atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Grēks vai gļēvulība?
KristapsO
Iesūtīts: 2009.05.24 19:51:03
Es domāju ka daudzi kristieši varētu man piekrist tam, ka viņi ēstu gaļu ja to pašiem nevajadzētu sagādāt, tas ir no A-Z no nokaušanas līdz karbonādei, bet ineresanti paliek tad ja pašam tas jādara, no audzēšanas līdz karbonādei, kā jau bībelē ir teikts par to ko cilvēkam būs ēst, tur teikts ka cilvēkam būs ēst arī dzīvniekus (specifiskus). Tātad es gribēju vaicāt, vai es pārkāpju bībeles likumus ja es piemēram nevarētu nokaut? Protams kaimiņam jau varu paprasiit, bet vai es varētu izaudzēt dzīvnieku prieks nokaušanas nez nez. Jo kā aceramies sen atpakaļ gaļu uz tirgus un veikalos nepārdeva .
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:51:47
Дона МаргаритаPiekritīsu
Un ja pats nevar nokaut un kaimiņs var,tad tas tik par labu naks kaiminattiecibam.
Var jau arī pagaidīt,kad cūķis nomirst dabīga navē,bet tad ta karbonāde...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:52:20
Taču, saindēties var no "parastās" gaļas, ja to nepareizi uzglabā un apstrādā.

Arii augus, ja tos nepareizi uzglabaa un apstraadaa var saindeeties.
Shkjiet, ka tu tagad saliidzinaaji nupat nokautu cuukas eeshanu turpat dubljos, ar svaigi nomazgaatu tiiru aabolu no koka!

Jebko, ko tu baaz mutee, ja "pareizi uzglabaa un apstraadaa" var eest... neatkariigi vai taa ir galja vai auglji!

cik ilgi tā var stāvēt, un vai pamanīsi to momentu, kad tā jau palika kaitīga? Un kā tas pats ir ar ābolu?

Un kaads tam sakars ar cilveeka kjermeni. Kaa jau teicu, gan aabolam gan cuukjim ir savas metodes kaa tas jaauzglabaa un jaaeed! Tu arii riekstu tach neediisi ar visu chaumalu... vai kartupeli nenomizotu... Vai pluumi ar visu kaulinju!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:57:55
Mulders
Taa ir dieetas nevis kjermenja specifikaacija
Nu un tātad diēta ir atbilstoša ķermenim. Ķermenis ir būvēts tā, ka tam gaļa nav vajadzīga un pietiek ar augiem. No kautkurienes uzrodas B12 un pārējās lietas.

To pieraada kaut vai tas, ka mees nemirstam no galjas eeshanas!
No smēķēšanas arī nemirstam. Senajā Ķīnā bija tāds nāves soda veids, ka notiesāto baroja tikai ar vārītu gaļu, un viņš atdeva galus tieši no saindēšanās. Ar tomātiem tā nevarētu, tur varbūt ka mirtu no kādu vielu nepietiekamības, bet ne no saindēšanās.

Tak lai vinji uztureetu savu kjermeni taadaa formaa vinjam ir jaapeed vairaak taas augu bariibas, nekaa to pashu efektu panaaktu ar galjas eeshanu.
Nezinu, vai tiešām tā ir. Principā, viena lopa izaudzēšanai ir jāizērē daudz resursu. Ja tā vietā resursus izmantotu, lai audzētu augļus un dārzeņus, tad pārtikas kopumā būtu vairāk.
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:59:17
Ķiršu kauliņi pat satur zilskābi...
Un kartupelim zem mizas mēdz būt tādi zaļi slāņi, ko sauc par solanīnu, tie arī ir indīgi. Vispār naktsziežu dzimtas pārstāvji (tie paši kartupeļi, baklažāni, tomāti u.c.) visi ir vairāk vai mazāk indīgi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:59:18
Дона Маргарита
Nu re, bet es dažus bērneļus esmu redzējis, izskatās veselīgi. Nu var jau būt, ka visādas slimības, ko uz aci nevar noteikt?
Magdalēna
# Labojis Magdalēna: 2009.05.25 11:59:29
vilks

Es uzturaa lietoju galju, bet man ir paziistama gimene, kuraa gan vecaaki (vecaaki gan veel saliidzinoshi nesen lietoja), gan beerni nelieto galju. Zinu, ka aarsti, pazinjas, draugi vinjiem centaas iestaastiit, cik tas ir nepareizi - respektiivi, ka augoshi beerni nesanjem nepiecieshamo.
Un tad vinji intereses peec uztaisiija asins analiizes gan sev, gan beerniem. Viss bija labi. Un ja veel cilveeks juutas labi, neslimo...
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:05:45
Magdalēna
Nē nu lai viņiem labi iet, bet es ar savu bērnu veselību šādi negribētu riskēt.

