atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Morālā dilemma?
Sheksna
Iesūtīts: 2008.10.08 22:24:44
Visi tak ir redzējuši mūvi `Mirāža`? Tad nu no šīs sērijas jautājums: iedomājamies kristieti - inkasācijas mašīnas šoferi. Nu lūk, brauc inkasents - kristietis ar inkasēto valūtu, kur nu jābrauc pa vientuļu ceļu un rau, pēkšņi pamana uz ceļa mētājamies rumpīti asiņu peļķē.

Kā kristietim inkasentam būtu rīkoties?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.08 22:26:13
Uzreiz norādu uz problēmām:
1) braukt tālāk un nelikties ne zinis īsti nevar - ja tur tas cilvēks nomirst, īsti labi un pareizi tas tā kā nebūtu...
2) apstāties un piedāvāt savu palīdzību rumpītim arī naff pareizi, jo ja nu tas ir gangsteru - banku laupītāju slēpnis?

Palīdzi kristietim - inkasentam atrast PAREIZO risinājumu!
patriots
# Iesūtīts: 2008.10.08 22:45:35
Ko darīt kristietim kurš ienāk savas baznīcas forumā un redz šeksnu, kas nemitīgi provocē un velk uz zoba (turklāt neizskatās pēc kristieša) ? Braukt tālāk un nelikties ne zinis, bet ja nu šekšņam tiešām ir eksistenciāli svarīgi saņemt atbildi uz šo jautājumu? Varbūt apstāties un piedāvāt šekšņam palīdzību, bet ja nu viņš ir neģēlīgs provokātors un kristiešu izsmējējs, vai pat Dieva zaimotājs?
Papīdzi kristietim - foruma dalībniekam atrast PAREIZO risinājumu!
lamby
# Iesūtīts: 2008.10.08 23:47:07
Sheksna varēji jau paredzēt, ka Tev atgādinās līdzību par žēlsirdīgo samarieti ...
praksē gan varētu būt grūtāk: ej nu sazin, varbūt tomātu mērcē izvārtīts manekens guļ...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.09 09:03:09
Hi, spriežot pēc vētrainās reakcijas un izraisītajiem gremošanas traucējumiem, izskatās ka jautājums bija pacelšanas vērts

lamby
varēji jau paredzēt, ka Tev atgādinās līdzību par žēlsirdīgo samarieti ...
Jā, bet līdz tam dadomājās tikai 3. atbildētājs...

praksē gan varētu būt grūtāk: ej nu sazin, varbūt tomātu mērcē izvārtīts manekens guļ...
Nujā, tur jau tā problēma....

Olita
Kas ir miljardi, salīdzinot ar cilvēka veselību, es nemaz nepieminu še dzīvību, tai vispār ne jau cilvēks var noteikt vērtību.
Nu kā... vienā gadījumā Tu riskē ar 1 dzīvību (uz ceļa guļošais, kuram varbūt nekas nedraud), otrā - arī vismaz ar vienu, vai pat ar divām (stāsta galvenais varonis & viņa kolēģis, inkasento jau vienatnē parasti nedarbojas)...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.09 09:21:52
Ja esi kristietis, un paraksties uz inkasatora darbu, tad tev jābūt gatavam plānam, ko darīt, ja būs cilvēks uz ceļa.
Ja nezini, ko darīt, tad arī nestājies tādā darbā.

Vispār jau tajā mašīnā parasti brauc 2 kristieši.
Filmā tas otrs, kas palika mašīnā, atstāja durvis vaļā.

lamby
# Iesūtīts: 2008.10.09 09:30:20
Sheksna stāsta galvenais varonis & viņa kolēģis, inkasento jau vienatnē parasti nedarbojas...
____________________________
nu nevar zināt - varbūt "jostas savilkšanas laikā" arī šajā arodā kāds izšķiras par šādu radikālu soli, jo visi jau domā, ka darbojas inkasenti divatā kāds izplāno laupīšanu, uzbrūk tam nabaga vienam inkasento, bet nevar otru atrast - stress pārņem (kur gan šis otrais ir? no dolžem bitj!), bet tikmēr laiks iet uz priekšu ...
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.09 09:52:55
Es domāju, ka tā ir visai viegla dilemma un šādās situācijās inkasentiem neapšaubāmi ir stingri noteikumi, pie kuriem pieturēties, lai šo situāciju atrisinātu vislabākā veidā. Teiksim - nekavējoties izsaukt policiju un ātro palīdzību, tad viens iet skatīties, kas noticis, bet otrs paliek mašīnā, aizsledzis durvis. Vispār tā kā kristieši mantu augstu nevērtē, tā pat nav dilemma.

