atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Iedomājos par LELB naudu
Mulders
Iesūtīts: 2008.09.17 11:24:24
LELB naudiņu ieliek USA ekonomikā lai samaxātu saviem mācītājiem. USA ekonomika nogāžas, naudiņa izkūp, maxāt nav ko, īpašumi pārdoti. LELB bankrots?

Kā USA ekonimiskā krīze ietekmēs LELB finanses nākotnē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
lambi [81.198.230.237]
# Iesūtīts: 2008.09.17 17:31:10
vispār iepatikās virsraksts.... par to vien varētu pameditēt
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.17 21:50:22
lambi [81.198.230.237]
jā, es arī ieraudzīju virsrakstu un pasmaidīju
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.17 21:53:28
Nu ko var ņemties par to naudu...
Itkā Dievs negādātu par cilvēku iztikšanu??? pakatieties uz puķem laukos un putniem zem debess...!!!!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.17 21:54:34
lambi [81.198.230.237]
Tieshaam jautri, tev taisniiba - visforshaak ir skaitiit to naudinju, kas gul juuras dibenaa.. vai otram kabataa... vai apzelet citu kluudas un neveiksmes... Tas ir tik kristigi... jeb varbut latviski?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.09.19 09:33:50
lamby

Zini, mani ne mazākā mērā tas vairs neuztrauc! manas draudzes ir nabagas un tās neko netaisās nedz pārdot nedz ieguldīt. A par pārējām - kā saka mūsu lielā kaimiņu tauta: Спасание утопающих дело рук самих утопащих.

Tikai uzkrītošas ir tādas dīvainas paralēles: Latvijas valstij naudiņas nav, bet būvēsim gaismas pili un rou, tos līgumus vairs nevar lauzt, jo katra kavētā diena maksāšot 100 000 Ls, a skolotāji un medmāsas lai paciešas! LELBā arī līdzīgi: naudiņas nav, nekas nav pārdots, nekas nav ieguldīts, bet pilnvarojuma līgumi saslēgti un sākam maksāt no aizņemtas naudiņas! Interesanti, kad valdība vismaz izrāda interesi par birokrātiskā aparāta samazināšanu, vai LELBā arī kāda taupības politika tiks ieviesta jeb mēs tik dzīvosim uz urrā?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.19 09:37:56
Balss, nu tad jau uiss kedaas...

Tātad pirmais assertion ir aplams - atzīstu, vainīgs!

Jautājums vienalga paliek, vai un ja, tad kā, USA ekonomika ietekmēs šo LELB ieguldījumus? Jo nedomāju ka ir daudz pasaulē tādi fondu tirgi, kuriem ir pofigs uz USA!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.19 22:26:50
Mulders
Lai domā finanšu analītiķi (vai zirgs) - tiem lielāka galva! Ko es tur zinu?
Bet ekonomika (paskaties vēsturi) vienmēr ir gājusi augšā lejā.
Gan jau atkal ies augšā.

Ja ar Dievs palīgu viss izdosies un sakārtosies Baznīcai par labu, tad - slava Dievam! Ja nē - Dievs deva, Dievs ņēma, Dieva vārds lai ir teikts un slavēts! (Ījabs)
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.09.20 11:05:41
Kundali

Kā var satrūkt zelta gredzens? Ko Tu ar to darīji, atzīsties!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.09.20 17:46:49
Balss

Lūk šito es nevaru ciest: Tad, kad brīdina par sūdiem, tad mums pārmet mazticību un neuzticēšanos baznīcas vadībai; tad kad sūdi nu ir degungalā, tad: Dievs deva, Dievs ņēma. Šī, pirmkārt, ir slikta namturība un bezatbildīga izturēšanās pret mums uzticēto mantu; otrkārt, tā ir liekulība. Pagājušās svētdienas introitā (vecajā agendā) bija zīmīgi vārdi: Neesi liekulis Dieva bijāšanā, jo Dievs lepniem turās pretim, bet pazemīgiem Viņš dod žēlastību. Kādā interesantā kārtā liekulība un lepnība tiek blakus noliktas!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.20 18:42:19
Jānis Kalniņš
Paga, paga, netrako! Kur tad kādi sūdi jau būtu notikuši?
Otrkārt, lielākie bļāvēji un citu sunītāji nez vai vienmēr ir tie labākie namturi...