EzītisMiglā
NU tas pats, ko teici par gaļu - gurķis bija vecs, bet es, sīka būdama, nesapratu un ieēdu, pie tam salātos. Pēc tam pusgadu negribēju gurķus acīs redzēt..
tā ka bojātu produktu nejauši var ieēst neatkarīgi no tā izcelsmes no augu vai dzīvnieku valsts.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:07:14
Mulders
Shkjiet, ka tu tagad saliidzinaaji nupat nokautu cuukas eeshanu
turpat dubljos, ar svaigi nomazgaatu tiiru aabolu no koka!

Visādi netīrumi uz pārtikas jau nav pati pati pārtika. Ņem tīru cūku un tīrus ābolus. Paturi abus kādu laiciņu. Cūkai tu nepateksi, kad viņa vairs nav ēdama, bet āboliem pateiksi. Cūku tev jāapstrādā, ābolus vari ēst uzreiz.

Jebko, ko tu baaz mutee, ja "pareizi uzglabaa un apstraadaa" var eest...

Nu, nu - kā pareizi jāapstrādā āboli?

Un kaads tam sakars ar cilveeka kjermeni.
Vienkāršs. Dabā katrs zaķis "zin", ko var ēst un ko nevar - kad zaķa pārtika ir jau bojāta. Tāpat katrs kaķis to "zin" par pelēm. Un šie ēd bez apstrādes un nekas tiem nenotiek. Kāpēc cilvēkam tāda zināšana darbojas uz augļiem un dārzeņiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:07:33
Nu un tātad diēta ir atbilstoša ķermenim. Ķermenis ir būvēts tā, ka tam gaļa nav vajadzīga un pietiek ar augiem. No kautkurienes uzrodas B12 un pārējās lietas

Kas paraada, ka Vilkam ir taisniiba, sakot, ka uz doto momentu un sekojot Peecpluudu noraadeem, mees esam jaunaa situaacijaa... Ar atbilstoshaam sekaam!
Tb ir nelogjiski pagjeereet mums Paradiizes Daarza argumetnaciju, kad esam no turienes izdziiti!
Jo skaties! Tev iespeejams pat taisniiba bet
1. Zeme un taas izdotaa augu padariishana tiek nolaadeeta
2. Cilveks tiek nolaadeets, lai tas darbos maizi pelniitu
3. Peec pluudiem tiek dziivnieki doti par bariibu!

No #1 izriet, ka iespeejams tieshaam B12 razhojoshi opelsiini vairs nav pieejami...
#2 noziimee, ka varbuut tieshi tagad tas B12 ir vajadziigs, a pirms tam bij taapat labi
no #3 izriet tas, ka Dievs redzeedams jauno situaaciju, modificee likumus taa lai cilveeks vareetu dziivot un dadziivot liidz Otrajai atnaakshanai, kazi tad arii atjaunosies staavoklis. Laigan... jemot veeraa, ka Kristus peec augshaamcelshanaas demonstreeja, ka vinja DemoKjermenis panes gan medu gan zivis, noziimee, ka arii jaunais kjermenis tiiri ok sadziivo ar dziivnieku dabas izejvielaam. Laigan man jau nav nekaadas iebildes pret augu dieetu...

Nu un veel ir ljoti savariigs arguments Ja dziivnieki nebuutu eedami, Dievs nebuutu vinjus radiijis tik garshiigus

No smēķēšanas arī nemirstam. Senajā Ķīnā bija tāds nāves soda veids, ka notiesāto baroja tikai ar vārītu gaļu, un viņš atdeva galus tieši no saindēšanās. Ar tomātiem tā nevarētu, tur varbūt ka mirtu no kādu vielu nepietiekamības, bet ne no saindēšanās.
No galjas nesaindeejaas... Saindeeshanaas notika deelj galjas puushanas procesa iekshaas! Jo tika nojaukts bakteriologjiskais zarnu saturs! To pashu vareetu panaakt ar kaadiem augiem! Es nav specs, bet domaajams ka zinaataaji maacees piemekleet augus, kuru paardozeeshana beigtos ar naavi!
Cik zinu tad ar aaboliem var dziivot meenesi tochna

Nezinu, vai tiešām tā ir.
Taa ir!
Proteiini... Augos to ir stipri mazaak kaa galjaa. Bet paakshaugos, kas ir tas primaarais proteiinu avots, shie proteiinu "assimilaacija" % ir mazaaka... Tb "deriigie proteiini" tur ir mazaak, kjermenis vairaak izmet aaraa... taakaa lai dabuutu 10 proteiinus, tev jaapeed 10g pupas, bet 5g galjas Nu es taa uz pirxitem uzmetu tik...

