atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vecā derība, nāves sodi
Aldimaa
Iesūtīts: 2008.10.21 13:57:37
Pavisam nesen pievērsos kristietībai, sāku iet baznīcā, lasīt Bībeli un, protams, sāka rasties lērums jautājumu. Lasīju Vecajā derībā, ka Dievs saka, ka par dažādiem noziegumiem (neuzskaitīšu) pienākas nāves sods. Šobrīd, manuprāt, baznīca taču nāves sodus nepieļauj (saskaņā ar Jauno derību?). Bet Vecās un Jaunās derības Dievs taču ir viens? Ar vārdu sakot, man nelīmējas kopā Vecā un Jaunā derība un kas tur ir par lietu - Dievs mainīja domas un savus likumus, vai kas? Piedodiet varbūt par stulbu jautājumu, bet man kā zaļajam baznīcas un bībeles lietās tas tāds interesējošs jautājums un jūs te visi ļoti zinoši esat
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.23 21:35:26
incognito

Nu gan laid - baušļi esot izpildāmi! Tad priekš kam nāca Kristus? Dēļ tiem dažiem vārguļiem, kuri nespēja izpildīt bauslību? Nu un - būtu tad stipra un nevainojama suga, nevis tā kā tagad - pilna pasaule ar visādiem deģenerātiem! kas nespēj bauslību izpildīt - lai mirst!
rainars
# Iesūtīts: 2008.10.23 21:43:45
Kalnišs šis laabs i.
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.23 21:48:46
Jānis Kalniņš
Es teiktu, ka Kristus nāca, lai piedāvātu Izraēlam jaunu veidu kā komunicēt ar Dievu - ne vairs paklausībā un bailēs no soda izpildot daudzos norādījumus, bet gan pārveidojot sevi mīlestībā un tādējādi darot Tā Kunga prātu, par noteikumiem daudz nesatraucoties. Skaidrs, ka mīlestība ir daudz sakarīgāka motivācija, nekā bailes.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.23 22:39:54
incognito, paprasīju... neviens Jūds nepieteicās!

Lūdz iepazīstini mani ar kaut pāriti šādu fruktu, kas var izpildīt visu bauslību, to nepārkāpjot nedz domās, nedz vārdos nedz darbos! Jo ja kāds izpilda bauslību, tad viņš nemirs.

Tātad... mums vajadzētu būt cilvēkiem uz Zemes kas turpina dzīvot un nemirst, jo pilda bauslību...

Dod šurp adreses es gribu šamos redzēt!
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.24 06:11:25
Mulder, sekojot tavai interesantajai argumentācijai, mums vajadzētu pieņemt, ka arī kristieši nemirst, jo Kristus taču viņus ir atbrīvojis no grēka. Grēka alga ir nāve, ja grēka vairs nav, nevajadzētu būt arī nāvei. Bet kristieši mirst, tātad Kristus misija acīmredzot ir bijusi nesekmīga.
Izraēlā ir lielas ortodoksālo jūdu daudzums, viņi visi ievēro bauslību. Lai arī tev varbūt nepiesakās... bet bauslība šo pieteikšanos neprasa.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.24 09:04:27
incognito

Tad man tev ir pilnīgi konkrēts jautājums: Vai , tavā uztverē, ir iespējams iegūt taisnību un mūžīgu dzīvošanu, izpildot bauslību, bez Kristus?
incognito
# Labojis incognito: 2008.10.24 09:32:40
Jānis Kalniņš
Man liekas, ka taisnības un mūžīgas dzīvošanas iegūšana ir process, nevis momentāns Dieva juridisks lēmums kristību mirklī. Šajā procesā cilvēkam jāiepazīst visas 3 Dieva personas, gan Tēva dotā bauslība jeb varbūt varētu teikt - morāles noteikumus, gan Dēla doto mīlestību, gan Svētā Gara sniegto pārdzimšanu no augšas.
Ja runā par bauslību kā morāles noteikumu saraksta ievērošanu, tad ar to ir par maz šī mērķa sasniegšanai.
Ja runā par bauslību, ar to saprotot VD tekstu un komentāru kopumu, tad tomēr jāatceras, ka Dievs ir vienots, līdz ar to principā bauslībā ir klātesošas visas nepieciešamās taisnības un mūžīgas dzīvošanas sasniegšanai nepieciešamās komponentes.
To manuprāt labi parāda jūdaisma attīstība, kas mūslaikos tik daudz vairs nefokusējas uz rituāliem un noteikumiem kā uz pārsteidzoši dziļu komunikāciju ar To Kungu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.24 09:49:22
Jānis Kalniņš
Nu gan laid - baušļi esot izpildāmi!
A kāda ir jēga no PRINCIPĀ NEIZPILDĀMIEM baušļiem???
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.24 10:17:40
suncis
Tad tev liekas, ka Tas kungs gadu tūkstošiem čakarēja izredzēto tautu, uzdodams viņiem principiāli neizpildāmus uzdevumus un pēc tam bargi sodīdams? Nu neko sev mīlošais un taisnīgais Dievs...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:11:46
incognito, tādā gadījumā tu nepiekrīti Pāvilam un Rakstiem vispār, kas sludina, ka ticībā ir iegūstama taisnība! Ka Dievs Ābrahama ticību pieskaitīja par taisnību!
Tad tu netici, ka Kristībā mums tiek piedoti mūsu grēki?

