atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Autoritāte
Mulders
Iesūtīts: 2008.08.25 12:32:55
Vai jūs atzīstat autoritātes, ārpus sevis?

Es to jautāju tādā ziņā. Ja ir kāds notikums, process whatever (piemēram auto remonts) kas ir it kā defaultā ārpus jūsu kompetences, vai jūs esat tas cilvēks, kas uzdod jautājumus, mēģina savākt par doto tēmu visvairāk informācijas un tā teikt "noķert vilcienu", jeb jūs paļaujaties uz autoritātēm, kas tieši ar to nodarbojas un jums provaido tikai gatavu processinga rezultātu?

Es p
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:21:57
a_masiks, laikam nesapratu tavu postu... šķiet, ka tu uzdevi jautājumu un nesagaidījis atbildi, pieņēmi kaut kādu par defaulto, un tad man jaatbild uz tavām atbildēm uz tevis paša uzdotiem jautājumiem? Akrobāts tu mūsu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:24:12
Negrib tāpēc, ka neatšķir, kur ir patiesība! Bet neatšķir tāpēc, ka viņiem nav atšķiršanas kritēriju! (C)

Tātad vainīgi paši, jo negrib! Neviens cits viņu vietā ne-negrib! Paši! Viss... viss ir taisnīgi, ja tu negribi, tu nedabon! Tu joprojām uzskati, ka griba ir determinisms, ka informācija a,b,c noteikti visos izraisa efektu e, bet informācija b,c,d izraisa efektu f, neatkarīgi no tā kas un kāds tas cilvēks ir! Tu cilvēkus uztver par robotiem, kuri ir viennozīmīgi programmējami ar informāciju pareizo... Bet tā nav! Nav divu vienādu cilvēku pasaulē, līdz ar to identiska reakcija uz identisku infu ir drīzāk sagadīšanās vai izņēmums, nekā likumsakarība dažādu cilvēku dzīvēs!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:27:48
Mulders
Tātad vainīgi paši, jo negrib!
Bet gribēšanai nav iemeslu!
Atkal jau esam pie loterijas nonākuši? Uzmini pareizo ticību? Ņem vienu no daudzajām piedāvātajām?

Nav divu vienādu cilvēku pasaulē, līdz ar to identiska reakcija uz identisku infu ir drīzāk sagadīšanās vai izņēmums, nekā likumsakarība dažādu cilvēku dzīvēs!
Tātad, vispār nav nekādu kritēriju loterijas biļetes izvēlei!
bitch
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:31:29
a_masiks
tamdēļ priestera uzdevums būtu aizvest cilvēku tik tālu cik vien iespējams ...
Priekš kam? Hobijs tāds?


ak jel, kā es par šito smējos...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:37:29
Bet gribēšanai nav iemeslu!

Tb ir iemesls negribēšanai! Gribēšanas trūkums! Ģēnijs!

Atkal jau esam pie loterijas nonākuši? Uzmini pareizo ticību? Ņem vienu no daudzajām piedāvātajām?

Kā jau teicu, bez patiesības, tā toč no tava viedokļa ir loterija! Es tev piedāvāju Kristu, tu viņu negribi ņemt. Nu tad mini! Bet nevaino citus, ka nevari uzminēt!

Tātad, vispār nav nekādu kritēriju loterijas biļetes izvēlei!

Nope! Tev, kas šo uzskata par loteriju - tā teikt... ņem pēc kārtas un kod... būs inde, nosprāgsi, būs prosto papīrītis... tikai drusku paspļaudīsies... Ja pamanīsies trāpīt īstajā, ir čanci ka izdzīvosi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:41:36
Mulders
Es tev piedāvāju Kristu, tu viņu negribi ņemt.
Ir citi n-tie piedāvājumi. Kā pateikt, kurš īstais, un vai vispār tāds ir?

Bet nevaino citus, ka nevari uzminēt!
Es vainoju sistēmu, kurā man ir uz dullo jāmin!

