atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Intresants pētījums
Mulders
Iesūtīts: 2008.09.24 13:22:29
KN u.c. man regulāri prasa visādus pētījumus par Kristietības ietekmi uz "funktieri". Acīmredzot ne jūs vienīgie, kam tas interesē. Bayloras universitāte šādu pētījumu izveica!

http://www.baylor.edu/pr/news.php?action=story&story=52815

Te raksts

http://online.wsj.com/article/SB122178219865054585.html

Pētījumā uzdeva jautājumus daudz dažādiem cilvēkiem, jautājumus par to - Vai jūs ticat ka sapņi paredz nākotni, vai ticat NLO, vai ticat Atlantīdai un tāda tipa jautājumi...

Interesanta korelācija sanāca!

Jo cilvēks ir vairāk orientēts uz tradicionālo kristietību, jo mazāk viņš tic šādām ezotērikām. Kas interesanti, ka visvairāk izcēlās kāreiz tie, kas sevi deklarēja kā neticīgos. Vēl kas interesanti, nepastāvēja korelācija starp izglītības līmeni un ticību šādām paranormālām parādībām!

Tobiš, bottomline - pētījums parāda, ka tradicionālās denominācijas pārstāvji ir racionālāki pat par ateistiem!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.09.30 11:57:49
Mulders
Nu, tad pats atbildi uz jautājumiem:
1) vai es ticu, ka pasulē jebkad ir dzīvojuši milži?
2) vai es ticu, ka dažreiz sapņi mēdz piepildīties, un ka sapņos var būt norādes "no augšas"?
3) vai es ticu, ka iespējams izsaukt mirušo garus un runāties ar tiem?

Kādas ir tavas atbildes?
Tavos Rakstos ir teikts, ka tas viss iespējams.

No otras puses, ticēšanu sapņiem tu pieskaitīji pie ezotērikas. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:02:59
1) vai es ticu, ka pasulē jebkad ir dzīvojuši milži?
---
Nav ne jausmas

2) vai es ticu, ka dažreiz sapņi mēdz piepildīties, un ka sapņos var būt norādes "no augšas"?
---
Jā, pietam pat racionāli izskaidrojams. Skat Mendeļējeva tabulas rašanās stāstu!

3) vai es ticu, ka iespējams izsaukt mirušo garus un runāties ar tiem?
---
Stipri stipri apšaubu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:09:03
Mulders
1) A Raksti saka, ka IR dzīvojuši! Tu tātad netici Rakstiem???
2) Jāzepa sapnis, faraona sapnis, Daniēla sapnis. Netici Rakstiem???
3) Neatceros, kurš tieši, bet viens VD ievērojams vīrs gāja pie burves un izsauca cita ievērojamā vīra garu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:14:23
Šito nesaprotu pētījumā:

No doubts that God exists:
Evangelical Protestant = 86.5%
Mainline Protestant = 63.6%

Jesus is the son of God
Evangelical Protestant = 94.4%
Mainline Protestant = 72.2%

Bible = Ancient book of history and legends
Evangelical Protestant = 6.5%
Mainline Protestant = 22.0%


Piektā daļa protestantu uzskata Bībeli par senu leģendu krājumu??
Ievērojama daļa protestantu šaubās, vai Dievs vispār eksistē?
Kas tie par oksimoroniem???
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:24:50
>1) A Raksti saka, ka IR dzīvojuši! Tu tātad netici Rakstiem???
Ticu rakstiem. Neticu tavai Rakstu interpretācijai!

>2) Jāzepa sapnis, faraona sapnis, Daniēla sapnis. Netici Rakstiem???
Kur es teicu, ka neticu Rakstiem?

>3) Neatceros, kurš tieši, bet viens VD ievērojams vīrs gāja pie burves un izsauca cita ievērojamā vīra garu.

Sauls un Samuels!
Atkal... atbilde būs tā pati kas iepriekš, tu nebūdams Kristietis nespēj intepretēt Rakstus pilnā mērā... tu redzi 2-3 pantus un domā, ka Kristieši arī tā redz savu ticību!
Tu prasi KĀ mēs redzam, mēs tev sakām - topi par kristieti un tu arī TĀ redzēsi!