Redzi Kristieši mirst tāpēc, ka viņi ir grēkojuši... visi ir grēkojuši, tamdēļ visiem jāmirst... Taču tie, kas ir Kristū mirst tikai fiziski... otrai nāvei nav varas pār viņiem.

Savukārt tu saki, ka esot cilvēki, kas ir taisni Dieva priekšā ar saviem darbiem... tādējādi padarot Dievu par meli, kad Dievs runā pret cilvēkiem Romiešu 3 nodaļā!

Kas interesanti... vienmēr šī darbu teoloģija iet šķērsām ar Rakstiem un cilvēki nespēj ticēt Dieva Vārdam... tieši tāpēc viņi sludina, ka Rakstus nedrīxt neviens lasīt un ticēt tam kas tur rakstīts bez Pāvesta, kas pasaka priekšā, ka tas kas Rakstos rakstīts nav tas, kas tur domāts Tā arī Dievu padarot par šmaucēju un meli un liekuli!

Nē sorry, es tomēr uzskatu, ka Dievs nemelo, Dievs ir taisns, bet cilvēks ir melis un liekulis... cilvēks nespēj ticēt Dieva Vārdam, ja tas nav no Dieva dots... visa šī skaistās runas izčāxt kad tās tiek konfrontētas ar skaidrajiem Dieva Vārdiem - gan bauslību, kas apsūdz un uzrāda grēku, gan Evanģēliju kas pasludina grēku piedošanu noziedzniekam!

Jocīgi, ka tie, kas sauc sevi par Patiesās Kristus Baznīcas locekļiem netic nedz pirmajam nedz otrajam
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:13:36
Mulders
visi ir grēkojuši, tamdēļ visiem jāmirst.
Arī zīdaiņiem? Ar ko tie sagrēkojās? Pārāk skaļi bļāva dzemdībās vai arī grozījās mātes vēderā?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 11:55:46
Arī zīdaiņiem? Ar ko tie sagrēkojās? Pārāk skaļi bļāva dzemdībās vai arī grozījās mātes vēderā?

skat pirmdzimto grēku!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 12:07:26
nu bet protams! ja apsola - "tas kurš pac sev 3reizes nobučos dibena caurumu - tiks paradīzē", tad taču tie, kas lokās, sienās mezglos ij deformē mugurkaulu - paš vien vainīgi, vai ne? Ņefig ņemt par pillu neizpildāmus nosacījumus. Ij parakstīties tos izpildīt...

Vienmēr var pamēģināt... Taču cik daudzi pēc tam, kad tas ir neizdevies, iet pie Dieva un saka, es to nevaru, ko man būs darīt?

Redz... pirms tam cilvēki staigā raspaļcovkā, tjipa sak... mēs taisni, gudri un ša mēs te Bābeles Torni uzbliezīsim līdz Debesīm... Dievs redz... pasmīn bārdā un saka... nu veči jūs krutie. Tak redziet, pie mums te Debesīs... visi ir baigie kingi... ja jūs paši taisāties uz šejieni, reku jums neliels testiņš... paskatīsimies, cik augstu jūs to Bābeles Torni PATIEŠĀM varat uzcelt vadoties pēc Debesu Torņu Skicēm un Debesu Būvkomisijas Prasībām...

Nu ij cilvēki saziepējas, ka ša mēs torni uzbliezīsim ij parādīsim tiem tur Debesīs kur Vēži Ziemo!

Un tikai pazemīgie un Dievam uzticīgie pamana padļanku... sak... pag pag pag... vata mēs nebūtu jau Debesīs, ja mēs būtu tādi Debesu Iemītnieki... a huļi mūs no Paradīzes Izmeta... vata tamdēļ, ka ievērojām Debesu Likumus?

