atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nu tad slakteri vai tomēr – Kristieši?
-Jona-
Iesūtīts: 2008.10.01 09:42:36
Sveicināti!


Tad nu pabeigšu savu ierosināto tēmu (par Hirosimu).

"Kuram garam cilvēks pieder?

...ne-slepkavošanas bauslī ir kopā ietverta visa pārējā bauslība, jo visi baušļi aizliedz tieši tās darbības, kuras vai nu ievaino tuvāko, nodarot viņam ļaunu, vai var izraisīt asiņainus konfliktus starp cilvēkiem. Baušļi doti kā vienīgā iespēja uzturēt attiecības ar citiem cilvēkiem. Ja šie baušļi netiek ievēroti, tas rada arvien pieaugošu vardarbību cilvēku vidū, līdz tauta nogrimst pati savos grēkos un varmācībā, kā tas reiz notika ar visu pasauli Noas laikā.

Jāņa evaņģēlijā minēti Jēzus vārdi, kuri velnu raksturo kā ‘meli un slepkavu’. Meli – attiecībā uz Dievu un cilvēku... slepkavu – attiecībā uz vēlmi nogalināt nevainīgus upurus, radot ŠĶIETAMU MIERU UN KĀRTĪBU. ...

Kā centrālais iezīmējas bauslis, kas parasti cilvēkiem šķiet pats vienkāršākais – "Tev nebūs nokaut". ... Pret to iestājas visa Dieva atklāsme...
Ar šo bausli tiek iezīmēts diametrālais pretstats Svētajam Garam. ... sātans ir slepkava ("nokāvējs" – tas, kurš pārkāpj šo centrālo bausli. ...

Centrālais bauslis NOŠĶIR CILVĒKĀ MĪTOŠOS GARUS, nevis vienkārši aizliedz fizisku asinsizliešanu."


/Indulis Paičs, LELB Konsistorijas loceklis, LELB pārstāvis Latvijas centrālajā medicīnas ētikas komisijā/



Nu, te patiesībā jau visi punkti salikti.
Ka ļaunumu nevar iznīcināt ar ļaunumu, par to nevienā konfesijā nestrīdas, cik zinu. Tas ir makiavellisms (ka mērķis attaisno līdzekļus - tāds praktiskais sātanisms, atrodams visu meganeliešu repertuārā), bet tml. risinājumi – ne vairāk ne mazāk kā Crimes against Humanity.
Pat laicīgajā pasaulē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Iesūtīts: 2008.10.02 10:42:25
"Tapēc tu,cilvēka bērns,ikviens,kas spried tiesu,ne ar ko nevari aizbildinaties,jo,spriezdams tiesu par otru,tu tiesā pats sevi,jo tiesātajs būdams,tu dari to pašu."(Rom.2:1-2)var izlasīt visu Romiesu vēstuli..būs vērtīgi.
Kas attiecas uz Mulderu-tie ir vieni no sakarīgakajiem komentariem,kurus sajā forumā var izlasīt.Dievs viņam bagatīgi ir devis un nevajag par to cilvēku apskaust.
Kari jau patiesība sakas no naida vienam uz otru.Te nu paradās cilveka patiesa daba..savstarpējās attiecībās,nav jabut teologam,lai to saprastu
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.10.02 15:37:01
Mulders iekrita uz vienkaarsaako, vienlaikus-vissmagaako testu ...

Katra mate atdos dziiviibu par savu beernu, ja situaacija prasiis ...

Katrs iists viirs par saveejiem liidz peedeejam ar zobiem/nagiem ciiniisies ...

Bet no kristiesa tiek prasiits kas cits un vairaak. Turklaat runa nebija par spontaanu reakciju pie apdraudeejuma. Veesi izkalkuleet :piebeigsim tuukstoti, lai izglaabtu miljonu-taa nav cilveeka jurisdikcija, taada vara mums no Dieva ne tikai nav dota, bet ar "tev nebuus nokaut" nepaarprotami liegta ...

