atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ezotēriskā kristietība
incognito
Iesūtīts: 2008.10.05 14:16:07
Sakiet.. vai ir ezotēriskā kristietība?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.06 20:36:06
Johny(Jony)
Man gan tā neliekas. Lai cik konservatīvi ir konservatīvie - Dievs ir devis uzdevumu meklēt, kristīt, glābt, nevis kādu nomaitāt...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.06 20:45:50
Tā, varbūt uzreizi noskaidrosim kas ir kas

12 Izmēģini savu plašo buršanas un vārdošanas mākslu, ar ko tu esi nodarbojusies kopš savas jaunības, varbūt tā tev palīdzēs, varbūt kādam iedvesīs bailes.
13 Tu esi līdz apnikumam nopūlējusies daudzajās apspriedēs ar saviem daudzajiem padomniekiem. Lai nu nāk tagad un tev palīdz tie debesu mērotāji un zvaigžņu novērotāji, kas pēc atsevišķiem jaunajiem mēnešiem aplēš to, kas nāks pār tevi!
14 Tiešām, tie ir kā salmi, ko uguns aprij; tie nevarēs pat savu paša dzīvību glābt no liesmu varas. Tas nebūs ogļu kvēlums, pie kura sildās, nedz krāsns uguns, pie kuras apsēžas.
15 Tā tas notiks ar tiem, ar kuriem tu esi nopūlējusies no savas jaunības, ar taviem biedriem. Tie izklīdīs, ikviens aizies savu ceļu; neviens tev nepalīdzēs.

Jēzus nebij ezotēriķis un Viņam nebij vispār nekāda sakara ar ezotēriku. Vispār ezotērika, maģija, zīlēšana ir tik daudz ļauna cilvēkiem nodarījušas. Ikvienam, kurš kādā veidā kaut reizi bijis saistīts ar šādām lietām, ar laiku sākas vai nu psihiskas novirzes, saslimšanas vai arī sāk vajāt poltergeisti un ir pat sātaniska apsēstība
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.06 21:09:13
saaxim ar vārda ezoteerika izprašanu.

vaards -ezoteerisks sevii ietver jebko,kas naw kaut cik parasts un pierasts-nemateriaals.

tas noziimee,ka vaardu ezoteerisks nedriikst vienmēr tulkot kā kaut ko negatīvu.

piemeeram reliģija arī izmanto rituaalus,maģiskas lūgšanas,tradīcijas.
sakramentus.

tā arī ir sava veda maģija

mantika

mana(tāds teoloģisks tehnisks)jēdziens

šī nezinaamā pārdabiskā esība
Dievišķība,neredzemie speeki
un jau kopš seniem laikiem ir mēģināts manipuleet ar visiem šiem spēkiem,piesaistiit vai aizbiedeet kaut ko noteiktu.

piemeeram tu luudzies,lai piesaistiitu veixmi un aizbiedeetu slimiibu,tas viss ir taa pati vecaa labaa manas(spēka) manipuleeshana.

Tad es arii Tevi varu iedaliit ezoteerikjos.
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.06 21:12:31
nekas naw balts un melns
Johny(Jony)
# Iesūtīts: 2008.10.06 21:55:44
Balss Stādies tādu situāciju sev priekšā...Jēzus atkal parādās uz zemes miesā un iet uz Vatikānu pie pāvesta un saka šamajam-Es esmu augsāmcelšanās un dzīvība; kas man tic, dzīvos, arī ja mirs. Un ikviens, kas dzīvo un tic man , nemirs ne mūžam! Vai tu tam tici?
Kā Tu domā ko teiks pāvests?...
lambi [81.198.238.146]
# Iesūtīts: 2008.10.06 21:58:04
par vēlu nāc, džekiņ! es jau esmu iecelts viņa vietā uz zemes, lai ganītu ticīgās avis, kamēr vēl nav pasaules gals klāt!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.06 22:20:19
Harry
man vnk riebj,ka Mulders te ir taads savdabiigs policists-patiesiibas gaisma un avots.

Cērtas acīs ticības gaisma, ko Mulders izplata? Nemiedzies tik ļoti, bet mēģini pierast pie gaismas (patiesības), tad arī acis varēsi atvērt un skaidrāk redzēsi (patiesību).
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.06 22:32:56
Harry

Nu attiecībā uz šīm lietām - ir gan te tikai melnbalta bilde. ezotērika tieši attiecas uz maģiju un kristietībā nav absolūti nekādu maģijas elementu. Maģijas ir programmēšana, bet kristietības rituāli, tradīcijas un lūgšanas ir ATTIECĪBAS

ezotērikā Dievs ir mistisks spēks, enerģija, bet kristietībā Dievs ir Būtne ar saprātu, intelektu, gribu, emocijām

Runājot par misticismu - jā tas ir arī kristietībā, taču misticisms nav tikai maģija, tas ir kaut aks civlēka racionālajam prātam neaptverams.