Nevajag daudz kroku smadzenēs, lai saprastu jau pēc pirmajiem Bābeles Torņa ķieģeļiem, ka nehrena nesanāks tās prasības izpildīt!

Tad nu cilvēki sazīmējas gudri, tās prasības sāk precizēt, pielocīt tam ko VAR izpildīt, to ko NEVAR izpildīt... nu tā... aizmālēt... pārfrāzēt lai izklausās ka var izpildīt... aizpindzelēt ar saviem likumiem. Tā teikt... reku Dieva Likumi, Reku es Izpildu... a kad šim norāda, ka šis jau ir pats tos uzpindzelējis, šis sit man sejā un saka - kā tu vari zaimot, vai neredzi ka tas uzpindzelēts uz tā paša akmens ko Dievs devis

Un tad atnāk kristus un savā Kalna Sprediķī arī tos, kas iedomājas, ak spēj pildīt bauslību - atsēdina vēl dziļāk... parādot ĪSTĀS Debesu Prasības, nevis šo prasību "karikatūru"

Okey... Dievs jau nav muķis, pirmās prasības viņš deva arī tā, ka pat nedaduz tās izpildot tomēr kaut kāda kārtība ieviešās un veidojas vismaz labs placdams īstajiem būvdarbiem... vismaz cilvēki neizplūs tpilnīgā bardakā bet vismaz kaut kāda... šīs Zemes prasībām atbilstoša kārtība izveidojas... Jo viens cenzdamies sasniegt augstāko līmeni bauslī "Tev nebūs nokaut" vienmēr var nonākt pie visai jēdzīga stāvokļa, ka tiešām slepkavības samazinās būtiski... Taču tas neizārstē tiexmi slepkavot, tas tikai rada sistēmu ka šādu nedarbu izdarīt ir grūti un palikt nesodītam!

Bet uzdevums iīstais ir iemācīt cilvēkam VAJADZĪBU pēc iekšējām pārmaiņām... Parādīt, ka problēma nav prasībās, sliktos ķieģeļos vai pārāk piekasīgās būvnormās... bet gan parādīt, ka cilvēka sirdis un rociņas ir līkas!

Un tad cilvēks... izmisis skrien pie Dieva un saka - es to nevaru izdarīt - ko man būs darīt. Lūk un TAD cilvēka sirds ir gatava, jo tā ir pazemojusies Dieva priekšā un beidzot Dievs var cilvēku ārstēt, jo cilvēks ir noņēmis šos lepnības blokus, kas traucē Dievam viņu izārstēt un viņa sirdi mainīt!

Tikai tas, kurš ir sapratis ka nespēs izpildīt pats bauslību NEKAD var saņemt Kristu savā sirdi un tikai TAD viņš varēs izpildīt bauslību, kad būs taisns darīts savā sirdī. Jo tikai ar taisnu stūri var pa taisnu bauslības ceļu braukt. Stūre netop taisna, ja tu iemanies pus pa ceļu pus pa grāvi kaut kādu laiku noturēties uz taisnā bauslības ceļa... Bet tieši to Jūdi iedomājas, ja šis iemācās ar šķību riteni nobalansēt nedaudz uz ceļa, tad šis ir taisnais... A turpat tie, kam ir taisni riteņi dragā pa ceļu bez piepūles un vēl degunu kasot Un pret tādiem šādam jūdam ir baigā cemme, jo šis varbūt visu mūžu pavadījis lai iemācītos ar riteni astotniekā noturēties uz ceļa kaut cik... a iedomājies, ja bauslības ceļš ir ar reljefu... un vēlāk sāk virpuļot un cilpas mest... tad šitais ielidos grāvī pa riktīgam...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.24 14:25:20
Sheksna

A kāda ir jēga no PRINCIPĀ NEIZPILDĀMIEM baušļiem???

Tādēļ, lai tādi nejēgas kā es un Tu saprastu, ka esam grēcinieki. Jo šie baušļi ir izpildāmi kā tādi un Jēzus to arī pierādīja - viņš izpildīja visu bauslību un neviens viņām nevarēja pierādīt kādu grēku. Bet mēs sava iedzimtā grēka dēļ vienkārši nespējam tos izpildīt. Grozies kā gribi - līdzko ieraugi skaistu sievišķi, tā mostas iekāre un bikses plīst pušu , bet Jēzus teica, ka tas kurš sievieti uzlūko, to iekārodams, jau ir pārkāpis laulību. Un galu galā - visi baušļi sākas ar pirmo. Kā iet ar tā ievērošanu?
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.24 18:18:05
Mulders
tu nepiekrīti Pāvilam un Rakstiem vispār, kas sludina, ka ticībā ir iegūstama taisnība! Ka Dievs Ābrahama ticību pieskaitīja par taisnību!