Ja tā vietā resursus izmantotu, lai audzētu augļus un dārzeņus, tad pārtikas kopumā būtu vairāk.
Tas jaaprasa zemnieciibas spechiem...
Lai izaudzeetu kukuruuzu muusu platuma grados, buutu daudz vairaak resursu nekaa cuukji!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:09:00
vilks
Aha, salātos! Tur vēl viss kas varēja būt klāt, kas nomāc garšu. Bet pamēģini vienu atsevišķu gurķi! Bet vienu atsevišķu gaļas gabalu tā nevar pateikt.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:10:46
Kaut kur es lasīju arī, ka ir dažādi cilvēku tipi, un tiem attiecīgi gaļa ir vairāk vai mazāk vēlama.

Cik lasīju no medicīnas, tad tur ir abi viedokļi pārstāvēti pāri manai saprašanai, un īstas skaidrības nav.

Es te tikai tā prātuļoju, kā varētu būt.
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:14:03
EzītisMiglā
Kaut kur es lasīju arī, ka ir dažādi cilvēku tipi, un tiem attiecīgi gaļa ir vairāk vai mazāk vēlama
Pēc asinsgrupas. Pirmajai ir paaugstināta kuņģa skābes koncentrācija, tāpēc viņi gaļu labāk sagremo.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:16:35
Kaut kur es lasīju arī, ka ir dažādi cilvēku tipi, un tiem attiecīgi gaļa ir vairāk vai mazāk vēlama.

Shai zinjaa man patiik mazliet no Veedistiem tas cilveeku daliijums kategorijaas... Tur pat es varu ticeet, ka aiz muguras ir empiiriski statistiski peetiijumi, un ir skaidrs, ka resnam kunkulim nav ieteicams eest spekjiishus... un savukaart tievam kalsnam cilveekam nevajadzeetu spiest iztikt ar graudiem un uudeni!

Muusdienu mediciina uz doto momentu ir paaraak "rupja" lai tik smalki katru cilveeku klasificeetu, bet mees katrs esam unikaali ne tikai psihologjiski, bet arii fiziologjiski!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:20:04
Mulders
Tev iespeejams pat taisniiba bet..
Var skaidrot arī tā. :-)

Šķiet, ka pēc Rakstiem, gaļas ēšana notikās jau pirms plūdiem:
1) ja jau viss bija sabojāts, tad ēšana tāpat
2) Ābels nesa upuri no aitām. Vai arī tur bija tikai vilna?

Saindeeshanaas notika deelj galjas puushanas procesa iekshaas! Jo tika nojaukts bakteriologjiskais zarnu saturs!
Tas jau ir mehānisms, bet paliek pats fakts, ka saindēšanās notiek.

Lai izaudzeetu kukuruuzu muusu platuma grados, buutu daudz vairaak resursu nekaa cuukji!
Abet labību izaudzēt var, un ābolus u.c.

Taa ir!
Proteiini...

Slinkums meklēt tos rakstus, kas to visu apgāž, un liecina par gaļas kaitīgumu organismam, tipa par tiem 5g sanāk -50g visādu ķibeļu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:23:40
Šķiet, ka pēc Rakstiem, gaļas ēšana notikās jau pirms plūdiem:
1) ja jau viss bija sabojāts, tad ēšana tāpat
2) Ābels nesa upuri no aitām. Vai arī tur bija tikai vilna?


Nuu pietiek jau ar to, ka Dievs no aitu aadaam taisiija cilveekiem dreebes. Nu diez vai shamais sintezeeja aitu aadas no cilmes shuunaam speciaalaa reaktoraa... Nomauca kaadai kas bij uz vietas!

Slinkums meklēt tos rakstus, kas to visu apgāž, un liecina par gaļas kaitīgumu organismam, tipa par tiem 5g sanāk -50g visādu ķibeļu.

Pljaapaat jau var, tak uz sejas mums ir Shashlikeedaaji ilgdziivotaaji Atziisim, ka vinji tik pat naski arbuuzus shkjin iekshaa! Taa kaa... imo taisniiba buus tiem, kas teica - eest var gan gan, tik jaaeed domaajot liidzi, nevis rijot burbuljuudenjus ar sinteetiskaam konfekteem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:29:55
Mulders
Nuu pietiek jau ar to, ka Dievs no aitu aadaam taisiija cilveekiem dreebes.

Nu tās varēja būt arī beigtas aitas. Ir tāda cilts mūsdienās, kura ādas ņem tikai no beigtajiem dzīvniekiem, bet gaļu izmet ārā plēsoņām.

