atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vai kristietim ir labi ņemt kredītu?
a_masiks
Iesūtīts: 2009.01.08 13:23:14
Rausītis neviļus uzdeva tādu jautājumu.
Hmmm.... a ko? Labs jautājums!
Izraēļi savējiem augļot takā nedrīkstēja. Kā ir ar kristiešiem?
Vai tas ir labi un.... cik tas ir labi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:39:21
Khmm.. tas ko mēs te ar a_masiku runājam, laikam jau nav offtopiks, jo kredītu ņemsanas pamatā ir kaut kādas vajadzības, kuras atrisina ar naudas palīdzību.
Šķiet, ka kristiešiem nevajadzētu parāk aizrauties ar kredītu ņemšanu, jo viņu dzīvēs jabūt svarīgākām vērtībām.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:47:50
a_masiks
Katrs pac sev uzstāda vērtību skalu.
Un šeit aktīvi piepalīdz visādi frukti, tai skaitā tie paši inognito minētie "TV redzamie glamūri". Visa sabiedrība, kapitālisms ir spēcīgi orientēta uz to, lai būtu max naudas.

Nauda lielākoties ir mērvienība, kura nosaka šīs vērtības izmērus.
Patiesās vērtības, kā draudzība, veselība, mīlestība, naudā nemēdz izteikt. Arī zināšanas naudā neizsaka (kaut gan to nesekmīgi mēģina darīt). Cik maksā Pitagora teorēma?
Zināšanām, visa veida informācijai, ir iedots tāds "noilgums", kura laikā autors drīkst vārīt sev naudu, bet pēc tam zināšanas par velti ir pieejamas visiem. Nevienai citai precei tāda noilguma nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:50:50
Zinātnieki - kā novērots, tad ļoti pat mīl dalīties ar savu informāciju, jo viņi ķer kaifu no zināšanām, nevis no naudas, ko varētu no tām zināšanām izspiest. Tā ir atšķirība.

Ēe un ko... pēdējās publikācijas par kādiem fundamentāliem atklājumiem ir kaut kā tā... par velti dabonamas? Zinātnieki tāpat kā cilvēki mīl labi paēst, izklaidēties etc. Bet Zinātniekiem gan vairāk ir godkāre... un tās dēļ viņi var gan noslēpt izejas datus, gan pieregulēt rezultātu... un tāpēc nedot citiem izvērtēšanai! Visādi prikoli gadās! Un par ko tad zinātnieki cīnās, ja ne par grantiem, lai varētu ar savu hobiju nodarboties, un tad cenšās izreklamēt, ka vispār brīnums kā bez viņu jaunās hipotēzes mēs vēl te uz Planētas atrodamies!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:52:22
Patiesās vērtības, kā draudzība, veselība, mīlestība, naudā nemēdz izteikt. Arī zināšanas naudā neizsaka (kaut gan to nesekmīgi mēģina darīt). Cik maksā Pitagora teorēma?

Mmmm... pajautā Fiziķiem, cik daudz viņi būtu gatavi maxāt par vienu Higgsa Bozonu... A nav jau atbilde jāmeklē, uzzini cik maxā LHC un sapratīsi, cik maxā zināšanas
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.01.09 12:01:08
Mulders
pēdējās publikācijas par kādiem fundamentāliem atklājumiem ir kaut kā tā... par velti dabonamas?
A tā ir zinātnieku vēlme vai patērētāju sabiedrības uzspiesta lieta? Vai arī - kāds trīspirkstu piere biznesmenis pasūta pētījumu un pavēl nevienam informāciju neizpaust?

Mmmm... pajautā Fiziķiem, cik daudz viņi būtu gatavi maxāt par vienu Higgsa Bozonu...
Aha, it kā kāds ar tiem tirgotos! Oksimoronisks jautājums, odnako!