Neticu, ka Truumens ar visiem karavadonja lauriem mieriigi guleet vareeja un peec naaves mieru rada ...
neielogojies [78.84.174.17]
# Iesūtīts: 2008.10.02 19:28:49
Par to dekalogu, jā, tā ir interesanta lieta kā cilvēki bauslību "saprot"-am. Visi ir kļuvuši milzīgi bauslības speciālisti un cīnītāji par taisnību un milzīgi attīstījušies šajā nodarbē. Un jāsaka, ka mums tas labi izdodas, jo ir viegli ienīst pasaules ļaundarus, Hirosimas bombardierus, ķīniešus kas apspiež miermīlīgos tibetiešus, pedofīlus priesterus, pašmāju Grantiņu, kaimiņu narkomānu utt. Ja mēs paskatāmies uz šīs pasaules ļaunumu un to, kas mums tāds šķiet, tad vaigi piesarkst un acis taisnīgumā spīd.. un visi pamatoti sauc: Velns, ļaunums! Un tādi kā Mulders nepatīk, jo viņš mani par labo negrib uzskatīt un manu ētisko cīņu nenovērtē.
Tomēr!, tad kad Kristus mums dekaloga pamatus māca, tad jāievēro cik dziļi un personīgi tas notiek. Kristus rūpes ir par to, lai tad, kad nonāksim Dieva tiesā, mēs zinātu ko atbildēt dekaloga sakarā, jo neviens tur nejautās vai es peitiekoši ienīdu slep
neielogojies [78.84.174.17]
# Iesūtīts: 2008.10.02 19:29:22
slepkavas, bet vai es pats neesmu tāds....
+ Pārdomām par to, kā es varu zināt vai neesmu slepkava došu Dieva dēla mācīto no rakstiem: jūs esat dzirdējuši, ka vecajiem ir sacīts: tev nebūs nokaut, un, kas nokauj, tas sodāms tiesā.22 Bet Es jums saku: kas uz savu brāli dusmo, tas sodāms tiesā; bet, kas saka uz savu brāli: ģeķis! - tas sodāms augstā tiesā; bet, kas saka: bezdievis! - tas sodāms elles ugunī.
neielogojies [78.84.174.17]
# Iesūtīts: 2008.10.02 19:29:48
Ar šo es gribēju, lai jūs saprastu par ko Mulders jums grib aizrādīt un ja jūs Mulderi (kas jums bieži ir Kristus mute) pareizi sapratīsiet, tad jūs par viņu priecāsities...Jo atbildēt Dieva tiesā nāksies šā vai tā, gluži kā spēlē “ vai esmu gudrāks par piektklasnieku” būs jāsaka “ es nebiju labāks par slepkavām un ļaundariem”, vienīgi tie kas būs Muldera u.c. godīgu Kristus mācekļu teikto nopietni ņēmuši nebaidīsies to pateikt......Pārejie turpinās taisnoties un attīstīties....
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.03 10:12:41
danar
Ja nu tu varbūt domā, ka tavs simpātija ticis apmelots, tad:

http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=131604&t=131532

(īpaši pēdējie komentāri)


Jo patiesībā, redz, viss ir tieši otrādi – es ilgu laiku nespēju noticēt tml. kvalitātēm un pierakstīju to vnk autora mazohismam.

Bet, kā pati šajā tēmā lasi (īpaši pirmajā linkā, kur ar K_N līdzdalību) – būs gan laikam jāpieņem tā rūgtākā patiesība.
Jo , lai nu kas, kristietība tā gan nav, tās ir Šausmas Gobu ielā , nevis kristietība.


Ja tevi sajūsmina viņa ekseģētiski implicētās premisas utml. Logomenas , nu raģi boga.. Manas domas – es varu Rakstus kauč no galvas iezaurēt, bet ar aukstu sirdi būt no Jēzus tālāk kā jebkurš Galilejas analfabēts toreiz.


