atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jehovas liecinieki no iekšienes
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.06.09 10:18:10
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 13:12:46
Ctulhu, pārspīlējumus var ieraudzīt daudzkur... Un viens ir blatanti redzami ļapusi, bet kā tai teicienā "Velns ir sīkumos". Ja runājot par tādu lietu kā asins pārliešanu un tās korelāciju ar cilvēka veselību var konstatēt visai labi, tad psiholoģiskas dabas novirzes mūsu medicīna vēl nespēj tik labi operēt... Pārāk izplūdusi ir tā robeža starp "jucis" un "dīvainis"... Grūti atšķirt, kas jau ir kaitīgi un bīstami no tā, kas ir vienkārši cilvēka neitrāla īpatnība, kasp ati par sevi nav nekas briesmīgs!

Ja mums būtu vēl kaut cik necik jēdzīgs filtrs šai ziņā, tad es domāju ciet būtu jāklapē ne tikai Jehovieši bet vesels lērums citu sektu un tradicionālo konfesiju/reliģiju atsevišķi spārni! Taču psiholoģija tikai labi ja post-factum var konstatēt kāda šīberbrauciena saikni ar traumu bērnībā vai jaunībā!

Un pat tad, kad cilvēkus no hariku "saietiem" aizved uz psiheni pa taisno, kad ir acīmredzama korelācija starp cilvēka reliģiju un viņa destruktīvo attiexmi pret apkārtējiem, tomēr valsts reti kad spēj ko darīt... Ir ļoti grūti aizklapēt ciet visādus šādus smadzeņskalojošos "Līderisma Akadēmijas"...
Nezkamdēļ, lai ārstētu slimnīcā, prasa sertifikātus kurus pārbauda... bet lai dziedinātu zilā kalna martas, nedz garantijas, nedz atbildība netiek no viņiem prasīta? Sankcijas pret neizdošanos netiek veiktas... bet arī tu droši vien labi zini, ka vēzi kādā stadijā var izārstēt, bet ja ielaiž ar zilā kalna martām, tad var arī nekas nepalīdzēt...
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.06.12 14:37:44
Visā visumā autores raksts ir pastulbs(lai mani meitene atvaino).
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.06.12 14:45:57
Дона Маргарита Mulders ir lielāks speciālists Varētu padomāt ka viņš ir no bijušajiem. Bet jāsaka, ka viņš ir pat objektīvāks par autori...tikai jauc Jehovas Lieciniekus ar Jehovistiem
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 14:57:21
Džonijs Hehe Nu vispār Jehovas Liecinieki paši īstenībā dalās "konfesijās" tik viņi negrib to atzīt... visādi Russelīti u.c. frukti!
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:07:47
Mulders Ja pareizs ir sakāmais-Skaldi un valdu-tad rodas jautājums...kāpēc sātanam būtu jāskalda tādi, kas jau ir uz maldu ceļa?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:09:04
Džonijs, a tas ir viņa dabā...
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:13:33
Mulders Pēc principa-bej svojih štob čužije bojaļis?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:22:09
Džonijs, principā jā... bet nu ko tu gribi racionālu rīcību no Irracionāla Kritušā Eņģeļa!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:24:33
Mulders
bet nu ko tu gribi racionālu rīcību no Irracionāla Kritušā Eņģeļa!
citreiz atkal jūs sakat, ka redz cik visādas racionālas uzskatu sistēmas tas kritušais eņģelis izdomājis!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 16:28:07
EzītisMiglā, nu atsevišķās savās izpausmēs jau šams ir pat ļoti racionāls... tik tā racionālā bāze viņam kaut kāda tāda šķība... nu skaties tā argumentācija sākumā Ievai - principā jau racionāla un kā tādu to atzīst daudzi neticīgie un pat tu, sakot, ka cilvēks nevar neko zināt, kāmēr nav pagaršojis!