Īsa, netīra un vienkārša atbilde uz #3 ir tev tik ļoti nepatīkamā - izsaucot mirušo garus, tev nav iespējams pārliecināties par izsauktā gara identitāti! Vēl vairāk ir vairāki pierādījumi, kas liecina, ka izsauktais gars noteikti nebij Samuēla gars + vēl ir rakstu liecības, kurās teikts, ka to nemaz NEVAR izdarīt! Tā kā visa nekromantija rakstos ir aizliegta jo ticīgie gan zin, ka izsaucot mirušos visticamāk tu dabūsi tiešām - mirušos uz kakla, tik ne tos, kurus izsauci

Taču... lai to visu redzētu, saprastu un zinātu - jāredz Rakstu Vēsts kopumā, nevis ar mikroskopu jāskatās uz gleznu un tad jāsecina, ka glezna ir nekudišnaja!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:34:40
Mulders

Tas, ko tu iedevi:
surveysofreligion.pdf, 49 lpp.
Figure 19: Paranormal Beliefs by Religious Tradition

Catholic = 28.2
Black Protestant = 29.3
Evangelical Protestant = 25.4
Mainline Protestant = 28.0
Jewish = 26.6
Other = 30.8
None = 27.1
Total Sample = 27.4

Jo cilvēks ir vairāk orientēts uz tradicionālo kristietību, jo mazāk viņš tic šādām ezotērikām.

Otrā vieta pienākas tādiem Jewish. Tie būtu orientēti uz tradicionālo kristietību?

Kas interesanti, ka visvairāk izcēlās kāreiz tie, kas sevi deklarēja kā neticīgos.

Kuri? "None" ir zem vidējā! Trešajā vietā.
Tie, kas "Others", ir ar citu ticību, nekā sarakstā minētās.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:35:55
Piektā daļa protestantu uzskata Bībeli par senu leģendu krājumu??
Ievērojama daļa protestantu šaubās, vai Dievs vispār eksistē?
Kas tie par oksimoroniem???


Neprasi man Neesmu "mainline protestant"... LELB = Latvijas Evanģēliski Luteriskā Baznīca!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:41:08
Mulders
1)
1Moz 6.4.
Tanīs dienās milži bija zemes virsū, arī pēc tam, kad Dieva dēli bija gājuši pie cilvēku meitām un tās bija dzemdējušas bērnus. Tie bija varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu.
Kā tu šo saproti?

2) Atkārtoju vēlreiz:
"vai es ticu, ka dažreiz sapņi mēdz piepildīties, un ka sapņos var būt norādes "no augšas"?
Tu uz šo atjokojies par Mendeļejevu, un teici, ka racionāli izskaidrojamam tici. Faraona, Jāzepa, Daniela sapņi nav "Mendeļejeva tipa", bet gan infa no ārienes.
Tad - tici vai netici?

3) izsaucot mirušo garus, tev nav iespējams pārliecināties par izsauktā gara identitāti!
Bet Rakstos teikts taču bija, ka atnāca gars, nevis ka bija ilūzijas?

jāredz Rakstu Vēsts kopumā
Kopumā - tas ir tavā interpretācijā, no kuras tad dažas vietas ir jāsaprot burtiski, bet dažas alegoriski? Kuras ir kuras - to nosaka interpretācija? ;-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:43:12
Mulders
Neprasi man Neesmu "mainline protestant"...
A ko tad tu man dod visādus pētījumus?
Tas, ka (it kā) tur neticīgie varāk tic paranormālām parādībām, tev patīk un ir laba statistika, bet tas, ka liela daļa kristiešu neatzīst paši savus pamatus, tas uz tevi neattiecas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:45:38
KN, nu neprasi tak no manis interpretāciju! Tā interpretācija ir augstāk pieminēta tajos pirmajos divos linkos ar kuriem iesākās šis topiks!

