atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Autoritāte
Mulders
Iesūtīts: 2008.08.25 12:32:55
Vai jūs atzīstat autoritātes, ārpus sevis?

Es to jautāju tādā ziņā. Ja ir kāds notikums, process whatever (piemēram auto remonts) kas ir it kā defaultā ārpus jūsu kompetences, vai jūs esat tas cilvēks, kas uzdod jautājumus, mēģina savākt par doto tēmu visvairāk informācijas un tā teikt "noķert vilcienu", jeb jūs paļaujaties uz autoritātēm, kas tieši ar to nodarbojas un jums provaido tikai gatavu processinga rezultātu?

Es p
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:33:46
Es pats parasti esmu no tiem, kas grib savākt maximāli daudz informācijas un tai pat laikā, visai labi apzinos savas spēju/izpratnes robežas (cerams) un ļauju speciālistiem rīkoties.

Īpaši manu uzticību bauda ārsti!
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.25 12:35:46
Ticības lietās ir daudz "autoritāšu" , kaut vai Buda, Muhameds, Lao-Czi, Konfūcijs, Ābrams, Mozus, Sokrāts.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:39:00
jip. ir daži cilvēki kuriem uzticos. Tādi dzīvesgudri.
man tieši pretēji - ārsti manu uzticūbu nebauda, jo nācies viņos vilties
(vilšanās izpaudās kā konkrētu slimību ārstēšana, kā rezultātā ieguvu vēl pāris slimības, kuras ārstējot nācās izgāzt daudz naudas, laika un nervu. Kopš tā laika esmu baigi aizdomīgā un pirms savu organismu uzticu kādam ārstam, 100 X pārbaudu vai tas ir labākais speciālists + noskaidroju vai viņa parakstītās zāles derīga. Pēdējais piemērs. Izmežģīju potīti. Ārstei 10 reizes (patiešām desmit) uzsvēru, ka man ir astma un alerģija pret medikamentiem un ko jūs domājat, man tika parakstītas zāles, kuras astmatiķiem lietot nav ieteicams.)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:44:17
sica, pilnīgi saprotams... man tādas pieredzes nav bijis, tamdēļ pagaidām man ārsti ir ar pozitīvu bilanci!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:45:15
Kundali, parasti no cilvēka puses ir "autoritātes atzīšana" un tikai pēc tam uzticība... Tamdēļ, kas vienam ir autoritāte, tas otram nav!

Varbūt vēl šāds papildinājums, vai jūsu dzīvesbiedrs, tēvs, māte ir jūsu autoritātes?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:46:59
Tur jau ir tas trakums, ka mūsu laikos mūsu līdzcilveki nevar būt autoritātes, jo nav perfekti.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.25 12:51:20
Tur es daļēji Artos Tev piekritīšu, tikai - kurš ir profesionalis reliģiskajos jautājumos: kads archibīskappappus vai Pečoru klostera mūks, kas sasniedzis Apgaismību.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 13:03:27
Artos, es ne visai uzticos to profesiju pārstāvjiem, kuru sastāvā ir cilvēciskais faktors... piemēram, socioloģija, psiholoģija, ekonomika...
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.25 13:05:42
Nu , protams, tās ir tikai mana ssubjektīvas domas, bet reliģijas jomā diez vai "grāmatu zinību" iekalēji un augstu amatu ieņēmēji ir tuvāk tikuši Dievam, nekā praktiķi, kuri teoriju ne tik labi pārzina.

PS Labs piemērs, gan ne par reliģiju: kāpēc universitāšu pasniedzēji, it sevišķi komerczinību - paši nav miljonāri, toties kāds Latgales asais džeks kā Gerkens (piemēram, ar 9 klašu izglītību) ir.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 13:08:07
Artos
Reliģiskā sfēra nav izņēmums.

Kā uz to paskatās. Reliģija lielā mērā ir uzdevums "saprast, kas ir kas". Sava veida apgaismība, nepārtraukts ceļš. Kaut vai - Akvīnas Toma atzinums par savu "Summu".

