atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Grēks vai gļēvulība?
KristapsO
Iesūtīts: 2009.05.24 19:51:03
Es domāju ka daudzi kristieši varētu man piekrist tam, ka viņi ēstu gaļu ja to pašiem nevajadzētu sagādāt, tas ir no A-Z no nokaušanas līdz karbonādei, bet ineresanti paliek tad ja pašam tas jādara, no audzēšanas līdz karbonādei, kā jau bībelē ir teikts par to ko cilvēkam būs ēst, tur teikts ka cilvēkam būs ēst arī dzīvniekus (specifiskus). Tātad es gribēju vaicāt, vai es pārkāpju bībeles likumus ja es piemēram nevarētu nokaut? Protams kaimiņam jau varu paprasiit, bet vai es varētu izaudzēt dzīvnieku prieks nokaušanas nez nez. Jo kā aceramies sen atpakaļ gaļu uz tirgus un veikalos nepārdeva .
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.25 10:43:37
Jo kā aceramies sen atpakaļ gaļu uz tirgus un veikalos nepārdeva .
kur tad cilvēki ņēma gaļu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 10:55:21
Nee tu neko nepaarkaap!

Cita lieta, ja tu nevareetu nokaut, ja shii nokaushana buutu vieniigais veids, kaa izdziivot tev, taviem tuviniekiem, beerniem! Taa teikt, nenokaushu cuucinju, lai tas mans beerns mirst badaa! Tad jaa...

Bet principaa, buut par vegjetaarieti, vai par dziivnieku nekaaveeju, tas nav greeks!

Es arii nekad neesmu nokaavis nevienu cuukji, bet karbonaades es varu shtopeet steriem!
Ослик
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:05:16
man ir kauns , ka ēdu gaļu!
vilks
# Labojis vilks: 2009.05.25 11:08:25
Piekrītu Mulderam. Neēst gaļu un nekaut dzīvniekus nav grēks.. tiesa, arī ēst gaļu nav grēks, tāpēc pārmest citiem par to, ka viņi tā dara, vai arī lielīties ar savu gaļas neēšanu gan varētu būt grēks. Vispār man šķiet, ka tēmas pieteikumā minētā nevēlēšanās veikt gaļas sagādes procesu no audzēšanas līdz gatavam gaļas ēdienam attiecas ne tikai uz kristiešiem, bet vienkārši uz mūsdienu Rietumu sabiedrību, kurā daudzas praktiskas lietas ir kļuvušas cilvēkiem nesaprotamas un grūti pavicamas.

Nezinu, es domāju, ka savu fizisko spēju robežās varētu nokaut dzīvniekus (nu, priekš cūkas/lielāka dzīvnieka vnk spēka varētu būt par maz) un nemaz nejūtos vainīga par to, ka ēdu gaļu.
Kundali
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:12:13
Priekš manas ticības ir grēks ēst tādu dzīvnieku gaļu, kuri lielāki par cilvēki, nu piemēram govs, liellopu gaļu. Man tā arī negaršo, liekās pretīga.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:23:05
par to kaušanu, nezinu. laikam jau nevarētu. pat vistai apgriezt sprandu nez vai sanāktu. ja vajadzētu iztikt bez gaļas, gan jau iztiktu.
vispār doma par to ka cilvēks ēd citu radību līķus mani neiepriecina, bet gaļa man garšo.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:23:56
Pēc Rakstiem cilvēku radīja kā veģetārieti, notaica viņam veģetāru barību. Tātad, tīri fiziski cilvēka ķermenis ir gaļas neēdāja ķermenis.
Par gaļu talāk Rakstos teikts, ka to drīkst ēst, nevis ka obligāti jāēd.

No mūsdienu medicīnas esmu lasījis gan par, gan pret. Nav noteiktas skaidrības, saka gan ka gaļas neēšaa ir kaitīga, gan ka gaļas ēšana ir kaitīga.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:25:24
vispār doma par to ka cilvēks ēd citu radību līķus mani neiepriecina, bet gaļa man garšo.

Hmmm... noformuleet jau viskautko var!
- Termiski asptraadaats nedzimis caalis
- Bishu veemeklju maisiijums ar augu dzimumshuunaam
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.25 11:30:52
Pēc Rakstiem cilvēku radīja kā veģetārieti, notaica viņam veģetāru barību. Tātad, tīri fiziski cilvēka ķermenis ir gaļas neēdāja ķermenis.

