atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nu tad slakteri vai tomēr – Kristieši?
-Jona-
Iesūtīts: 2008.10.01 09:42:36
Sveicināti!


Tad nu pabeigšu savu ierosināto tēmu (par Hirosimu).

"Kuram garam cilvēks pieder?

...ne-slepkavošanas bauslī ir kopā ietverta visa pārējā bauslība, jo visi baušļi aizliedz tieši tās darbības, kuras vai nu ievaino tuvāko, nodarot viņam ļaunu, vai var izraisīt asiņainus konfliktus starp cilvēkiem. Baušļi doti kā vienīgā iespēja uzturēt attiecības ar citiem cilvēkiem. Ja šie baušļi netiek ievēroti, tas rada arvien pieaugošu vardarbību cilvēku vidū, līdz tauta nogrimst pati savos grēkos un varmācībā, kā tas reiz notika ar visu pasauli Noas laikā.

Jāņa evaņģēlijā minēti Jēzus vārdi, kuri velnu raksturo kā ‘meli un slepkavu’. Meli – attiecībā uz Dievu un cilvēku... slepkavu – attiecībā uz vēlmi nogalināt nevainīgus upurus, radot ŠĶIETAMU MIERU UN KĀRTĪBU. ...

Kā centrālais iezīmējas bauslis, kas parasti cilvēkiem šķiet pats vienkāršākais – "Tev nebūs nokaut". ... Pret to iestājas visa Dieva atklāsme...
Ar šo bausli tiek iezīmēts diametrālais pretstats Svētajam Garam. ... sātans ir slepkava ("nokāvējs" – tas, kurš pārkāpj šo centrālo bausli. ...

Centrālais bauslis NOŠĶIR CILVĒKĀ MĪTOŠOS GARUS, nevis vienkārši aizliedz fizisku asinsizliešanu."


/Indulis Paičs, LELB Konsistorijas loceklis, LELB pārstāvis Latvijas centrālajā medicīnas ētikas komisijā/



Nu, te patiesībā jau visi punkti salikti.
Ka ļaunumu nevar iznīcināt ar ļaunumu, par to nevienā konfesijā nestrīdas, cik zinu. Tas ir makiavellisms (ka mērķis attaisno līdzekļus - tāds praktiskais sātanisms, atrodams visu meganeliešu repertuārā), bet tml. risinājumi – ne vairāk ne mazāk kā Crimes against Humanity.
Pat laicīgajā pasaulē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.10.05 21:35:01
-Jona- ir protams ārkārtīgi viegli tagad spriest par to kas jau sen noticis un ieņemt ērtāko pozīciju, jo nekas vairs nav jādara, lai to novērstu. Man jums ir jautājums: Sauksim to par "Talsu testu". Vai esat iestājusies par to 12 tūkstošu bērnu dzīvībām, kuri ik gadu mirst tepat Latvijā? Katru gadu tiek iznīcināti cilvēki, kuru skaits, līdzvērtīgs Talsu iedzīvotāju skaitam. Un upuri izskatās tieši tā itka būtu cietuši aviācijas bumbas sprādzienā. Pāriesim pie praktiskiem, nevis Hirosimas testiem...


To es teicu ne jau attiecībā uz sevi personiski
tomēr tas attiecas uz jums personiski. Kristus teiktais attiecas uz jums personiski. Viena lieta ir, ka jūs iestājaties par cilveka tiesībām uz dzīvību, kas ir tikai apsveicami. Pavisam kas cits ir veidot sev ērtu atkāpšanās ceļu ar "augstāka līmeņa svētajiem" un "pilnīgajiem", uz kuriem tad attiecināt to, ko nespējat no Kristus pavelēm izpildīt, tādejāji pašai sev atceļot Kristus vārdus. Tas neliecina par atgriešanos, bet gan par vēlmi izlocīties, lai nebūtu jāatzīst arī tas, ka paša dusmas un vecais cilveks ir šī baušļa auditorija. Pareizais ceļš būs, ja jūs atzīsiet, ka arī pati, dusmojoties uz tuvāko, esat nonākusi tiesājamo sarakstā. Un tad kopā ar citiem kristiešiem iesiet nožēlā pie Jēzus krusta un tur saņemsiet piedošanu un apžēlošanu. Un, iespējams, ka jūs tur satiksiet kādu, kura grēki būs sarkani kā asinis, bet Kristus dāvinās žēlastību, darot viņu baltāku ka sniegs. Tad mēs varēsim kopīgi cīnīties par dzīvību. Šodien, nevis senā pagātnē.


Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.06 09:54:19
Janis Diekonts
Un upuri izskatās tieši tā itka būtu cietuši aviācijas bumbas sprādzienā.
A Tu esi redzējis aviācijuas bumbas sprādzienā cietušos?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.06 09:57:24
Janis Diekonts
Nu, es sevi par svētu vēl nesaucu kā te dažs labs, un lieliski zinu, ka vēl nespēju nesadusmoties un TTiesa attiecas arī uz mani (starp citu, mani sadusmo tieši melīgi kristieši, ar tiem, kas Jēzu vēl iepazinuši nav, saprotos normāli).

Un tā gan nebūs tiesa, ka Hirosimas jau ir pagātne!
Tieši tas pats tiek gatavots nākamajā valstī (Irānā), ar tieši tiem pašiem melīgajiem ieganstiem un demokrātiskajiem risinājumiem. Kādam, lūk, liekas, ka tikai varbūt tur gatavos MII, ka varbūt tos pielietos nemiermīlīgi, ka tapēc varbūt derētu pasteigties un, drošs paliek nedrošs, nobumbot pirmajiem...

resp. - davai apsitam visus sliktos, lai paliekam tikai mēs, tie labie! varen kristīga devīzīte, ne?


Kad gatavojās Irākas slaktiņš, darīju ko varēju - piedalījos piketā, pretkara akcijā Domā, lūgšanas - tas jau pašsaprotami (es mēdzu lūgt par visiem bērniem, ne tikai abortētajiem). Ko vēl? Abortu klīnikas dedzinājusi neesmu..

Tā ka, es teiktu tieši otrādi - ir jau viegli karot ar mazgadīgām/nelaimīgām/pamestām meitenēm. Bet - iestāties pret masu slepkavībām, kamēr vēl ir tāda iespēja, resp., iemest patiesību acīs pasaules varenajiem (kā Jānis Pāvils II to darīja) - tas jau prasa zināmu drosmi, vai ne?

http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=14276468&ndate=1145998800&categor.. yID=605

Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.10.06 22:51:22
-Jona- es teiktu tieši otrādi
Un tieši otrādi jūs arī rīkojaties...diemžēl. Varbūt būtu vērts padomāt par tiem bērniem, kurus iznīcina jūsu pašu valstī...sarauj gabalos(ik 45minūtēs vienu), tā vietā lai skaļi runātu par karadarbību, kuras pārtraukšanā nespējat neko darīt. Ir samērā viegli protestēt pret karu tālā valstī. Tas ir populāri un izskatās ļoti kristīgi. Tas rada labu slavu un dod sajūtu, ka esat īsta dzīvības cīnītāja. Un kas ir galvenais, neviens no šiem "pasaules varenajiem" jums nestrādā blakus darba vietā un nedzīvo kaimiņos. Nebūs jāuztraucas ka dzīvības aizstāvēšana radīs kādas neērtības pašai. Jūs esat gatava cīnīties...bet negribat pārsiet ievainotos. Jūs esat gatava sludināt bausli, bet negribat sludināt žēlastību. Tieši tāpēc "karš Hirosimā" ir tik "ērts". Bet iestaties tepat Latvijā par tiem, kas nespēj sevi aizstavēt nozīmēs praktisku iesaistīšanos. Varbūt, ka tieši uz šo praktisko iesaistīšanos jums ir aicinājums. Tas tikai jāvērš pareizā virzienā. Ir daudz praktisku veidu kā iestāties par dzīvību. Un tie ir tepat durvju priekšā, nevis tālās siltajās zemēs.
Kā tad būs -Jona-?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.07 09:54:28
Janis Diekonts
Un tieši otrādi jūs arī rīkojaties...diemžēl.

Nu gan es palūgšu - bez apmelojumiem, plz! Kā tas būtu - rīkojos otrādi - atbalstu abortus vai kā?? Varbūt nevajadzētu nepazīstamam cilvēkam paša izdomātas skabargas piedzejot?

Jūs esat gatava cīnīties...bet negribat pārsiet ievainotos. Jūs esat gatava sludināt bausli, bet negribat sludināt žēlastību.

Cien. pārsējējs laikam nezin, ka es pat profesiju esmu izvēlējusies - tieši pārsiet ievainotos, resp., esmu dr. med. pēc izglītības Bet ko es sludinu vai nesludinu, jūs pēc vienas vienīgas sarunas ar mani nepavisam nevarat zināt
(un tā arī nesparatu, kas kristiešiem būtu darāms tā neērtā kaimiņa sakarā - jāstaigā pa kaimiņmājām un jāklaušina pēc potenciālajām abortniecēm?)
un, starp citu, kristiešiem ir dažādi talanti un aicinājumi - ja kāds nedarbojas piem., Pakāpienos, tad kādas tiesības viņam bezdarbību piešūt, varbūt tāds dara ko citu, ne mazāk svarīgu.