Svarīgi ir, kas dod sertifikātus. Ja pietiek ar mācību formālu zināšanu, tad pat maskējies ateists var kļūt par priesteri, un pat daudzus gadus sekmīgi darboties, vai pat - visu mūžu.
Taču, sirdī tādam cilvēkam nekā nebūs, tikai mācību grāmatas un enciklopēdijas.

Tādā skatījumā Pečoru klostera mūks ir nesalīdzināmi augstāka autoritāte.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.25 13:09:35
Mulders
Es pats parasti esmu no tiem, kas grib savākt maximāli daudz informācijas un tai pat laikā, visai labi apzinos savas spēju/izpratnes robežas (cerams) un ļauju speciālistiem rīkoties.

Īpaši manu uzticību bauda ārsti!


Pievienojos! :-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.25 13:10:33
Kundali, tas ir jautājums par to, kurš labāks, tas, kurš zin karti, vai tas kurš pārzin lokālu teritoriju? Teologs ir tas, kurš apgūst karti, mācās teoriju... mūks varbūt patiesi ir praktiķis, bet mūks ir praktiķis konkrētā teritorijā. Priestera uzdevums savukārt ir vest cilvēkus un mācīt, un ikvienam cilvēkam vienalga pēdējais ceļa posms būs jānoiet vienam, tamdēļ priestera uzdevums būtu aizvest cilvēku tik tālu cik vien iespējams... un tur priesterim ir jābūt bezmazvai kā visu iepriekšējo gājēju apvienotai enciklopēdijai, pat ja viņš pats arī iet tikai partikulāru savu taku!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 13:31:21
a_masiks,

Priekš kam? Hobijs tāds?

Nē darbs tāds! Priekš tam, lai nav vienam jāiet un lai visādi garām staigātāji, bandīti un lielceļa laupītāji nenoved cilvēku no ceļa. Es šeit runāju kā kaut ko līdzīgu "body-guard" tikai garīgā nozīmē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 13:45:40
a_masiks, lasi pavēli:

Mat 28

19 Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā,
20 tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis. Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam."
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.25 14:00:50
Lai citus mācītu, vispirms jāsasniedz drusku augstāks līmenis, par tiem citiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 14:08:47
a_masiks, darām darām... ja vēl ņem vērā, ka faktiski paši topam mācīti, tad nevar prasīt, lai mēs baigi mācītu... laigan arī mācām un vienu otru iemācām!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.25 14:09:16
Kundali, pareizi, pašam jābūt pastaigājušam pa tiem ceļiem! Jābūt maķenīt izpratnei un tā... ne jau visi par skolotājiem aicināti! Pietam kāmēr tu vari būt bērniem skolotājs, tikmēr pats esi skolnieks saviem vecākiem... Kristietībā misija nebeidzas, lielākie māca mazākos un tie atkal vēl mazākos... bet visus māca Svētais Gars un tikai viņš izlemj kuru Saulu par Pāvilu padarīt un kuru gudreli par muļķi atstāt!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.25 14:16:07
Labi, ja tā būtu arī reālajā dzīvē...Diemžēl tieši "garīgo vadoņu" kļūdas dārgi maksā, nevis ārstu - bet skolotāju kļūdas, lai gan nemanāmākas, bet sāpīgākas un masveidīgākas.

Ņemsim par piemēru ASV kur izglītības kvalitāte ir zem katras kritikas, laikam izdevīgi tik lielu tautu turēt tumsonībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 14:20:20
a_masiks, nu kad iemāca pamatus, tad māca ne-pamatus! pietam atkal tu gribi mācīt Svētajam Garam KĀ mācīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.25 14:21:21
Ņemsim par piemēru ASV kur izglītības kvalitāte ir zem katras kritikas, laikam izdevīgi tik lielu tautu turēt tumsonībā. (C)

Tas tu par zinātnē vadošo valsti runā?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 4394