Nepareizi. No pirmaa otrais neizriet
Veel vairaak... Bik garaam iebrauci!
1. Cilveeka radiishanaa netika specificeeta vinja eeshanas formaats
2. Cilveekam netika aizliegts eest zveerus...
3. Cilveekam tika atljauts eest visus augus, iznjemot vienu!

No shiem tu nevari izsecinaat savu secinaajumu!

No mūsdienu medicīnas esmu lasījis gan par, gan pret. Nav noteiktas skaidrības, saka gan ka gaļas neēšaa ir kaitīga, gan ka gaļas ēšana ir kaitīga.

Runa nav par kaitiigumu/nekaitiigumu bet par paarspiileejumiem abos gadiijumos!
Grozies kaa gribi - cilveeka kjermenim VAJAG proteiinus, da kaut vai lai augtu un uztureetu esosho kjermeni. Galja ir optimaalaaks proteiina avots, gan no apjoma gan no assimilaacijas viedoklja. Tb liidziigus proteiina efektus var panaakt gan ar galju gan sojas pupinjaam, tik pirmais ir jaapeed mazaak un aatraak "assimileesies" nekaa soja! Taadeejaadi galja ir dabiigs scenaarijs videe, kur izaudzeet augus ir gruutaak pietiekamaa apjomaa. Savukaart, tur kur izaudzeet var daudz... nu tur var arii soju lietot!
Nu un slavenasi B12... lai ko tur vegjetaarieshi meegjinaatu izlociities, tas ir vitamiins, kas tiek sintezeets exkluziivi dziivniekos...


Fiicha ir taada...

Ka gan galjeedaajiem gan vegjetaarieshiem ir OK no biokjiimiskajiem procesiem eest to vai citu dieetu... bet ir jaadomaa liidzi ko un kaa eed! ABIEM!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:33:10
"Saindējies ar sliktu ābolu" kaut kā nebūtu dzirdēts. Bet ar gaļu - ir.
Gaļa prasa spec apstrādi, augļus un dārzeņus var ēst neatejot no kases.
Tas tā kā norāda uz gaļas nedabiskumu, ka cilvēkam tā nav speciāli paredzēta.
Un, kā jauteicu, tad Rakstos cilvēka ķermenis ir dizainēts tā, lai ēstu augļus un dārzeņus.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:39:11
Mulders
Cilveeka radiishanaa netika specificeeta vinja eeshanas formaats
"Redzi, Es jums esmu devis visus augus, kas nes sēklu, kas vien ir zemes virsū, un visus kokus, kas augļus nes, kam sēkla sevī; tie lai jums būtu par ēdamo"
Kas tas cits ir, ja ne spscifikācija?

Cilveekam netika aizliegts eest zveerus...
Nu tur vēl var piemeklēt garu garo sarakstu, kas netika aizliegts, vai ne?
Piem, ja ražo automobili un saka, ka "benzīns tam būs par ēdamo", tad taču tas nenozīmē, ka var gāzt arī dīzeli, vai ūdeni vai sazinkovēl, jo nav aizliegts?

Galja ir optimaalaaks proteiina avots, gan no apjoma gan no assimilaacijas viedoklja.

Nezinu, neesmu mediķis. Esmu lasījis gan par, gan pret. Bet no reālās dzīves - tie paši krišnaīti tā kā nekrīt no kājām nost, nestaigā bāli un slimi.
Taadeejaadi galja ir dabiigs scenaarijs videe, kur izaudzeet augus ir gruutaak pietiekamaa apjomaa.
Jā. Grūti iedomāties, kā čukči audzē kukurūzu :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:39:38
"Saindējies ar sliktu ābolu" kaut kā nebūtu dzirdēts. Bet ar gaļu - ir.
Gaļa prasa spec apstrādi, augļus un dārzeņus var ēst neatejot no kases.


Atkal nepareizi!
Var saindeeties gan no augiem... Muusu slavenais Kjiimikjis gan jau vareetu mosh pat kaadu kuriozu kombinaaciju izdomaat, tb pareizu seciibu augu kas jaapeed, lai dabuutu toxisku kombinaacijU!

Otraamkaartaam... piemeeram liellopa galja principaa ir eedama jeela! Pravda tiiri fiziski ir gruuti jeelu galju apeest... Bet nu jeedziens "tataarmaiziites" nav pasaku teels! Nu un kaut vai austeres - klasika!

