atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Dieva un patiesības atklāsmi
vilks
Iesūtīts: 2009.01.07 13:10:37
Splits no diskusijas par kristietību un citām reliģijām.

EzītisMiglā

Te uzrodas vecais jautājums par to, kāpēc Dievs deva pareizo mācību tikai vienai mazai tautelei, kamēr visa pārējā pasaule palika novārtā, un bija spiesta sadomāt paši savas reliģijas, no primitīvām mežoņu līdz ļoti sarežģītām kā budisms vai hinduisms.
Tas ir dīvaini un nesaprotami.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.07 17:40:43
Mulders
.. Tas tak būs mazliet tērēti, ja Dievs ies pie indivīda, kas karali ņem par pilnu un teix, ej tagad tur un tur un dari to un to... NEdarīs tak... A ja Dievs karali "pārstumda" tad arī indivīds stumdās līdzi.
A epizodē ar faraonu tu prasīji, lai tauta darbojas petī! :-)

Tieši tas maita kaimiņš, kurš UZCEĻ to māju un apdzīvo Ziemeļus un ir laimīgs būs vislabākais arguments PRET tevi...
Blame the victim? Karatists uzvarēja bandītu, tātad tas ir labs arguments priekš citiem?

Taču GUDRAIS nevis nojauks uzcelto māju bet ies prasīt - kā tu to izdarīji, iemāci man ar...

Neder līdzība, jo to māju nevar redzēt. Varēs tikai pēc nāves.
Man gan ir visai liela uzticība cilvēkiem, kam ir tendence no nāves augšāmcelties...
Tev ir liela uzticība liecībām par tādu notikumu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.08 00:23:25
Blame the victim? Karatists uzvarēja bandītu, tātad tas ir labs arguments priekš citiem?

A ja bērns piekauj bandītu? Vai Karatistam būs attaisnojums?

Neder līdzība, jo to māju nevar redzēt. Varēs tikai pēc nāves.
Nepareizi... Māja te ir "Kristīgā Ticība"

Tev ir liela uzticība liecībām par tādu notikumu!
Pagaidām nav iemesla to apšaubīt!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.01.08 09:18:04
Mulders
A ja bērns piekauj bandītu? Vai Karatistam būs attaisnojums?
Lielākā daļa cilvēku ir drīzāk bērni vai drīzāk karatisti? Metīsi pūlī ar ābolu un noteikti trāpīsi kādam Ījabam?

Nepareizi... Māja te ir "Kristīgā Ticība"
... kuras galējā pārbaude notiks tikai pēc nāves. Bet līdz tam šī māja stāv kopā ar mājām "Islāms", "Hinduisms", u.c. mājām, pie kam daudzām no tām ir dažādas variācijas.

Pagaidām nav iemesla to apšaubīt!
Epizodiskā atmiņa kaut vai. ;-)
Kaut gan ... ticība na to arī ticība, ka to neapšauba...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 10:27:17
Lielākā daļa cilvēku ir drīzāk bērni vai drīzāk karatisti? Metīsi pūlī ar ābolu un noteikti trāpīsi kādam Ījabam? (C)

Kā jau teicu... atmazkas var zīmēt, ja neviens to māju nevar uzcelt, bandītu piekaut. Atmazkas nebūs, ja māju uzceļ kāds, bez celtniecības izglītības, ja Goliātu nogāž Dāvids!

Un jo ilgāk pasaules gals neiestājas, jo vairāk šādi Dāvidi un bandītu izsitēji - vārguļi - ir tavā apkaimē un jo vairāk tu izskaties pēc tāda, kurš nevis nevar, bet negrib neko darīt un tad čīxt par netaisnību, ka vot, tam kurš var, tam ir
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.08 10:30:19
Mulders
Atmazkas nebūs, ja māju uzceļ kāds, bez celtniecības izglītības
... bet acīmredzot, ar ģeniālu prātu, t.b. celtniecības Ījabs. Uz tā pamata mēs esam tiesīgi prasīt, lai visi būtu tādi ģēniji?

ja Goliātu nogāž Dāvids!
Tas vispār ir garām - te vienkārši šaujamieroči ierullēja.