Ir samērā viegli protestēt pret karu tālā valstī. Tas ir populāri un izskatās ļoti kristīgi.

Ja? Ja tik viegli, tad kāpēc pirms Irākas nekas tā arī neizskanēja no baznīcas puses? Labi, pieņemsim, ka nezināja, nesaprata, uz vadoņiem paļāvās... bet tagad, kad gtaavojas nākamais slaktiņš, pilnīgi identisks? Turklāt neaizmirsīsim, ka kopš tur esam iesaistīti arī mēs, arī atbildība par visām izraisītajām šausmām nu ir kopēja... šī tālā valsts nu ir nostājusies mums gluži blakus...
Re nu, laikam nav vis tik viegli - kāpt uz varžacīm varenajiem, daudz vieglāk ir lūgšanu brokastīs kristīgus tekstus bīdīt.

Cien. Diekonts laikam nezin, tad taisnīgas nostājas demonstrēšana jebkurā jautājumā ir ārkārtīgi svarīga, jo tikai tāds būtu tiesīgs par morāles jautājumiem vispār muti atvērt.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 10:22:43
-Jona-
Nu redz Jānim Diekontam aborti ir īpašs jājamzirdziņš, viņš par tiem (nē, būsim precizi - PRET tiem) runā VISUR, kur vien iespējams un neiespējams...
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.07 10:43:48
Sheksna
Var būt arī tāda specializācija, kāpēc ne. Vēl labāk, ja kristietim sirds sāp vienlīdz par bērniem nedzimušajiem, gan arī jau piedzimušajiem, par savējiem un svešajiem no tālām siltām zemēm (kuras palīdzēt izpostīt turklāt esam savu nemazu artaviņu ieguldījuši..).
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.07 11:33:13
Par piedzimušajiem bērniem kristietim būtu jāuztraucās vairāk kā par nedzimušajiem, jo tie jau ir paradīzē automātiski.
Bet vispār ir labi, ka katrs par kaut ko savu uztraucās.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.07 12:03:38
=)
Hmm... kurš te kaujas? vnk mazliet tā jocīgi, ja viens kristietis atļaujas norādīt otram viņa uzdevumus. Es vislaik tā naivi domāju, ka to dara Jēzus Pats, Sv.Gara iedvesmā.

par Gruziju - tev patiktos bezgalīgi vien un to pašu apspriest?
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=157049&t=156824

ja palīdzību, tad visvairāk cietušajiem. Tak ne jau Buša bulvārī savus divus tankus pietauvot..
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.07 15:14:33
civilajiem palīdzēt, dunduciņ
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 15:27:52
a_masiks
Nu, vispār D.Osetijas kaujinieki arī IR civilie.
Tas ir DISKUTABLS jautājums. Ja viņi atklāti nēsā ieročus, atšķirības zīmes un pakļaujas vienotai vadībai - tad viņi ir kombatanti un nekādi ne civilisti. Ja viņi nēsā ieročus bez atšķirības zīmēm vai nepakļaujas vienotai vadībai - tad saskaņā ar Ženēvas konvenciju viņi nav ne kombatanti, ne civilie, bet vienkārši bandīti, kuru fragošanu nelimitē NEKAS.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 15:41:47
a_masiks
Partizāņi, arī nav nedz kombatanti, nedz civilie.
Nefiga, kamerād, lasām Ženēvas konvenciju. Tā diezgan korekti nodala civilos no KOMBATANTIEM.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 15:53:04
a_masiks
nu un interesanti - kas pēc Ženēvas konvencijas ir 16 gadus vecss partizāns? Nu, tjipa aizgājis uz mežu no mājām, nevis pildot regulārās armijas komandiera pavēli.
Ja viņš: 1) nēsā ieroci atklāti; 2) nēsā atšķirības zīmes; 3) pakļaujas vienotai vadībai; 3) ievēro kara likumus un paražas - tad viņš ir kombatants un nekāds ne civilists.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.07 16:15:29
a_masiks
Tjipa - kaujas laikā uzbrūkot fošiciem, šauj no parabelluma, neizņemot to no kabatas? A granātu met ievīstītu avīzē?
Nu tas laikam skaitās spiegs/diversants, pret kuru Ženēvas konvencijas tiesības (attiecībā uz karagūstekni) neattiecas...