Vai visi tie cilvēki, kas pie tā strādāja - tas nav viens vai divi tevis iemīļotie bubuļi - ir tie liekuļi un lepnie citu ignorētāji?

Kurš ir Lielais Apsūdzētājs? Pats palasi Bībeli, mācītāj...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.09.21 13:37:15
Balss
Kur tad kādi sūdi jau būtu notikuši?

Varu paskaidrot. Pēdējā sinodē apstiprinātajā finanšu plānā ir skaidri ierakstīts: līdz 2008. gada 1. jūlijam jāpārdod īpašumi par 1 milj, līdz 2008. gada beigām par 8 milj. Kā izriet no Kupča paziņojuma LETAi 31. augustā, vēl neviens darījums nav noticis. Tas nozīmē, ka nav vispār nekādas naudas ko ieguldīt fondos, ne labos ne sliktos! Tur blakus bija vēl otrs paziņojums, ka LELBai nav nekādas steigas kaut ko pārdot par jebkuru cenu. Tas nozīmē tikai to, ka tuvākajā laikā nekādi dižie darījumi negatavojās, kas patiesībā ir visai loģiski pie patraizējā tirgus stāvokļa.
Sekas: Tātad vismaz vēl 2 gadus nekādi ienākumi no investīcijām nav paredzami. Aizņemtās naudiņas pietiek tikai vienam gadiņam , ko maksāt algas. No kā maksās algas pēc gada? Tu teiksi - nāks laiks, nāks padoms. Bet redzi, Svētie Raksti mums māca, esi uzticams pie mazuma, tad tevi darīs par kungu pār lielumu. Manis iemīļotie bubuļi diemžēl nav bijuši uzticami pie mazuma, bet redz, tam kurš neprot pārvaldīt dažus desmitus tūkstošus, tam iedod pārvaldīt miljonus!
Protams, nav jau mana darīšana par to domāt, lai domā arhibīskaps, kapituls, virsvalde & Co. Un nākošajā sinodē man kkā vienkāršam sinodālim atkal pastums kādu kārtējo izmaiņu ar dievbijīgi savilktu ģīmi: "Nu redziet, mīļie brāļi un māsas, Dievs nevēlējās, lai viss notiktu pēc mūsu plāna un ieviesa savas korekcijas. Tagad mums atkal jāpieņem korekcijas savos plānos saskaņā ar Dieva ieviestajām." Vai tad tā nav liekulība?

Un vēl par to naudiņu. Kāpēc man jāiet aizņemties naudiņa bankā, bet citi var to dabūt arī citur, gan jau ka bez procentiem!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.09.21 13:39:55
Balss
Otrkārt, lielākie bļāvēji un citu sunītāji nez vai vienmēr ir tie labākie namturi...

Es tiešām varu lielīties ar savu namturību gan privātajā sektorā, gan arī baznīcās! Un, starp citu, to ir pamanījuši arī citi, nez par ko manis vadītajam uzņēmumam ir piešķirta 2005. gada kultūras mantojuma balva?
Balss
# Labojis Balss: 2008.09.21 14:35:48
Jānis Kalniņš
Zināju jau, ka tu ar SAVIEM panākumiem atkal lielīsies, tāpat kā jau agrāk.

Neatceros gan nekur kaut ko tādu lasījusi, kā mini tu - par tiem pārdošanas gada skaitļiem.

Domāju ( ceru), ka tu neapzināti kļūdies, nevis taisi tīšu demagoģiju.
Cik atminos, plānotais pārdošanas laiks ir vairāki gadi - tieši tāpēc, la nenotiktu sasteigta pārdošana par zem tirgus cenu.

Un ar insinuācijām izbeidz, OK?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.09.22 18:54:43
Balss

Un kāpēc lai es arī nelielītos? Kas tas par suni, kurš nevar pacelt savu asti?

