atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Zeitgeist 2(Addendum)
Sandis
Iesūtīts: 2008.11.05 17:28:22
Turpinājums....turpinājums...turpinājums.....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 17:30:27
kapteinis
Kas attiecas uz ūdensvīra religiju.Kas tā tāda-ūdensvīra religija?
Es minēju neizbēgamu astranomisku procesu.Mēs ieejam jaunā zvaigznes sistēmā.Kā tu nodēvē jauno zvaigznes sistēmu,tam vairs nav nozīmes.Ūdensvīra zvaigznes sistēma.vai sārto miķelīšu zvaigznes sistēma.Vēsturiski tā ir iedibinājies,ka cilvēki zvaigžņu sistēmas ir personificējuši.Ūdensvīrs,zivs,vērša utm.Vēsturiski tā ir iedibinājies,ka ieejot jaunā zvaigzņu sistēmā,tiek noteikts jaunas ēras sākums.Tāpēc ir pirms mūsu ēras.Un tev nav ne mazāko pārmetumu tā izteikties,lai arī tā pamatā,ir jauna zvaigzņu sistēma,kuras diapazonā mēs nonākam.
Tieši tāpēc,es uzsvēru,ka mēs dzīvojam lielu pārmaiņu laikā,kad zivs ēru nomaina ūdensvīra ēra.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 17:48:17
Mārtiņš
Ja,mēs ar tevi saprotam baušļa"Tev nebūs nokaut`garīgo nozīmi,tad kāpēc politiskā elite,kas uz citām valstīm sūta bruņotus militārus grupējumus,šo bausli spītalīgi atsakās saprasts garīgā nozīmē.Ka bauslis"Tev nebūs nokaut`nav interpretējams tās vai situācijas apstākļos.Bauslis ir konkrēts un nelokāms.Ja valsts politiskā elite uz citu valsti sūta bruņotus militārus grupējumus,kas ir apbruņoti līdz zobiem un speciāli apmācīti nogalināt cilvēkus,ja situācijas inerce to prasīs un šos militāros grupējumus uztur no nodokļu iemaksām valsts kasē.vai man būtu jāpārstāj maksāt nodokļi,lai nejustos līdzvainīgs cilvēku nāvē.Jo no nodokļiem,kurus es iemaksāju valsts kasē,tiek uzturēti speciāli apmācīti cilvēkslepkavas?
vai tas nav paradoks valstī,kuras morāli veido kristīgā mācība?vai varbūt man ir jāpārstāj iemaksāt nodokļus valsts kasē,no kuriim pārtiek valsts funkcionāri,kas pieļauj valstī alhaholisko un tabakas izstrādājumu ražošanu un izplatīšanu,kas nogalina tūkstošiem cilvēkus.Un ir daudzu sadzīvisku tragēdiju pamatā.vai man ir jāpārstāj iemaksāt valsts kasē nodokļus,lai es nejustos līdzvainīgs to tūkstošu cilvēku nāvē,ko izraisa tabakas un alhaholisko izstrādājumu ražošana,izplatīšana un masveidīga propogandēšana.Reiz valsts funkcionāri,kuru ataglojumu veido valsts ienākumi no nodokļiem,savas bezdarbības rezultātā pieļauj esošo situāciju?
kapteinis
# Labojis kapteinis: 2008.11.08 19:58:54
Sandis
"Kas attiecas uz ūdensvīra religiju.Kas tā tāda-ūdensvīra religija?"

Atvaino, man likās, ka tiem, kas runā par reliģijām, tā ir vispārzināma tēze. Zivs ir sens kristiešu simbols, tādēļ planētas Zeme iziešana no zivs zodiaka zīmes un ieiešanana ūdensvīra zvaigznājā tiek uztverta kā pasaules iziešana no kristietības laikmeta un ieiešana New Age jeb jaunpagānisma ērā. No tevis teiktā likās, ka tu par to runā.

Runāt par Kristus mācību bez interpretācijas ir naivi. Kristus mācība vienmēr ir interpretēta un kontekstualizēta. Tieši šai procesā jau rodas domstarpības un eventuāli arī konfesijas.

Kristietības sadalīšanās konfesijās, protams, ir nožēlojama lieta, lai gan tādēļ iztēlot kristietību kā trūdošu organismu ir pārspīlēti un ignorēt ekumenisko noskaņu ir neobjektīvi. Tu konfesiju izcelšanos skaidro kā mērķtiecīgu sazvērestību. Paskaidro lūdzu, kas ir tie, kas to dara. Žīdi? Masoni? Sorosieši? Amerikāņi? Ķīnieši? Krievi?