Tev, kas šo uzskata par loteriju - tā teikt... ņem pēc kārtas un kod... būs inde, nosprāgsi, būs prosto papīrītis... tikai drusku paspļaudīsies... Ja pamanīsies trāpīt īstajā, ir čanci ka izdzīvosi!
Nu bet es nevaru pieņemt, ka Dievs tā spēlē loteriju! Tas nu nekādi ar mīlestību kopā nelīmējas! Dievs tev dod 10 reliģijas, 1 īstā, 9 falšās, un izvēlies, ko vēlies. Par sliktu gaumi - Ftopka!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:46:41
Mulders
KN acīmredzot ir kaut kāds joga, ka var stāvēt šajās krustcelēs un nenojūgties...
A ja es nojūgšos, tad kas ar mani notiks Tiesas dienā? Iziešu cauri ar "svētīgi garā nabagie"? ;-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:48:55
Ir citi n-tie piedāvājumi. Kā pateikt, kurš īstais, un vai vispār tāds ir?


Teicu jau... kritēriji ir Patiesības pazīšana. Cita nav! Kad tu to ieborēsi. Ja tev IR patiesība, tu to pazīsi, ja tev nav, tad nav citu kritēriju kā pazīt patiesībU!
Es tev šo patiesību piedāvāju Kristū! Iepazīsti un tad pats izlem vai tas tev der vai neder... tu tagad centies izlemt kaut ko bāzējoties uz citu stāstiem, bet pats savu stāstu baidies veidot...

Es vainoju sistēmu, kurā man ir uz dullo jāmin!

Nav uz dullo. To "uz dullo" tu pats sev uztaisi!

Nu bet es nevaru pieņemt, ka Dievs tā spēlē loteriju! Tas nu nekādi ar mīlestību kopā nelīmējas! Dievs tev dod 10 reliģijas, 1 īstā, 9 falšās, un izvēlies, ko vēlies. Par sliktu gaumi - Ftopka!

Tad kad tu sapratīsi, ka šo loteriju spēlē tu, nevis Dievs, būsi kaut ko uzzinājis. Dievs spēlē fair play, skaidri un skaļi paziņo gan par sevi gan par saviem likumiem un kārtību. Protams, viņš neatbilst taviempriekšstatiem, ja atbilstu taviem priekšštatiem, tad taču tu nemaldītos tumsā, tā kā tu maldies, tad apriori ir skaidrs, ka Dievs neatbilst tavām expektācijām, jo tu esi nomaldījies no ceļa... , tamdēļ tu nespēj dzirdēt kad viņš runā... bet Dievs runā ļoti skaidri un skaļi, kas klausās, tie dzird, kas regulāri strīdās, tur Dievs pārstāj runāt, apklust un viss ar ko tu sarunājies ir tava atbalss... un kad Dievs klusē, tad ceļa atrašana tiešām kļūst par loteriju!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:49:20
A ja es nojūgšos, tad kas ar mani notiks Tiesas dienā? Iziešu cauri ar "svētīgi garā nabagie"? (C)

Atkarībā no tavas attiexmes pret Kristu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:53:02
Mulders
Ja tev IR patiesība, tu to pazīsi, ja tev nav, tad nav citu kritēriju kā pazīt patiesībU!
Tad ir bezizeja! Sākumā tak nevienam tās patiesības nav, un tad dažiem pavecās to saņemt. Tie, kas saņēmuši tagad ir spējīgi pazīt patiesību? Kaut kāda loģiskā cilpa!
Kam nav, tam nebūs!

Nav uz dullo.
Aha, tad IR kritēriji, kā atšķirt viņus visus? Kur tie ir?

Dievs spēlē fair play, skaidri un skaļi paziņo gan par sevi gan par saviem likumiem un kārtību.
... tikai viņa paziņojums ir iejaukts starp 99 citiem tamlīdzīgiem un nav atšķirams no tiem.
bitch
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:53:16
Mulders: Bet gribēšanai nav iemeslu!
KarotesNav
Ne Tu vecs, ne Tev negribas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 17:56:53
Tad ir bezizeja! Sākumā tak nevienam tās patiesības nav, un tad dažiem pavecās to saņemt. Tie, kas saņēmuši tagad ir spējīgi pazīt patiesību? Kaut kāda loģiskā cilpa!
Kam nav, tam nebūs!