Pārdošanas grafiks ir sinodes materiālos kā pielikums pie finanšu plāna. Tā kā es neko neizgudroju.

A to pēdējo vārdu es nesaprotu. Vai tam būtu kāds latvisks izskaidrojums?
Balss
# Labojis Balss: 2008.09.22 19:59:06
Jānis Kalniņš
1)Protams, ka vari lielīties par sava MAZĀ uzņēmuma sekmēm. Tikai neaizmirsti, ka arī tu, lietojot lēto LV darbaspēku, principā dzīvo no ārzemju pasūtījumiem (pats rakstīji).
Nez, kā tev veiktos ar tik liela uzņēmuma kā LELB noturēšanu virs ūdens, pie kam, BEZ ārzemju pasūtījumiem.

2)Tieši tā - tad nu vēlreiz atšķir pārdošanas grafiku un apskaties - tur tieši NAV rakstīts, ka līdz 2008.gada beigām jāpārdod.

3)insinuation: a sly, subtle, and usually derogatory utterance;
to insinuate: suggest or hint (something bad) in an indirect and unpleasant way.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.09.23 01:23:40
Balss
Nav pie rokas, apskatīšos. Bet man atmiņā stāv (pirms 4 dienām skatījos), ka paredzēts pārdot.

Tur tie angliskie hinti nu nemaz nav labāk saprotami. Vai latviski, lūdzu nevarētu?
SKUMJI [195.20.127.1]
# Iesūtīts: 2008.09.23 09:12:22
...lasīt šos domu graudus - tie daudziem attaisno neprasmi un nevēlēšanos būt reālistiem un patiesiem atzīt kļūdas, domāju, ka situāciju uzlabot spētu bīskapu kolēģija, kas atzītu un labotu savas kļudas(arī attiecība par Valteri Korāli) plānos īpašimu apsaimniekošanā un izvērtētu to cilvēku kompetenci, kas deva padomus, šo ideju tagad realizēt vajag nemanāmi bet noteikti labot kļūdas, tas spētu novērst plaisas palielināšanos starp cilvēkiem un to klasi, kas tieši ir pārvaldē.....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.23 10:10:35
SKUMJI

Skumji, ka ir tik skumji, un vēl skumjāk, ka SKUMJI skumji gvelž skumjas skumjības, kas izrādās muļķības.

Valteram klāt neesmu bijis, viņu nepazīstu, droši vien pat redzējis dabā neesmu, bet viedoklis ir. Un proti, saistībā ar apsūdzību par mācītājam necienīgu uzvedību - to neviens viņa aizstāvis pat nav centies atspēkot, tātad to akceptē (pie tam, ja tā var uzskatīt, publiski). Un lūk, es kā ierindas luterānis šādu cilvēku nespēju akceptēt kalpošanas amatā, tas pēc būtības ir līdzīgi kā ar zilajiem mācītājiem.
Bet Valteram (un citiem "atstumtajiem" ir izeja, pie tam pat iespēja atgriezties kalpošanā. Un tā ir ticība Jēzum, un tad viss ir iespējams.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.23 10:10:54
Tagad par LELB naudu. Ne jau apsaimniekošanas gudrībās slēpjas īstā sāls. Bet reālā paļāvībā uz Dieva žēlastību, un caur to būs arī gudrība tieši tik, cik vajag. Šo aicināju es izlasu arī Jāņa Kalniņa `uzbraucienos` LELB vadībai. Dievs mums ir devis saprātu redzēt acīmredzamo, izdarīt izdarāmo, ticībā Viņam pievilk grožus savām ambīcijām un vājībām. Izlaižot garu pierādījumu virkni, rezumējums ir tāds, ka tas, ko var izdarīt smagā darbā, pārvarot grūtības un pateicoties Dievam, precīzi atbilst mūsu ticībai. Vēlme to apiet ir kārdinājums, paši zieniet no kā.