Iedomājies labāk šādu dilemmu - tu esi kristietis, Jēzus sekotājs, un tavs vārds ir Jūdass. Tu zini, ka Jēzum ir jātop nodotam "lai piepildītos raksti", un ka tas nesīs daudziem cilvēkiem labumu, bet zini arī, ka tam cilvēkam, kas to paveiks "tam būtu labāk, ka tam piesietu dzirnu akmeni pie kakla un to noslīcinātu jūras dziļumā", t.i. - tu ļoti ticami, ka nonāksi ellē. Ko tu izvēlēsies - personisku pestīšanu un lai Jēzu nodod kāds cits, vai uzņemsies šo grēku uz sevis, dodot daudziem pestīšanu, bet sevi pazudinot?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.09 09:53:38
Donachka
Eljementarno Vatson, prieksh kam ir mobilais un tel. nr. 911?
Nu a ja mobilā naff? Ja zonas naff? Vai ja ceļš ir gana vientuļš, lai 911 atbrauktu <pārāk vēlu>?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.09 10:01:00
incognito
Tur arī nav dilemmas - nodevējs vienmēr atradīsies, un tas būs no tiem cilvēkiem, kuri ies pazušanā tā kā tā.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.09 10:10:00
Mans domāt, ka šādos gadījienos viņiem ir atļauts palīdzēt, jo vienmer un visur visās instrukcijās pirmajā vietā ir cilvēks un tikai tad iekārtas, mantiskā vērtība un dokumenti. Bet ņem vērā, ka tās var būt arī viltīgi izliktas lamatas, kā jau arī filmās tas bieži notiek, tāpat reāli dzīvē. Kristietim nav jābūt naivam muļķītim, bet loģiski, ka ja ne izkāpt, tad noteikti gan paziņot glābšanas dienestam
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.09 10:39:19
Trilobīte
kristietim jārīkojas kā parastam normālam cilvēkam arī šajā gadījumā - savu dzīvību saglabāt ir ļoti svarīgi. Ja tas apdraudētu manējo, un es to zinātu, tad noteikti padomātu, vai to puslīķi savākt - es neesmu viena uz šīs pasaules, un nevaru tā vienkārši rikskēt ar savu dzīvību. Ja man būtu iespēja (kaut kāda), ka es šo cilvēku un sevi varu izglābt, tad būtu vērts mēģināt, ja es zinātu, ka risks ir pārāk liels - tad nafig. šajā gadījumā naudas daudzums mašīnā nav svarīgs (bandītiem, protams, ir).
Visumā piekrītu! Tik redz problēma ir tajā, ka šajā gadījumā Tu nevari uz aci pateikt, vai cilvēks ir patiešām cietušais vai manekens, un vai Tev draud briesmas vai nedraud. Lielos vilcienos - tas sadalījums ira apmēram 50:50... t.i. kristietim-inkasatoram lēmumu nāktos pieņemt ierobežotas infas apstākļos. Vai pakļauties reglamentam un vālēt tālāk, cietušo ignorējot (un pie pirmās iespējas informējot 911), vai tomēr stāties un skatīties, kas noticis...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.09 10:47:50
Kādas patiesībā ir instrukcijas inkasatoriem?
Drīzāk jau ka vienam jāpaliek mašīnā.
Tikai, ja pirmo nošauj, un otrais brauc tālāk, bet pēc pāris km atkal "cietušais", ko tad?
Un, tas pirmais tak pārvēršas par tiešām cietušo...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.09 10:50:15
KarotesNav
Kādas patiesībā ir instrukcijas inkasatoriem?
Ja es tādas rakstītu, es aizliegtu inkasentiem pa ceļam starp objektiem apstāties un izkāpt no mašīnas (ja nu vienīgi izņemot benzīntankus, kur ieliet zupu, atliet utml.)...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.10.09 10:59:47
Trilobīte
Īsts kristietis pa 10 gadiem cietumā pievērš kristietībai pārējos cietumniekus, cietumsargus un visu cietuma administrāciju! :-)
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.09 11:02:23
KarotesNav

Vai arī visu rotu un pēc tam pulku ar visiem leitnantiem un virsniekiem, pat arī ienaidnieka gūstekņus
Mirga
# Iesūtīts: 2008.10.09 11:33:26
Izskatās, ka te veidojas tāda emancipēta kristieša tēls, kas ir kļuvis tik patstāvīgs, ka iztiek bez Dieva.
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.09 11:42:06
KarotesNav
Tur arī nav dilemmas - nodevējs vienmēr atradīsies, un tas būs no tiem cilvēkiem, kuri ies pazušanā tā kā tā.

Tā gluži nav. Protams, ja Jūdass būtu atteicies nodot Jēzu, tad droši vien būtu atradies kāds cits, kas to būtu paveicis. Bet tas tikai nozīmētu, ka izglābis sevi, Jūdass būtu radījis apstākļus, lai pazustu kāds cits.
Arguments, ka ir cilvēki, kas iet pazušanā šā vai tā, neatkarīgi no savām izvēlēm, man liekas visai jocīgs, tas velk uz determinismu.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.09 13:40:58
Kristietim inkasentam būtu jaŗīkojas pēc darba instrukcijas, kuru pats labprātīgi parakstījis. Tas būtu reizē arī kristīgi, jo kristieši tak, khm, nemelo ?
Ja tomēr tajā brīdī rodas ļoti spēcīga un nepārprotama citāda sajūta , tad pie velna visas instrukcijas un rīkojos kā sirds liek.

Bija rakstīts par medmāsu (šķiet, Anglijā), kuru visā nopietnībā sodīja autoinpektors par neatļautu apstāšanos ceļmalā, lai sniegtu kādam cilvēkam pirmo palīdzību (!).
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.10.09 13:47:14
Vājas rokas smagu zobenu nenoturēs, no tiem, kam iztrūkst gara spēks, taisnus darbus negaidiet.
-- Saādi (13.gs.)

P.S. ... neatkarīgi no cilvēka reliģiskās pārliecības. Kristīgā lupata no nekristīgas, liekas, nemaz tā neatšķiras - ir un paliek lupata. Tas tā - no ateistiskas lupatas viedokļa raugoties.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.09 13:56:21
Ctulhu
Jā. Nepieredzējis nekad pietiekami saudzīgi nenoņems pat piem., motocoklista kasku, visdrīzāk kaut ko vēl vairāk sapostīs. Bet tēmā bija laikam viairāk domāts gadījums, ka nekādu palīdzību tik ātri nesagaidīt (nu, teiksim, nav zonas).

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 36455