2 un 4 principā neattiecas uz partizāņiem, vienalga kādas mastes tie būtu. 3 - atkarībā no situācijas un partizāņu skaita.
Whatever. Lai vai kā - cilvēks ar ieroci rokā kara laikā civilists ir visai NOSACĪTI.
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.10.08 00:13:04
-Jona- Kā tas būtu - rīkojos otrādi
Nu tā...es teicu, ka ir viegli iestāties pret karu talā valstī. Jūs teicāt, ka tieši otrādi: tā esot īstā drosme, salīdzinot ar "vieglo" cīņu par Latvijas bērnu dzīvībām. Tomēr atbildība par mūsu pašu valstī notiekošo mums ir daudz lielāka nekā par Irākā notiekošo gluži tāpat, kā jūs vairak atbildat par savu rīcību, nekā par Buša.

Bet ko es sludinu vai nesludinu, jūs pēc vienas vienīgas sarunas ar mani nepavisam nevarat zināt
Iespējams. Ar prieku uzzināšu vairāk par jūsu nostāju. Pagaidām mums ir pieejami tikai jūsu komentāri delfi un šajā forumā. Tie ir saraustīti un nepilnīgi, tāpēc secinājumi var būt kļūdaini.

Cien. Diekonts laikam nezin
Un jūs zināt ko es nezinu?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:05:19
Janis Diekonts
Jūs teicāt, ka tieši otrādi: tā esot īstā drosme, salīdzinot ar "vieglo" cīņu par Latvijas bērnu dzīvībām...

Neko tml. es neteicu. Es teicu: ... daudz vieglāk ir lūgšanu brokastīs kristīgus tekstus bīdīt.

Nav viegli cīnīties par nedzimušo tiesībām, precizēsim - pat stipri bezcerīgi. Jo pie dubultstandrtiem(vienā gadījumā skaļi brēkt , bet otrā tikpat kriminālā - skaļi klusēt ) tā vienmēr bus cīņa ar vējdzirnavām.
Iznāk tāda strausa drosme no sērijas acis plati aizvērtas/galva dziļi smiltīs iebāzta.