Kam ir tam dos vēl, kam nav, tam atņems arī to kas tam ir

Loģiskā cilpa, jo loģika ir bezspēcīga pret premisām! Bet premisas pieņem ticībā... Tu savukārt gribi premisas pamatot ar kaut ko ārpus šīm premisām... tā vietā, lai tās pieņemtu un sāktu lietot un tad arī empīriski izveidotu savu priekšstatu par to vai tās darbojas vai neder tev!

Aha, tad IR kritēriji, kā atšķirt viņus visus? Kur tie ir?
Pēc kādiem kritērijiem ir atlasītas pašas loģikas premisas? Pēc kādiem kritērijiem ir veidotas ģeometrijas premisas? Pēc kādiem kritērijiem tiek veidotas premisas tavuprāt? Tās ir pašparsevisaprotamas - intuitīvi... ja ir, tad ir, ja nav tad nav...

... tikai viņa paziņojums ir iejaukts starp 99 citiem tamlīdzīgiem un nav atšķirams no tiem.

Tev nav atšķirami, citi atšķir! Tā kā tu sevi liec par patiesības kritēriju, bet tu pats neesi pastāvīgs, bet mainīgs amorfs bardaks, tad tieši tāds pats ir producētais rezultāts!

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.25 21:56:54
Vispārīgā nozīmē laikam nevienas īstas autoritātes - cilvēka man nav. Vajadzētu šai vietā viennozīmīgi būt Jēzum, bet grēcīgā daba dara savu.
Praksē ir uzticēšanās spečukiem (tie ir cilvēki ar padziļinātām zināšanām un pieredzi parasti kādā šaurā jomā), reizēm balstoties uz sadarbības pieredzi, reizēm tāpēc, ka nav citas izejas, reizēm pārbaudot.
Speciālistus šķiroju godīgajos un melīgajos. Godīgie vairāk vai mazāk pārstāv inženierzinātnes, melīgie - psihologi, banku konsultanti utt. Melīgs šeit vairāk nozīmē to, ka pati nozare ir ar zīmogu. Piem., bankas iesaka neizdevīgākos kredītu noteikumus, psihoterapeiti praksē potē savdabīgu elkdievisku pašpaaugstināšanos.
Ticības jautājumos laikam pat mācītājus uztveru ierobežoti autoritārus, piem., nereti nepiekrītu visam sprediķos teiktajam.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.08.26 00:05:50
Dievs ir Dievs. Vairaak kaa autoritaate.

Manas autoritaates laikam ir cilveeki, kuri nemelo. Visplasaakajaa noziimee liidz galam godiigi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:35:28
Mulders
Bet premisas pieņem ticībā...
... bet ticība rodas - no kurienes? Dāvana no augšas? Iedzimta īpašība? Vai kas? Vienam ir, otram nav, kāpēc?

tā vietā, lai tās pieņemtu un sāktu lietot
Ko tieši pieņemt un kāpēc tieši to?

Tās ir pašparsevisaprotamas - intuitīvi... ja ir, tad ir, ja nav tad nav...
A kas vainīgs, ka nav? Pats cilvēks, jo tāds piedzima? Cilvēks sevi neražo. Uzvelsim vainu vecākiem? Un pa ķēdi tālāk un tālāk līdz Ādamam? Vai čūskai? OK, čūska pie visa vainīga, bet kāpēc jācieš visiem tiem cilvēkiem pa ķēdi?

Tev nav atšķirami, citi atšķir!
... un 5x dienā lūdzās uz tepiķīša, vai govis tur par mātēm? ;-)

Tā kā tu sevi liec par patiesības kritēriju,
Es sevi vismaz pazīstu. Ko citu man likt? Nonākam atkal pie loterijas - vai nu uz dullo, vai uz "iekšējo balsi", "intuīciju".


Kopsummā, tāda gaumes lieta tā ticība ir, kas nu kuram vairāk patīk. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 09:44:12
... bet ticība rodas - no kurienes? Dāvana no augšas? Iedzimta īpašība? Vai kas? Vienam ir, otram nav, kāpēc?

Par šo es vakar visu vakaru domāju. Kas ir tas, kas liek mums pieņemt axiomas un premisas, kuras pašas nav pamatotas nekur un labākā gadījumā tikai tādā kā "daļveida pieredzē", kas, protams nav drošākais pamats.
Man ir aizdomas, ka Alvinam Plantingam bij laba atbilde, bet tā kā viņš pa tādiem augstiem plauktiem lēkā, ka es netieku līdz, tad man tā saprašana tāda puskokā uzkārta.

