atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Klonēšana
Mulders
Iesūtīts: 2008.10.14 14:42:12
Interesanta doma iešāvās prātā. To nekad tā nebiju domājis! Es te runāju par full-scale klonēšanu, pilnīgu cilvēka klonēšanu!

Manuprāt tajā ir viens risks, ko daudzi neapzinās... es arī tik tagad to sapratu. Ja šāda tehnoloģija būtu iespējama, tad, saskaņā ar mūsdienu materiālistiski sekulāro paradigmu, kurā dzīvo vairums cilvēku, ir ļoti ticams scenārijs, kad (visdrīzāk) vecāki gribētu izmantot šo tehnoloģiju gadījumos, ja viņi kaut kādu objektīvu iemeslu dēļ zaudētu savus bērnus... Tie ietu bojā dzemdībās, katastrofās, uz ielas... vienalga. Cilvēki gribētu atgriezt aizgājušo. Un cilvēki nesaprastu, ka šis klons būtu cits cilvēks, nevis tas kas ir miris. Taču tā kā materiālsims māca, ka cilvēka persona ir viņa smadzeņu darbība, tad cilvēki domātu un mierinātu sevi ar kloniem savu īsto aizgājēju vietā. Cilvēki vairs neprastu atlaist savus tuviniekus, bet gribētu tos paturēt arvien no jauna!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 15:54:13
KarotesNav, nu un tad? Tu vari teikt sazinko, planka konstantei no tā ne silts ne auksts!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.14 16:18:02
Mulders
KarotesNav, nu un tad? Tu vari teikt sazinko, planka konstantei no tā ne silts ne auksts!
Nuja, tām Xi jau tāpat - pārējie X var teikt dajebko, viņiem ne silts, ne auksts!
Dziļākajā līmenī tak runa iet par pamata ķieģelīšiem, aksiomām, nepārbaudāmām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 16:21:29
KN, nuja... tamdēļ jautājums ir vienkārš... vai tev ir Patiesība vai nav! Ja ir, viss būs ok, ja nav... sorre... nekādi vipendrjoži neizpestīs tevi no maldiem!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.14 16:28:26
Tu vari ticeet, ka Tev ir, bet taadai ticeesanai naff nekaada sakara ar realitaati.

Tu to varētu apgalvot tad, ja tu zinātu Realitāti pilnībā Līdz tam... sakaru starp manu ticību un realitāti tu pat neesi spējīgs noteikt... ja vien neapgalvo, ka tev IR šī Patiesība!

Te jau arī ir tava un KN kļūda... mēģinājums atrast kaut ko augstāku par pašu Patiesību kas varētu kaut kādā ziņā šo Patiesību garantēt, apdrošināt! Bet nekā tāda nav!
Patiesība pat ir augstākā autoritāte visu citu patiesību garantēšanā!

Tādējādi atkal ir jautājums - kas ir garants tavai Patiesībai! Tb Kāpēc tu domā, ka tev ir Patiesība!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 16:48:51
Zinaatniskaa metode ietver sevii nepaartrauktu patiesiibas paarbaudi.

Neietver gan. Zinātniskā metode ietver sevī tikai novērojamo (subjektīvi) datu pārbaudi un to atbilstību kaut kādiem postulātiem. Ne vairāk un ne mazāk! Zinātniskā metode labākā gadījumā spēj "saskatīt" tikai nelielu daļu pašas realitātes, kur nu vēl ko par Patiesību zināt! Tā ir bezspēcīga ārpus sava definīcijas apgabala - tas ir - retu, neatkārtojamu fenomenu izpētē. Subjektīvu efektu izpētē. Tādu efektu izpētē, kuru cēlonis ir ārpus zināmā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 16:50:37

Kameer tekosaas paarbaudes ir iztureetas,es uzskatu, ka man ir patiesiiba. Un turpinu paarbaudiit


A ko darīt ar lietām, kuras nevar pārbaudīt!
Piemēram Evolūcijas pamatpostulātos nav neviena pašas pārbaudes, bet tu tomēr tam tici. Attiecībā uz Dievu Zinātnei pat nav ideju kā veidot experimentus, atkal... un tomēr tu tici, ka Dieva nav. Jeb faktiski abuzē zinātnisko metodi izmantojot to nevis kā pozitīvu apstiprināšanas mehānismu, bet kā negatīvu noliegšanas mehānismu... iekāpjot precīzi tajā pašā loģiskajā kļūdā kurā a_masiks, pietam viņš to atzina un šķiet pat vēl šodien nesaprot šo kļūdu - ka pierādījuma neesamība nav neesamības pierādījums!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.14 16:56:40
Un Mulderam aiz muguras karaajas neredzams marsietis. Mulders tam tic?