A nav jau atbilde jāmeklē, uzzini cik maxā LHC un sapratīsi, cik maxā zināšanas
Uhu, tieši zināšanas, vai aparāti? Un cik maksā kladīte un pildspalva, ar kurām bieži operē matemātiķi?
Zināšanas vispār izsaka naudā? Nejauc pielikto darbu ar pašām zināšanām!
Kad no LHC iegūs kādu fundamentālu atziņu, tad zinātnieki klusēs un nevienam neko neteiks, kamēr nebūs samaksātas noteiktas naudiņas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:28:35
A tā ir zinātnieku vēlme vai patērētāju sabiedrības uzspiesta lieta? Vai arī - kāds trīspirkstu piere biznesmenis pasūta pētījumu un pavēl nevienam informāciju neizpaust?

Cik zinu, tad zinātnieku darbs tomēr prasa līdzekļus, un infromācija mūsdienās ir tik pat liela un svarīga prece, kā zelts vai akmeņogles! Kāpēc ta tu domā, ka raķešu tehnoloģijas nevar tā brīvi nokačāt no neta, vai atombumbas uzbūves tehnoloģiju... vai vispār kādas citas tehnoloģijas.

Aha, it kā kāds ar tiem tirgotos! Oksimoronisks jautājums, odnako!
Tāpēc tam cena ir ļoti ļoti liela... jo ja kādam tas būtu un kāds to ietirgotu, te visi fiziķi sakautos... lai to dabūtu! Tāpēc viņi pārliecina valdības, lai finansē tādu "Higsa Bozonu Ražotni" kurā tad varētu to atrast un uztaisīt lēcienu fizikā!

Uhu, tieši zināšanas, vai aparāti?
Zināšanas zināšanas... Bez tā aparāta nevar uzzināt pa īstam! Un nevar pastumt esošo fiziku uz priekšu...
Un cik maksā kladīte un pildspalva, ar kurām bieži operē matemātiķi?
Ne pārāk daudz... bet kāds matemātiķis tuxnesī, ja izdomās kādu super ideju, daudz atdos par kladīti un pildspalvu, lai varētu paspēt savu ideju pierakstīt!

Zināšanas vispār izsaka naudā? Nejauc pielikto darbu ar pašām zināšanām!
Nauda ir darba mērs! Ja zināšanu iegūšana ir dārga, tad arī naudā tā maxā daudz. Tā pati Farmācija... tur zāles, kas prasa daudz daudz zināšanu un izpētes ir mežonīgi dārgas objektīvi! Tāpēc jau ir Patentu sistēma izgudrota, lai noteiktu zināšanām cenu un cilvēks, kas ielicis darbu šo zināšanu producēšanā, varētu turpināt darboties un ēst un pabarot savu ģimeni!

Kad no LHC iegūs kādu fundamentālu atziņu, tad zinātnieki klusēs un nevienam neko neteiks, kamēr nebūs samaksātas noteiktas naudiņas?
Mmm es nedomāju, ka daudzi zinātnieki ar to ķēpātos, ja
a) Viņiem enmaxātu algu
b) Viņiem nedraudētu Nobela Prēmiju birums par potenciālajiem atklājumiem
c) Viņiem nedraudētu Vēsturisks gods un slava!

Tad šie zinātnieki ietu darīt kaut ko citu!
PROTAMS paliktu pāris afigennie entuziasti, kas gatavi pārtikt no sausas maizes un ūdens, gatavi pēc atklājuma aiziet trimdā, lai tikai producētu šīs zināšanas un nodotu cilvēcei! Bet šādiem cilvēkiem būtu par maz spēka vispār šādu LHC uzbūvēt un palaist!
Nauda ir labs motivators un dzinējspēks... arī slava un gods... Nu un ir cilvēki, kam dzinējspēks ir zinātkāre un cilvēkmīlestība! Bet tādu ir mazāk!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.01.09 13:06:42
Mulders
Bez tā aparāta nevar uzzināt pa īstam! Un nevar pastumt esošo fiziku uz priekšu...
A moš pagaidīt, kamēr tehnika attīstās, un LHC paliek lētāki, tad zināšanu cena attiecīgi kritīsies?
Vispār, ja zināšanām ir cena, tad - cik maksā uzzināt pamatskolas kursu? Kāpēc tieši tik? Tas, par ko mēs maksājam (skolotāja darbs) patiesībā ir preces transports, nevis pati prece. Pašu preci var dabūt arī par citu cenu, vai pat par velti - lielais brālis paskaidro.