Taču globāli Velns ir visai irracionāls, jo ir tik tālu kritis, ka vairs nesaprot un neapjēdz, ka Dievs viņu ir uzvarējis. Jeb atkal... zin kā no sērijas - abida... ja nevaru uzvarēt, tad varu vismaz ķēzīties... Tur jau tas prikols, ļaunums ir irracionāls savā būtībā, destruktīvs un bez jebkādas nākotnes. Taču lokāli ikviens ļaundaris var pat visai šķietami racionāli pamatot, kāpēc aplaupīt banku vai slepkavot vai laupīt ir labi, pareizi un racionāli!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.12 22:15:20
Mulder!
...cilvēki vienkārši tiek izmesti uz ielas un tas ir psiholoģiskais terrors.
+Katrā organizācijā, grupā ir savi noteikumi, kurus neievērojot tiec izmests uz ielas. Ja kāds draudzē sāks regulāri zaimot Dievu, es gan vēlos redzēt, kā viņu neizmetīs uz ielas, neskatoties uz iespējamo psihisko traumu, ko tas viņam radīs.
Un vai ne par to raksta Pāvils: "Tos, kas ārā, Dievs sodīs. Izmetiet ārā ļauno no sava vidus!"
Neviens filatēlistu pulciņš nebiedē savus biedrus ar to, ka, ja viņi pametīs viņu klubu, viņi mirs Armagedonā!
+Ja cilvēks atkrīt no ticības, tad krisieši skaidri pasaka, ka tad gaida elle.
Kā jau norādīju, par konkrētiem JL uzskatiem nevēlos diskutēt, runāju šeit par principu kā tādu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.12 22:29:47
Svilpaste

Pasaki to šiem

http://www.silentlambs.org/

Kā jau norādīju, par konkrētiem JL uzskatiem nevēlos diskutēt, runāju šeit par principu kā tādu.

Sorry, bet šādas attieksmes dēļ šādas sektas var darboties... un bērni tiek burtiski nogalināti, ģimenes izpostītas, cilvēku dzīves satriektas lauskās! Bet tev tikai "princips kā tāds"
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.06.13 12:10:27
Džonijs
a ko jehovas liecinieki atshkjiras no jehovistiem, es piemram nezinu.
Izlasiiju beidzot tos abus rakstus, Jaasaka - neka ajauna nav uz shisi saules, visam sektama metodes vienadas.
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2009.06.13 17:35:13
Mulder!
Sorry, bet šādas attieksmes dēļ šādas sektas var darboties... un bērni tiek burtiski nogalināti, ģimenes izpostītas, cilvēku dzīves satriektas lauskās!
+Man īsti netapa skaidrs, kā Tava attieksme liedz šai sektai darboties, nogalināt bērnus u.tt.? Mums ir demokrātija, un katrai reliģiskai organizācijai ir tiesības likumu ietvaros darboties Latvijā, tas, ka Tu vai es nepiekrītam kādas reliģiskās organizācijas mācībai, nenosaka šīs organizācijas tiesības darboties. Esmu luterāne, līdz ar to uzskatu, ka pilnīgi visās citās reliģiskajās organizācijās, sākot no katoļiem un beidzot ar Jehovas lieciniekiem tiek sludināti maldi, bet ko tas dod? Vai tas kaut kādā veidā ietekmē šo reliģisko organizāciju darbošanos? Nē!
Džonij!
Varu kļūdīties, bet man šķiet, ka jehovisti, jehovieši u.tml. ir ironisks Jehovas liecinieku apzīmējums, tāda kā apsaukāšanās, man, piemēram, nepatiktu, ja mani dēvētu izkropļotā vārdā.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.06.13 17:40:34
Svilpaste
Pag pag, noskaidrosim dažas lietas
1. katoļi ir kristieši, bet jehovieši nav kristieši
2. mēs, kristieši neesam aicināti ar miesīgiem ieročiem cīnīties pret nekristīgajām reliģijām, bet ar garīgiem ieročiem, tāpēc piekrītu, ka mums nav tiesību liegt viņiem darboties, bet mums ir pienākums sagraut viņu mācības ietekmi, viņu ideoloģiju un darbošanos, jo mums jāredz, ka aiz viņiem stāv sātans.

Ko nozīmē apliecināt Jēzu? Ja sakām, ka Jēzus nav Dievs, vai tad tas nav tas pats, kas Viņu aizliegt/ Un Jehovas liecinieki tieši to dara, būtībā ir zaimojoši, ka viņi sevi sauc par Jehovas liecinieki piesavinājušies šo statusu, jo Dievs Jehova noteikti nav ar viņiem, kuri noliedz Dieva Dēla dievišķo dabu
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.06.13 20:32:37
Дона МаргаритаSvilpaste Es tā īsti nezinu...nēesmu iedziļinājies, bet kad biju viņu rindās, tad bija runa par Jehovistiem it kā tā ir tāda neliela sekta, kam nav nekāda sakara ar Jehovas Lieciniekiem. Bet es piekrītu Svilpastei, ka tā var apzīmēt arī JL ar nievājošu attieksmi...ja tas ir tā, tad es domāju, ka tas neko labu neliecina par tiem kas to tā lieto. Lai arī kādi viņi (JL)būtu, vienalga ir jābūt tolerantiem un cīnīties ar taisnības ieročiem. Vai mums pašiem patīk, ja mūs-latviešus sauc par fašistiem vai par zirga galvām. Ar ko viņi ir sliktāki par neticīgajiem?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.14 08:55:26
Džonijs
Es tā īsti nezinu...nēesmu iedziļinājies, bet kad biju viņu rindās, tad bija runa par Jehovistiem it kā tā ir tāda neliela sekta, kam nav nekāda sakara ar Jehovas Lieciniekiem.