P.S. Delfu linka komentētājs "taisnība", protams, tas pats Mulders (cilvīts radis zem dažādiem nikiem slapstīties, ko padarīsi).
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.03 10:18:20
neielogojies [78.84.174.17]
Jo atbildēt Dieva tiesā nāksies šā vai tā, gluži kā spēlē “ vai esmu gudrāks par piektklasnieku” būs jāsaka “ es nebiju labāks par slepkavām un ļaundariem”
Nu es Tev uzreiz varu pateikt, ka ESMU labāks par slepkavām un ļaundariem...
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.03 10:21:51
neielog.
Izpildīt Jēzus Kalna runas prasības, t.i., nedusmoties vispār, to var tikai svētie. Tie, kas jau pilnībā Dieva bērni, pilnībā svēti ,atpirkti un negrēko, bet reāli pilda jau augstākos - Mīlestības likumus.
Resp., reāli mīl visus un katru, lai cik arī liels grēcinieks kāds nebūtu.

Nevajag to tā hitra jaukt ar parastām dekaloga prasībām, ko jau Mozus paģērēja - vienkārši nezagt, vienkārši neapmelot un nenokaut . To iespēj katrs, tur pat kristietim nevajag būt (nemaz nerunājot par Muldera gadījumu, ka tiek ne vairāk ne mazāk kā attaisnotas tīšas masu slepkavības..).

Kā saka Juris Rubenis - tas ir minimums, lai mēs vispār sauktu sevi par cilvēkiem.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.10.03 10:30:07
Varbūt nevaru īsti pieslēgties, bet man liekas, ka Mulders runāja par kara apstākļiem un valsts vadītāju racionāli izsvērtu reakciju.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.10.03 10:35:06
Sieviete
Varbūt nevaru īsti pieslēgties, bet man liekas, ka Mulders runāja par kara apstākļiem un valsts vadītāju racionāli izsvērtu reakciju.
Ja Tu attaisno <racionālo izsvērto> reakciju attiecībā uz civiliedzīvotāju fragošanu Hirosimā & Nagasaki, tad kādas pretenzijas pret ne mazāk racionāli izsvērto civiliedzīvotāju deportāciju šepat Latvijā?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.03 10:37:00
Sieviete
Tie apstākļi un racionāli izsvērtā reakcija jau sen kā atzīti par Crimes against Humanity, ja kas.

Izlasi pirmo diskusiju šeit, ar K_N argumentiem (bez manas līdzdalības), tur M. pozīcija skaidri un gaiši izlasāma... pat ne-kristiešiem zosādu uzdzina.
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2008.10.03 21:09:55
-Jona- Izpildīt Jēzus Kalna runas prasības, t.i., nedusmoties vispār, to var tikai svētie. Tie, kas jau pilnībā Dieva bērni, pilnībā svēti ,atpirkti un negrēko, bet reāli pilda jau augstākos - Mīlestības likumus.