bet kāds matemātiķis tuxnesī, ja izdomās kādu super ideju, daudz atdos par kladīti un pildspalvu, lai varētu paspēt savu ideju pierakstīt!
Nu, un tā ir cena pašām zināšanām, vai arī "transportam"?
Ja zināšanām ir cena pašām par sevi, tad tev jābūt iespējai novertēt, kā jau katru preci, dažādas zināšanas. Piem, cik maksā Pitagora teorēma?
Atceries arī, ka zināšanas ir informācija, un tai vienīgajai piemīt tāda īpašība kā varēt būt atdodamai par velti, pašam īpašniekam neko nezaudējot.

Nauda ir darba mērs! Ja zināšanu iegūšana ir dārga, tad arī naudā tā maxā daudz.
psrs-ā arī bija zinātnieki, kas neko daudz nesaņēma naudā. Vai viņu iegūtās zināšanas tāpēc bija nevērtīgākas par tādām pašām asv zinātnieku iegūtajām?

es nedomāju, ka daudzi zinātnieki ar to ķēpātos, ja
a) alga ir pats svarīgākais? Palasi to Feinmana grāmatu, viņš atteicās no daudzreiz naudīgākas darba, izvēloties palikt interesantākā vietā.
b) c) nu kas te tāds slikts? Pašas zināšanas tak neturēs noslēpumā, bet bazūnēs pa visu pasauli!

Tad šie zinātnieki ietu darīt kaut ko citu!
A vot i ņefiga! Tu ietu pasniegt mēteļus par 3x lielāku algu? Nauda vēl nav viss. Ir tāds, ne pārāk augsts līmenis, kuru var ar naudu apmierināt, un kam vairāk nevajaga. Ļoti bieži visi tie kredīti ir ārpus šī līmeņa (tas, lai nebūtu offtopika ;-) ).
Nauda ir vajadzīga, lai nodrošinātu nepieciešamo, bet ārpus tā - tāda tipa cilvēkiem kā īsti zinātnieki, tā nauda vairs nav vajadzīga, ja tās pelnīšana traucē ķert kaifu no tīrās zinātnes.
Ir cilvēki, kam pētīšana ir "asinīs". Izlasi Feinmana grāmatu "Jūs laikam jokojat, mister Feinman?", un tu redzēsi vienu tādu cilvēku.

Nu un ir cilvēki, kam dzinējspēks ir zinātkāre un cilvēkmīlestība! Bet tādu ir mazāk!
A mazāk tādu ir tāpēc, ka visapkārt ir uzlikti patērētāju sabiedrības standarti.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:19:17

A moš pagaidīt, kamēr tehnika attīstās, un LHC paliek lētāki, tad zināšanu cena attiecīgi kritīsies?


Tātad laiks... Arī nauda!

Vispār, ja zināšanām ir cena, tad - cik maksā uzzināt pamatskolas kursu? Kāpēc tieši tik? Tas, par ko mēs maksājam (skolotāja darbs) patiesībā ir preces transports, nevis pati prece. Pašu preci var dabūt arī par citu cenu, vai pat par velti - lielais brālis paskaidro.
Protams... bet kādam par to ar kaut ko jāmaxā. Principā tu vari ieiet bibliotēkā un apgūt to pašu izglītību ko viens harvardas jurists... Bij tāda filma ar Metu Deimonu, kur šis par 25dolāriem dabon to ko viens Harvardietis par 10 000$ Taču jāmaxā ar ko citu būs - laiku, darbu, prestižu, godu... whatever...
Protams infa ir prece, tai cena var bū dažāda... dažādos apstākļos. Tuxnesī ūdens ir kudī dārgāks kā nafta...

