atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Māja, kurā dzīvo vientulība
vilks
Iesūtīts: 2008.11.26 20:20:50
Nesen man bija sajūta vienā mājā,ka tur bez cilvēkiem dzīvo arī vientulība. It kā viss kārtībā, bet tā kā žogs ap katru mājinieku. Vai esat kādreiz ko tādu vai līdzīgu jutuši un ko ar to cilvēki (kristieši) dara?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.27 20:33:21
Trilobīte
Es arī pieļāvu daudz kļūdas, jo domāju ar P*** (mēs, būdamas smalkas būtnes, visbiežāk gribam šo orgānu dēvēt par sirdi).
Donachka [213.175.125.23]
Viirieshi jau taapat domaa ar p** tikai atshkjiriibaa no sievieteem to par sirdi nesauc

Gribu nepiekrist. Sirds tomēr sākas galvā... Pilnīgi un noteikti. Tās, kam sirds sākas, ieraugot smukģīmīti, diez vai ilgi to sirdi spēj izjust...

P.S. Domāju, ka šim komentāram ir visai tiešs sakars ar nākotnes vientulības iemesliem.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.27 21:18:24
vilks
Kāds pozitīvs kristiešu ģimenes piemērs (krīzi gan nezinu). Ārēji it kā nesaderīgs pāris - ekstraverts vīrs, kas vienmēr grib spēlēt pirmo vijoli, būt uzmanības centrā. Sieva - klusa, intraverta, nopietna.
Daudzie bērni dievina tēti, mīl arī mammu, protams. (starp citu, visi izauguši par nopietniem kristiešiem).
Neskatoties uz, manuprāt, nesaderību, viņi ir atraduši tādu cieņpilnu un arī harmonisku ģimenes modeli, ko var uzlūkot un piedzīvot ar prieku.
Viņi gan sarunājas, gan, domājams, nodarbojas ar, papučprāt, visgalvenāko.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.27 21:29:15
neviens lats
Pārlasīju, bet gudrāka netapu. Apgaismo mani!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.11.27 23:30:04
Ja mēs labi pārvaldītu valodu, tad atkristu vismaz puse no visiem pārpratumiem. Bet valodu, manuprāt, mēs pārsvarā pārvaldam sūdīgi un bardaks domāšanā, ko rada rada šī valodas pārvaldīšanas nepietiekama prasme, pārceļo mūsu praktiskā dzīvē, labākajā gadījumā - stipri apgrūtinot komunikāciju. ... . Tas tā, pārdomas Papuča pārdomu sakarā. Kā būtu, piemērām, ja "seksualitātes" vietā lietotu jēdzienu "intimitāte" (angl. intimacy)? Bet, kas gan no tā mainītos? It īpaši, ja patiess ir pieņēmums, ka intimitāte ir veselīgas seksuālas uzvedības sastāvdaļa. Kā būtu, ja mēs runājot par starppersoniskām attiecībām "vientulības" vietā lietotu vārdu "atsvešinātība"? Hmm... varbūt patiešām parādītos "gaisma tuneļa galā"? Dzīve kļūst daudz vienkāršāka, kad mēs iemācamies lietas nosaukt to īstajos vārdos. Kamēr mēs to nespējam, no Sfinksas - noslēpumu sargātājas - sejas nepazūd mīklains smaids un mūsu vēlmes izzināt parādību būtību atlec no tās kā tenisa bumbiņas atsitušās pret betona sienu. ... . Pašreiz lejuplādēju kādu filmu. Sk. anotāciju:

http://www.ltv7.lv/lat/567/3171/3175/

Noskatīšos. Varbūt kaut ko sapratīšu. Kļūt par piecām kapeikām gudrākam nav nemaz tik peļami.
lamby
# Iesūtīts: 2008.11.27 23:33:10
*Duksis Kļūt par piecām kapeikām gudrākam nav nemaz tik peļami.
par nevienu latu gudrāks vienalga nekļūsi
Balss
# Labojis redaktors: 2008.11.27 23:48:37
neviens lats
Pārlasi manu 2008.11.27 20:33:21
Es šajā komentā nerunāju vis par konkrētas personas vientulību, pagātni vai nākotni. Bet par principu - KAS ir svarīgākais attiecību veidošanā, lai tās nebeigtos ar vientulību. TO tu neizlasīji (nepamanīji).
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.28 07:25:18
neviens lats
Nebūt nē!
Es apgalvoju to, ka, ja mīlestība sākas galvā, sirdi, un nevis p..., tikai tad tā ir ilgstoša, un ir cerība, ka tā nebeigsies ar atsvešināšanos un vientulību.
Vispirms jeb pirmkārt ir jāiemīl persona. Miesa ir pēc tam, kā piedeva. Svarīgākais ir personība.
Ne jau racionāli protams, var izdomāt mīlestību. Gribu teikt, ka mīlestība, kurai ir cerības nebeigties ar vientulību, iemīl personu kopumā, taču izšķirošais ir personības valdzinājums, ne miesiskais.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.28 09:55:34
Balss
Varbūt nesadalīsim tik ļoti to personību sastāvdaļās?!
Valdzinājums ir valdzinājums, ar to pietiek.
Citādi izklausās pēc Hanibāla Lektera (mani valdzināja smaids, mani valdzināja acis, mani valdzināja dvēsele...)
S.R...
# Iesūtīts: 2008.11.28 10:31:49
nu ir vienreiz riktīgs ļembasts. par ko tad mēs īsti te runājam?
par vientulību, atsvešināšanos, mīlestību, miesu? par valodu?

ikviens cilvēks ir sabiedriska būtne, ja nebūs viens partneris, ar ko dalīt savu vientulību - atradīsies cits.
par miesu... laikam cilvēki tomēr vislabāk vēljoprojām savas patiesās jūtas, emocijas māk izteikt tieši ar to. acu skats, žests, mīmika... smaids, nopūta, jautājums.glāsts, skūpsts... u.tt.

mīlestība? nu, par to es šoreiz atļaušos neteikt neko.
vienkārši - bez vārdiem.


Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.28 10:35:05
vilks
Nav taisnība - es vēlos dzidēt jebkādas atbildes, lai saprastu, kas ir pareizās! Un DAŽAS pareizās esmu sapratis. Ar tām tad arī vēlos dalīties.

Reiz man kāds deva padomu Svēto Rakstu sakarībā. Tas gan vairāk attiecas uz iesācējiem - pārlasi, ja kādai vietai Evaņģēlijā tev gribas pretoties, tad sāc tieši ar to, jo tas ir tavs vājais punkts.
Tieši to pašu es gribētu attiecināt uz atbildēm, ko cilvēks nevēlas dzirdēt.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.28 11:02:15
vilks
Bet ir taču svarīgi , lai viss, kas Tev svarīgs u.tml., būtu vēl arī zināmā saskaņā ar Īstenību. Protams, līdz kādam brīdim var iztikt arī ar pieņēmumu, ka Zeme ir plakana, un cilvēki ilgu laiku ar to arī diezgan labi iztika, bet noteiktos robežgadījumos Īstenības zināšana šajos jautājumos tomēr kļūst visai būtiska.
Tēmas sakarā Īstenības saprašana varētu aktualizēties, kad kāds aiz ieilgušās vientulības sāk domāt, piemēram, par narkotikām vai pašnāvību.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.28 11:06:22
vilks
Ļoti labi, tad viņiem tikai vēl jāsaprot nākamā būtiskākā patiesība, un viss atrisināsies!