Tātad - blame the victim? ;-)
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.08 10:37:15
S.R...
ja farizeji ticēja Dievam patiesi un no sirds, tad arī Jēzu pieņemt nevajadzēja būt īpašām grūtībām.
Vai nu tā gluži būs? Kas tad viņiem bija - labākajā gadījumā ne pārāk skaidri VD pravietojami un lielākoties baumas par cilvēku, kas staigā apkārt, dara brīnumu lietas un sauc sevi par Cilvēka Dēlu. Un, ja Svētais Gars pie farizejiem nekādu īpašo darbu neveica, tad nekāda vērā ņemama pamata viniem na hodu noticēt Kristum nebija.

farizeji ticēja savam Likumam, kaut gan Likums savā būtībā mācija visu to, ko Jēzus sludināja.
Tad kur radās problēma?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.08 10:50:08
... bet acīmredzot, ar ģeniālu prātu, t.b. celtniecības Ījabs. Uz tā pamata mēs esam tiesīgi prasīt, lai visi būtu tādi ģēniji? (C)

Ir tāds teiciens - muļķis ar iniciatīvu

Redz tu sēdi ziemeļos jurtā, salsti un čīxti kāda netaisnība, ka Dienvidos visi var celt mājas bez siltinājuma. Vot tu gadsimtiem tā dzīvo. A kāds paņem un uzceļ māju... prosto tāpēc, ka nav aprobežots ar savu nevarēšanu! Jo nav jābūt ģēnijam lai izdarītu vienkāršas lietas... Pietiek tikai piecelties un darīt! Tad var izdarīt daudz ko... No tevis neprasa darīt kaut ko pārdabisku, bet kaut ko ko spēj praktiski jebkurš cilvēks... ja grib... ja nečīxt, ka nevar, ja nedomā, ka viņš jau bagātāks, gudrāks ģeniālāks, tik es tāds ļempausis!
Zin bij kādreiz viens sižets... un man kauns sametās... kaut kāds pusbombzis dzīvojot ar tādu pašu pusbombzeni, sapratis, ka Valsts neko šim nedos, vienkārši vazājas pa svalkām, vāc no būvgružiem kaut cik derīgus ķieģeļus un citus materiālus un ceļ vienkārši māju... Un UZCEĻ... labi ne jau pili, bet daudz daudz labāku māju nekā mans dzīvoklis... Un rezultātā sausais atlikums ka es ar lielu algu labiem apstākļiem un potenciālu Valsts un Pašvaldības atbalstu neesmu uzcēlis NEKO... a kaut kāds bombzis ņemoties, rokoties un disciplinēti strādājot - uzceļ māju praktiski bez naudas!
Mani vecvecāki, domā miljonāri bij, bet visi viņi paši savas mājas savām rokām cēla, pietam laikos, kad nebij tādas tehnoloģijas un informācijas pieejamība kā šodien! Un nebij toreiz relatīvi letāki materiāli kā tagad... paši jauca javu, paši taisīja un dedzināja ķieģeļus... paši raka, cēla, nesa un vēl strādāja algotu darbu un uzturēja ģimenes...
Man nav attaisnojums, ja es guļu dīvānā un sūdzos par krīzi un ka nav ko ēst (par laimi tā jau tomēr nav)

Lai Darītu nav jābūt ģēnijam Bet nedarīt var jebkurš, un jebkurš vienmēr varēs izdomāt iemeslu kāpēc viņš nevar kaut ko izdarīt!