Ja zināšanām ir cena pašām par sevi, tad tev jābūt iespējai novertēt, kā jau katru preci, dažādas zināšanas. Piem, cik maksā Pitagora teorēma?
Kāds bišķis būs! Nedaudz gan, jo to šodien jau dala stipri par velti... Līdzīgi kā šodien PC286 maxā mazāk par mūsdienu kalkulatoru Bet kādreiz šo mantu sargāja un citiem nedeva... un pat skolniekam, lai to dabūtu, bij jāiziet kārtīgs iniciācijas process! Maxa bij augsta!

psrs-ā arī bija zinātnieki, kas neko daudz nesaņēma naudā. Vai viņu iegūtās zināšanas tāpēc bija nevērtīgākas par tādām pašām asv zinātnieku iegūtajām?
Blēņas... mans Sievastēvs ir viens kāreiz šāds CCCP zinātnieks. Viņš droši apgalvo, ka zinātnieki bij otri bagātākie aiz partijas funckionāriem, un viņam vienam no pirmajiem savā ciemā bij tam laikam moderna mašīna - Pobeda! Zinātnieki labi pelnīja CCCP vidē! Tas mūs te tagad zinātniekiem neko nedod! Nu un loģiski mēs arī kosmosā nelidojam un raķešu tehnoloģijas neattīstām!

a) alga ir pats svarīgākais? Palasi to Feinmana grāmatu, viņš atteicās no daudzreiz naudīgākas darba, izvēloties palikt interesantākā vietā.
Mmmm... baidos, ka šoreiz tu kompozīciju sofistiku izveic. Es arī teicu, ka vienmēr ir izņēmumi, bet tā lielā masa, par kuru runājam... tie ir tādi paši biznesmeņi vai industrijas darboņi kā es un tu!
b) c) nu kas te tāds slikts? Pašas zināšanas tak neturēs noslēpumā, bet bazūnēs pa visu pasauli!
bet ne jau par velti... kaut ko viņi grib pretī!
Man arī... nafig vispār naudu! Es mierīgi pieņemtu kādus 100Ls no savas algas benzīnā. Vēl kādus 100Ls pieņemtu pārtikas produktos pēc manas izvēles! Nebūtu uz veikalu vai benzīntanku jāiet...
Nauda prosto ir tāds intermediate stuffs, kas labi konvertējas precēs un darbā abos virzienos! Bet ir lietas, ko grūti par naudu pirkt... tas pats gods un slava tik viegli nenāk... tāpēc, ja kādam tas ir svarīgs, viņš tiešām var workot par vēdera tiesu, bet pieprasīs savu vārdu zem jaunās teorijas!

A vot i ņefiga! Tu ietu pasniegt mēteļus par 3x lielāku algu? Nauda vēl nav viss.
Principā jā (Dievs, tas nav aicinājums man mainīt darbu) jo es ar programmēšanu varu arī mājās nodarboties un to daru! Darbā es ražoju... es esmu vīrelis pie stanoka, kas ražo preci... Ar "māxlu" es mājās nodarbojos un par to man neviens nemaxā gan... bet ceru ka reiz maxās!

Nauda ir vajadzīga, lai nodrošinātu nepieciešamo, bet ārpus tā - tāda tipa cilvēkiem kā īsti zinātnieki, tā nauda vairs nav vajadzīga, ja tās pelnīšana traucē ķert kaifu no tīrās zinātnes.
Es piekrītu ka nauda pati par sevi ir nekas... bet tā konvertējas daudzās lietās, kuras arī zinātniekam vajadzīgas un kuras nenāk no viena kaifa par pitagora teorēmas pierādījumu! Ir objektīva slietas un ir arī subjektīvas preferences. Vot zinātnieka mērķis ir ūber kruts stradi vari vijols, ko vakaros čīgāt pēc tam kad dinamīts izgudrots... Vot ij worko vaiga sviedros, lai varētu to atļauties!

