atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Labais tests
Mulders
Iesūtīts: 2008.10.22 10:26:14
Politiskā kompasa tests!

http://www.politicalcompass.org/test

Visai interesants un labs, bet prasa above average angļuvalodas zināšanas, lai saprastu visai piņķerīgus formulējumus, kuru "piņķerīgums" ir ar nodomu nevis ar desu, kas pēc testa autoru domām ir by-design!

Ideja ir tāda, ka šis tests bāzējas uz citu politiskās struktūras modeli nevis veco "labais/kreisais" bet arī otra dimensija - "autoritārs/liberāls"

Citiem vārdiem horizontālā (kreisais/labais) extrēmi ir komunisms/absolūti brīvais tirgus savukārt vertikālais (autoritārs/liberāls) dimensiju extrēmi ir fašisms un anarhija attiecīgi!
Tests daudz pilnīgāk parāda politskās nostādnes cilvēkiem un būtībā parāda, ka Staļina "antifašistiskā" retorika bij mutes triks, nevis objektīvs pretstatījums komunsimam, jo pēc testa autoru domām (es pat piekrītu) komunisms arī var būt fašistisks un komunisms var būt liberāls sociālistiski!

Iztetējaties, palasiet... iepatiksies!

Mani rezultāti = -3.25 ekonomiski kreiss, 0.05 autoritārs
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 10:26:39
attiecīgi maximumi ir no -10 līdz +10 pa abām skalām
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.22 10:50:57
-6.38 ekonomiski kreiss,
-3.59 liberāls
Apmēram tur, kur Gandi un Mandela, un kreisāks nekā Dalailama.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.22 10:52:17
KN, kā tev vispār šķiet šāds politiskā kompasa koncepcija? Personīgi es to uzskatu par labāko, ko man nācies sastapt un būtībā piekrītu manam mērījumam! Man pašam šķita ka esmu maķenīt tomēr liberālāks, bet laikam Kristietība savu darījusi! To ka ekonomiski esmu vairāk kreiss nekā labs es jutu, nevarēju zināt precīzi par cik! Zināju ka neesmu komunists čistijs!

Pārlasi FAQ... man arī šķita kā vienā jautājumā, ka pietrūxt vēl reliģiskās dimensijas, bet testa veidotāju atbilde bij ļoti laba... reliģija tikai USA spēlē lomu politikā, visos citos Rietumos tai nav būtiska ietekme uz politisko bildi... kam es faktiski piekrītu!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.10.22 10:53:34
Economic Left/Right: -2.50
Social Libertarian/Authoritarian: -1.08

mani samulsināja jautājums par bērnu adoptēšanu laimīgiem, mīlošiem viena dzimuma pāriem. Iedomājos situāciju, ka manis dēļ kādam bērnam nāktos ilgāk dzīvot bērnu namā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 10:56:43
Rausītis, palasi FAQ tur testa autori paskaidro gan to, kāpēc daži jautājumi ir faktiski visai tādi mulsinoši un viltīgi, lai iedurtu dziļi, gan arī tas, kāpēc netiek piedāvāts "Es Nezinu" atbildes variants! Arī mani pārliecināja viņu argumentācija!

Žēl ka tie nedalās ar testa detaļām un softu, lai varētu restaurēt testu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 10:59:20
KN, intersanti, ka apmēram līdzīgu koncepciju izmantoja viena no datorspēlēm, kas ir visai fundamentāla globālās stratēģijas spēle... nosaukumu neaceros, kaut kas ar `Iron` saistīts par WWII, tur veidojot savu "līderi" custom, arī var vairākās dimensijās šo kustomizēt!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:01:10
test ir ok, man patika.
es tikai par to, ka kamēr manis minētā izvēle nav konkrēta, tikmēr pārliecība ir zvērīga, bet kad reāli būtu jāredz bērns, kuru varētu atdot adopcijai pie visādā citādā ziņā sakarīgiem cilvēkiem, tomēr pēc manas pāliecības es to nevarētu izdarīt, tad - žēl paliek bērna.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:02:26
Economic Left/Right: -8.88
Social Libertarian/Authoritarian: -4.41
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:04:33
Sheksna
Economic Left/Right: -8.88
To nu gan neviens nebija gaidījis! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:06:03
Rausītis, tā ir... daudzi jautājumi tur spēlē uz emociju stīgām... kas pēc testa autoru domām ir būtiski, šim testam es uzkāpu no citas rakstu sērijas par "liberāl-fašismu"

http://post-darwinist.blogspot.com/2008/10/1-why-do-people-think-fascist-means.html

Tur autori argumentē, ka fašismam ir ļoti raksturīgs emotion-over-facts faktors, tādējādi ir OK, ka tests uzdod emocionāli pielādētus jautājumus, lai savā ziņā iztaustītu cik ļoti emocijas ietekmē tavus politiskos uzskatus, tas nav SLIKTI, tas vienkārši parāda to vai citu virzienu un bīstami jau ir tikai extrēmi... teixim tas ka man ir -3.25 komunisma virzienā nenozīmē ka es esmu staļina piekritējs automātiski! Taču nevar tā "ignorēt" faktu, ka daudzi cilvēki politikā domā ar emocijām, savukārt cits domā tikai ar naudas maku, cits domā kaut kā savādāk... un tas viss ir kaut kā jāiekļauj pārskatāmā testā...
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.22 11:07:14
Šexna, baigi interesanti! Interesanti, ka ļoti spēcīga sociālā liberālisma ietekme tomēr ekonomiski spēcīgs state-control Vo ko nozīmē divas dimensijas, a būtu viena dimensija... Šexna "izplūstu" pa taisni

Vot vajadzētu mūsu politiķus caur šito izdzīt... tak vai tad kāds cer, ka šie sapratīs jautājumus!