Mulders to nevar nedz noliegt nedz apstiprināt. Man par to nav informācijas. Un informācijas trūkumu pieņemt kā pierādījumu, tas nav zinātniskās metodoloģijas paņēmiens. Zinātniskā Metodoloģija var spriest tikai par to, par ko ir informācija, tā nevar spriest par to, par ko informācija nav, vai ir nepilnīga!

Lūk te ir tā demarkācijas līnija starp Zinātni ar lielo burtu un scientismu, ko pielieto vairums ateistu!

Un es biju pārsteigts, ka a_masisk čorno po belomu atzina, ka tieši tā uzskata un spriež. Interesanti, tu arī tā uzskati un spried, ka, objekti par kuriem tev nav informācija, vai tā ir nepilnīga, neexistē objektīvi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.14 16:58:46
Mulders
... sakaru starp manu ticību un realitāti tu pat neesi spējīgs noteikt...
Jā, taču pastāv augsta varbūtība, ka tu kļūdies.
Izejot tīri no aiz-Paskāla loģikas. Mums ir N dažādas ticības, kur katrs Xi apgalvo, ka viņam ir Patiesība, un ka tā vislabāk apraksta Realitāti. Pārbaudīt neko nevar.
Taču katrs Xi par pārējiem X-iem saka, ka viņi tikai iedomājas, ka viņiem ir patiesība, un ka viņi zinot Realitāti.
Tātad, varbūtība, ka tev taisnība, ir 1/N
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:05:58
Tātad, varbūtība, ka tev taisnība, ir 1/N

Zini kāpēc varbūtība uzmest katru ciparu uz metamā kauliņa ir tieši 1/6 ? Kāpēc tieši 1/6 nevis 1/7 vai 1/5?

Ja to sapratīsi, tad varbūt ieraduzīsi, ka tavs spriedums ir pilnīgi un galīgi aplams! Tu salīdzini zirgus ar knīpstnangām... Un apmēram spried ka varbūtība sastapt ziloni uz ielas ir 1/2 - vai nu sastapsi, vai nesastapsi!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:06:50
Nu un varbuutiibas es veerteeju izejot nomanaa riiciibaa esosajiem datiem.

Un tavas spējas šos datus analizēt. Tā kā esmu redzējis kā tu analizē infu... es ij 2i centi neliktu uz tavām spējām analizēt objektīvi infu! Moš ķīmijā... bet noteikti ne IT!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:13:56
Mulders
Un apmēram spried ka varbūtība sastapt ziloni uz ielas ir 1/2 - vai nu sastapsi, vai nesastapsi!
Tā kā nav objektīvu kritēriju, lai kaut aptuveni novērtētu, kas ir iespējamāk, tad es pieņemu, ka visām ticībām ir vienāda iespēja būt patiesām. Ko citu es varu pieņemt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:17:21
Tā kā nav objektīvu kritēriju, lai kaut aptuveni novērtētu, kas ir iespējamāk, tad es pieņemu, ka visām ticībām ir vienāda iespēja būt patiesām. Ko citu es varu pieņemt?

Tak man tač vienalga ko tu pieņem!
Kuru šūpo tavi pieņēmumi, it īpaši ja tie ir "sredņepotoločnije".

Tu tač atsakies salīdzināt reliģijas bez sava gatera. Bet kad izlaid caur gateri, tad dabon N vienādus klucīšus un bīdi savu matemātiku, kas šoreiz ir sfēriska zirga skriešana vakumā! Jauka smadzeņu fizkultūra ar 0 vērtību praksē!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.14 17:18:41
Mulders
Tak man tač vienalga ko tu pieņem! Kuru šūpo tavi pieņēmumi, it īpaši ja tie ir "sredņepotoločnije".
A kur ir kritēriji, kā kaut kas jāpieņem un kāpēc ;-)
Kas ir virspotoločnije pieņēmumi?