Man aizdomas, ka axiomas mēs pieņemam tad, ja tās ir kaut kādā "intuitīvajā saskaņā" ar mūsu visdziļāko saprāta/sirds "core kerneli"... tak es labi apzinos, ka pasakot šo es īstenībā neko jau neesmu pateicis... tā aprioro apgalvojumu pieņemšana nāk no iekšām, no turienes, kur mūsu pašu apziņa saskarās ar šo realitāti, jo neaizmirsīsim, mēs paši esam šīs realitātes daļa, tamdēļ kaut kur ir taisnība tiem filosofiem, kas teica, ka visas atbildes ir mūsos pašos! Tik no kristīgā viedokļa, nokļūt līdz šim pamatu pamatam, Dievišķajam kernelim, nav nemaz tik viegli!

Kristietībā ticības radītājs ir Svētais Gars, pirmkārt jau ar Dieva Vārdu!

A kas vainīgs, ka nav? Pats cilvēks, jo tāds piedzima? Cilvēks sevi neražo. Uzvelsim vainu vecākiem? Un pa ķēdi tālāk un tālāk līdz Ādamam? Vai čūskai? OK, čūska pie visa vainīga, bet kāpēc jācieš visiem tiem cilvēkiem pa ķēdi?

Vainīgs, jo situācijā, kad vari ko mainīt, nemaini, bet reflektē par negodīgo sistēmu, kura tevi iekrāsojusi stūrī Pat karmoloģiski runājot, pats sev radi sūdīgu karmu, ka ārā netiec, un tad vaino sistēmu, kas rada tādu karmisko apli, kur tu pats sevi vari iekrāsot stūrī, no kura izeja ir - pieņemt kaut ko ticībā

... un 5x dienā lūdzās uz tepiķīša, vai govis tur par mātēm? ;-)
Tie neatšķir, tie maldās!

Es sevi vismaz pazīstu. Ko citu man likt? Nonākam atkal pie loterijas - vai nu uz dullo, vai uz "iekšējo balsi", "intuīciju".
Jocīgi... un tu nekļūdies nekad? Vai tu tiešām uzticētos tādam Garīgajam Skolotājam kāds esi tu pats? Tu sevi izvēlētos kā šo loterijas biļeti?

Kopsummā, tāda gaumes lieta tā ticība ir, kas nu kuram vairāk patīk. :-)

Tu tā saki!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.26 09:56:28
Mulders
Par šo es vakar visu vakaru domāju. Kas ir tas, kas liek mums pieņemt axiomas un premisas
nu, es varētu teikt, ka tā ir mūsu daba, mūsos iebūvētais "tieksme pēc laimes", bet tu tam nepiekritīsi. ;-)

Vainīgs, jo situācijā, kad vari ko mainīt, nemaini, bet reflektē par negodīgo sistēmu, kura tevi iekrāsojusi stūrī
Tā jau nu "vari ko mainīt"! Nē, nu vispār jau "vari", ja tu ar "varēšanu"saproti iespēju uzspiest uz vienas no pogām. Pogas dažādas - apaļas, kantainas, trijstūrveida, utt (lai neteiktu, ka neatšķirās), a jēgas ta nekādas, nezini, kura īstā.

Pat karmoloģiski runājot, pats sev radi sūdīgu karmu, ka ārā netiec, un tad vaino sistēmu, kas rada tādu karmisko apli,
Taisni karmoloģiski viss OK (t.i. karmologiem taisnība) , tā iesprūšana un loterija sanāk tikai tavā sistēmā. Karmologiem - ņūtonologiem viss notiek.

Tie neatšķir, tie maldās!
Kā to var pateikt, ka maldās? No viņu viedokļa, maldies tu! Labi, man tu vēl vari pārmest autoritāšu trūkumu un mīņāšanos uz vietas, bet tiem pārējiem - ej un pārliecini viņus, ka šie maldās! Interesants priekšnesums, no malas vērojot, kā divi strīdās, vai gurķi ir garšīgāki par tomātiem! :-) Abi saka "es tā jūtu", jo nekā cita jau nav ko teikt, ir Gurķu un Tomātu premisas, kuras nepierāda.