Godīgi sakot, šādi mega plāni pārdot par miljoniem, aizņemties, to izmaksāt algās, pelnīt no riskantiem ieguldījumiem utt. (detaļās nezinu, bet diemžēl publiski nav izskanējuši daudz maz pārliecinoši argumenti) vairāk izskatās pēc shēmotāju padarīšanām. Es līdz šim klusēju (šeit, forumā, bet ar mācītāju gan aprunājos), zināmas pietātes un vadītāju sloga izpratnes dēļ (apakšām vienmēr liekas, ka augšas visu dara nepareizi).

Mana pavisam pieticīgā pieredze līdzdalībā uzņēmuma pārvaldībā tikai apstiprina, ka efektīvi risinājumi ir balstīti pieredzē, bet, ja par pamatu ņem teoriju, tai ir jābūt apstiprinātai citu pieredzē. Bet, ja nav (un parasti tā ir ar katru jaunumu), tad jāsāk ar mazumu. To apgūstam, tad ejam tālāk. Ja vadība domā, ka zin kā vajag, bet darbinieki nē, tad vadībai ir jānolaižas uz zemes, jāatroka piedurknes, un jāparāda ar piemēru, kā rīkoties ar lāpstu. Nevis jābūvē monstrozi plāni kā kartupeļu vagas dzīt ar eskavatoru.

Padalīšos pieredzē. Mēs savā uzņēmumā izdomājām, kā padarīt efektīvāku savu darbu. Ģeniāls risinājums - vairāk strādāt! Pirmkārt tas nozīmē mazāk nodarboties ar muļķībām darba laikā (tā tiešām ir ļoti aktuāla problēma IT nozarē). Tajā skaitā vadībai, tajā skaitā man pašam. Ziniet - palīdz. Grūtības norūda.

Tāpēc - tagad uz redzi! Un lai mums visiem pietiek prāta paļauties uz Dieva gudrību, kas pasaules gudrību atstāj muļķa lomā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.23 15:10:44
Mārtiņš
Paldies par taviem viedokļiem, kuros vienmēr ieklausos.
Redz, gadiem ilgi Baznīca ir vilkusies, grabinot un ubagojot visiem milzu caurumiem, kas bija izplīsuši padomju pusgadsimtā - visas nolaistās, nopostītās baznīcas, neesošie vai izputinātie draudžu nami u.c. īpašumi, kas visi prasās uzkopjami, remontējami, atjaunojami.

Blakus tam - visa Baznīcas dzīve - draudžu darba atbalstīšana, obligātās atskaites valsts iestādēm, Dziesmu grēmata, Sv.Skolu materiāli, Jaunatnes darbs, semināri, Mūzika, notis, sadarbība ar ārzemju baznīcām, u.t.t..

Neaptverams darba apjoms, Un viss jādara vienlaikus,. Mācītāju izglītība, kas LA maksā milzu naudu! Viņu nodrošināšana ar daudzmaz ciešamiem dzīves un darba apstākļiem...

Vai kāds te padomā, kas tas ir par darba apjomu? Kādi līdzekļi tam visam vajadzīgi? Cik ilgi var ubagoties pie visādām organizācijām un Baznīcām - te bišķiņ, tur bišķiņ. Un tad labvēļi sāk prasīt, lai taču mēs beidzot no viņiem mācāmies, kļūstam progresīvi, lai saprotam, cik atpalikuši esam...

Šis finansu plāns nav shēma. Tieši šādā veidā ar tās pašas Misūriešu bankas līdzdalību Japānas luteriskā Baznīca ir kļuvusi neatkarīga no ārvalstu donoriem. Pārdodot savus īpašumus un investējot tos.

Š plānu izstrādāja mūsu Baznīcas draudžu locekļi, izcili finanšu un investīciju eksperti. To izanalizēja un par labu atzina mūsu partnerbaznīcas finansu speciālisti.

Protams, pašreizējā recesija ir nelabvēlīgs faktors, bet to neviens nevarēja paredzēt. Risks vienmēr paliek jebkurā projektā, jo pastāv objektīvi, no mums neatkarīgi faktori.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 147 , pavisam kopa bijuši: 2658