Vispār es NLP neatbalstu, bet NLP ir ļoti labs princips... ja kaut ko var viens cilvēks, tad to vari iemācīties arī tu, ja nav fizisku objektīvu šķēršļu (trūkst kāda kāja un pat tad cilvēki maratonus skrien un everestos kāpj)
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:19:50
Mulders
A kāds paņem un uzceļ māju... prosto tāpēc, ka nav aprobežots ar savu nevarēšanu!

Pag, Mulder, tas mājas piemērs neder! Ir jau saceltas dučiem dažāda tipa māju, un tavējais dizains ne ar ko īpaši neizceļās. To, ka kāda māja ir tiešām siltāka, to jau tik pēc nāves uzzinās! :-) A pagaidām - katram savā mājiņā ir vissiltāk.

bet NLP ir ļoti labs princips... ja kaut ko var viens cilvēks, tad to vari iemācīties arī tu...
Visa problēma tur, ka tas rezultāts ir tik subjektīvs, ka rodas jautājums "kāpēc ŠIS man jāmācās, un kāpēc tieši ŠIS"? Un uz to NLP te atbildi dot nevar.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:42:28
Visa problēma tur, ka tas rezultāts ir tik subjektīvs, ka rodas jautājums "kāpēc ŠIS man jāmācās, un kāpēc tieši ŠIS"? Un uz to NLP te atbildi dot nevar. (C)

Nē NLP tas pamata uzstādījums bij izpētīt kā domā un argumentē un spriež cilvēki, kuri ir atzīti par veixmīgiem dažādās jomās... Tā teikt sākotnējais uzstādījums ir saprast, kā domā veixminieki, kā šie cilvēki panāk ka viņiem viss notiek... Nu un protams pēcāk jau izvērtās par kaut kādu apmācības vai kognitīvo sistēmu! Šo to no bāzes NLP tehnikām saprotu un zinu... interesanti!

Un patiešām... cilvēku nespēja vai nevarēšana ir daudz mazāk atkarīga no apkārtējo nevarēšanas nekā no personīgās negribēšanas. Tas ka apkārt visi slinķi gan spēlē faktoru un nosaka, ka tu arī visticamāk būsi slīmests (teixim domāšanā)... taču ja pareizi nomotivē, tad cilvēks var sākt domāt un pat visai viduvējs var atskārst, ka cīxtēt ka tev grūta bērnība un grūta dzīve un vispār nepareizā vietā piedzimi, situācijā, ka pietiek tikai pieleikties un naudu salasīt no zemes... ir stulbums un leģitīmi tev pienākas arī apstākļi!

Tā pati Amerika... daudzi šie Indiāņu Rezervāti... Nu sorry, daudzi tur tiešām nodzerās un neko negrib darīt, taču grib Civilizācijas Labumus... un tad brīnās, ka viņiem nav, a baltajiem ir. Tur pat ar likumu aizliegts viņus ierobežot... visiem iespējas iet studēt, strādāt, mācīties... kur citur ja ne Amerikā... kur toč vari pats dajebko... iz grjazi v knjazji tikt!
Bet noteikti kāds tāds indiānis nodzēries guļ dubļos un īd, ka baltie šiem visus Rietumus atņēmuši un Manhetenu nocēla... tāpēc, viņš tagad nevar Tēvu mežos bizonus medīt!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:45:24
es domāju,ka mēs īsti nesaprotam Dievu.
UN vēl joprojām uztveram Bībeli kā Dieva vārdu nevis kā cilvēka atklāsmi par Dievu.
Mūsos ir tā ideja,ka Dievs līdzīgi cilvēkam ir iedomīgs,greizsirdīgs,ka Dievs ir atklājis savu mācību mazai grupiņai cilvēku un vēl visādi nekam nederīgi pieņēmumi.
Es tomēr saprotu,ka,ja cilvēks ir iegājis kādā no noteiktām reliģijas trasdīcijām ,tad viņš,protams,ievērojot labu dzīvesveidu un mēģinot kļūt par labu cilvēku,savaa zinjuaa kljuust akls.

Kā akls?