Tu sevi izvēlētos kā šo loterijas biļeti?
Pati sistēma, kurā IR tāda loterija, ir netaisnīga, nežēlīga un ciniska sistēma.
JA Dievs ir mīlošs un žēlsirdīgs, tad, jūs, kristieši (daļa), esat kaut ko nedasapratuši ar savu vienīgi pareizo izredzētību.

Tu tā saki!
Pierādi pretējo! "Intuīcija", "Ticība", tas viss ir no sērijas - "loterija", "cūcene".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:10:29
nu, es varētu teikt, ka tā ir mūsu daba, mūsos iebūvētais "tieksme pēc laimes", bet tu tam nepiekritīsi. (C)

Varu piekrist daļēji. Tiexme pēc laimes - diez vai. Daba... nu ja, kaut kas mūsu dabā... tas, kas mūs vispār padara par šīs dabas sastāvdaļu! Taču augot un iegūstot zināšanas šī daļa interferē ar apgūto... un es uzskatu, ka tieši tas parādās, ka jo vecāks cilvēks, jo viņam grūtāk ir mainīt kardināli savus uzskatus un pieņemt PAT premisas, kas jaunam cilvēkam var šķist acīmredzamas!

Tā jau nu "vari ko mainīt"! Nē, nu vispār jau "vari", ja tu ar "varēšanu"saproti iespēju uzspiest uz vienas no pogām. Pogas dažādas - apaļas, kantainas, trijstūrveida, utt (lai neteiktu, ka neatšķirās), a jēgas ta nekādas, nezini, kura īstā.

Ja pat Hamas garīgā līdera dēls var konvertēties kristietībā, tad tev vienkārši argumentu nav!

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/palestinian.. authority/2613399/Mosab-Hassan-Yousef-son-of-Hamas-leader-becomes-a-Christian.html

Taisni karmoloģiski viss OK (t.i. karmologiem taisnība) , tā iesprūšana un loterija sanāk tikai tavā sistēmā. Karmologiem - ņūtonologiem viss notiek.

Nenotiek... ja Karmologiem ir taisnība, tad tu esi labs piemērs tam kā pat tajā sistēmā var iekrāsoties stūrī Un atkal skaties uz "JA"... jo zina`t jau tu nevari? Tā teikt pats vien esi vainīgs ka izvēlies vai neizvēlies kaut ko... Es gan joprojām neesmu sapratis kā Karmologi var runāt par "taisnīguma simetriju" un tai pat laikā pati sistēma ir asimetriska, tobiš - labais spēj ietekmēt kaut ko ārpus tevis, tb ar savu labo tu vari uzlabot citu cilvēku dzīvi, bet ar ļauno nē, jo ļaunais skar tikai tevi, bet citus neskar, un ja cits cieš, tad noteikti ne tavas vainas dēļ, bet ja kādam ir labi, tad tieši var gadīties, ka tu esi tas, kas viņam labumu nodrošina!

Kā to var pateikt, ka maldās? No viņu viedokļa, maldies tu! Labi, man tu vēl vari pārmest autoritāšu trūkumu un mīņāšanos uz vietas, bet tiem pārējiem - ej un pārliecini viņus, ka šie maldās! Interesants priekšnesums, no malas vērojot, kā divi strīdās, vai gurķi ir garšīgāki par tomātiem! :-) Abi saka "es tā jūtu", jo nekā cita jau nav ko teikt, ir Gurķu un Tomātu premisas, kuras nepierāda.

Ja es varētu pārliecināt cilvēkus par Patiesību un ja existētu "sudraba lode" ar kuru cilvēki pieņem patiesību, tad pasaulē nebūtu 2 miljardi kristiešu bet 6 miljardi kristiešu... taču tādas receptes nav. Pārliecina pats Dievs un kā redzi pat vis zajadlākos musulmaņus, hinduistus un arī neticīgos... Patiesība ir tā kas pārliecina... kā jau teicu, Patiesību nevajag nedz aizstāvēt nedz uzspiest, to vienkārši jāizlaiž kā lācis no krātiņa un tā pati ij sevi ij tevi aizstāvēs!

