atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par sektas definīciju
Mr. Incognito
Iesūtīts: 2007.05.15 14:41:05
Mīļie draugi, vēlētos padiskutēt ar jums par to, kas ir sekta. Mierīgā un akadēmiskā garā. "Pēc vārdnīcu datiem sekta vispirms nozīmē "organizēta ekleziastiska vienība". "Sequi"nozīmē sekot, tātad sekotāju pulciņš. Galvēnās reliģiskās grupas, uz kurām visvairāk tiek attiecināts vārds "sekta" ir radušās pilnīgi atsevišķi un tām ar kristīgo mācību nav nekā kopēja: Jehovas liecinieki un mormoņi. Protams Kristus personu un Bībeli kā Dieva atklāsmi šīs grupas gluži apiet nevar (labs arguments Bībeles patiesumam un dievišķai izcelsmei). Arī Kristus ir bijis viens tipisks sektants. Bībele vispār ir sektantiskas domāšanas paraugs: Dievs māca Israēla tautai nošķirties no citiem. Vārds "svēts" VD ēbreju valodā nozīmē nevis personisku ētisku kvalitāti, bet gan nošķirtības stāvokli - Dievs atdala, nošķir savus ļaudis". "Ecclesia" no grieķu valodas nozīmē "aicinātie", "izsauktie" (ek-kaleo). Ar šo vārdu Jaunā Derība apzīmē gan lokālo draudzi gan Kristus baznīcu. Šajā vārdā nav atšķirības no sektas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.05.30 00:48:55
Cien. Noasveidīgais! Esmu tikko piereģistrējies šajā forumā un izsaku savas domas diskusijās, kuras man šķita interesantas.
koments [81.198.248.99]
# Iesūtīts: 2007.05.31 11:37:14
Noasveidīgais baidās, ka izlasot viņa postulātu - kur es , tur Baznīca, kāds atkal viņu nodēvēs par sektantu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 122 , pavisam kopa bijuši: 5706