Pārlsi šī topika manu otro postu, tur bij angliskais izvilkums tieši par interpretācijām! Es jau tev teicu, man statistika ir visai melna bilde, tev ļoti patīk pētījumi, tad nu šeit es tev esmu iedevis gan fragmentāru pētījuma rezultātu, gan pašu rezultātu gan divus rakstus, kuros ir kaut kāda daļa šo pētījumu interpretācijas.
Pieņemu, ka parokot var atrast 2006 gada līdzīgu pilna pētījuma rezultātus no tās pašas Universitātes, nezinu!

Pilnais Pētījums manuprāt ir par naudu... pietam es nezinu vai tur ir pašu pētnieku interpretācija līdzi dota!

Es šoreiz esmu "truba" un papagailis kas atkārto ka reku zinātnieki kaut ko ir izpētījuši, laigan pats atzīstu, nav ne jausmas kā šādus pētījumus izveic un kā tos interpretē! Pieņemu, ka tava milzīgā interese un prasības pēc pētījumiem nozīmē to, ka tev ir bik labāka draudzība ar statistiku (es statistiku neizvēlējos LU) tad tu vari gan pētījumu aplūkot, gan atrast tajā kļūdas un kazi pašiem pētījuma autoriem un visai cilvēcei atklāt šīs kļūdas!

Ja tu turpini vilkt fragmentus un teikt - ka redz tā nemaz nav... tad mums uz sejas ir kas

1. Berkely Universitātes pētījums
2. Berkely Universitātes pētījumu interpretācijas divi reporti webā
3. KN pētījuma interpretācija

Saki - wat`s wrong with this picture... un sapratīsi kāpēc tavas iebildes ir nepareizam adresātam!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.30 12:46:08
Tas, ka (it kā) tur neticīgie varāk tic paranormālām parādībām, tev patīk un ir laba statistika, bet tas, ka liela daļa kristiešu neatzīst paši savus pamatus, tas uz tevi neattiecas?

Neattiecas!
Un es nesaku ka man patīk rezultāti... es biju cerējis un domājis ka Nookrātijai ir kāds merits... tak izrādās, ka nevis izglītība bet konservatīvi pasaules uzskati ir faktors ticībai visādām paranormālām lietām! Tas arī izskaidro Buiķa efektu un faktiski parāda, ka domu liberālisms ir kaitīgs!
Tas nozīmē, ka Nookrātija, ja arī tiktu celta, ir jābūt konservatīvai!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:57:05
Kā tu šo saproti?

"Tie bija varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu." Kurš no šiem vārdiem liecina par konkrēto personāžu fiziskajiem izmēriem?
p.s. pietam vārds kas tiek tulkots "milži" manuprāt vispār rakstos parādās tikai vienu reizi, tādējādi faktiski tā ir baxtīšana mākoņos, lai šo vārdu tieši tā tulkotu... Taču par laimi Valodas īpatnība - kontexts nosaka vārdu nozīmi, nevis vārdi definē kontextu. Tamdēļ es brīnos, ka tu vari vienā pantā izlasīt sākumu, bet neizlasi beigas...

Tu uz šo atjokojies par Mendeļejevu, un teici, ka racionāli izskaidrojamam tici. Faraona, Jāzepa, Daniela sapņi nav "Mendeļejeva tipa", bet gan infa no ārienes.
Tad - tici vai netici?


Nē es teicu: Jā, pietam pat racionāli izskaidrojams
Varu iztulkot vēlreiz!
1) Jā ticu!
2) Dažkārt tas ir izskaidrojams ar jau zināmo!
3) Neviens joprojām nezin KĀ tieši domas cilvēkā rodās, tā kā vispār spriest par domu originu ir voluntārisms. Raksti arī liecina, ka Dievs sapņos kāreiz tādiem fruktiem parādās, kas jau ir "uzsēdināti uz sapņiem", tātad no mūsu sekulārā viedokļa, Zemapziņa JAU pilnā dukā viņiem griežas... un tā kā neviens vēl nezin KĀ tieši mēs domājam, tad vispār jautājums par sapņu "racionalitāti" ir ārpus zinātnes aizsniedzamā uz doto momentu... Mēs nezinām no kurienes rodās inovatīvas domas, domas un idejas par to, ko neviens nekad iepriekš nav domājis! Tam visam ir jābūt kādam cēlonim, bet ja cēlonis neesam mēs paši, tad kas?