To otro patiesību biju sapratis vēl pirms sastapu Dievu. Taču baznīca man drusku sačakarēja prātu, tāpēc nācās to otro ar lielām pūlēm atklāt no jauna augstākā kvalitātē, kas īstenībā nemaz nebija slikti, jo tagad es zinu - arī pats Dievs ir seksuāla būtne!
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.28 12:34:59
Papucs
ja kādai vietai Evaņģēlijā tev gribas pretoties, tad sāc tieši ar to, jo tas ir tavs vājais punkts.
šis padoms pelna 1000 žetonus!!!
Bet šī ideja: arī pats Dievs ir seksuāla būtne! man liekas vairāk kā dīvaina...

S.R...
Emocijas mēs, protams, izsakām tā, kā tu to apraksti, ne jau ar skaitļu rindām (ja nu vienīgi Ctulhu to spētu un kāda robotiene to novērtētu... ), bet es gribēju uzsvērt, ka mīlestībai, par kuru var cerēt, ka tā nebeigsies ar vientulību, jāsākas no personības (iekšējā cilvēka), bet ne otrādi - jo, ja sākas ar erotiku, tad ne vienmēr attiecības turpinās ar personības atklāsmi un iemīlēšanu.
Kad erotika ar laiku pagaist, tad var palikt arī tukšums...
Lai gan ļoti bieži - pirmais impulss mēdz būt erotisks,,,
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.11.28 12:43:25
Balss
piekrītu un nepiekrītu. skaties kā senie latvji - precēja to, ko vajadzēja precēt un punkts! vai tādēļ slikti dzīvoja? pārāk jau mēs te dvēseliski un garīgi esam kļuvuši.
un vēl... ikviens cilvēks ir mīlestības vērts. par to padomā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.11.28 12:46:59
"Seno latvju" laikā prasību līmenis pret lauleni bija krietni zemāks. Agrāk sieva jutās laimīga vien ar to, ka vīrs viņu nesit un dod viņai ēst. Tagad ar to vien nezināmu iemeslu dēļ viņai nepietiek.
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.11.28 12:50:47
*Duksis
tātad arī laimes sajūtas līmenis bija proporcionāls prasību līmenim - un visi dzīvoja ilgi un laimīgi! nevis kā tagad - pašas spindzeles nezin ko grib - ne to kažoku, ne to kanāriņu salas... pfu,tu!
vso - man sāk gribēties ēst. žēl, nav neviena vīrieša, kas varētu pabarot būs vien pašai ko jānomedī
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.28 12:54:39
Dona Eriksone
To neapšaubu, ka saskaņai nepieciešama arī savstarpēja seksuālā pievilcība. Es gribēju uzsvērt, ka ar to VIEN ir par maz. Bet - BEZ tās arī nevar... vai vismaz ir grūti...
Cik nav dzirdēti stāsti, *Duksis, par sievām, kurām pēkšņi tieši vakaros uznāk briesmīgas galvas sāpes...

S.R...
Jā ikviens cilvēks ir altruistiskās mīlestības verts, bet ne jau partnerattiecību...
Bet par seno latviešu mīlas dzīvi mēs pārāk daudz nezinām. Bija tāpat gan varmācība, gan izvarošana laulības ietvaros (Tāds juridisks termins pat pastāv, man šķiet, teiksim tā, civilizētajās valstīs, jo LV diez vai šāds formulējums ir) , incesti u.t.t.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.28 12:56:41
Balss
Bet šī ideja .. man liekas vairāk kā dīvaina...

Vispār jau lielākā daļa iepriekšējās paaudzes latviešu parasti Bībelē tiek līdz 1.Moz.3:19 "Sava vaiga sviedros tev būs maizi ēst, līdz kamēr tu atkal atgriezies pie zemes, jo no tās tu esi ņemts" (gan jau būsi dzirdējusi), un tālāk tā arī netiek, bet apgalvojums, ko es paužu taču ir vēl pirms tam minēts 1.Moz1:27 "Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja. "

S.R...
# Iesūtīts: 2008.11.28 12:57:04
Balss
varētu domāt ka Agape ir zemākas raudzes mīlestība par filio+eross.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.28 12:59:58
S.R...
Tieši otrādi - agape ir neierobežota, pārējās - ierobežotākas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 22657