Par to, ko sacīji Mārtiņam - cik nu es no tā zinu, "tev nebūs nokaut" - ebreju valodā "lo katal", burtiski tulkojot, nozīmē "neslepkavo". Tātad tas neietver ne karu, ne nāves sodu, bet gan nelikumīgu, patvaļīgu nogalināšanu.
lamby
# Labojis lamby: 2008.11.08 20:19:42
kapteinis cik nu es no tā zinu, "tev nebūs nokaut" - ebreju valodā "lo katal", burtiski tulkojot, nozīmē "neslepkavo". Tātad tas neietver ne karu, ne nāves sodu, bet gan nelikumīgu, patvaļīgu nogalināšanu.
kā man patīk šādi gudrīši, kuriem jau interpretācija gatava, pirms ir izlasīts pats teksts! Ja domā dekaloga bausli, vai ieskatījies senebreju tekstā? Saki, ka tur ir rakstīts - "lo katal"?
kapteinis
# Iesūtīts: 2008.11.08 20:41:26
lamby
Man pašam nav kur ieskatīties, bet tā stāstīja mācītājs lekcijās. Un kā tur ir rakstīts?
lamby
# Labojis lamby: 2008.11.08 20:57:26
senebreju valodā ir vairāki vārdi, ko lieto nogalināšanas aprakstīšanai - katram no tiem ir sava specifiska nokrāsa. Konkrēti domā par dekalogu, tad tur ir izmantots cits vārds, un pavēle skan šādi: "lo tircāh". šis vārds nav tik bieži sastopams Vecajā Derībā. Ja interesē, es varu aizsūtīt Rakstu vietas, kur tas ir izmantots. Dažos gadījumos tas tiešām nozīmē patvaļīgu nogalināšanu, taču ne tikai.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:02:50
kapteinis
Vai tad kara laikā cilvēka nogalināšanu,dievs ir likumiski apstiprinājis?
Vai tad nāvessoda piespriešanu un cilvēkam dzīvības priekšlaicīgu apraušanu,dievs ir likumiski apstiprinājis?
Abos gadījumos darbojas princip:"aci pret aci,zobu pret zobu,roku pret roku,kāju pret kāju."
Kāpēc ar nāvessodas palīdzību noziedzniekam priekšlaicīgi aprauta dzīvība?Vai tā nav atriebības kāre!Vai tā nav atdarīšanas izpausem?
Un,kas notiek kara laikā.Vai cilvēks cilvēku nogalina cēlu,morālu un ētisku apsvērumu vadīts?
Tu tā jocīgi izteicies"neslepkavot`neattiecas uz karu un nāvessodu.Lai gan abos gadījumos mēs runājam par priekšlaicīgu dzīves apraušanu.Kas nav attaisnojama,izejot no Kristus kalna sprediķa,kad Kristus saka.Uz ļaunu ar ļaunu neatdariet.Nevairojot ļaunumu savā sirdī.Uz ļaunu ar ļaunu atdarot.Jo uz ļaunu ar ļaunu atdarot,mums visupirms,savā sirdī ir jākļūst ļauniem.Lai mēs uz ļaunu ar ļaunu atdarītu.Bet tas nozīmētu vairot ļaunumu pasaulē,savu sirdi ļaunumā nocietinot.Zaudējot cilvēciskuma pazīmi.Zaudējot sirds gaišumu.Grūtas domas tad iemājo mūsu sirdīs.Grūtas atmiņas sirdi sažnaudz.
Un vispār,kas ir patvaļīga nogalināšana?Vai mēdz būt likumiski attaisnota nogalināšana?Morāli likumiski attaisnota nogalināšana,ja reiz no tevis sacītā saprotu,ka pastāv pretēji likumiskai nogalināšanai-patvaļīga nogalināšana.
Un,ko nozīmē valsts mērogā metodiski gatavot un apmācīt cilvēkslepkavas-cilvēkslepkavībā?Vai tā ir valsts,kas atzīst Kristus mācību?Kur ir pamatojums Kristus mācībā,ka valsts mērogā,ir dievam tīkami un dieva prātam pieņemami metodiski gatavot un apmācīt specifiskus grupējumus,kas apmācīti auksasinīgi nogalināt cilvēkus,ja situācijas inerece to prasīs?
kapteinis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:04:52
Olita
"Baidos, ka kristietismam nav pa spēkam atbrīvot cilvēci no varasvīru mahinācijām, kariem, katastrofām."

