atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Noklusēt? Pie zvana celt?
Cūkasdziesma
Iesūtīts: 2008.08.22 23:16:32
Facinora ostendi dum punientur, flagitia autem abscondi debent.
Latviski sakot - Noziegumu vajag atklāt un sodīt, bet neglītu rīcību labāk noklusēt.
(No "Dekretālijām" jeb pāvestu sastādītajiem noteikumiem)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.03 20:27:31
Balss es ļoti atvainojos, bet sacra populi vox est.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.03 21:32:04
KārlisP
Es ar savām vārgajām latīņu valodas zināšanām varētu iztēloties šādu teicienu - vox populi sacra est , bet tavējo gan nesapratu.
Ko tu ar to gribēji teikt?

a_masiks
Kāpēc vispār lai mācītājs īpaši interesētos tieši par šo KK pantu? TAS bija mans izbrīns.
Jo mācītājam, pie kam, precētam, šāds problēmas uzstādījums vispār nedrīkstētu būt aktuāls.
Pat, ja tas ir virs atļautās 16 gadu robežas...
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.03 21:57:20
Balss pax tecum.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.03 22:23:08
KārlisP
Paldies, tev tāpat!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.03 22:25:09
gribētos iemācīties Latīniski : "Atvainojiet, es nerunāju Latiniski!"
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.03 22:35:32
Briinumsons Atvainotum, nerunatum latinum!
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.03 22:38:35
a_masiks
paldies par kļūdas labojumu. Lai gan es uzskatītu gan flirtēšanu gan ko vairāk ar nepilngadīgām personām (pie nosacījuma, ja neesi vienaudzis) par, mazākais, neglītu rīcību. Nav ko mānīt mazuļus.

Hermanis
principā flirtēšana ar pilngadīgajām nav nekas sevišķs, kamēr flirtēšana nekļūst par konkrētiem mājieniem vai piedāvājumiem (gadījumā ja mācītājs ir precēts). Ja neprecēts, tad viņam pat būtu jāflirtē ar pieaugušām meitenēm, ja grib atrast sievu.
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.03 23:00:17
a_masiks
Nu, es apmēram par tevi iedomājos, kad prātoju, vai tas ir neglīti, vai nav. Tev sanāk smuki, tātad nav neglīti.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 01:04:33
a_masiks
Šāds jautājums drīzāk var rasties katoļu priesterim, jo lukturiem grēksūdze vēl ir visai reta parādība.
Bet - cik saprotu, tad grēksūdzes noslēpums katoļiem laikam pat ir augstāks par sekulāro likumdošanu.
Mācītājs šā vai tā teiks, ka meņģēties bez laulības ir grēks.
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.04 09:22:22
Balss
Nu nezinu, vispār jau cilvēki pie grēksūdzes iet gan arī luteriskajā Baznīcā. Un mācītājam būt informētam ir svarīgi arī tad, ja pie viņa nedēļā atnāk 1 vai 2 cilvēki, nevis 20 vai 100.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 13:53:59
vilks principā flirtēšana ar pilngadīgajām nav nekas sevišķs, kamēr flirtēšana nekļūst par konkrētiem mājieniem vai piedāvājumiem (gadījumā ja mācītājs ir precēts). Ja neprecēts, tad viņam pat būtu jāflirtē ar pieaugušām meitenēm, ja grib atrast sievu.

Hm. Un te nu mēs nonākam pie jautājuma, kas ir flirts. Kā mēs to definējam? Aizmirstam par mācītājiem, mani ne īpaši interesē, kā tieši jamiem, būtu jāizturās šai gadījumā. Runājam par pieaugušajiem zēniem un meitenēm. Vai tas, ka es kādai pasaku, tu šodien skaisti izskaties un viņa nosarkst, ir flirts? Un ja nu es to pašu pasaku kādam kolēģim, kuram šodien jāiet oficiālās darīšanās, šis ir uzpucējies un samulst, vai tas nozīmētu flirtēt...

Interesants ir šī vārda skaidrojums konversācijas vārdnīcā:

Flirts flirt (angl.), no fleurette (fr. ziediņš), mīlināšanās, lakstošanās. Flirts ir erotiskās dziņas izpausmes forma, kuras nolūks modināt otra dzimuma indivīdā erotismu. Formas, kādās flirts izpaužas, atkarīgas no flirtētāju garīgās attīstības un temperamenta. Flirts var būt izsmalcināts un galants vai vulgārs. Aktīvā loma flirtā var piekrist kā vīrietim tā sievietei. Flirta līdzekļi ir galvenokārt redzes un taustes jutekļi kā arī valoda. Aicinošs skatiens, rokas pieskāriens, asprātīgas divdomības ir to piemēri. Deja un dažas rotaļas ir parastie flirta veidi. Moderno dansingu, spēļu namu, peldvietu u. c. pastāvīgiem apmeklētājiem flirts pilnīgi apspiedis mīlas jūtas un uzskatāms par nenormālu parādību. - FLIRTĒT, mīlināties lakstoties.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 15:14:03
Nu varbūt ka der kāds cits, vārdnīcās nedefinēts, tāds nevainīgāks termins - amizieris?
Lai gan tāpat jau no tās spranču mēles nāk!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 15:23:22
a_masiks Tu nesaprati. Man nav noformulēts viedoklis un nav definīcijas šajā jautājumā. Tāpēc arī jautāju. Tas ko citēju nav mans bet koversācijas vārdnīcas definējums.
Ja tev ir ko teikt runā, vai klusē uz mūžiem, jautājumi netiek akceptēti, jo man nav atbilžu
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 15:25:14
Balss LKV- Amizants amusant (fr.), jocīgs, uzjautrinošs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.04 15:40:24
Hermanis
Tieši to jau arī domāju - amizieris... kad puiši ar meitām amizējas, jokus taisa, paķircina viens otru.
Kur visā tajā ir arī sava daļiņa flirta. Bet ne tik viennozīmīgi kā tajā nu jau pasenajā LKV definīcijā.
Jo mainās laiki un terminu nozīme tiem līdz.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 16:01:33
Balss Ļoti laba atbilde, biju aizmirsis par izpratnes maiņu, laikam ritot.
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.04 17:50:22
Bet ja nu ir pilnīgi un galīgi otrādi - cien. mācītājkungu pavedina un flirtē ar viņu, nevis viņš kādu? Vai ir kāda statistika LELB, cik ir pavedināti mācītāji?
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 18:02:56
a_masiks Un ja nu par maz infas secinājumiem?
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.09.04 18:09:21
KārlisP A vai nav vienalga? Manuprāt daļai tā ir ikdiena ar ko nākas regulāri saskarties.
Vai kā briljanta rokā- ņevinovataja ja on sam prišol.
Statistikas 100% nav. Ja pat nav spējuši sataisīt statistiku kad un kādu skolu, kurš no svārčiem ir pabeidzis, tad prasīt tādus datus ir nereāli
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.09.04 18:44:24
a_masiks Nū vecīt gadās arī tā. Ne vienmēr visu uz pasūtījuma var dabūt. Kā teica viens mans draugs esi pacietīx
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 15359