Pljaapaat jau var, tak uz sejas mums ir Shashlikeedaaji ilgdziivotaaji
... un tāpat Gurķēdāji ilgdzīvotāji. Te būtu atkal jāmeklē statistikas un pētījumi (ik pa laikam kāds uzpeld), bet tēma nav tik interesanta, lai tērētu laiku.

imo taisniiba buus tiem, kas teica - eest var gan gan, tik jaaeed domaajot liidzi, nevis rijot burbuljuudenjus ar sinteetiskaam konfekteem!
Tas gan taisnība!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.25 12:33:32
Nu tās varēja būt arī beigtas aitas. Ir tāda cilts mūsdienās, kura ādas ņem tikai no beigtajiem dzīvniekiem, bet gaļu izmet ārā plēsoņām.

Eeee... Greekaa Krishanas laasti naak peec tam.
Tb pirms tam naaves nebija... Vismaz nav pamats uzskatiit, ka Aitas mira... Bet ja runa iet par kaadu no Aabela upureetajaam, var buut!

... un tāpat Gurķēdāji ilgdzīvotāji. Te būtu atkal jāmeklē statistikas un pētījumi (ik pa laikam kāds uzpeld), bet tēma nav tik interesanta, lai tērētu laiku.
Nuja... kas pieraada to, ka ne jau galja vai gurkji ir pie vainas, bet cilveeka dziivesveids kopumaa kur dieeta arii speelee lielu lomu! Ja praatiigi eed un ar sapraatu seko liidzi pats savam kjermenim, tad var dziivot ilgi gan eedot galju UN augus gan eedot tikai augus! Taakaa tur muusdienu mediciina var izstiepties liika, uz sejas mums ir veixmiigi veseliigi indiviidi no abaam grupaam!

Veel tavam argumentam par prieku (droshi njem sava vegjetaariesha arsenaalaa) - buus Biibeles varonis Daniels (tas kursh tika iemests Lauvu bedree, un cepinaats ceplii)! Palasi pats... tur ir pat speciaala epizode, kur Daniels atsakaas no kjeeninja galda labumiem un luudz, lai vinju un vinja biedrus baro tikai ar kvalitatiivu augu valsts bariibu. Kad sulainis argumentee, ka dabuus no Kjeeninja pa ausiim, ja shie neediis... Daniels saka, a tu paexperimentee... ja peec laika t mees neizskatiisimies labaak kaa tie, kas eed no kjeeninja galda, mees pashi noliksim galvu tavaa vietaa... Nu un izraadiijaas, ka shie speeja ljoti labi sevi uztureet tikai ar augiem!
p.s. Raksti gan klusee kas tika sniegts tajaa kjeeninja galdaa... bet pietiek ar to, ka mums ir precedenti, ka arii Dieva cilveeki nereti izveelaas augu valsts bariibu, un nedz Dievam nedz vinjiem nav iebildes. Un taapat mums ir vislielaakais pravietis - kas iztika exkluziivi no dziivnieku bariibas - Jaanis, kas eeda sisenjus un medu! Hmm chista interesanti no diegologjias viedoklja, cik taad bariiba ir bagaata!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.25 12:42:26
Ctulhu, mees sakaam... ka nevajag arii ar to aizrauties... Bet nu ja ljoti ljoti ljoti vajag - tjipa izdziivot Andu kalnos liidz atnaak paliidziiba, tad var... ar nosaciijumu, ka tu neesi tieshais sho cilveeku mirshanas iemesls! Tb nedriixt shamos nogalinaat, lai pabarotu sevi/citus!

Ir gan dzirdeeti kara shausmu staasti... kad maate nogalina savu beernu, lai pabarotu citus beernus
Par to es pat negribu te runaat un domaat!
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.25 12:49:07
EzītisMiglā
nezinu, es, ēdot gaļu, jūtu, vai tā ir laba vai ne.. nezinu, kāpēc tu nejūti. es gaļu pat pēc smaržas pazīstu, vai var ēst vai ne.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 13:00:49
Ctulhu, cilveeki jau eed ne tikai proteiinu deelj... Eeshana neizbeegami ir arii baudas avots... Un taapeec kaads pareizi audzeets cuuckja shashliks ar izraadiities stipri konkureetspeejiigaaks par sinteetiska shashlika devu!
Bet principaa es tev piekriitu! Ja vareetu mees dabuut to pashu galju bez zveerinju nogalinaashanas, buutu imo labaak!
Tak man ir pamatotas aizdomas, ka pashi zveerinji jau IR optimaalas sisteemas taadas galjas audzeeshanai, un tevis propozeetais galjas audzeejamais reaktors peec sarezhgjiitiibas buus tuvs cuukja sarezhgjiitiibai! Tb izmaxas viena kg sinteetiskaas galjas razhoshanaa buus lielaakas vai taadas pashas kaa viena kg cuukja uzaudzeeshanaa!
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 132 , pavisam kopa bijuši: 25838