Tādā ziņā,ka senu dievišķo atklāsmi viņš ir sajaucis ar cilvēku sapraŠANU PAR TO.

es saku,ka cilvēki,racionāli domājoši cilvēki piever acis uz daudzām racionālām lietām,arī uz to,ka Jēzus tika dievišķots Hellēnisma periodā un pirmkristiešiem pat nebija tādas sajēgas(t.i. jūdiem),kā cilvēks var būt Dievs.+ vēl laika gaitā sagudrotie sakramenti un mēģinājumi Dievu monopolizēt.
REdzi ir ļoti daudzi parasti mīti un izdomājumi,kurus liberaalteologi šķetina vaļā,protams,gadsimtos un pat tuukstoshos ticeejumam ir liels speeks un ne tik viegli tas naakas un ne visi to gribeetu pienjemt.

Tomēr jāsāk domāt racionāli.
Ja ir Dievs.
Tad Dievs ir konstants.
Viņš nav nežēlīgs vai da jebkā citādi l`;idzīgs cilvēkam.
Dievs=Mīlestiiba un miil muus visus.
Visus cilveekus uz zemes.
arī budistus un hinduistus.un
nēģerus un nez ko vēl.
mormoņus un rastafāriešus.
un pat tādus kā Sahaya Jogi

Es domāju,ka būtu jānāk reiz pie prāta un jāatmet tās muļķīgās lietas,kuras norobežo vienas ticības pārstāvjus no citiem.
Tas sēj tikai naidu.

Kādēļ mēs ebreju tautas vēsturi uztveram kā ticības pamatu?

Kādēļ mēs nepievēršam uzmaniibu senajiem japaanju miitiem?


Kas attiecas uz Jēzu .un Budu.un Krisnu.un ...un....un....
Mozu. u.t.t. u.t.j.p. Muhamedu

šie cilvēki...

vai juus domaajat ka viņi vēlējās aiz sevis radīt noteiktas sektas un religijas?
viņi turpretii maaciija par to,ka pasaulē ir jaadziiwo peec noteiktiem likumiem.
peec labaa Dieva likumiem.
Un ja Tu ievero šos likumus,Tev pašam ir vieglaak dziiwot.

Kā mēs -daži ticiigie vai pat maaciitaaji u arhibiiskapi speejam iedomaaties kaut ko par Dievu un nDieva pasauli+ domaajot,ka Dievs ir jaut kaads noteikts Yhwh vai Allaahs.

Taču jaapanjem acis rokaa un jaasaprot,ka Dievs ir paari visaam religijaam

Jo religijas navDievs!

un Dievs nav religijas!

protams,daudziem ir vieglaak dziiwot turoties pie burta.

un kameer vien nenaaks jauns Mesija,kurš apvienos visu pasauli,nekas nemainiisies.

Jo cilveekam ir tendence saglabaat varu un ideologijas paaraakumu.
nekas cits naw religija kaa noteikta ideologija.

Es nesaku,ka cilveekiem taa nepaliidz.


Tomeer Dievs ir konstants.

Un nav vinjam taadu iipashiibu ka vinjsh ir atklaajies vienam vai citam.
Dievs atklaajas mums visapkaart un mees visi nonaaxim naalkamajaa pasaulee.
naw ne elles ne debesu,tikai mees pashi atmaxaasim par sevis nodariitaam lietaam.

bet tas buus taa,ka mees to nesapratiisim.
Vai varbuut pat dariisim to ar prieku.

Neviens netiks dedzinaats muuzhiigaa ugunii vai arii nošķirts no Dieva.

Jo Dievs nav cilveeks.
Dievs miil visus.
Un ja kāds jums meegjina ieboreet ka Dievs ,luuk,Tevi nemiil ,jo tu paaraak maz skaiti luugshanas vai neesi iedzeeris vinčiku ar cepumiņiem(a.k.a. sveetais vakareediens),tad tas ir pilniigs bullshits un shis cilveeks domaa ka saprot Dievu.