Kristietībā dziedināšana un brīnumi nav manipulācija, kā tas ir ezotērikā, bet gan lūgšana, attiecības, mīlestība. Tas peirādās iekš tā apstākļa, ka ne vienmēr viss notiek pēc mūsu prāta. Ezotērikā viss ir vērsts uz miesīgo labsajūtu, uz pasaulīgo, bet kristietībā mērķis ir pats Dievs, nevis tas, ko Dievs mums dod

Ezotērikā Dievu izmanto, bet kristietībā Dievam kalpo un uztur attiecības ar Viņu
Balss
# Labojis Balss: 2008.10.06 22:49:39
Johny(Jony)
Lai gan Kristus otrreiz nāks tik nepārprotami, ka... bet, pat ja notiktu tā, kā tu saki, tad viņu vnk pasūtītu vienu māju tālāk.
Neviens viņu tāpēc netaisītos zūmēt nost.
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.06 23:41:10
Mārtiņ,esmu daudz dzirdējis visādas patiesiibas un gaismas.
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.06 23:50:05
Ingar,no kurienes tu esi izraavis,ka ezoteerikaa tantiites buraas ar ziliem papiiriishiem

tač palasi kādu ezoteerisku graamatu,kuru saraxtiijies kaads filozofijas,psiholoģijas doktors.

kaut vai to pašu

Andri Buiķi-Vai mēs esam tie,kas patiesiibaa esam.

taču tu nesaproti vaarda EZOTEERika noziimi.

varbuut šī graamata tev spees kliedeet miglu,vai aklumu,nez kaa lai to nosauc.

Andris Buiķis,starpcitu ir matemaatikas un ,ja nemaldos, fizikas profesors te LV.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.07 00:05:17
Harry
man vnk nepatiik shii foruma nostaaja.
taads totalitaars rezhiims.

Klau, neaizmirsti, ka Tu esi ciemiņš LELB mājās (forumā). Un Mulders tikai pārstāv ev.lut. nostāju kā māk, un, šķietās, ka visumā māk diezgan labi.

taču tu nesaproti vaarda EZOTEERika noziimi.

Taču Tu nesaproti ezotērikas praktisko nozīmi, t.i., tā ir tipiska maldu melu mācība, kas čakarē prātu un ved prom no Dieva. Tas, ka te vēl bez sazin kādas vārda nozīmes izpratnes nemaz i nojaust nevar, kas tas par zvēru, un kad noskaidrosi, izrādīsies ir citi pareizāki skaidrojumi un tā bez gala, jau vien liecina... Precīzi uz mata kā liberālistiem, tikai tie (lib.) ir slīpētāki un gudrāki.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.07 01:04:11
Harry

Izskatās jau, ka tev pašam nav īsti skaidrība ar šo jēdzienu, tā ka nāksies vien iztikt ar to, kas atklāts grāmatelēs un avīžlapās. Bet arī pēc tevis teiktā ezoterika ietver tantīšu buršanos ziliem papīrīšiem. Tas ir kaut kas vispārējs, kas pieļauj visu. Tādi ir kristušie eņģeļi - patvaļīgi, nepaklausīgi, dumpīgi, vienmēr rīkojas uz savu galvu, ne pēc Dieva prāta, lūk kam atver cilvēku ezotērika - patvaļīgiem klejojošiem ļaunajiem gariem.

1 Mīļie, neticiet katram garam, bet pārbaudiet garus, vai viņi ir no Dieva, jo daudz viltus pravieši ir izgājuši pasaulē.
2 No tā atzīstiet Dieva Garu: ikviens gars, kas apliecina Jēzu Kristu miesā nākušu, ir no Dieva.
3 Un ikviens gars, kas neapliecina Jēzu, nav no Dieva, tas ir antikrista gars, par ko jūs esat dzirdējuši, ka viņš nāks; tas jau tagad ir pasaulē.
4 Jūs, bērniņi, esat no Dieva un esat viņus uzvarējuši, jo lielāks ir Tas, kas jūsos, nekā tas, kas ir pasaulē.
5 Viņi ir no pasaules, tāpēc viņu runa ir pasaulīga, un pasaule klausa viņus.
6 Mēs esam no Dieva; kas Dievu atzīst, klausa mūs, kas nav no Dieva, neklausa mūs. No tā pazīstam patiesības garu un maldu garu.

ezotērikā nav ne vārda par Jēzu Kristu un ja nu gadās, tad tas nav tas Jēzus, ko mums atklāja Dievs.

