atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vai kristietim ir labi ņemt kredītu?
a_masiks
Iesūtīts: 2009.01.08 13:23:14
Rausītis neviļus uzdeva tādu jautājumu.
Hmmm.... a ko? Labs jautājums!
Izraēļi savējiem augļot takā nedrīkstēja. Kā ir ar kristiešiem?
Vai tas ir labi un.... cik tas ir labi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:25:44
man jau liekas,ka ``ticiiba`` paarveesrhas par absurdu

ķipa beigaas driixtees maajaas seedeet kaktaa un luugt Dievu.
I to pareizaa pozaa

Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:27:29
nee,ja nopietni,liekas,ka viss grozaas par un ap paraada atdoshanu.
Ja Tu vari atdot krediiitu godiigi un taa,tad kaadeelj ne?
Taa ir pasaulee iekaartota sisteema un vinja nebuut nebuutu jaaignoree.
Vieniigais ar veesu praatu jaapdomaa niņešņije ekonomičeksije obstajaķeļstva
Princis Marvins-Briinums
# Labojis Princis Marvins-Briinums: 2009.01.08 14:31:58
es iesaku visiem dzīvot pieticīgi komūnā, tad arī nebūs jāņem kredīti!
kristietim ir jāpartiek no algas un ziedojumiem! visu jādara lēnām un prātīgo, ja no katras algas nopirk 50 ķieģeļus, tad māja kādreiz būs gatava
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:38:12
artos
Vai kristietis drīkst velnam iedot mazo pirkstiņu? Neviens nevar kalpot diviem kungiem - Dievam un mantai.

Saprātīga kredītu ņemšana saprātīgām vajadzībām ar saprātīgi izvērtētu kredīta atgriešanas iespēju (jeb saprātīgu neatdošanas risku) nearko neatšķiras no jebkurām citām saprātīgām mūsu pasaulīgām saistībām. Velnam mazo pirkstiņu mēs dodam ar jebkuru savā egoismā pamatotu darbību, kaut vai ar vēlmi paplātīties ar savu dievbijību forumā, vai realizēt hobiju, ierobežojot kaut vai ģimenei atvēlamo laiku. Taču tas, lai velns nespēj sagrābt mūsu pastiepto pirkstiņu, ir mūsu un Jēzus attiecību jautājums.
Zive.
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:48:58
Man tāds jautājums - ja jau nedrīkst ņemt kredītus, tad piedodiet, ko teiksim darīt daudzbērnu ģimeņu atvasēm, lai nodrošinātu savu jauno ģimeni ar mitekli? Visu mūžu mētāties pa īrētiem dzīvokļiem? Vai visiem optam stāties klosteros, lai nebūtu jārūpējas ne par ģimeni, ne par mājokli, kur tai dzīvot?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:51:20
Zive, es arī pajēmu kredītu... tāpēc varu runāt

Vispār mūsu tēvu tēvi tiešām dzīvoja pa īrētiem dzīvokļiem un māju cēla tik ap gadiem 40-50... kad bij sakrāts daudz un dzīve pieredze dabūta. A mēs... gribam to visu jau 20-30 gados... sasteigt visu pa 20 gadiem A par to tad jāmaxā... un pa virsu... un tu vienalga dabon to pašu izglītību, tikai bik dārgāk... jo sagribēji atrāk