AU revoir
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:49:10
Gnostiķi, tipiskais New Age rosols!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:52:34
Mulder,Tu esi tipiskais cilveeks ,kurš baidaas atveert acis.
piedod.
paaraak daudz mees iedalaam Dievu kaa cilveeku.
un nesaprotam,ka tas nav vispaar loogiski.
Dievs kā Avots.
No Dieva viss ir naacis.Viss universs visa zeme un katrs cilveeks ir ata dalja.
Mēs neesam mazas skudras un pār mums nevalda viens liels bargais onkolis.
Starpcitu,tas,ka Dievs =Miilestiiba ir viena no teologijas pamatteezeem.Laiks atveert acis un iznaakt no tumsas
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:54:13
kaa Teica Juris Rubenis.

ja gribi mediteejot saprast Dievu.
Aizmirsti visas dogmas un doktriinas.
Esi sagatawots kaut kam pilniigi jaunam un nesaprotamam.
Jo es jums saku,ka neviens,pilniigi un galiigi neviens cilveeks zemes virsuu kas ir bijis un veel buus,pilniigi neviens nekad nevarees jums 100% pateikt kas un kaads ir Dievs.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 14:57:39
Gnostiķis, nu

nekad nevarees jums 100% pateikt kas un kaads ir Dievs.

A Gnostiķis var

paaraak daudz mees iedalaam Dievu kaa cilveeku.

Nu tad beidz viņu tā iedalīt... ko tu piekasies mums, ja jūs Dievu nesaprotat! Mums redz viss kedās... pat mūsu mācītājus tu citē! Tā kā atslābsti!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:01:50
es arii uzskatu,ka daudz svariigaaka ir veests,kuru mums ir atstaajushi shie lielie gudrie.

ka ir Dievs,ka vinjsh ir kaa muusu teevs un ka pie Dieva celji ir dazhaadi.
ka mees varam Dievu luugt.un ka peec shiis pasaules pastaaw naakamaa.
un iespeejams,ka arii pirms shiis pasaules pastaaw cita.

ne jau viens muuzhs ir lemts.

Kādēļ kad mees satiekam cilveeku mees juutam,ka esam ar vinju savienoti jau ilgaak nekaa vienu muuzhu?

es saku,ka Dieva elpa(Ruah Elohim)
kas naak no vinja ir muusu iistaa buutiiba.
Un ka mums aiz muguras ir garš ceļš.un tikpat garš veel priekšā
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:04:58
Mulders,saproti,es nesaku,ka kaada saprashana nav pareiza
es saku,ka visas saprashanas ir pareizas,ka katra pieeja ir laba noteiktam cilveekam.

Un nevajag nevajag arii maaciitaajus monopolizeet zem vaarda`muusu``

iists ticiigais ciklvēks no saakuma redz citu kaa cilveeku un nevis ``vinju`` un ``sevi``.

Juris Rubenis ir ļoti vieds ne tikai mācītājs,bet pirmaam kaartaam jau mistiķis.

Tā pat kā daudzi.

Viņam ruup starpreligiju dialogi.
Daudzi religiju mistikji ir buutiibaa sapratushi ,ka jebkura religiskaa prakse ved pie viena un taa paša Dieva.


es neesmu naacis karot.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:06:00
Bet daudzi veel karos.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:15:04
ka ir Dievs,ka vinjsh ir kaa muusu teevs un ka pie Dieva celji ir dazhaadi.
Jā tikai tad tev jāatmet Kristus teiktais, jo viņa teiktais kardināli lec ārā no visu pārējo vāvuļotāju textiem... Viņš saka, ka ir tikai viens ceļs pie Tēva un tas ir viņš pats - Jēzus Kristus persona! Kā arī viņš runā daudz citus textus par Tēvu, un vēl vairāk uztic savu mācību citiem cilvēkiem, kurus tu šķiet neņem pierē... tātad, neakceptē Kristus liecību! Tad kā tu izvērtē kam tu no Kristus teiktā tici un kam nē? Tu tāds gudrs, selektīvi zini, kad Kristus gvelž muļkības un kad runā patiesību? A kur garantija, ka tu tāds nekļūdīgs?

