atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Labais tests
Mulders
Iesūtīts: 2008.10.22 10:26:14
Politiskā kompasa tests!

http://www.politicalcompass.org/test

Visai interesants un labs, bet prasa above average angļuvalodas zināšanas, lai saprastu visai piņķerīgus formulējumus, kuru "piņķerīgums" ir ar nodomu nevis ar desu, kas pēc testa autoru domām ir by-design!

Ideja ir tāda, ka šis tests bāzējas uz citu politiskās struktūras modeli nevis veco "labais/kreisais" bet arī otra dimensija - "autoritārs/liberāls"

Citiem vārdiem horizontālā (kreisais/labais) extrēmi ir komunisms/absolūti brīvais tirgus savukārt vertikālais (autoritārs/liberāls) dimensiju extrēmi ir fašisms un anarhija attiecīgi!
Tests daudz pilnīgāk parāda politskās nostādnes cilvēkiem un būtībā parāda, ka Staļina "antifašistiskā" retorika bij mutes triks, nevis objektīvs pretstatījums komunsimam, jo pēc testa autoru domām (es pat piekrītu) komunisms arī var būt fašistisks un komunisms var būt liberāls sociālistiski!

Iztetējaties, palasiet... iepatiksies!

Mani rezultāti = -3.25 ekonomiski kreiss, 0.05 autoritārs
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.23 21:20:54
Nu, tauta, dafaj aktīvāk, mēs degam nepacietībā... CtH, Masik, Trilo, Solveiga, S.R., zive, dassy? Kuru es vēl aizmirsu?
klusētājs
# Iesūtīts: 2008.10.23 23:50:09
Economic Left/Right: -2.00
Social Libertarian/Authoritarian: -5.03

hmm...man tomēr šķietās, ka testā daži jautājieni bija uzdoti parlieku tendenciozi, bet ar to jau aī testi izceļas
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 10:07:02
klusētājs, a palasi tā testa FAQ tur atbildēts kāpēc ir dažādas gradācijas jautājumi!
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:16:07
Economic Left/Right: -3.12
Social Libertarian/Authoritarian: -0.67
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:18:55
suncis
Bija grūti izvēlēties atbilžu variantos starp realitāti, kāda tā man rādās, un to kā es gribētu redzēt realitāti.
Tad izej testu divreiz!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:20:32
suncis
Bija grūti izvēlēties atbilžu variantos starp realitāti, kāda tā man rādās, un to kā es gribētu redzēt realitāti.
Imho, doma ir par to, kādu Tu GRIBI redzēt realitāti, jo tas jau liecina par Tavu politisko orientāciju... nav tas tests `vai Tu esi pietiekoši erudīts apkārt notiekošajās lietās`
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.24 14:21:18
Šexna... manuprāt to KĀ IR... var visai precīzi izmērīt, tikai jārok tad likumi, kas reglamentē ikvienu no šiem jautājumiem! Tad var novērtēt kā IR!

Vai kāds ir padomājis, kāpēc neviens no mums nav labēji autoritatīvajā kvadrantā? Vai neticam brīvajam tirgum?

p.s. es personīgi neticu, jo anarhija tirgu vienalga konverģē uz kādas korporācijas vai karteļa monopolu, kas ir tā pati autoritativitāte, tikai tirgu kontrolē nevis valdība, bet kāds kartelis, kurš savas kontroles dēļ visai ātri noteikti nonāk pie valdības un mēs iegūstam atkal kreiso ekonomiku, kas ir valdības kontrolēta!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.24 14:43:56
Mulders
Vai kāds ir padomājis, kāpēc neviens no mums nav labēji autoritatīvajā kvadrantā?
Nu man IR daži apsvērumi... pirmkārt, es teiktu, ka par spīti tam, ka mēs atklātā tekstā gānam komunistus un PSRS, mūsos iekšā sēd šamējo idejiskā bāze par vienlīdzību, brālību, ļaunajiem buržujiem utml. Ibo mēs ar šīm idejām pa lielām šaibām uzaugām. Un, attiecīgi, šīs idejas mūsos sēd pietiekoši dziļi, lai lielākā daļa no mums nekvalificētos kā galēji labējie..

Tieši tas pats efekts ir ar autoritārismu, jo politiskās sistēmas maiņas ir padarījusi mūs vismaz PIESARDZĪGUS pret pārlieku autoritārismu.

p.s. es personīgi neticu, jo anarhija tirgu vienalga konverģē uz kādas korporācijas vai karteļa monopolu, kas ir tā pati autoritativitāte, tikai tirgu kontrolē nevis valdība, bet kāds kartelis, kurš savas kontroles dēļ visai ātri noteikti nonāk pie valdības un mēs iegūstam atkal kreiso ekonomiku, kas ir valdības kontrolēta!
Valdības kontrolēta ekonomika vēl defaultā nenozīmē, ka tā ir kreisa. Valdība var piekopt stingri kontrolētu, bet LABĒJU ekonomiku...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 14:51:29
Valdības kontrolēta ekonomika vēl defaultā nenozīmē, ka tā ir kreisa. Valdība var piekopt stingri kontrolētu, bet LABĒJU ekonomiku...

????
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.24 15:07:06
Mulders
Nu ja valdība = lielkapitāls/monopolisti, kuri ekonomiku regulē tā, lai nodrošinātu sev maksimālu peļņu, ignorējot strādājošo sociālās garantijas, tad vai šāda valdība/politika ir tiesīga saukties par kreisu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 15:13:30
Šexna, bet šāda valdība "lai nodrošinātu sev peļņu" visticamāk citiem konkurentiem uzliks dzelžainas prasības un tā teikt, "regulēs ekonomiku" sev par labu!

Es gan neesmu specs, kas padara ekonomiku "kreisu"... Jo manuprāt tu kāreiz sajauci abas asis... ne?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.24 15:24:14
Mulders
Es gan neesmu specs, kas padara ekonomiku "kreisu"
Nu, to dara NE TIKAI valdības iejaukšanās, bet arī peļņas sadales principi...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 16:23:53
Nu, to dara NE TIKAI valdības iejaukšanās, bet arī peļņas sadales principi...

Pieņesmim, ka es tevi uztveršu par autoritatīvu atbildētāju šai jautājumā!

Prikiņ moš tad šīs "kreisās ekonomikas" pazīmes! A to man tad nav skaidrs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.24 17:46:01
Nākotnē tā kā tā būs komunistiska tipa sabiedrība.
Kaut vai tāpēc, ka visu ražošanu varēs feini noautomatizēt.
Nebūs plēšanās par resursiem, ja to pietiks visiem.
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.10.24 22:09:35
man sanāca šita:
Economic Left/Right: 0.75
Social Libertarian/Authoritarian: -0.15

jājauta vilkam ko tas nozīmē es vispar no politikas neko nejēdzu
vilks
# Iesūtīts: 2008.10.24 22:14:03
Amēlija-Saule
es no šitā testa arī ne visai..vairāk no tās rezultštu tabulas. ispār tev aptuveni pa vidu, manuprāt, un labējāk kā vairumam šeit.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.27 10:21:31
Mulders
Prikiņ moš tad šīs "kreisās ekonomikas" pazīmes!
Ražošanas līdzekļi pieder valstij un attiecīgi, nav privātīpašnieka, kas uz to izmantošanas varētu vārīties.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 16979