Cik nu es no tā saprotu, tas arī nav kristietības mērķis. Tikai blakus efekts, ja kāds no varasvīriem kļūst par kristus sekotāju.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:07:58
kapteinis
Vai tad kristieši vadās no senēbreju morāles vai no Kristus jaunās vēsts?
vai nav jānosaka prieoritātes-kristietim.vai nu viņš vadās no senēbreju morāles"aci pret aci,zobu pret zobu."
Vai nu viņš vadās no Kristus jaunās mācības morāles"kas tevi sit labajā vaigā,tam pagriez arī otru."
Tad kā to saprast,ka mūsu baznīctēvi rokojas un brāļojas ar politisko eliti,kas dzīvo pēc senēbreju morāles kodeksa.Bet valsts iedzīvotājiem sprediķo Kristus mācības ētisko un morāles aspektus.
vai tā nav liekulība?
kapteinis
# Labojis kapteinis: 2008.11.08 21:22:52
Sandis

"Un,ko nozīmē valsts mērogā metodiski gatavot un apmācīt cilvēkslepkavas-cilvēkslepkavībā?Vai tā ir valsts,kas atzīst Kristus mācību?Kur ir pamatojums Kristus mācībā,ka valsts mērogā,ir dievam tīkami un dieva prātam pieņemami metodiski gatavot un apmācīt specifiskus grupējumus,kas apmācīti auksasinīgi nogalināt cilvēkus,ja situācijas inerece to prasīs?"

Mana klases audzinātāja, krievu valodas skolotāja tādos gadījumos teica: "ostonovi svoi fontan krasnorečija!" Cik nu sen atpakaļ tu te cildināji Krievijas speciāli apmācītās cilvēkslepkavu vienības, kas iebruka Gruzijā ar mērķi aukstasinīgi nogalināt cilvēkus? Par to tu teici ka tiešām tā ir labi un tā piederas. Bet vispār ar to tu šeit stāvi Vecās derības jeb senebreju ētikas pozīcijās, kur neprātoja par labo un ļauno vispār, bet izšķirošais bija, ka tu esi lojāls īstajam ķēniņam un īstajam Dievam. Tu esi lojāls Krievijas vojenščinai, kas ir dievs, ko tu turi. Lai Dievs tevi iztiesā.


Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:23:38
Bez tam.Ja valsts politiskā elite,no valsts līdzekļiem,no valsts kases,no nodokļu maksātāju ikmēneša iemaksām valsts kasē uztur un modernizē bruņotos spēkus,tas nozīmē,ka valsts jebkurā brīdī ir gatava asimetriski atbildēt uz agresiju ar proporcionālu agresiju,kas vērsta pret agresoru.Tas nozīmē,ka šeit darbojas senēbreju morāles kodekss,proti"aci pret aci,zobu pret zobu."
Tieši tāpēc valsts modernizē un apmāca tam speciāli paredzētus valsts pilsoņus,kam ir noteikta obligāta vai brīvprātīga iesaukšana armijā.Kur apmāca kā apieties ar ieročiem.Apmāca kaujas taktikā.Apmāca auksasinīgi nogalināt cilvēkus,ja situācijas inerce to prasīs.Citiem vārdiem sakot.Valsts militarizēšana ar Kristus mācību principiāli nesader un nevar būt apvienojama.Ko nozīmē,ka šodien lielākā daļa valsts iedzīvotāju seko Kristus mācības morālei.Bet rīt,ja situācija to prasīs,visi būs apstākļu spiest atteikties no Kristus mācības morāles un pieņems senēbreju morāles kodeksus.Kuru starpā,ir uz ļaunu ar ļaunu atdarīšana,jeb aci pret aci,zobu pret zobu.
Vai tas nav absurds valsts mērogā?
vai nu `mēs esam Kristus mācības morāles sekotāji.vai nu mēs esam senēbreju morāles sekotāji.Vai nu mēs esam kristieši.Vai nu mēs esam jūdaisma sekotāji.
Kā sekošana Kristus mācības morālei iet kopā ar valsts plānveidīgu,metodisku militarizēšanu?Bez tam,valsts militarizēšana notiek uz nodokļu maksātāju rēķina.Gan uz tava rēķina,gan uz mana.gan uz katoļa,gan luterāņa,gan babtista,gan adventista.
Tas taču ir antimorāli,kad no Kristus mācības sekotājiem tiek iekasēti līdzekļi.Kuri tiek izmantoti,lai militarizētu valsti.
Vai tas nav nonsens!!!!
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:27:35
kapteinis
Es pašlaik ar tevi apspriežu nonsenu valsts mērogā.faktiski,es atļaušos to pateikt,ja tu maksā nodokļus valstī,kas no nodokļiem uztur un modernizē militāro struktūru,tu ne teorētiski,ne praktiski nevari sevi uzskatīt par Kristus mācības morāles sekotāju.Jo tu,personīgi tu uzturi valsts militāro struktūru.
vai tevi nešausmina šī apziņa,ka tu faktiski sponsorē militāro struktūru valstī?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.11.08 21:30:27
Olita
Baidos, ka kristietismam nav pa spēkam atbrīvot cilvēci no varasvīru mahinācijām, kariem, katastrofām. Ja grib to ieviest vardarbīgi- pati kļūst par ļaunumu, ja labdabīgi, maz kas ieklausās.

