atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem vecais sprediķis?!
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.10.13 00:44:24
vai mācītājam jāraksta sprediķis uz katru dievkalojumu jauns, vai var lasīt vairākas reizes vienu un to pašu sprediķi?


(šādu jautājumu man uzdeva viens cilvēks un es pasmaidīju un neko neteicu, jo nezināju atbildi - gribējās tik teikt: ej runā ar mācītāju!)
no vienas puses jau liekas, ka tā ir sava veida haltūra vai mācītājam nav bijis laika priekš draudzes lietām...bet no otras puses sprediķi jau nebojājas...
ko sakat?

p.s. varbūt var pakomentēt kāds mācītājs, ja tas iespējams ?!
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.10.13 00:58:27
ja mācītajs sprediķo vairakās draudzēs un baznīcēni neseko līdzi, tad kāpēc gan labāko sprediķi nepārstāstī 1 : 1 citur ??? ....
vecākiem priesterim ir tādi mīļi temati , vai frāzes .... un dažreiz baznīcēnam ar stāžu skaidrs , kas tajā sprediķī būs
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2008.10.13 01:07:10
neesmu mācītājs, bet izteikšu savas domas
Manuprāt, sprediķis nav vienkārši skaists apcerējums, bet Svētā Gara vadīta vēsts. Un vecs var palikt tikai tas, kas atrodas laikā. Tāpēc diezin vai sprediķis varētu būt jebkad `vecs`.
Tajā pašā laikā domāju, ka pat par vienu un to pašu Bībeles pantu, viena un tā paša cilvēka rakstīti 2 sprediķi, tomēr būs atšķirīgi. Meklējot atbildes, paši pieaugam, un, ja mācītājs ir pavadījis daudzas stundas meklējot, lūdzot, pārdomājot - ieguvēji būs visi - gan draudze, gan pats mācītājs. No šī viedokļa raugoties - man patiktos, ja mans mācītājs katram dievkalpojumam gatavotu citu sprediķi
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.10.13 09:41:33
Eshkola
visi var izteikt savas domas
nja.. vecs jau nevar palikt, bet domāju draudzei vienkārši apnīk, ja mācītājs lasa vienu un to pašu sprediķi... no vienas puses tā ir nolaidība pret draudzi un uzticēto amatu sludināt(bet tās ir manas doas un varbūt kļūdos) jo kad biju svētdienas skolotāja man sirds apziān neļāva bērniem vienu un to pašu stāstīt, kaut ar viņi bija maziņi... katru stundu sagatavoju atsevišķi uzrakstot un pārdomājot, bija protams reizes, ka pabeidzu gatavoties tieši pirms stundas, bērni nejuta, bet pašai bija nevisai laba sajūta, ka tas bija tik virspusēji...
un tas ir forši, ja mācītājs runā savas mīļās tēmas, jo tas nāk no sirds...
tas gan pa vienu perikopi var tiešām pateikt ļoti daudz spediķus...

man atkal patīk, ja sprediķosanas teksts ir paskaidrots ar paralēlām rakstu vietām... bet tādus sprediķus esmu dzirdējusi ļoti maz... parasti mācītājs piemin 1 citu Rakstu vietu un pārējās ir viņa paša domas...
Jo man liekas sprediķī ir jābūt: Raksti paskaidro Rakstus! ja ne citēti, tad pārstāstīts...

bet ko nu ies mācītājus mācīt... viņi jau paši gudri
un pēc pieredzes, reti kurš mācītājs vispār ieklausās citā cilvēkā, neradot savu priekštatu, kas mēdz būt reizēm kļūdīgs!

bet es gribēju uzzināt, ko atbildēt cilvēkam uz to augšminēto jautājumu!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.13 09:53:20
Ir vērtības, kas būs vērtības vienmēr, un ir nevērtības, ko nav vērts klausīties pat vienu reizi.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.13 10:05:45
Vispār Tev taisnība, jo no dziesmu grāmatas ar dzied dziesmas vairākas reizes...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.13 14:19:36
Artos
bet ko Tu saki par citām rakstuvietām sprediķī? dažreiz tās nav vispār neviena...
bet tiek izmantoti tikai komentāri... un man jau liekas pārrakstīt cita autora komentārus var, bet vai vajag? protams, izstudēt konkrēto Rakstu vietu un izmantot sperdiķī ir pavisam cita runa...
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.10.13 19:13:16
Artos
tas jau būtu labi, ja mācīājs varētu katrai konkrētai draudzei uzrakstīt savu sprediķi bet nez vai tas būs iespējams gadījumā, kad mācītājam vienā svētdienā ir 3 vai 4 draudzes. Sprediķa temats katrai svētdienai ir viens un sprediķis par to ir pārdomāts, vai tiešām pārējās draudzes nedrīkstētu dzirdēt to, ko dzirdējusi pirmā draudze plkst. 10-os? Protams, katrai draudzei sprediķī var tik salikti atšķirīgi akcenti, bet es nedomāju, ka vajadzētu būt tādai prasībai obligāti katrā draudzē sprediķot ko citu.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.13 20:52:47
vispār interesants temats no tāda viena cilvēka jautājuma....

bet man skaidrības nekādas!

lēnprātīgais
bet liturģiskā Rakstu vieta jau vienas un tās pašas... tad jau saraksta vienu gadu sprediķus un pārējo mūžu dzīvo tos katru gadu attiecīgi nolasot...
un tomēr ar 2 cilēkiem es nekad nerunāju un nerīkojos vienādi, kaut gan temats tas pats! un 2 cilvēkiem pielīdzina 2 draudzes, kuras ar atšķiras raksturā, kaut gan Dieva Vārds ir nemainīgs!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.10.13 22:27:03
Artos

ai labi.. neko nesaprotu.. man vienkārši ir vieglāk uztvert, ja domu pasaka ar citu rakstuvietu, jo zinot kontekstu vieglāk saprast visu sprediķi... jo ne jau katrs mācītājs var būt draugs ar kuru var parunāties un izprast!
egils [78.84.212.249]
# Iesūtīts: 2008.11.07 14:47:26
Klausītājiem tiešām ir prieks kad spredikī var sadzirdēt, kā skaidrojums tiešām pamatojas raktu vietā un arī saprotam kā tas attiecās uz to kas notiek Latvijā vai draudzē.
Tad prāts un dvēsele dzied !

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 9894