Un kuri tad būtu tie kas zemes dzīvē nemaz negrēko? Un kāda būtu tā tabula, pēc kuras var ieviest dievbērnības gradāciju- pusbērns, bērns, pilnībā bērns? Ja uztveram Jūsu sacīto nopietni, tad neviens vēl nevar būt pavisam drošs, ka viņš ir Dieva bērns, jo pamana ka grēko. Tomēr Raksti mums māca, ka Kristus upuris ir pilnīgs. Jūs sakāt svēti, atpirkti un negrēko. Raksti saka ka nav neviena, kas negrēko(Rom. 3:12 ), bet ir tādi, kas darīti svēti pavisam (Ebr. 10:10 ) un atpirkti pavisam(Gal. 3:11-13 ) un ir pilnībā Dieva bērni(Rom. 8:14 ).
Ieviešot šādu "svēto" gradāciju, Jūs pati sev atceļat Jēzus Kristus bausli par to, ka tas, kurš dusmo uz savu tuvāko ir sodāms tiesā. Izveidot šādu atkāpšanās ceļu un teikt ka tikai tiem, kas ir sasnieguši kādu augstāku līmeni(t.i. citiem), šie Jēzus tiešie un nepārprotamie vārdi būtu jāievero, nav nekas vairāk kā jautajums, ko jauneklis uzdeva Jēzum: "kurus baušļus tad man jāpilda?" Ir jāpilda visus. Kas vienu pārkāpj, tas ir noziedzies pret visiem(Jēk. 2:10 ). Šāda sistēma nav nekas vairak kā farizeju sistēma, kas lika uz tautas pleciem nepanesamas nastas, bet paši tās nepildīja. Ar ko Jūs, Jona, sedzat savas nepilnības, kad redzat, ka katrs vissīkākais pārkāpums pret Jēzus kalna svētrunas likumiem anulē visu Jūsu visprecīzāk ievēroto bauslību? Uz ko Jūs liekat savu cerību?
Kristieši liek savu cerību uz Jēzu Kristu, kurš vienīgais nedarīja grēku.(1.Pēt.2:22 )

Un manuprāt tas ir nepieklājīgi izraidīt kādu no diskusijas, kurā Jūs publiski apspriežat šī cilveka viedokli kādā jautājumā un saucat viņu par potenciālu slepkavu, neļaujot viņam pašam sevi aizstāvēt.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.04 14:38:10
8 Kas dara grēku, ir no velna, jo velns grēko no sākuma. ...
9 Ikviens, kas ir no Dieva dzimis, nedara grēku, jo Viņa sēkla paliek viņā un tas nevar grēkot, jo viņš ir no Dieva dzimis.
10 No tā var pazīt Dieva bērnus un velna bērnus...
/1.Jņ.3/

3 No tā mēs noprotam, ka esam Viņu atzinuši, ja turam Viņa baušļus.
4 Kas saka: es esmu Viņu atzinis, bet netur Viņa baušļus, ir melis, un viņā nav patiesības.
5 Bet, kas Viņa vārdus tur, tanī patiesi Dieva mīlestība ir kļuvusi pilnīga. No tā mēs noprotam, ka esam Viņā.
6 Kas teicas paliekam Viņā, tam pienākas arī pašam tā dzīvot, kā Viņš ir dzīvojis.
/1.Jņ.2/

Pārsvarā tie paši labi zināmie baznīcas svētie tātad.

... tad neviens vēl nevar būt pavisam drošs, ka viņš ir Dieva bērns, jo pamana ka grēko.

Es pat precizētu - ja pamanu sevī joprojām pārsvarā veco cilvēku un man joprojām vairāk gribas piepildīt vecās kārības nevis klausīt Jēzum - tad varu būt pilnīgi droša , ka vēl neesmu Dieva bērns.
Pilntiesīgs Dieva bērns izstaro tikai Viņa Mīlestību un neko citu. Kļūdas/klupieni ir jau tik sīki/negribēti, ka tie vairs neko nemaina (un tiek no Jēzus tūlīt pat dzēsti).
Bet tā jau cita tēma, izvērstāk varbūt citreiz.


Par tēmu - es nevienu neapvainoju, nepamatoti saucot par potenciālu slepkavu. Pimkārt, tā viņš pats sevi nosaucis (vajag citātus?), otrkārt - ka tā nav tukša runa, bet M. patiešām uz to gatavs, var izlasīt viņa diskusijā ar K_N:
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=5&id=1254
, kur M. attaisno pat tās zvērības, kas pat pēc kara laika likumiem skaitās nepieļaujamas un sodāmas:

...tas jautājums ir, cik daudz tu esi gatavs maxāt lai aizstāvētu savu ģimeni?
- Es jau pateicu - es došu VISU! Ja vajag, arī mūžīgu savu reputāciju un birku "Jadronās Bombas pielietotājs pret nevainīgiem bērniem"...
/Mulders/



Nevienu es arī neizraidīju no diskusijas , es izraidīju tikai no savas tēmas. Viņš joprojām var izpausties a_masika tēmā, ja grib.
Ir apgrūtinoši sarunāties ar cilvēku, kurš mani neskaitāmas reizes apmelojis Delfos (varu to pierādīt), un gatavs jekuru sakarīgu sarunu norakt zem savu palagu kaudzes, padarot pilnīgi nepārskatāmu.