Tiktāl Tev taisnība. Kristietības mērķis ir pestīšana no grēka un sekojoši mūžīgā dzīvība, bet pasaulei jau ir sava alga. Nav iespējams nodibināt debesu valstību zemes virsū.

Ticībām ir jāsaplūst pievienojot arī derīgo no zinātnes un ezotērikas lauciņiem. Tikai tad viņa spēs ietekmēt nākotni. Izdzīvos kas mainīsies.

Pievienojot derīgo no meliem, gribēji teikt? Tas par ezotēriku. Un par ticību apvienošanu. Nevar Kristus vēstij neko pievienot, jo tur viss ir ietverts.
Debesu valstībā iemājos, kas nemainīsies, proti, saglabās un akceptēs mūžīgi nemainīgo, t.i. Dievu=mīlestību. Nevajag šo teicienu absolutizēt.
kapteinis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:35:26
Olita

Cik nu es no tā saprotu, kristietības mērķis ir cilvēka dvēseles pestīšana mūžīgai dzīvībai. Tas ir iespējams kā godīgā, tā negodīgā valsts iekārtas situācijā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.11.08 21:39:13
Sandis

Es ticu Bībelē rakstītajam, jo esmu atradis to par patiesu. Vienīgo patieso no visiem reliģiskajiem rakstiem, ar ko esmu saskāries. Bez tam pats Dievs ir uz to gana skaidri ir norādījis.

Paskatamies no citas puses. Cik izplatīta pasaulē ir Ozīrisa mācība un cik kristietība? Vai tas neliecina par patiesumu? Ja Ozīriss būtu reāls un tāds, kā viņs tiek tēlots, cik ticami ir tas, ka viņš slēpjas? Un, kristietību salīdzinot ar citām lielajām reliģijām, neviena nav kaut drusku tik vienota kā kristietība ar visām konfesijām. Tas ir fakts.

Es ticu dzīvam Dievam nevis nespējniekam iztraktenim. Es ticu Rakstiem, kas ir aktuāli šodien, kas ir Dieva inspirēti nevis pagānu leģendām.

Starp citu, latviešu mitoloģija tieši tāpat paliek pasaku ailēs. Un latviešu labais Dievs (Baltais tēvs) ir nekas cits kā kristietības Dievs, iemaisīts mūsu folklorā.
kapteinis
# Labojis kapteinis: 2008.11.08 21:44:14
Sandis

Tu te izlokies. Atbildi - ja tu to, ko šeit raksti domā nopietni, kā gan tu varēji dziedāt slavas dziesmas Krievijas militārajām akcijām Gruzijā?

Kristīgā morāle neaizliedz valstij uzturēt armiju. "Omnes leges, omniaque iura vim vi repellere cuntisque sese defensare permittunt" jeb "Visi likumi, visas tiesības ļauj atvairīt spēku ar spēku un aizsargāties visiem līdzekļiem". Tāpat arī neaizliedz nāves sodus ar tiesas spriedumu. Bet aizliedz katram pašam nogalināt cilvēku pēc savas vēlēšanās.


Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:49:41
kapteinis
Kas attiecas uz krieviem.Nez vai man labāk būtu jāpielūdz liberālā kapitālisma zelta teļš?
Tas vēl ir jautājums,kas vada Ameriku.Ēbreju klani,ar senēbreju morāli.Vai paši amerikāņi.Un,kas sekos tālāk,pēc kārtējās liberālā kapitālisma modeļa krīzes?Augsto tehnologiju burbulis plīse.Liberālajā kapitālismā krīze.Lai Amerikas ekonomika nenogrimtu tika uzpūst nākošais burbulis.Hipotekārā kreditēšanas tirgū un vērtspapīru tigrū.Un cik ilgi restartētā finanšu sistēma novilka?Atkal liberālā kapitālisma modelī krīze.Atkal zelta teļš ar pakavu iespēra amerikāniem tieši pierē.Un,kas tālāk tiks uzpūst,lai amerikas ekonomika nenogrimtu?Lūdzu nākošais sektors,kāds būs?
Bet,es tev varu pateikt,kas būs nākošais sektors.Un šis jautājums ir visai aktuāls.It sevišķi jau priekš antirietumnieciski noskaņotām valstīm.Tas ir militārās industrijas tirgus.Ne velti Obama apsolīja izvest armiju no Afganistānas un Irākas.Jo ļoti iespējams,ka tiek gatavots karš.Bet,lai Amerikas ekonomika nenogrimtu,lai kārtējo tirgus sektoru uzpūstu astranomiskos augstumos,ir nepieciešams,ksa vairāk,kā maziņš kariņš Irākā un Afganistānā.Lai militāro industriju uzpūstu līdzīgi kā augsto tehnologiju tirgu-vērtspapīru tirgu un hipotekārās kreditēšanas tirgu,ir nepieciešams kas vairāk,par maziņu kariņu.
Bet,lai uzsāktu pasaules karu,ir nepieciešama armija.kas tiks atsaukta no Afganistānas un Irākas.Kārtējais pasaules karš radīs milzīgu investīciju pieplūdi amerikas militārajā industrijā,kas varētu glābt amerikas ekonomiku.Tieši tāpēc ir konflikti Kaukāzā.Ir konflikts Ukrainā.Krievi tiek stumti ārā no stretēgiskām pozīcijām.bet krievi to saprot.Ļoti labi saprot.Tieši tāpēc asimetriska reakcija uz amerikas provokāciju kaukāzā sekoja nekavējoties.
bet visu to,ko es tev saku,pats vari izlastīt globālajā tīmeklī.
lai gan,tev rusafobam un zelta teļa pielūdzēju atbalstītājam nez vai tas šķitīs interesanti.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:56:38
Sandis
Kas attiecas uz krieviem.Nez vai man labāk būtu jāpielūdz liberālā kapitālisma zelta teļš?
(..)
lai gan,tev rusafobam un zelta teļa pielūdzēju atbalstītājam nez vai tas šķitīs interesanti.


Skumji ko tādu lasīt.
Sandi, nostāšanās pret vienu slikto nepaģēr nepieciešamību piekļauties otram. Padomā, ar ko Krievijas agresija pret kaimiņiem un pasauli atšķirās no amerikāņu agresijas. Kas bija sliktāki - fašistiskie vai staļiniskie slepkavas?
kapteinis
# Iesūtīts: 2008.11.08 21:58:28
Sandis

Es neesmu rusofobs. Tikko s umiļeņijem noskatījos sēriju par krievu štrafbatu otrajā pasaules karā. Es tikai norādu, ka tavs "fontan krasnorečija" par militārās struktūras nepieļaujamību un nonsensu valsts līmenī kaut kā attiecas tikai uz Ameriku un rietumiem, bet ne uz Krieviju. Tavuprāt Amerikai armija nedrīkst būt, bet Krievijai drīkst. Tas nozīmē, ka viss, ko tu raksti ir tikai "fontan krasnorečija".
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.08 22:05:09
kapteinis
Da,es par Latviju runāju.Nevis par Krieviju vai Ameriku.
Es nevārda neteicu,ka Krievijai drīkst būt armija,bet Amerikai nedrīkst.Šis apgalvojums ir izzīst no pirksta.Es runāju par Latviju.Ja Latvija seko Kristus morāles kursam,tad valsts militarizēšana nu nekādi neatbilst Kristus mācības aspketiem.Ko tu pin Krieviju iekšā.Es,kad aizskāru Kristus mācības aspektus,Krieviju vārdā neminēju.Nedz Ameriku.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 941