atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Noklusēt? Pie zvana celt?
Cūkasdziesma
Iesūtīts: 2008.08.22 23:16:32
Facinora ostendi dum punientur, flagitia autem abscondi debent.
Latviski sakot - Noziegumu vajag atklāt un sodīt, bet neglītu rīcību labāk noklusēt.
(No "Dekretālijām" jeb pāvestu sastādītajiem noteikumiem)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.28 16:00:50
vilks, TU esi baznīca tieši tik pat daudz cik es, Brīnums vai ArchBīskaps! Pāvils īpaši brīdina pret to, ka dzīvojam PRET savu sirdsapziņu!

Tač spēkā paliek tas gudrības jautājums - spēja atšķirt, kad rīkoties no kad samierināties, lai rīkotos vēlāk!

Kādreiz ir vērts necensties kauties pret šķība torņa celtniecību, jo tā tik enerģiju iztērēsi, labāk iesākt spilventiņa veidošanu tur kur tornis bruks!
aristolohs
# Iesūtīts: 2008.08.28 16:17:43
vilks, Ko noziimee "celt gaismaa?" Pastaastiit De facto vai Vakara zinjaam ?
vilks
# Iesūtīts: 2008.08.28 16:24:21
aristolohs
Paskaties iepriekš Muldera komentāru par 4-64 utt. acīm.
Es personīgi domāju, ka Vakara ziņām vai De facto Baznīcas jautājumi nebūtu jārisina, bet, no otras puses - ja otra puse konsekventi neklausās un kādas ziņu aģentūras par to interesējas, neredzu lielu problēmu arī runāt par lietām skaļi.
Bet šajās lietās man arī vēl trūkst gudrības, varu kļūdīties. Ko gan es noteikti saredzu - noklusēt no draudžu lajiem problēmas nedrīkst.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.08.28 16:30:14
pati piedzīvoju to, ka cita cilvēka(u) neglīta rīcība tika noklusēta un man netika paskaidrots "kāpēc", lai gan neglītā rīcība bija vērsta pret mani ... obidna, bet tā bija labāk, ko es ar to visu riebīgo info būtu darījusi ... tādā veidā arī es tiku pasargāta no neglītām domām

ja cilvēku vēl ir iespējams atturēt no neglītas rīcības vai to pārtraukt, tad ir tas par tām 4, utt. acīm,
Bet ja neglītā rīcība ir pagātne, tad kam no tā var būt labums ... ja nu vienīgi to pārtaisa par anonīmu piemēru.

ja neglītās rīcības sekas ir amata zaudēšana, tad jāpasniedz fakts un jācenšas pēc iespējas mazāk detaļu dot ziņkārīgajiem.
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.28 18:52:29
Mulders baigi pragmatiski. A ko darīt ar to- esiet karsti vai auksti?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.28 23:24:26
Man liekas tā, mēs jau varam celt vai necelt, bet vai principā ir iespējams kaut ko noslēpt. Otra puse ir tāda, ka apzināti apslēpjot kādas neglītas rīcības, varam riskēt kļut par tādiem kā viltus kristiešiem. Tai rungai ir 2 gali. 1: Cik es esmu labs kritietis, kas tā labi uzvedos, izturos pazemīgi, nebļaustos, uzturu mieru, rīkojos saskaņā ar mīlestību, kas apsedz visu, panes visu utt. 2: Tas neglīti darošais beigu beigās var sākt izmantot tādu apsegšanu ļaunprātīgi - sak, man jau neviens neko neteiks, kas bez grēka, lai met uz mani pirmo akmeni!
Manuprāt, viennozīmīgu atbildi vai risinājumu nevar atrast. Daudzas lietas vienkārši notiek netkarīgi no mums, ikvienam jāapzinās, ka īlenu maisā nenoslēpsi un tam blakus - nu nevajag tēlot svēto liekulību.
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2008.08.29 01:47:07
Mans-pragmaatiskais -kriteerijs - lai naktii mieriigi guleet varu. Lai negrauz nedz padariitaais/pateiktais nedz neizdariitais/nepateiktais.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.29 08:56:15
Hermanis, vai tad tas karstums un augstums attiecaas uz saimnieciskām lietām? Tas jau nav aicinājums būt karstas zupas strēbējiem, bet gan konsekventiem nevis kā daudzkur rakstos rakstīts, vēja mētāta lapa!
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.08.29 09:46:05
Mulders Hm. Līdz šim domāju ka tas attiecas uz visu, bet varbūt ka maldos. Man kaut kā liekas ja pēteris nebūtu 3 reiz noliedzis, nez vai viņš pēc tam būtu tik aktīvs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.29 09:48:23
Hermanis, tas attiecas uz konsekvenci... tb "Esiet konsekventi" modernā valodā... dari tā vai šitā, nevis rausties kā puņķis uz drāts... Taču tas nekur nenozīmē, ka vaig pa galvu pa kaklu skriet...