Es jēmu kredītu tiešām jo bij apnicies īrēt... Un tālais sapnis ir vispār sava māja, maximāli neatkarīga no kaimiņiem, upravdoma u.c. fīčām, ko man grūti kontrolēt!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:51:46
a_masiks, a moš šamā ir kāds daudzbērns... kāda 9 meita
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.01.08 14:52:33
a_masiks
Nu, tēmas sākumā stāv rakstīc vārds "kredīts"!
pardon, es neuzrakstīju, ka uzskatu, ka aizdodot brālim vai māsai, nebūtu smuki prasīt augļus, jo galvenais ir palīdzēt cilvēkam.
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:01:47
Rausītis Tu te jauc dažādas lietas...ja jau kāds ir ar tik plašu sirdi, tad lai dāvina, bet ja aizņemas, tad tam ņēmējam ir jāsaprot, ka tie 100 ls. pēc gada vairs nebūs tie paši 100. Runa var būt par saprātīgiem procentiem...bet tas jau ir diskutējams jautājums
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:02:44
Masikam veiklāki pirksti
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:05:37
Nu vispār jau stāv rakstīts: nepalieciet nevienam neko parādā, nevis: neaizņemieties.
Bankai parādā palikt vispār ir visai grūti Ja kas, miteklis tutū, bet saistības - nokārtotas. Tā ka pie hipotekārās kredītņemšanas drīzāk ir risks palikt bez mājokļa, par kuru jau daļa aizmaksāta.
Ja kādreiz pēc izsoles, bankai paņemot savu daļu, bijušais īpašnieks vēl varēja cerēt uz kādu pāri paliekošu grasīti, tad tagad, cenām krītoties, šāds scenārijs kļūst mazticams.
P.S. Vai valsts, kuras himnā ir vārdi "Dievs, svētī..." (ja pieņem, ka runa ir par kristiešu Dievu), drīkst aizņemties un apsolīt atdot ar pamatīgiem procentiem, turklāt neprasot valsts iedzīvotāju piekrišanu? Mēs visi jau esam parādos, dārgie pilsoņi un pārējie klātesošie
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:10:51
Pa pusei laimīgais Jony
nē, nejaucu ... un jā runa ir par plašu sirdi, bet ne par dāvināšanu, jo aizdodot - dod to, ko lūdz, bet nepieliec no sevis nekādu nastu klāt, jo cilvēkam procenti ir jānopelna.
un jā runa nav par ekonomisku godīgumu, bet par aizdevumu kā palīdzību. ja tu ņem procentus, tad tas jau ir pakalpojums
Solveiga
# Labojis Solveiga: 2009.01.08 15:11:18
a_masiks
Nē, tās domas mēs domājam uz Brīnumaino Princi

Rausītis
Savukārt, ja Tu neņem %, tad inflācijas dēļ Tu vienu daļu dāvini, ja kas.
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:13:09
Rausītis Interesanti odnako...kristietis kristietim nevar pakalpot?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.01.08 16:02:20
Pa pusei laimīgais Jony
labāk kalpot

tad inflācijas dēļ Tu vienu daļu dāvini,
jā dāvinu konjunktūrai
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.08 16:04:05
Rausītis Katrs pēc savām spējām
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.01.08 16:19:18
tā situācijai vai apstākļu maiņai ekonomikā, kuras rezultātā esmu spiesta dāvināt % daļu
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.01.08 16:33:43
a_masiks
ļoti jēdzīgs komentār ... oi, nu par ko tu cepies ...
Zive.
# Iesūtīts: 2009.01.08 16:38:42
a_masiks
Pa kuru brīdi Tev kļuva aktuālas daudzbērnu ģimenes problēmas???

Es par citiem rūpējos :P

Mulders
Vispār mūsu tēvu tēvi tiešām dzīvoja pa īrētiem dzīvokļiem un māju cēla tik ap gadiem 40-50...

ņemot vērā naudas vērtības izmaiņas mūsdienās, manuprāt, mēģināt kaut ko sakrāt, tajā pašā laikā maksājot traku naud par īrēšanu (gan jau ka bankas procentus ar šo īres maksu var nosegt pārpārēm) ir vienkārši finansiāli neizdevīgi.
Solveiga neielog. [89.254.135.173]
# Iesūtīts: 2009.01.08 17:40:34
Man viens gudrs ateistu vīrietis reiz teica tā: aizdot var tik, cik vari atļauties atdot pavisam
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 192 , pavisam kopa bijuši: 24982