Kamēr varturi aicinās pievilkt jostas visus citus, tikai ne sevi, kamēr kristieši par bērnu dzīvībām cīnīsies nez kapēc selektīvi un izlases veidā, tā arī viss pa vecam paliks.
Zivis joprojām pūst no galvas, pat ja viņām pašām tur spoži nimbi rēgojas :P
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.08 10:07:27
-Jona-
Tā tam būs būt...
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.10.08 19:29:36
Vēl nesen,divas nedēļas atpakaļ(РТР планета)ziņu dienesta vadītājs intervēja ārzemju diplomātu no Latīņamerikas jautājumā par pasaules finanšu krīzi uz ko diplomāts atbildot kontekstā aizskāra kaunpilno Amerikas&co noziedzīgo kampaņu Irākā pieminot šausminošu bojāgājušo skaitu ap vienu miljonu Irākiešu.
Dažiem tomēr der atsvaidzināt atmiņu,ka Amerika&co Irākā iebruka,bez ANO mandāta,kas pēcāk jau pēc iebrukuma un bombardēšanas ekstra kārtā Amerikai&co tika piešķirts.Kad Amerika&co solījās pakāpeniski izvest savus karaspēkus no Irākas,Amerika&co solījumu daļēji izpildīja.Daļu kontingeta izveda no Irākas un ieveda Afganistānā.
Jau vairākus gadus atpakaļ eiroskeptiķos pavīdēja informācija par simtiem tūkstošu bojāgājušu irākiešu Irākas karā pret Rietumu imperialistiem.
Tas gan vēl ir jautājums vai Amerika&co Irākā ieveda mieru,demokrātiskā veidā pakarot Huseinu.Vai Austrumos tikai pastiprināja ciešanas un terorismu.Šo jautājumu skatot kontekstā ar publiskajā telpā augstāka ranga diplomātu apgalvojumiem par bojāgājušo skaitu Irākas kampaņā.Protams,ka aiz militāristiem Irākā iesoļoja neredzama kapitālistu fronte.Ne velti Mckeins zobgalīgi izteicās.Redz,viņš zinot kā uzvarēt karu Irākā.Vajag dubultot tabakas izstrādājumu eksportu uz Irāku.Kas,protams,ir iespējams musulmaņu valstī tikai tad,kad ir aneksēta valsts ekonomika un tirgus ceļi.Ar vien sakot,okupācija visās frontēs.Gan militāri,gan ekonomiski,gan politiski.
Es neesmu lepns,ka Latvija faktiski skaitās okupante,kas līdzdarbojas kara noziegumos pret cilvēci.Vajadzeja paiet patsimt gadiem,lai no okupētas valsts iedzīvotājiem kļūtu par okupantiem,šī jēdziena vistiešākajā nozīmē.
Kas attiecas uz bausli"Tev nebūs nogalināt`,tad bauslība klusē,kad runa iet par trešajam personām,kas ir iesaistītas masu slepkavošanā un masveidīgā dzīvības apraušanā.Piemēram tabakas izstrādātāji un realizētāji,kuru ražotā un izplatītā produkcija nogalina miljoniem un kropļo miljoniem cilvēku visā pasaulē.Vai tad uz viņiem var attiecināt bausli"tev nebūs nogalinat?"
Es jau nemaz nerunāju par militarās tehnikas un kaujas ieroču izgatavotājiem un izplatītājiem.Redz,Vācijā izcēlās milzīgs skandāls,kad atklātībā nāca fakts par to,ka Gruzijas karsgalvji Krievijas miera uzturētājus un vienkārši krievijas iedzīvotājus DO un Abhāzijā slepkavoja ar Vācijā ražotiem ieročiem.Tas pats arī Izraēlā,kas ne pa jokam sabijās,kad atklātībā nāca informācija par to,ka Izraēla Gruzijas militāristiem piegādāja uzbrūkošas nozīmes kaujas ieročus.Ne pa jokam sabijās,jo Izraēla ak kā negrib piedzīvot to brīdi un to dienu,kad Krievija uz Sīriju sāks eksportēt augsti tehnologiskus ieročus.
Amerika pati apbruņoja afgāņus karā pret Krieviju.Amerika pati apbruņoja Huseinu karā pret Irānu.Bezatbildīgi treileriem eksportējot uz Austrumiem militāro tehniku un kaujas ieročus.Tas laikam ir demokrātiski.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.10.08 19:43:54
Protams,Mulderam arī daļēji ir taisnība.Ja kāds nelietis kaut pirkstu pieskars viņam tuviem cilvēkiem,pats personīgi pārgrauzīs rīkli agresoram.
Tieši tāpēc Amerika&co gan Otrā pasaules kara laikā,gan Vjietnamā,gan Irākā,gan arī citās militārās kapmaņās nekautrējas masveidīgi slepkavot mierpilsoņus.Jo uz viņiem iedarbojas tā pati logika,kas uz Mulderu.kad Rietumu imperialisti masveidīgi iznīcina mierpilsoņus,viņu dzīvi palikušie radinieki sēru un atriebības vadīti ņem rokās ieročus un piebiedrojas tā dēvētiem ļaundariem komunistiem un ļaundariem fundamentālistiem,jeb teroristiem.Kad viņi sēru un atriebības vadīti ir paņēmuši rokās ieročus,lai atriebtu savu tuvienieku nāvi Rietumu imperialistiem,demokrāti visai veikli viņus pasludina par teroristiem,par fundamentālistiem,par komunistiem.Tā tas bija Vjietnamā ar vjetkongiešiem,kad Rietumu demokrāti veseliem ciemiem izkāva mierpilsoņus.Tā tas ir ar arābiem Austrumos.Ir viegli paziņot kādu arābu,kas ar ieroci rokās uzbrūk Rietumu demokrātam par teroristu.pat tad,ja viņš,kā to būtu darījis noteikti arī Mulders,mieru mīlošajiem un taisnību alkstošajiem demokrātiem tiektos skalpu no galvas nogriezt,līdzīgi bez prāta aptrakušam indiānim,kura gimeni aukstasinīgi nogalināja anglosaksu kolonizātori.
Un vai Mulders tādā gadījumā nebūtu pilnīgā,atvainojos,pakaļā;ar savu taisnību?
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.10.08 19:50:38
Bet pats bēdīgākais jau ir tas,ka politiķi ne jau ar savām rokām nogalina cilvēkus.Bet gan ar cita rokām miljonus aizsūta taijsaulē.Un tās ir tās rokas,kurām paredzēti baušļi,jo neba politiķiem un biznesmeņiem ir paredzēti baušļi.Ši cilvēka tipi dzīvo pēc saviem principiem un morāles kodeksiem,lai gan baznīcas oficiālos svētkos nekautrējas apsēsties baznīcas pirmajos solos.Laikam viņi to ir pelnījuši atrasties tuvāk pašam nelabajam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 2547