Man nav brīva laika kā dažam dīkdienim sēdēt piecos forumos, nemitīgi dot melīgas liecības un vēl kvalificēti un gudri logomenas apspriest.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.04 14:50:16
Janis Diekonts
P.S.
Nevajag jūsot, vismaz attiecībā uz mani ne (Tēvu taču mēs uzrunājam uz "Tu"?). visparocīgāk vispār lietot "tu" formu, turklāt bez lielā sākumburta, jo lielais pienākas pirmkārt, Viņam, tāpēc līdziga sarunbiedra pagodināšana rada zināmu jūkli
Balss
# Iesūtīts: 2008.10.04 22:07:12
-Jona-
Tu esi kristiete? Kādas konfesijas?
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.10.05 00:05:37
-Jona- Es pat precizētu - ja pamanu sevī joprojām pārsvarā veco cilvēku un man joprojām vairāk gribas piepildīt vecās kārības nevis klausīt Jēzum - tad varu būt pilnīgi droša , ka vēl neesmu Dieva bērns.
Ja esat pilnīgi droša ka, neesat Dieva bērns, ja pamanāt sevī vēl veco cilvēku, tad esat pilnīgi droša, ka jūs nevada Dieva Gars (Rom. 8:14) Tad kādam garam Jūs piederat?


Pārsvarā tie paši labi zināmie baznīcas svētie tātad.

Rakstu svētie ir tie, kas tic un paļaujas uz Jēzu Kristu. (Ebr.10:10,14)
Šāds svētais bija arī Pāvils, kurš gan pats sevī manīja veco cilvēku, bet palika uzticīgs Kristum. (Rom.7.nod.) Tādi svētie ir visi, kas savu pestīšanu balsta tikai Jēzus Kristus nāvē un augšāmcelšanā.

Pilntiesīgs Dieva bērns izstaro tikai Viņa Mīlestību un neko citu. Kļūdas/klupieni ir jau tik sīki/negribēti, ka tie vairs neko nemaina (un tiek no Jēzus tūlīt pat dzēsti).

Vai Jēzus Kristus upuris dzēš tikai sīkus klupienus vai arī grēkus kas ir sarkani kā asinis? (Jes. 1:18) Vai kristietim ir vērts iet pie Jēzus, ja viņš nožēlo izdarīto un tas pēc Jonas standarta ir vairāk kā klupiens?
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.05 16:36:25
Janis Diekonts
Ja esat pilnīgi droša ka, neesat Dieva bērns, ja pamanāt sevī vēl veco cilvēku...

To es teicu ne jau attiecībā uz sevi personiski bet - ja kāds (es, tu vai cits kāds) mana, ka - viņam joprojām gribas apmelot, zagt , nokaut utt., utjpr., tad - viņā joprojām valda vecais cilvēks nevis Jēzus.
Kā varēja saprast no šīs manas tēmas - man to negribas!

Tad kādam garam Jūs piederat?

nu tātad Jēzus Garam, ja jau nevainīgu bērnu slepkavības man nav pieņemamas.


Vai Jēzus Kristus upuris dzēš tikai sīkus klupienus vai arī grēkus kas ir sarkani kā asinis?