kad izlaid caur gateri, tad dabon N vienādus klucīšus
A kuru gateri ņemt? Katrai reliģijai tak savs gateris!
Kāpēc tu gribi, lai es izmantoju tieši kristiešu gateri?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:28:39
KarotesNav, neizmanto gaterus! Apjēdz, ka tu nevari salīdzināt nesalīdzināmas lietas... Cilvēka prāts tā ir uzbūvēts, ka tas grib "gaterēt visu" lai to iebāztu savā galvā. Bet tu to nevari ar Pasaules Uzskatiem... tie ir jādzīvo, jābūt tajos, lai varētu redzēt kas tas ir sevī un kādu pasaules bildi tas rāda un kādas attiecības tas preskraibo cilvēkiem! Tas ko tu redzi ir neizsakāmas sarežģītības struktūras, tīklveida mudžeklis un tas ir normāli, ka tu mēģini šo mudžekli vienkāršot, lai saprastu, kas tev der... Un es tev daudzkārt esmu teicis - tev tas neizdosies, viss kas tev ir - ir visa reliģija to pilnībā un ir jautājums, vai tu esi pietiekoši liels, lai paceltos no putna lidojuma un ieraudzītu katru no tām tās pilnībā kopsakarībās un pasaules kontextā... tikai tad tu varbūt varēsi sākt salīdzināt!
Kāmēr tu esi pa vidu šim visam un nodarbojies ar sfērisku zirgu salīdzināšanu, tavas varbūtības būs tikai un vienīgi tava paša uzskatu produkts... bez reāla seguma!

Apjēdz, ka ir lietas, kuras tu nevari pavilkt ar to, kas tev ir!

Ctulhu ir tajā pašā slazdā... tik viņš to dara pat nepamanīdams, sacērtot reliģiju himēras gabalos un salīdzinot atsevišķus gabaliņus, nosverot kopējo masu, novērtējot krāsu un izsakot spriedumus... bet tas ko viņš salīdzina sen vairs nav pati lieta! Bet salīdzināt viņš nemaz nevar, jo ir par mazu lai apjēgtu kaut vienu no tā... viss ko var apjeģt ir karikatūra... Tas ir by-produkts materiālisma adaptācijai, tu esi spiests dzīvot mazā šaurā pasaulītē, kura sākas un beidzas ar tavu paša subjektīvo spēciņu robežām! Pasaulīte rezultātā ir tieši tik liela cik liels esi tu pats!
Es tur biju, un vairs negribu būt... tas ir perfekts prāta cietums, cietums, kurā prāts grib atrasties... jo ja izietu, tad nespētu pastāvēt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:39:17
Mulders
neizmanto gaterus!
Kā tas ir? Jābūt kādam pamatam, ar ko salīdzināt.

Bet tu to nevari ar Pasaules Uzskatiem... tie ir jādzīvo, jābūt tajos, lai varētu redzēt kas tas ir sevī un kādu pasaules bildi tas rāda un kādas attiecības tas preskraibo cilvēkiem!
Tad jau atkal tas pats - kuru no X-iem ņemt, kurā uz dullo mesties iekšā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.14 17:44:30
Ctulhu
Vai Mulders kristietiibas deelj speej efektiivaak apkarot ciesanas?
Uz alkoholiķiem esot visai efektīvi. Ticības iespaidā daudz biežāk atmet dzeršanu. Tiesa, tieši ticības, nevis ka īpaši kristietības ietekmē.
bitch
# Iesūtīts: 2008.10.15 13:13:35
hm... es teiktu, ka vēl nejēdzīgāka situācija būtu ar dzīvesbiedru klonēšanu - nesaprotot, ka tas nav tas pats cilvēks, varētu veidoties specifiska pedofīlija ("Viņš/viņa izskatās tieši tā pat, kā kad toreiz pirms 30 gadiem iepazināmies....". Vēl iedomājoties, ka sieviete varētu būt sava iemīļotā nelaiķa klona surogātmāte 0_o
SOnes [94.246.126.239]
# Iesūtīts: 2010.08.05 09:52:47
ja cilvekus, kuri ir mirusi, klones, tad pasaule tiks pilniba parpildita. tagad jau cilveku ir parak daudz, bet ko darit, tad, kad cilveki tiks kloneti? kam tad ir domata nave, gals? lai rastos, kas jauns. bet ja jaunajam nebus vietas, ko tad? vis pirms mirs istais, tad to klones, tad tas mirs, tad atkal klones... bet kapec nevar dzemdet jaunu bernu? vai adoptet...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.08.08 23:58:14
Enīvej, Muldera uzstādījums balstās uz premisas, ka pilnībā kopējo cilvēka fiziskos parametrus nesanāk arī tā pati apziņa, kas oriģinālam. Šī premisa būs pārbaudāma tikai tad, kad pilnībā klonēts cilvēks būs radīts. Līdz tam var tikai spekulēt/ticēt.

Saucaas... vienas olshuunas dviinji Absoluuti identisks izejas materiaals... un tomeer personiibas atshkjiriigas... Vienas olshuunas dviinji IR viens otra klons

Taakaa neko nevajag paarbaudiit - jau zinaama lieta! Divreiz vienaa upee neiekaapsi.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 103 , pavisam kopa bijuši: 13158