Kas ir ticība, manuprāt? Ticība ir metode, kuras pamatā ir rezultāta pieņemšana par ceļu. Tu tici, ka esi svēts un pestīts un šī ticība sekmē to, ka tevī patiešām izaug svētums un pestīšana. Šajā ziņā es piekrītu Pāvilam un Rakstiem.

Savukārt tu saki, ka esot cilvēki, kas ir taisni Dieva priekšā ar saviem darbiem... tādējādi padarot Dievu par meli, kad Dievs runā pret cilvēkiem Romiešu 3 nodaļā!

Tā gluži nav. Es saku, ka ir cilvēki, kas spēj izpildīt visus VD aprakstītos noteikumus, kopumā pazīstamus kā "bauslība". Bet es piekrītu, ka ar noteikumu izpildīšanu, vai to būtu 613, vai 10 000 vien ir par maz.

...vienmēr šī darbu teoloģija iet šķērsām ar Rakstiem

Darbu un ticības pretnostatījums ir pilnīgi sadomāts, tāds teoloģisks uzstādījums, apmēram tāpat kā fizikā daļiņu un viļņu pretstats, runājot par gaismas īpašībām. Šajā ziņā es pilnīgi piekrītu Jēkaba vēstulē minētajam:
"Tu tici, ka ir viens Dievs, tu dari labi; arī ļaunie gari tic un dreb.
Bet vai tu gribi zināt, tukšais cilvēk, ka ticība bez darbiem ir nedzīva? Ābrahāms, mūsu tēvs, vai ne no darbiem viņš tapa taisnots, ziedodams Īzāku, savu dēlu, uz altāra? Tu redzi, ka ticība ir līdzi darbojusies viņa darbiem, un tā darbos ticība ir tapusi pilnīga"

Nē sorry, es tomēr uzskatu, ka Dievs nemelo, Dievs ir taisns, bet cilvēks ir melis un liekulis...

Tas ir interesanti, ka tā saki, jo man bija radies iespaids, ka jūs ar Jāni Kalniņu uzskatāt Dievu par blēdi, kas apzināti devis neizpildāmu bauslību Izraēlam, lai pēc tam varētu to apvainot bauslības pārkāpšanā un visādi sodīt.


KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.24 18:24:56
Jānis Kalniņš
mēs sava iedzimtā grēka dēļ vienkārši nespējam tos izpildīt
... un mūs tajā nevar vainot

incognito
kas apzināti devis neizpildāmu bauslību Izraēlam,
... un nav pateicis, ka bauslība domāta, lai visi pārliecinātos, ka to nevar izpildīt.
Kāpēc vienkārši nepateikt: "jūs, cilvēki, nevarat izpildīt šo, šo, šo un to".
Normāli.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.10.24 21:26:18
incognito KarotesNav

Vai tiešām ir tik grūti saprast, ka bauslība ir dota tādēļ, lai cilvēks saprastu, ka bez Dieva palīdzības pats saviem spēkiem nespēj atgriezties tajā stāvoklī, kādā bija pirms grēkā krišanas, ka bauslības uzdevums ir parādīt cilvēkam, ka viņš ir grēcinieks? Ja jau cilvēks būtu tik labiņš un apzinātos, ka ir kritis grēkā un ka viņam vajag Dieva palīdzību, tad viss jau būtu jauki. Bet pēc grākā krišanas cilvēkā ir ienācis tas pats lepnības, nepaklausības un dumpīguma gars, kura dēļ arī Lucifers tika nomests no debesīm! Cilvēks ir iedomājies, ka pats ir kā Dievs, zinādams labu un ļaunu, ka pats ar visu var tikt galā un būt kā Dievs. Tad nu Dievs arī devis viņam svētuma kritēriju, t.i. bauslību, kura skaidri parāda, kas ir svētums un kāds ir Dievs, kādam jābūt cilvēkam. Un tagad nu cilvēciņš var tiekties ar šo likumu palīdzību sasniegt svētumu.

Bet svētuma pazīme ir tā, ka šo kritēriju pildīšana nav nekāda cīņa, mokas vai kaut kāda piespiedu lieta. Cenšoties sasniegt tos pilnības ideālus, kuri ir attēloti bauslībā, cilvēks atklāj, ka viņam nemitīgi ir jācīnās, jāpretojas kārdinājumiem, jāapspiež sevī visādas vēlmes un tieksmes un tā tālak. Vienīgi Jēzus (kurš nebija pakļauts iedzimtajam grēkam, jo bija Dieva Dēls) dzīvē mēs redzam, ka tajā nebija ne miņas no tām cīņām, kuras mēs ikdienā piedzīvojam, tas ir tas patiesais svētums. Viņam ievērot bauslību bija nieka lieta līdz pat pēdējam mirklim. VD ir attēloti daudzi patiesi Dieva vīri un sievas, tomēr neviens no viņiem nav tādā pilnības pakāpē, kā Jēzus, katram no viņiem tomēr parādās gan cīņas, gan arī pa kādam vājuma brīdim.