Tik maza, ka neviens ārpus JL to nezina?

Bet es piekrītu Svilpastei, ka tā var apzīmēt arī JL ar nievājošu attieksmi...ja tas ir tā, tad es domāju, ka tas neko labu neliecina par tiem kas to tā lieto. Lai arī kādi viņi (JL)būtu, vienalga ir jābūt tolerantiem un cīnīties ar taisnības ieročiem. Vai mums pašiem patīk, ja mūs-latviešus sauc par fašistiem vai par zirga galvām.

Nekorekts salīdzinājums. Jehovisti ir vienkāršots organizācijas dalībnieku apzīmējums, kas cēlies no organizācijas pilnā nosaukuma, tāpat kā luterāņi, katoļi, pareizticīgie utt. Savukārt fašisti ir apzināti apmelojošs epitets.

Ar ko viņi ir sliktāki par neticīgajiem?

Un ja būtu (ir) sliktāki, tad drīkstētu apsaukāties?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.14 08:56:26
Svilpaste
Esmu luterāne, līdz ar to uzskatu, ka pilnīgi visās citās reliģiskajās organizācijās, sākot no katoļiem un beidzot ar Jehovas lieciniekiem tiek sludināti maldi, bet ko tas dod?

Tas ir Tavs personīgs viedoklis, ne kopumā luterāņu vai luterisks.
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.14 09:43:11
Jā, es piekrītu Mārtiņam, ka viedoklis "mums vienīgajiem ir patiesība un visas citas konfesijas māca maldus" nav luterisks.

Kas gan man šķiet interesanti - tie, kam, kā izskatās ir bijusi personīga saskarsme ar JL, bet kas vairs tur nav (Svilpaste un Džonijs), izsakās par JL daudz pozitīvāk nekā tie, kam šādas saskarsmes nav. Iespējams, ka tas varētu norādīt uz to, ka arī caur JL Dievs uzrunā cilvēkus un viņu darbība nav pilnīgi negatīvi vērtējama. Iespējams, ka arī JL totalitārā sektas iezīmes ir vietām vairāk redzamas un vietām - mazāk vai pat nemaz, jo tas jau lielā mērā ir atkarīgs no cilvēkiem, kas to praktizē.

Galu galā, kādas sektu iezīmes nereti var manīt arī tradicionālo konfesiju draudzēs, kaut arī mācība teorētiski ne uz ko tādu nemudinātu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.14 13:25:26
+Man īsti netapa skaidrs, kā Tava attieksme liedz šai sektai darboties, nogalināt bērnus u.tt.? Mums ir demokrātija, un katrai reliģiskai organizācijai ir tiesības likumu ietvaros darboties Latvijā, tas, ka Tu vai es nepiekrītam kādas reliģiskās organizācijas mācībai, nenosaka šīs organizācijas tiesības darboties. Esmu luterāne, līdz ar to uzskatu, ka pilnīgi visās citās reliģiskajās organizācijās, sākot no katoļiem un beidzot ar Jehovas lieciniekiem tiek sludināti maldi, bet ko tas dod? Vai tas kaut kādā veidā ietekmē šo reliģisko organizāciju darbošanos? Nē!

Taadeejaadi, ka nekluseejot varbuut kaadas dzirdiigas ausis to sadzirdees un pieveersiis vairaak uzmaniibas... un veiks kaadus ierobezhojoshus gaajienus, lai sho sektu aizliegtu un/vai ierobezhotu.

Domaa likumdeveeji seezh speciaali un skataas uz visaam grupaam... janepieveersiis vinju uzmaniibu un neraadiis kaadas nejeedziibas izplata shiis sektas un uz kaadu praksi taa aicina, tad jau neviens neko nedariis...

Bet ja likumdeveeji zinaatu, ka vinju valsts legjitimizee grupu, kuras maaciibas doktrinaalajaa uzbuuvee ir klaji naidiiga un nelojaala attiexme pret sho pashu Valsts varu, kas daudzkur robezhojas ar atklaatu aicinaashanu uz likumu neieveeroshanu... tad attiexme buutu cita...
Nerunaasim jau to, ka shiis grupas dazhaadas prakses burtiski apdraud beernu (un ne tikai) gan psihologjisko gan fizisko veseliibu!

Tieshi taapeec shaadas sektas var vairoties, jo taadi kaa tu - klusee!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 26179