BTW besī ārā tas, ka tur ir angļuvalodas īpatnība... jāzin, ka Anglenē nav dubultie noliegumi teikumos, kā lv valodā!

Kas interesanti... Šexna ekonomiski pietuvojas komunistiem, taču tieši viņa liberālisms atklāj, ka viņam līdz staļinam ir tālāk nekā pat man
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:10:33
Mulders
Interesanti, ka ļoti spēcīga sociālā liberālisma ietekme
LIBERTĀRISMA

man arī šķita kā vienā jautājumā, ka pietrūxt vēl reliģiskās dimensijas, bet testa veidotāju atbilde bij ļoti laba... reliģija tikai USA spēlē lomu politikā, visos citos Rietumos tai nav būtiska ietekme uz politisko bildi
Nebūs tiesa. Reliģija te darbojas kā faktors, kas bīda Tevi uz augšu vai uz leju pa autoritārisma/libertārisma asi

līdzīgu koncepciju izmantoja viena no datorspēlēm, kas ir visai fundamentāla globālās stratēģijas spēle... nosaukumu neaceros, kaut kas ar `Iron` saistīts par WWII, tur veidojot savu "līderi" custom, arī var vairākās dimensijās šo kustomizēt!
Hearts of Iron?

KarotesNav
To nu gan neviens nebija gaidījis! :-)
Jā, es arī brīnos, ka man TIK maz sanāca
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.22 11:20:37
Nebūs tiesa. Reliģija te darbojas kā faktors, kas bīda Tevi uz augšu vai uz leju pa autoritārisma/libertārisma asi

Bet tieši tāpēc, ka Reliģija mapojas uz šo asi visai labi, nav nepieciešamība to izdalīt kā atsevišķu!

Hearts of Iron?

Mmmm laikam... tur arii bij vairaaki faktori un slaiding kloķīši kā varēja novērtēt dažādus vadītājus!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:23:05
vilks, autori arī saka... tas mērījums var izrādīties visai pārsteidzošs pašam, ja nemānās... šie arī nesaglabā nedz rezultātus nedz vidējo statistisko nedz kādus citus datus, lai ikviens būtu brīvs bez virtuālām saistībām no sērijas "kā es izskatīšos"

Jo ja pavēro tur citur ir aplūkotas Britu, Amerikāņu vadošās partijas, tad tās pārsvarā ir labēji autoritārajā kvadrantā... Un mēs it kā lecam no tā ārā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:33:03
Mazliet par "liberāl-fašismu"

Tajā citā rakstā, te linku iedevu, ir pāris interesantas tēzes, kas liek domāt!

1. Fašisms nav gluži "nacionālisma" extrēmisms, bet gan pavisam citādāks formulējums - noskaņojums, emocionālais stāvoklis kas raksturojas ar PRET X politiku, emocionālu retoriku un emociju over facts parādīšanos. Krīžu saskatīšanu un/vai radīšanu visur un visā. Ienaidnieku meklēšana UN Valdības kā Glābēja un Pestītāja uzlūkošana, tādējādi Valdības lobēšana cīnīties ar "krīzes izraisītājiem" tādējādi leģitimizējot vajāšanas pret dažādām grupām!

2. Staļins bij tāds pats fašists kā Hitlers, tikai vajājamā grupa bij cita (kulaki) un krīzes bij citas...

3. Fašismam krīzes ir nepieciešamas, lai konsolidētu sabiedrību vienā virzienā, tā iegūstot lielāku triecienspēku

4. Šodienas Fašisma krīzes ir "globālā sasilšana" "rasistiskā diskriminācija" un marginalizējamās grupas ir - Baltādains Vīrietis Kristietis!

5. Valdības uzdevums būtu nevis risināt "krīzes" bet gan aizstāvēt cilvēkteisības pret dajebkādiem uzbrukumiem, jo fašisma viena no pazīmēm ir cilvēktiesību atņemšana "lielākā sabiedriskā labuma vārdā"

6. Politika nevar būt redemptīva, citādi Valss Vara nostājas tradicionālās Reliģijas vietā un kļūst par pielūdzamo Dievu, kas atpestīs cilvēkus no "ļaunajiem krīzes kurinātājiem"

Bet vislabāk pašiem to rakstu pārlasīt lai saprastu manus murgus!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:34:17
Nu man laikam stipri tuvu centram iznāk, netālu no Muldera...

Economic Left/Right: -2.50
Social Libertarian/Authoritarian: 0.62
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:55:25
Economic: -5,62
Social: -0,82

Mulders
Žēl ka tie nedalās ar testa detaļām un softu, lai varētu restaurēt testu!
Tev ir visas iespējas pārbaudīt nepieciešamo atbilžu variantu skaitu un matemātiski restaurēt algoritmu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.22 11:58:45
Tev ir visas iespējas pārbaudīt nepieciešamo atbilžu variantu skaitu un matemātiski restaurēt algoritmu

Var izrādīties baigi grūti, ja tur ir atbilžu savstarpējā atkarība!



Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.22 12:01:03
Sāc ar mazumiņu!
Pēc tam salīdzini savus prognozētos rezultātus ar viņējiem, tālāk piedzen, vadoties no atšķirībām.

incognito
# Iesūtīts: 2008.10.22 12:05:24
Economic Left/Right: -5.38
Social Libertarian/Authoritarian: -2.26

Vispār jāsaka, ka kompānija man patīk.. Nelsons Mandela, Dalai Lama, Karotes Nav un Sheksna...Vilx un Papucs. Anarhistiskie komunisti rullē.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 519