JA Dievs ir mīlošs un žēlsirdīgs, tad, jūs, kristieši (daļa), esat kaut ko nedasapratuši ar savu vienīgi pareizo izredzētību.

Vēl jau iespējams, ka tu kaut ko neesi sapratis

Tu visu laiku iedomājies, ka Mīlošs un Žēlsirdīgs Dievs šo mīlestību un žēlsirdību kaut kā uzspiež... kļūda visu laiku tavā argumentācijā ir ka, tu nekādīgi nedz tici nedz spēj pieņemt faktu, ka cilvēks var sabojāties ļaunumā un tādējādi Dieva piedāvātā "Ja Dievs runātu skaidri, tad visi būtu ticīgi" ir garām.... Jo visu laiku tu visā savā argumentācijā nedz gribi nedz vari ievietot šo grēka faktoru, to, ka cilvēks kā oriģināli brīva būtne, šo brīvību izmanto lai izvēlētos ļauno un šādi veidotu savu raksturu, jo katra nākamā izvēle ir visu iepriekšējo izvēļu kontextā, un ja tās ir ļaunas, tad ļauna izvēle nāk vieglāk, nekā pilnīgi pretēja visam tam, ko līdz šim darīji un uzskatīji par pareizu - tātad ļauno!

Pierādi pretējo! "Intuīcija", "Ticība", tas viss ir no sērijas - "loterija", "cūcene".

Arī to TU saki!

Man nekas nav jāpierāda... šoreiz ļaušu tev pašam empīriski par to pārliecināties... jo šis ir tas "kļins" ko tikai ar līdzīgu "kļinu" var izdauzīt. Te nav argumentācija, jo nevar argumentēt un pierādīt axiomātiskas lietas... acīmredzot ir jāgaida kad tu attīstīsies tik tālu lai to pats ieraudzītu!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:17:57
Kad es mīlēju Dassy , man viņa bij aautoritāte
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.26 10:43:25
Kopsummā, tāda gaumes lieta tā ticība ir, kas nu kuram vairāk patīk. :-)

Lūk, šis ir viens traģiskākajiem maldiem.
Kamēr mēs meklējam ticību, kas atbilst mums, vērtējam pēc patīk/nepatīk, tikmēr tā ir ticība maldiem, elkiem, māņiem.
Īstā ticībā pazūd "man patīk, man ir pieņemams", jo īsta ticība ir patiesības atzīšana ar prātu un praksē. Ar prātu - piekrītot realitātei "Es ticu Dievam", praksē - Jēzus upura atzīšana un žēlastības dāvanas pieņemšana.

Piemērs no manas pieredzes. Līdzīgi kā KN man kādreiz patikās karmoloģiskais funktieris (saistībā ar budisma fiškām) un nepatikās kristietības, jo zemošanās Jēzum, piedošana utt. likās nu tā, pārāk vienkārši, pārāk pieejami. Bet Dievs man pavēra acis uz budisma maldiem un es saskatīju tā absolūto bezcerīgumu, kas pilnīgi nekorelē ar cilvēka iekšējo mīlestības, sirdsapziņas, laimes meklējumu dzinuli. Budisko mīlestības izpratni, to iepazīstot teorētiski un druksu pat praktiski, es nespēju nekādi pieņemt kā kurpi, kas vairākus izmērus par mazu.

Bet kristietība uz tā fona likās pārāk pieejama, tā teikt, "tas ir pārāk skaisti, lai būtu patiesi". Tad es pieņēmu domu, ka kristietība ietilpst lielākā pareizo ticību kopā, bet atkal, palika iekšēja neticība šai idejai. Un kas ir interesanti, nopietnāk padomājot un atmetot "man patīk" izvērtējumu, visas šīs starpreliģiskās idejas lido mēslainē, jo tās ir melīgas saknē. Un prāts ļoti labi norādīja, ka ticība cilvēkam var būt tikai viena, bez rezerves varianta, bez plāna B. Es labi sapratu, ka aizejot uz baznīcu to iepazīt pa īstam nevis kā uz izrādi, atpakaļ ceļa nav - bet grēcīgā daba no tā centās turēt pa gabalu, biedēja, ka "palikšu tāds kā tie tur".

Finālā Dievs mani aizveda, varētu teikt, pie rokas. Un te nu es esmu un savādāk nevaru
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 11087