Dzēš jau visus, tikai ar nosacījumu, ja esi atgriezies no tiem. Resp., ja vairs nealksti izgriezt svešus bēnus, lai (it kā) pasargātu savējos.
Vai tad mūsu kopējais paziņa kaut ko nožēlo? Nē, viņš joprojām pastāv uz savām tiesībām nokaut pēc vajadzības (ja tik viņam liksies , ka kāds viņu apdraud).


Balss
hm, vai tas nav izlasāms pie manas profilbildes?



-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.05 16:46:37
Ja kādam liekas pārspīlēti saskatīt tādā kristīgā hirosimas fanā antikrista garu (nūu, tak savs puika, lāga čoms),
varam itin glīti salīdzināt viņa viedokli ar sātana baznīcas statūtiem.
pēc la Veja tātad:

Mīli tos, kuri to ir pelnījuši, bet ienīsti, tos, kuri tevi neciena.

Nekad nedari pāri nevienai dzīvai būtnei, ja tā nav cilvēks, ja vien tā neuzbrūk tev pirmā.

Neuzbrūc citam, ja tas nedara neko, kas tev varētu kaitēt. Ja kāds tev kaut ko tādu dara, tad palūdz pārtraukt. Ja viņš nepārtrauc – iznīcini viņu.



Nu tā neko priekš kristieša - pārspļaut paša melu tēva centīgāko apustuli!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.10.05 18:14:55
Mīli tos, kuri to ir pelnījuši, bet ienīsti, tos, kuri tevi neciena.

Tā saka cilvēks






43 Jūs esat dzirdējuši, ka ir sacīts: tev būs savu tuvāku mīlēt un savu ienaidnieku ienīst.
44 Bet Es jums saku: mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā,
45 ka jūs topat sava Debesu Tēva bērni, jo Viņš liek Savai saulei uzlēkt pār ļauniem un labiem un liek lietum līt pār taisniem un netaisniem.


Tā saka Dievs

Un vēl
27 Bet jums, Saviem klausītājiem, Es saku: mīliet savus ienaidniekus, darait labu tiem, kas jūs ienīst,
28 svētījiet tos, kas jūs nolād, lūdziet par tiem, kas jūs kaitina.
29 Kas tevi sit vienā vaigā, tam pagriez arī otru, kas ņem tavu apmetni, tam neliedz arī savus svārkus.
30 Katram lūdzējam dod un neatprasi savu mantu no tā, kas tev to atņem,
31 un, kā jūs gribat, lai ļaudis jums dara, tāpat darait viņiem.
32 Ja jūs mīlat tos, kas jūs mīl, kāda pateicība jums nākas? Arī grēcinieki mīl tos, kas viņus mīl.
33 Un, ja jūs saviem labdariem darāt labu, kāda pateicība jums nākas? Arī grēcinieki dara to pašu.
34 Un, ja jūs aizdodat tiem, no kuriem cerat atdabūt, kāda pateicība jums nākas? Arī grēcinieki grēciniekiem aizdod, lai to atdabūtu.
35 Bet mīliet savus ienaidniekus un darait labu un aizdodiet, atmaksu negaidīdami, un tad jūsu alga būs liela un jūs būsit Visuaugstākā bērni; jo Viņš ir laipnīgs pret nepateicīgajiem un ļaunajiem.
36 Tāpēc esiet žēlīgi, kā jūsu Tēvs ir žēlīgs.
37 Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots.


Ja tev sit labajā vaigā, pagriez otru
Ja tev kāds nodara vienreiz pāri, tu viņam izdari divreiz labi
Ja tevi kāds pamet nelaimē, tad tu, kad atgūsties un atrodi to pašu nelaimē esam, ej un palīdzi viņam kā savam vismīļākajam cilvēkam

-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.05 18:46:57
un - kurš saka šitā?

... Jadronās Bombas pielietotājs pret nevainīgiem bērniem...


kur šis iekļaujas, kādā kategorijā?
Vaiga pagriešanā, divreiz laba atdarīšanā vai varbūt palīdzēšanā kā vismīļākajam cilvēkam ??
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 11550