Bet Rakstos teikts taču bija, ka atnāca gars, nevis ka bija ilūzijas?
Nu atnāca Gars... Vai tas bij Samuēla gars... Varbūt! Bet tā kā Raksti par mirušajiem runā, ka viņi nevar vairs atgriezties, tad vai nu raksti melo, vai tas, kas bij izsaukts, nebij Mirušā gars!

Kopumā - tas ir tavā interpretācijā, no kuras tad dažas vietas ir jāsaprot burtiski, bet dažas alegoriski? Kuras ir kuras - to nosaka interpretācija? ;-)

Kopumā to sauc par Hermanētiku, tā ir Lingvistikas disciplīna... tā kā... tagad atkal, ne pie adresāta atnāci - lūd zpie Lingvistiem un sūdzies pie viņiem, ka Mulders nelietīgi izmanto Hermanētikas un Lingvistikas principus Textu interpretācijā... tas tā, ja tu spēsi pierādīt, ka es tevi čakarēju, kas prasīs no tevis pašam pastudēt Hermanētiku, kas, tev par nelaimi, ir atzīta zinātne, un kura... starp citu... sagāž tev tik mīlās Vēdas kā Vēsturisku Notikum avotu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 12:58:22

A ko tad tā visa juhņa ir iejaukta VIENĀ megabucī? Tjip - kaņepju audzēšanas instrukcija kopā ar referātu par narkomānu veselības degradēšanos?


Nezinu par kādu grāmatu tu runā? Rakstos nekā tāda nav!

Iļi mūsu ģeniālais lingvists a_masiks putro narratīvus (notikumu atstāstu) ar imperatīviem (instrukcijām)?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:14:19
Mulders
Neattiecas!
Kā nu ne!
Tu piedāvā pētījumu, kurā esot uzrādītas saites starp paranormālā nepieņemšanu un ticību. Jo cilvēks ir vairāk orientēts uz tradicionālo kristietību, jo mazāk viņš tic šādām ezotērikām.
Visvairāk to apliecina protestantu dati . Taču, kad es norādu, ka tie paši cilvēki vienlaicīgi arī šaubās par Dieva esksistenci vispār, tad tu viņus vair s negribi pazīt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:22:19
Mulders
. sagāž tev tik mīlās Vēdas kā Vēsturisku Notikum avotu!
.. uhu, bet zemeslodes rotācijas apstāšanās, tā noteikti ir vēsturisks notikums?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:23:20
Ctulhu
Mulders tic savai rakstu interpretacijai
Mulders tic Luterāņu interpretācijai .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:28:13
Taču, kad es norādu, ka tie paši cilvēki vienlaicīgi arī šaubās par Dieva esksistenci vispār, tad tu viņus vair s negribi pazīt!

Vai tie paši?

Varu tikai atkārtot to, kas jau bij uzrakstīts

However, the ISR researchers found that conservative religious Americans are far less likely to believe in the occult and paranormal than are other Americans, with self-identified theological liberals and the irreligious far more likely than other Americans to believe. The researchers say this shows that it is not religion in general that suppresses such beliefs, but conservative religion.

Varbūt kļūdījos ar "tradicionāls" iepretīm "konservatīvs" Prosto sajaucu moš tamdēļ, ka manā gadījumā tie sakrīt!

Tu pagrābi no pētījuma kāreiz to daļu, kura palido zem liberālteoloģijas mandāta. Pietam ņem vērā, ka runa iet par Ameriku!

Pētījums saka, ka konservatīva reliģija palīdz būt noturīgākam pret šo ezotēriku, nekā liberāla teoloģija... pat ja tā ir kristietība!

UN to, ka es esmu konservatīvs un iebilstu pret liberālteoloģiju, tas tev nav noslēpums!

Un tā nu ir sanācis, ka vairums tradicionālās Kristietības, kā arī Sākotnējais Luterisms bij un ir konservatīvi! Tamdēļ piedod manu kļūdu, kad es pārklāju šos jēdzienus. Konservatīvi var būt arī netradicionāli kristieši!

