atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mīlestība un dzīvības vērtība
KarotesNav
Iesūtīts: 2008.10.14 15:22:53
"Nevienam nav lielākas mīlestības kā šī, ja kāds savu dzīvību nodod par saviem draugiem"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 14:16:50
a_masiks
Viens cieš fiziski, otrs morāli.
Fiziski- cik ilgi? Kā cieš?
Ok, pieņemam, ka necik daudz necieš. Izplatās indīga gāze, ko saelpojās un mirst laimīgs.

Ja cilvēks ir īpaši atbildīgs - var sajukt prātā.
Kāpēc? Bet ja situācija tāda, ka tiešām neko nevarēja izdarīt? Vai tad jāmocās apziņā par to, ka neesi supermens?

Ja bezatbildīgs mērglis...
Tak jautājums ir par cilvēku parasto, ierindas pilsoni, "normālo cilvēku". Mērglis necietīs, tāpat kā necietīs reāls filozofs. Tādi mērgļi un filozofi biezā slānī apkārt nemētājās. Tie ir tādi - izņēmumi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 14:19:38
a_masiks
Interesanti - un kuram tad būtu tiesības un pienākums šo izvērtēt?
Ir, tā teikt, vispārpieņemtais saraksts, kur vienā galā vēža slimnieki, bet otrā grūtnieces.
Pie kam, manā piemērā bija cilvēki, kas viens otru mīl. Tie avr vienoties, kurš paliks, bet kurš lidos prom, pie citiem cilvēkiem.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 14:40:03
a_masiks
Vispārpieņemtais? Kurš tad tas `vispār` ir, kurš pieņēma?
Tev ir citas domas par vēža slimniekiem un grūtniecēm?

Beidzot tev sāk pielekt! Vienīgā izvēle, ko var izdarīt - ir izvēlēties PALIKT.
Tak nav problēmu!
Jautājums ir cits - kurš cieš/ziedo vairāk, vai tas kurš paliek un iet bojā, vai arī tas, kurš aizlido?
Un - vai dzīvība tiešām ir lielākais ziedojums?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 15:12:43
a_masiks
Viennozīmīgi. Viņiem pašiem sevi jāizvērtē.
Jā. Taču tajā vērtēšanā tas saraksts parādās.

Nevis kādam no malas jānosaka kuram tiesības dzīvot un kurš likvidējams.

Tu esi helikoptera pilots, vari paņemt tikai vienu cilvēku, bet viņi ir divi - viens ar vēzi, otrs vesels. Abi grib dzīvot. Ko darīsi? Gaidīsi, kamēr šie izkaujās? Tev tak nekādas tiesības lemt nava?

Pie nosacījuma ka cilvēks ir ar atbildības sajūtu.
Arī, ja tas cilvēks ir egiosts parastais (cieš, jo vairs nevar kontaktēties ar to otro cilvēku), vai mazohists parastais (mokās vainas apziņā "ak, kāpēc es neesmu stiprāks par lāci!".

Pie kam abi šie ekstrēmi ir pieejami jebkuram visdusmēra pilsonim. Un fleksibili izmainās smadzeņu skalošanas rezultātā.

Tev ir pazīstami tik daudzi dažādi cilvēki? Kaut kā manā paziņu lokā visiem ir apmēram vienādi uzskati par zaudējumiem, sāpēm, ciešanām un nāvi. Esmu saticis tikai kādu retu eksemplāru, kas domā savādāk.
Varbūt, var teikt, ka katrai sabiedrībai ir vienādi izskalotas smadzenes.
bitch
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:06:00
a_masiks
Doties projām un atstāt otru nomirstam - tādas izvēles tiesības , IMHO, nav NEVIENAM.

ar vienu izņēmumu - ja Tu šādā izvēles situācijā esi vienīgais cilvēks, kas spēj novērst kādu katastrofu, kurā ietu bojā tūkstoši, tad nespēt šādi izlemt būtu daudz lielāka bezatbildība, pat, ja tie tūkstoši nezinātu par Tavu eksistenci, bet pamestais paliktu naida pilns.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:08:50
a_masiks
Doties projām un atstāt otru nomirstam - tādas izvēles tiesības , IMHO, nav NEVIENAM.
Bet, ja nevari tam ne ar ko palīdzēt? Tad kāda jēga sēdēt klāt un mirt divatā, kompānijas pēc?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:11:21
Mulders domā, cik tomēr maz cilvēki saprot un zin par nāvi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:20:51
Mulders
Kas ir nāve?
Vai tad ne eksistences izbeigšanās šeit?
Nu, un kas tur tik briesmīgs?
Ja vēl salīdzina ar spīdzināšanu un sāpēm?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:24:53
Ctulhu
Slikti ir tikai,ja eksistences izbeigsanaas vispaar.
Arī nekas jau slikts nav, jo tas kas mirst, nevar par to bēdāties.
Kāds grieķu gudrais teica, ka "manas nāves nav, jo kamēr es esmu tikmēr nāves nav, bet kad ir mana nāve, tad es vairs neesmu", vai tamlīdzīgi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.15 16:55:12
a_masiks
Visa foruma kristīgā daļa ir tāda. Pēc smadzeņu sklalošanas nāvi viņi vairs neuztver kā nāvi, bet kā turpinājumu šīs zemes dzīvei, tikai citā `kvalitātē". Attiecīgi vairs nepārdzīvo un nešausminās par to.
Tas tikai uz papīra. Reāli viņi ir gatavi mest bumbas uz nevainīgiem cilvēkiem, ja tikai tas paglābs viņu tuviniekus no varbūtēja uzbrukuma.
Ateistiem-materiālistiem tāpat nav ko no nāves baidīties, jo savu nāvi neviens nespēj sajust.

Cieš no tā, ka nav kas zeķes izmazgā?
Kadas tur zeķes? Tās tak veļas mašīna mazgā.
Cieš no tā, ka nevar parunāt, nevar samīļot.
Mazā XD [89.254.132.139]
# Iesūtīts: 2011.12.25 19:23:48
varat ludzu man pateikt ko man dariit ja man patiik zens kurš iet manā klasē un es arii vinam patiiku bet vins ir daudz daudz iisaks par mani...Ko man dariit ja gribu but ar viņu kopā? Gaidisu atbildi
Donatella
# Iesūtīts: 2011.12.25 20:29:48
Mazā XD [89.254.132.139]
kura klasee tu maacies?
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.25 20:56:56
Mazā XD [89.254.132.139]
iesaku viņam lietot hormonus
Nārvalis
# Labojis Nārvalis: 2011.12.25 21:46:54
Mulders
Kā jau teicu, tava expertīze šajā jautājumā ir apšaubāma. Tas ka tu baidies no viena, bet nebaidies no otra nenozīmē, ka objektīvi viens ir vieglāk panesams nekā otrs!

Wow, un kā ar tevi, Mulder, esi kādreiz bijis tuvu nāvei? Es varu godīgi pateikt - esmu gandrīz noslīcis, teiksim tā - biju jau samierinājies, ka miršu...un? Esmu 100% pārliecināts, ka sēdināšana uz mieta būtu daudz, daudz nepatīkamāka pieredze nekā, kad plaušas piepildās ar ūdeni un smadzenes atsakās darboties. Tev ir pieejama kaut kāda dziļāka, nāvei tuvāka pieredze, ka uzdodies par baigo ekspertu, kurš var apšaubīt citu ekspertīzes? Vai arī tas ir tavs personīgais tralalā par tēmu - kā būtu ja būtu?

EDIT - oho, paskatījos datumus..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 4684