Ir cilvēki, kam pētīšana ir "asinīs". Izlasi Feinmana grāmatu "Jūs laikam jokojat, mister Feinman?", un tu redzēsi vienu tādu cilvēku.
Jā IR! Es tak nesaku ka nav... Bet es nesaku, ka tādi ir daudz! Un par nožēlu, visādi biznesmeņi izmanto šos cilvēkus lai uzvārītos un rezultātā tas ieguvums aiziet kaut kādā herņā, nekā tur kur varbūt pac zinātnieks vēlētos...
Vot gribētos, lai šie ģēniji varētu arī savas naudiņas, ja negrib, tad diktēt kur novirzīt... tas būtu taisnīgi!

A mazāk tādu ir tāpēc, ka visapkārt ir uzlikti patērētāju sabiedrības standarti.
Varbut!
Kristietībā piemēram, zināšanas (tb gudrība) tiek vērtēta augstāk par konvertējamo valūtu (sudrabu vai zeltu) - Tur Sālamans jāpalas... krsitietībā Dievs māca, ka zelts un sudrabs ir gudrības sekas nevis cēlonis!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:42:41
Mulders
Tas mūs te tagad zinātniekiem neko nedod! Nu un loģiski mēs arī kosmosā nelidojam un raķešu tehnoloģijas neattīstām!

Raķešu tehnoloģijas - tas bišķu par daudz teikts! Vai tad PSRS laikos, kad zinātnikiem maksāja biezi, mums bija raķešu tehnoloģijas? Vai iemesls drīzāk nebūs tas, ka esam pārāk sīka valstiņa?
Tomēr - zinātnieki mums ir? Tādi dīvaiņi, kas negrib pelnīt naudu kaut kur biznesā?

bet ne jau par velti... kaut ko viņi grib pretī!
Tas ir, izpētīs, uzzinās, bet teiks tikai tiem, kas samaksājuši?

Vot zinātnieka mērķis ir ūber kruts stradi vari vijols, ko vakaros čīgāt pēc tam kad dinamīts izgudrots...
Tiešām? Pašam smiekli nenāk? Tas nu gan ir "īsts" zinātnieka mērķis, kam veltīt visu dzīvi, un ar zinātni pelnīt tam naudu!


Jā IR! Es tak nesaku ka nav... Bet es nesaku, ka tādi ir daudz!
Mēs nezinām, cik tādu ir. Tā paša Feinmana apkārtnē viņš tādus kaut kā nebij novērojis.
Un - informācijas palielināšanai pietiek ar ne pārāk daudziem. Viss iet lēnāk, bet iet. Tā Linux uzradās.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:45:33
Ezītis Miglā... Tu vēl arī ideālists esi Bet... laikam tāpēc mums ir tādi zinātnieki! Uz trakajiem pasaule turās!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:56:57
Mulders
A tu stradā "vijolei"?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:58:32
A tu stradā "vijolei"?

Principā jā!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 14:01:35
Mulders
Tad kāpēc neej biznesā, bet kaut kādus tur IT programmē?
Ir taču zināms likums: visvairak naudas vari nopelnīt, ja pats vadi savu uzņēmumu. Vēl vairāk - ja investē naudu kautkurnebūt.
Darbs nav tik interesants, bet nauda nāktu, smadzeņu tev pietiek, beigās nopirktu vijoli un čīgātu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 14:04:44
Ctulhu
Aha. Tu arī palasi to Feinmana grāmatu, patiks!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 14:09:29
Ctulhu
Ričards Feinmans "Sķiet, jūs jokojat, mister Feinman".
Fiziķis, Nobela prēmijas laureāts.

http://lib.ru/ANEKDOTY/FEINMAN/feinman.txt_with-big-pictures.html

viegli lasās, ne velti zem anekdotēm ielikts, kaut gan tas ir patiesa autobiogrāfija
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 15:10:13
Tad kāpēc neej biznesā, bet kaut kādus tur IT programmē?