Kā rakstīts par visādām lēnām dzirnavām - tās maļ lēnām bet pamatīgi, un vienmēr ļoti pat konsekvneti un vienā virzienā... Tā kā nevajag jaukt "esiet karsts vai auksts ne remdens" ar "esiet karstgalvīgi"
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.01 23:26:18
Rosalie,
bet ko darīt, ja sirdsapziņa ir iemigusi? Tad jau naktī miegs arī labāk nāks?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.09.02 01:11:15
KārlisP

Nē, tad ir otrādi. Ja sirdapaziņa (Tavas dvēseles sargs) snauž, tad grēks (Tavas dvēseles aplaupītājs) ārdās. Miegs tu tū.
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.02 14:45:35
Izklausās, ka Cūkasdziesma šajos jautājumos ir vairāk iedziļinājies un varētu padalīties savās domās par šo tematu!Domāju, ka runa nav par to, vai ir iespējams noklusēt neglītu rīcību, jo visi nejaukumi tāpat nāks reiz gaismā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 15:25:16
KārlisP
Ja neglītā rīcība ir dziļi personiska un nav nekā, kam nākt gaismā, ja cietušais par to klusē...

Ja tie ir tikai vārdi... vai intrigas... tad - jo vairāk maisa, jo vairāk smird...

Un kādam no malas var izlikties - kurš no abiem bija tas vainīgais?! Eh, laikam jau abi... Tad nevainīgais, cietušais, cieš otrreiz...
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.02 16:00:21
Balss
bērnu izmantošanas gadījumiem un slēptajai priesteru homoseksualitātei katoļu bīskapi nepievērsa uzmanību vairāku gadu desmitu garumā. Daudzi tās uztvēra tikai kā intrigas un neņēma samilzušās problēmas vērā. Tiesas procesi sākās tikai tad, kad izmantotie bērni bija izauguši lieli un sāka par to atklāti runāt. Nezinu tādu vietu Bībelē, kur Kristus vai apustuļi sacītu, ka vajadzētu neglītās lietas noklusēt. Vai tas vispār ir pēc Bībeles?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 16:04:58
KārlisP
Pag, pag, nemet vienā maisā NOZIEGUMU PRET BĒRNU ar personisku aizskārumu vai pāridarījumu bez nozieguma sastāva divu vai vairāku pieaugušu cilvēku starpā.

Vai tad Kristus neko nav teicis par otra vaiga pagriešanu?...

Un ko Pāvils ir teicis par savām vajāšanām - viņš tikai tās starp citu piemin, uzskaita, bet nevienu neapsūdz.
Lai gan cilvēcīgi - liekas, ak, kā vajadzētu, kā gribētos visu pateikt, kā ir, lai taisnība uzvar, vai ne?
KārlisP
# Labojis KārlisP: 2008.09.02 16:12:50
Balss
es tikai mēģinu sadabūt kopā to teikumu par atklāšanu un noklusēšanu no Dekretālijām ar tām katoļu peripētijām. Es tā nesaprotu, ko Tu vēlies pateikt par to vaiga pagriešanu? Kāds tam sakars ar neglītām lietām?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 16:15:07
KārlisP
Ar to es tiešām domāju neglītu rīcību, kas skar mani/tevi personīgi.
KārlisP
# Iesūtīts: 2008.09.02 16:17:01
Vai par neglītu rīcību nav labāk izsūdzēt, saplēst drēbes un bērt pelnus uz galvas, atvainoties, lūgt piedošanu utt., bet ne jau noklusēt?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.02 16:23:54
Pag, kam tu iesi izsūdzēt, ka Miķelis TEVI neglīti apmelojis?
Kam pelnus uz galvas bērsi?
Vai labāk noklusēt un pagriezt otru vaigu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 2487