ideālā variantā tas notiek caur Baznīcas ganiem ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 749