Pašā sākumā tam pētījumam ir visas grupas identificētas, kas tie tādi ir!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:38:01
Mulders
Protams, ka konservatīvs ir tas, kas visvairāk pretojas izmaiņām un kas visvairāk apšauba to, kas nav zināms un pārbaudīts!
Tad nu gan jaunu Ameriku atklājuši! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.30 13:38:14
Te vēl no pašiem Bayloriešiem ar domu, huļi vispār viņi to dara!

http://www.baylor.edu/pr/news.php?action=story&story=41678

No turienes!
""As a national research university, Baylor`s aim is to undertake academic studies that not only examine basic questions but that also produce results that might sustain communities, might address all controversies and might contribute to social health and well-being," Lilley said. "Any study of our society without understanding of the role played by religion is necessarily incomplete. "

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.09.30 13:46:27
Tad nu gan jaunu Ameriku atklājuši! :-)

Bet palasi palasi tos reportus. Tieši tas, ka šī Kristiešu bieži sauktā par "fundamentālistu" porcija ir visnoturīgākā pret šādām zajavām!

Tobiš pētniekiem bij brīnums, ka tieši Evanģēliskie Kristieši (tai skaitā jūsu padevīgā kalpa sadraudzības baznica Missuri Sinode) šeit sanāca visneietekmētākie.

Līdz ar to kad tā rupji kāds atspēries brauc virsū kristietībai (kā mums zināmā Solange) ka tā cilvēkus par muļķiem padara, tad šāds pētījums ir visai "handy" parādīt... un lieku ceineri, ka Solanges reakcija būtu precīzi tāda pati kā tev vai Ctulhu... Neticība pētījuma rezultātiem, neticība pētījuma autoru interpretācijām, piekasīšanās detaļām, kas neatteicas uz rezultātu... tb mēģinājums "izlocīties" no aukstās statistikas rezultāta!

Es NEZINU cik precīzs, cik jēdzīgs un cik vispār vērtīgs ir šāds pētījums, prosto to te iepeistoju, jo nejauši tam uzbridu un tu regulāri izrādīji interesi vai tādi pētījumi un kur tādi pētījumi ir veikti, kas apstiprina manas bieži izteiktās zajavas!

Taču mēs abi zinām, ka neexistē pierādījumi, kas liktu tev pārskatīt pašam savus uzskatus vai konvertēties kristietībā, jo tu jau de-facto esi izlēmis kur tu esi... un loģiski jebkurus pierādījumus kurus tev liek priekšā skati šajā de-facto pieņemtajā uzskatu gaismā, līdzīgi kā kristietis uz visu skatās caur kristietības prizmu!
Tu tikai to neesi atzinis, bet praksē tas ļoti labi parādās - ar milzīgu piekasību pret tavus uzskatus apšaubošiem pierādījumiem, un acu pievēršana uz ļapusiem, kaut vai Ņūtona rezultātos!

Un kas interesanti... to arī novēroju regulāri... kad tas notiek, un kad cilvēku ved arvien dziļāk mežā, tad vienā brīdī viņš vienkārši atsakās ticēt loģikai vai vispāratzītiem zinātniskiem rezultātiem un metodoloģijām!

Piemērs šeit - tu pilnīgi atsakies ticēt un ieklausīties Vēstures Zinātniskajā Metodoloģijā, jo pēc tās postulātiem Vēdas ir nekas, bet Jaunā Derība ir reāls Vēsturisks Dokuments! Tā kā KN pasaules uzskatā šie divi apgalvojumi "Vēdas ir realitātes attēls" "Raksti ir Jūdu pasakas un Leģendas" ir axiomas, tad, jebkura metodoloģija, jebkurš "freimworks" kas uzrāda pretējo, automātiski nevar būt uzticams un leģitīms, jo ir pretrunā KN establišotam pasaules realitātes modelim

Tieši tāpat Ctulhu nekad neticēs Dievam, jo viņa axiomātiskajā sistēmā - SB nevar būt gudrāka un augstāka kvalitatīvi par Ctulhu! Vēl vairāk, tādas SB existence, kuras motīvus, metodes un darbību Ctulhu neizprot, nav SB apriori... Ctulhu Tūringa Testā, Ctulhu ir mērs
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 11584