Taapeec jau saku, tropiskaa klimataa, kur augi ir pieejami cauru gadu, nu ir tiiri logjiski dziivot paarsvaraa uz augu dieetas, un galju tikai par tik par cik vajag to, kas augos nav!
Tachu kaut kaados citos klimatos, citos gadalaikos, tur galju aatraak var dabuut uz galda nekaa lietojamus augus!

vilks
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:40:59
EzītisMiglā
Pēc grēku plūdiem gaļas ēšana kļuva par normu, un mēs vairs nedzīvojam ar tiem ķermeņiem, kādi tie bij pirms grēkā krišanas..

Bērns praktiski nevar izaugt vesels (īpaši mūsu platuma grādos), ja neēd gaļu.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:43:18
vilks

Bērns praktiski nevar izaugt vesels (īpaši mūsu platuma grādos), ja neēd gaļu.

Var gan
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:44:35
Mulders
Var saindeeties gan no augiem...
No kuriem - vai no tiem "parastajiem", kurus var lietot pārtikā, t.i. no gurķiem ,kartupeļiem, āboliem, utt?
Taču, saindēties var no "parastās" gaļas, ja to nepareizi uzglabā un apstrādā. Pat nemani, ka kaut kas nav ok. Ar augļiem un dārzeņiem tā nav, uzreiz visi sapuvumi redzami / sagaršojami.

piemeeram liellopa galja principaa ir eedama jeela!
cik ilgi tā var stāvēt, un vai pamanīsi to momentu, kad tā jau palika kaitīga? Un kā tas pats ir ar ābolu?
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:44:40
Magdalēna
un kādā veidā? Tu gribi teikt, ka bērnībā neēdi gaļu un izaugi vesela?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:45:36
Kas tas cits ir, ja ne spscifikācija?

Taa ir dieetas nevis kjermenja specifikaacija

Nu tur vēl var piemeklēt garu garo sarakstu, kas netika aizliegts, vai ne?

Aha... taapeec tu nevari no nokluseetaa izsecinaat kjermenja dizainu! Es te tiiri logjiku tev paraadu, ka tu no apgalvojuma izsecini aizliegumu, lai gan aizliegums ir tieshi viens tur izsniegts!

Es nesaku ka bij atljauts vai kaa... bet no tevis uzraadiitaa texta un no taa kas rakstos, nevar izsecinaat tavu secinaajumu ka " Peec Dizaina cilveeka kjermenis bij domaats exkluziivi tikai augiem". Peec dizaina cilveeka kjermenis ir viseedaajs! To pieraada kaut vai tas, ka mees nemirstam no galjas eeshanas!

Nezinu, neesmu mediķis. Esmu lasījis gan par, gan pret. Bet no reālās dzīves - tie paši krišnaīti tā kā nekrīt no kājām nost, nestaigā bāli un slimi.
Tak lai vinji uztureetu savu kjermeni taadaa formaa vinjam ir jaapeed vairaak taas augu bariibas, nekaa to pashu efektu panaaktu ar galjas eeshanu. Vegjetaarisms jau ir OK... ja to pareizi lieto. Un nav jau pamats uzskatiit, ka krishnaiiti nelieto pareizi!
Tieshi taapat var sachakareet kjermeni eedot nepareizi galju!

vilks
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:45:40
EzītisMiglā
ar gurķiem var saindēties, man vienreiz izdevās.. un nemaz uzreiz neko nepamanīju. Šis arguments tāds aiz matiem pievilkts.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:47:18
Дона Маргарита
Protams, ka bezmaz katrs nokautu dzīvnieku, lai izdzīvotu. Nenokautu, šķiet, ka savu mīļo suni, vai daži reliģiskās pārliecības dēļ - svēto govi vai nešķīsto cūku.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.25 11:49:55
vilks
Kā ar gurķiem var saindēties, un cik bieži tas notiek? Ar svaigiem gurķiem vai kā?
Es nekad par to neesmu dzirdējis, tāpēc arī teicu, ka kaut kā nebūtu dzirdēts.

Tu gribi teikt, ka bērnībā neēdi gaļu un izaugi vesela?
Bet tu gribi teikt, ka visi krišnaītu bērni ir slimi un izaugs slimi, bet viņi paši kaut kā to nemaz nemana?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 25253