Kādēļ kad mees satiekam cilveeku mees juutam,ka esam ar vinju savienoti jau ilgaak nekaa vienu muuzhu?

Es nezinu kamdēļ jūs tā jūtat? Pie ārsta biji? A kāpēc citiem cilvēkiem baltas pelītes rādās, kad daudz sapīpējas? Visādi iemesli var būt... arī medicīniski!

es saku,ka Dieva elpa(Ruah Elohim)
kas naak no vinja ir muusu iistaa buutiiba.

Nu saki tak... Bet mēs sekojam tavam agrākam padomam, neuzticēties tam, ko par Dievu saka cilvēki Vot ij neuzticamies tam, ko tu vāvuļo!

Mulders,saproti,es nesaku,ka kaada saprashana nav pareiza
es saku,ka visas saprashanas ir pareizas,ka katra pieeja ir laba noteiktam cilveekam.

Tātad Kristiešu Saprašana ir Pareiza? Nu tad ko tu piesienies man, ka tā ir nepareiza?

Un nevajag nevajag arii maaciitaajus monopolizeet zem vaarda`muusu`
Tad tomēr dažreiz citiem nav taisnība?

iists ticiigais ciklvēks no saakuma redz citu kaa cilveeku un nevis ``vinju`` un ``sevi``.
Jā... tātad, kad tu to tā darīsi, sāksim ticēt, ka tu esi īstenticīgs!

Juris Rubenis ir ļoti vieds ne tikai mācītājs,bet pirmaam kaartaam jau mistiķis.
Jā un viņš ir Luerāņu Mistiķis un viņš pat savā grāmatā par meditāciju novelk šo demarkācijas līniju starp Zen Budismu un Kristīgo Meditāciju, uzrādot gan kļūdas Zen Budismā, gan uzrādot, ka tikai un vienīgi Kristus var būt Meditācijas centrs Tikai Kristus ir ceļs pie Dieva... tā kā... atkal... izskatās, ka man ar Rubeņa teikto nav problēmas, a tu vienkārši nesaproti ko viņš saka, tik pagrāb no kontexta izrautus skaistus vārdus, bet kontextu nefilmē...

Daudzi religiju mistikji ir buutiibaa sapratushi ,ka jebkura religiskaa prakse ved pie viena un taa paša Dieva.
Nuja... Kristus ir ši Ceļš... Tāpēc mums ir ērtāk, nav jāmaldās pa Budismu un Hinduismu, lai saprastu, ka patiesība ir KRistus!

es neesmu naacis karot.
Tas labi!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:21:11
Es domāju,ka Kristus ar norādi,ka caur vinju ir peestiishana ar to domaaja dziiwot taa kaa dziiwoja Jēzus.ar toleranci pret visiem.
Lūdzot Dievu un saprotto Dieva visuresošo miilestiibu un to projiceejot uz apkaarteejiem.
Kristietiiba ko sludinaaja Jēzus nav taa maaciiba ko juus praktizeejiet sodien.

Un Malder.
Ja tu iedali baardu mistiķis zem kaada l;eibla,tas noziimee ka Tev naw ne sajeegas par vaardu mistikjis.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.08 15:23:54
buutiibaa meditaacijai budisma izpratnee un kristietiibas izpratnee nav astkjiriibu.abas meegjina cilveekaa izsleegt domas,lai atklaatyoscilveeka iistenaa buutiiba un Dieva saikne,caur kaadu no mantraam.
es domaaju Rubenis vnk negribeeja paarlieku sabiedeet taadus kaa Tevi

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 41264