Tevī ir izteikts dumpiniecisks gars, redzama nepakļaušanās nevienai autoritātei, tā ir slikta zīme, jo tas nozīmē, ka pašam nezinot pakļaujies sātanam. Pasaulē ir tikai divi spēki, kam pakļaujas cilvēki - Dievs vai sātans. Vidusceļa nav.

Tu gan vari protestēt, bet tas ir tas pats, kas pirmklasniekam protestēt pret to, ka 2+2=4 un nevis 5. Skolotājs diemžēl neko tur nevar padarīt, jo tā gluži vienkārši ir. Muļķa skolnieks gan var dzīvot izlikdamies, ka 2+2=5, bet patiesība ir neatkarīga no mūsu gribas, turklāt, ja nerēķināsies ar patiesību, tad esi gatavs saņemt smagu vilšanos.

Ja iedomāsies, ka esi putns, tad agri vai vēlu nositīsies
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.07 06:26:06
Nevajag jaukt ezotēriku un maģiju.
Likt zilo papīru pie rozes un mest krustus vai wodoo, vai apsolīt Dievam, ka ja es nolikšu braukšanas eksāmenu, tad ziedošu baznīcai 10 latus - tā visa ir maģija, cilvēka mēģinājums ietekmēt pasauli savā labā. Kaut kādi maģijas elementi ir visās reliģijās un kristietība nav izņēmums.
Ezotērika savukārt ir slepens mācību vai metožu kopums, pretēji eksotērikai, pieejams tikai šaurākam cilvēku lokam.
Johny(Jony)
# Iesūtīts: 2008.10.07 08:09:19
Balss Neviens viņu tāpēc netaisītos zūmēt nost.

Var jau būt...drīzāk iespundētu psihenē. Bet kā rīkotos Mulderdžans ? Vai arī kārtējais herētiķis vai nezin kāds vēl tur...
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.07 08:16:15
Ingars

Ingar tici man... tantūitēm, kas buras ar ziliem, zaļiem vai rozā vai kādiem tur papēdīšie līdz ezotērikai kā līdz mēnesim piedo... bet viņas tiešām neko no tā nejēdz..... skaistu runā varbūt, bet tukši tukši....
Ps - man darbs tāds... esmu ar vi`nām kontaktējusies un brīžam man liekas - a kas ir tie *****i, ka spie viņām iet? pat pateikt neko nevar.... tik papīrūšus dāļāt
Harry
# Iesūtīts: 2008.10.07 14:59:24
ehh.neko jaunu neuzzinaaju.
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.07 19:03:58
Harry ehh.neko jaunu neuzzinaaju.

Arī negatīva atbilde ir atbilde. Mēs tagad zinām, ka kristieši uzskata, ka ezotērika un kristietība ir savstarpēji izslēdzošas. Un ezotēriku vispārīgi identificē ar maģiju un tāpēc attiecina uz to visu, ko par maģiju saka Mozus grāmatas.

Varbūt vajadzētu ezotēriskās kristietības vietā runāt par kristīgo misticismu. Tāds taču ir?
Harry
# Labojis Harry: 2008.10.07 21:35:59
nu,patiesiibaa,arii peec Bībeles mees neizpratiisim,kas ir Dievs.

tas ,kas ir VD Yhwh ir tikai taada kaa cilveeku sapratne par vinju.
cilveeka piedeeveetas iipashiiibas Dievam.

cita lieta ir ar Jēzu.Un tomeer arii vinjsh nebija cilveeciigs šī vārda cilveeciigajaa noziimee,bet gan bija imuuns pret jebkaadaam cilveeku vaajiibaam,emocijaam,-taa teikt deklameeja augstaakus standartus.
taadeelj mees nevaram apgalvot par Dievu
pilnīgi neko

viss ir tikai noteikts redzeejums un ar cilveeka praatu izspriestas varbuutiibas.

Vieniigais,ko Jēzus mums astaaja ir ceļš pie Dieva.
Mācība,kura jāpraktizē,jaaieveero dziivee.

nu tas vismaz ir viens no ceļiem
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.10.08 02:04:23
Ctulhu
Nujaa, Maartinš gribeeja ,lai visa patiesiiba buutu reizi pa visaam reizeem uzrakstiita ne paaraak biezaa graamatinjaa, lai vinjam nav jaanopuulas

Vai tik Tu neesi tas, kuram, vajag instrukciju "Kā atrast, noķert, izjaukt un samontēt Dievu".

Ezotērikas kontekstā manis rakstītais bija jāsaprot, ka tai pseidomācībai nav kodola. T.i., jebkas ko atradīsi, izrādīsies neīstais.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 3070