Man ir pilnīgi nekādas zināšanas par Biznesu. Bet ir tāds plāns nākotnē... tā kā varbūt var teikt, mana vijole ir bizness!

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.09 15:11:15
Ezītis, Ctulhu... lab labi, gudrīši jūs mani... Prosto neesmu zinātnieks, un esmu redzējis kā daduzi Zinātnieki tiek tā vai citādi aplauzti un ir spiesti kļūt par "apkalpojošo personālu"

Es pac... šobrīd redzu kā implementē idejas, kas man bij studiju gados ;( Slinks esmu! Pac kavēju savu Everestu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.09 15:16:28
Bet nevar teikt, ka tas mums patiktu un tas buutu meerkjis.

Principā Zinātnieks ir cilvēks, kam Maslova Piramīdā dominē tā "Pašrealizācija" kas tiek darīta caur pasaules izpēti! Bet mūsdienās nereti zinātniekam ir jānodarbojas ar izdzīvošnu...
No otras puses, kaut kā kremt, ka daudzi "zinātnieki" kā Britu Zinātnieki nevis ar zinātni nodarbojas, bet ķimerējas ap to lai izpētītu vai maize krīt ar sviestu uz leju un vai kaķis, kam pie muguras piesieta sviestmaize ar sviestu uz augšu paliktu gaisā karājamies!

Ctulhu, starp citu interesants jautājums!

Kā tev šķiet... Vai sabiedrībai ir tiesības "piespiest" Zinātnieku nodarboties ar zinātni, ja redz, ak mums te uz sejas ir labs ģeniāls talants, bet šim patīk vairāk tamborēt, nekā varbūt atrisināt kādu reālu problēmu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.09 15:26:16
Pseidozinaatnieki top efektiivi `nokosti`, jo visefektiivaat atpaziit jamos var tiessi attieciigo nozaru zinaatnieki, neviens cits.

Einšteinu atdot Ņūtonistiem saplosīšanai. Galileju Ptolemaju zinātniekiem? A ko darīt, ja attiecīgās sfēras zinātnieki vienkaŗši pašā saknē jau kaut ko nav sapratuši, un tad atnāk viens un pasaka, viss ko jūs darāt, visa jūsu dzīve, viss jūsu darbs un mērķi un sapņi ir bijis dūmi... Kurš normāls cilvēks būs gatavs atzīt, ka viņā darbs ir bijis veltīgs... ka viņš ir kļūdījies visu mūžu un viņam ir maxāts par plānā galdiņa urbšanu? Īpaši ja cilvēks ir autoritāte... kuŗs to labi apzinās... a kaut kāds students viņam uzbrauc!

Tieši tā - nokostu ne tikai pseido zinātniekus, bet arī jaunus Einšteinus! Tas arī notiek šodienas Peer Review pasaulē... ja ir pārāk inovatīva ideja, tā neiet cauri filtram, jo Pēri vienkārši nesaprot par ko šis raksta...
Līdzīgi novērojas LU Datoriķos, kad cilvēks aizstāv kādu tēzi, kas radusies tikai pēdējos gados, bet viņa Recenzenti ir kaut kādi večuki, kas pēdējo reiz redzēja kompi, kad tas aizņēma pus zāli!

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 15:31:21
Mulders
Bet mūsdienās nereti zinātniekam ir jānodarbojas ar izdzīvošnu...
... nav naudas jahtai? Vai tu par Latvijas zinātniekiem? Bet viņu ir maz, pārsvarā visi dzīvo labās valstīs. Un tur nu tiešām varētu būt tikai jahtas ai zelta podu problēma. Kas atkal nelīmējas kopā ar zinātnisko aizrautību.

Vai sabiedrībai ir tiesības "piespiest" Zinātnieku nodarboties ar zinātni, ja redz, ak mums te uz sejas ir labs ģeniāls talants, bet šim patīk vairāk tamborēt,
Nevar. Jo talantam vajag brīvību, vajag aizrautību un interesi. Citādi nekas nebūs. Raini mīlēt piespiest nevar.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 25669