Nu kā tad savādāk, ja ne ar bauslības palīdzības Dievs grēcīgajam cilvēkam varētu parādīt, kas ir patiesais svētums? Tā ir tāda izmēģināšanas metode: Mēģini nu būt svēts! Un ja tu esi grēkojis kaut pret vienu likumu, tad tu esi grēkojis pret visu bauslību kopumā!

Un kas attiecas uz to vai mēs tajā esam vainīgi vai nē, tad Dievs ir rīkojies visai taisnīgi - kā caur vienu cilvēku pasaulē ir ienāis grēks, tāpat arī aur vienu pasaulē ir ienākusi taisnība. Un mums te nav ko tiepties, esam vai neesam vainojami tajā, ka nespējam izpildīt bauslību, bet vienkārši ir jāakceptē Kristus upuris un ticībā jāpieņem Viņa sagādātais izpirkums. Un tad gan - tikai un vienīgi pats tu esi vainojams, ka nedzīvo svētu dzīvi: Dievs tev ir devis visas iespējas tās realizēšanai.
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.29 08:41:41
Jānis Kalniņš
Vai tiešām ir tik grūti saprast, ka (...) bauslības uzdevums ir parādīt cilvēkam, ka viņš ir grēcinieks?

Pārdomāju šo jautājumu kādu laiku. Man tomēr liekas, ka šāda bauslības nozīme nav universāla, lai gan daži cilvēku tipi to tā var izprast. Luters, piemēram, vēl kā mūks, esot mocījies, domājot par savu neperfektumu un šaubījies, vai tādam kā viņam atradīsies vieta debesīs. Pārliecība par savu grēcīgumu un neizbēgamo pelnīto nonākšanu ellē, protams rada depresiju. Ideja par to, ka, pateicoties ticībai, no šīs elles tiec atbrīvots, protams, rada lielu laimes sajūtu un pateicību Dievam.
Tomēr šāda veida akcentu salikšana Bībelē drīzāk attiecas uz psiholoģiju, manuprāt. Un ir arī citi veidi, kā akcentus salikt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.29 09:35:50
Tomēr šāda veida akcentu salikšana Bībelē drīzāk attiecas uz psiholoģiju, manuprāt. Un ir arī citi veidi, kā akcentus salikt.

Incognito, Kalniņš to nav izzīdis no īkšķa vai Lutera, bet gan no pašiem Rakstiem. Paši Raksti atklāj, ka šāds ir Bauslības uzdevums:

Rom 3:20 Jo ar bauslības darbiem neviens cilvēks nevar kļūt taisnots Viņa priekšā. Jo bauslība dod - grēka atziņu.

Rom 7:
7 Kas nu no tā izriet? Vai pati bauslība ir grēks? Nekādā ziņā ne! Bet to gan varu teikt: es nebūtu pazinis grēka, ja nebūtu bijis bauslības, jo es nebūtu zinājis, kas ir iekāre, ja bauslība nesacītu: tev nebūs iekārot!
8 Bet grēks, šī baušļa ierosināts, modināja manī visādas iekāres. Jo bez bauslības grēks ir nedzīvs.

Nu un visa Galatiešu vēstule!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.10.29 09:47:44
incognito

Redzi, kas šajā lietā ir pats jaukākais, ir tas, ka tā NAV IDEJA par atbrīvošanu no grēka varas, tā ir REAILITĀTE! Un pie Lutera to var redzēt ļoti spilgti, kā arī ikviens kristietis par to liecina: Brīnums, ka pēc Kristus ienākšanas dzīvē cīņa pret grēku vairs nav mokas, bet gan laimes pilns svēttapšanas celš. Tu esi priecīgs un laimīgs, ka Kristus spēkā vari uzvarēt visu, ko pats gribu uzvarēt - tagad problēma pastāv nevis nevarēšanā bet gan negribēšanā!

Te vairs nav runa par kādiem psiholoģiskiem akcentiem. Protams, tie arī darbojas, bet pamatā tam ir realitāte, kurā Tu tiec darīts par jaunu radījumu Kristū, piedzimstot par Dieva bērnu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 9039