atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kristietība un Sports
KarotesNav
Iesūtīts: 2008.08.14 17:41:21
Kādai, jūsuprāt, jābūt kristiešu attieksmei pret Sportu?
Kā arī - vardarbības elementi, sacensība. Cīņa vienam pret otru.
Klāt vēl - traumas un organisma nodzīšana, sevišķi lielajā sportā.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.14 17:42:51
Manuprāt, jābūt negatīvai, jo tas ir tāda kā tukša laika nosišana.
Tiesa, nekas ļoti slikts tas arī nav, no kristietības viedokļa.
Taču - nekas labs.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.14 17:52:38
Ctulhu
Jā, tā arī jānošķir, viens ir veselīgas aktivitātes (vispār gan ķermeņa veselības uzturēšanai pietiek ar pastaigām), bez mērķa dominēt un vinnēt, bet otrs - tas ko tu saki.

Kāpēc alpīnisms ir OK? Pakļaut sevi briesmām bez iemesla?

Jautājums bija visiem.

Precīzāk, jautājums bija - kādai būtu jābūt kristiešu attieksmei - izejot no kristiešu mācības. Tā ka vari vēl atbildēt. Pašlaik tu atbildēji uz - "kāda ir tava attieksme pret sportu". :-)
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.08.14 18:02:02
Ctulhu,

alpiinisti lien bik augstaak kaa cilveekam ljauts . Visaas noziimees.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.08.14 18:10:59
Ctulhu,

un notiek vinjiem peec vinju ticiibas ... agraak vai veelaak (:

Mani jauniibas 3-4tuukstosnieki gan bija tik kalnu tuurisms, bet sajuutu-atraidiijumu-briidinaajumu : NENAAC-veel sodien fiziski varu atsaukt.
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.08.14 20:27:30
ja rekordi tiek uzstādīti Dievam par godu, tad var sportot!
nu, piemēram, alpīnists kalnā atstāj krustu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.14 22:34:23
Briinumsons
Alpinisti jau nu gan parasti nekāpj, lai atstātu krustus - to dara labi katoļi tādos augstākos uzkalnos (pēc kalnu zemju iedzīvotāju iapratnes).

Alpīnistiem gribas izmēģināt savas robežas, uzvarēt kalnu , savas bailes, būt vislabākajiem, stiprākajiem... Tas pats ES vien ir.
Lai gan ne tai sliktākajā variantā.

Man, skatoties TV gan pašu sportistu, gan līdzjutēju milzu sajūsmu, prieku vai bēdas līdz asarām, bieži jādomā, cik gan īslaicīgs šis prieks, šī laime... Kaut cilvēki spētu ieraudzīt to patiesi neaptveramo uzvaru un laimi, kas viņiem ir saņemama un paliekama uz mūžiem...

Lai gan es ļoti labi saprotu arī šo pacilātību, sajūsmu un prieku - pati esmu bijusi veiksmīga sportiste.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.15 09:20:26
Ctulhu
1) Pārsvarā OK, kaut gan var saskatīt komandu sacensības - mūsējie uzkāps tajā un tajā sailē un iespraudīs tur karogu.
2) Tas ir blakusefekts, tikpat daudz noder arī citu sportistu iegūtie dati un metodes. Kaut vai - par cilvēka izdzīvošanas robežām.
Alpīnists kāpj kalnos vienkārši sava prieka pēc. Glābšanas, pētniecības utml ir pavisam citi cilvēki, profesionāļi. Jā, un bieži glābējiem nākas glābt tos pašus alpīnistus. :-)

Tas ir pareizi. Robezjas jaasalauzj.
Ir jēdzīgāki veidi, kā lauzt robežas. Kaut vai pētniecība, jaunu likumu atklāšana. Alpīnists lauž vairāk personīgās robežas, un pārējiem no tā nekas labāks nepaliek.

3. Kuros kalnos tad ir taada diivaina sajuuta? Vajadzees aibraukt paarbaudiit.l

Aha, iestājies par alpīnistiem, jo pats esi viens no viņiem? :-)

Hmm... bet alpīnisms vispār nav sports, tas ir vairāk kā hobijs. Tad - nekādu iebildumu, kā tikai - pēdējie rindā pēc valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem. Nu, labi - tomēr rindā priekšā alkoholiķiem. :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.15 09:24:00
Balss
Man, skatoties TV gan pašu sportistu, gan līdzjutēju milzu sajūsmu, prieku vai bēdas līdz asarām, bieži jādomā, cik gan īslaicīgs šis prieks, šī laime...
Te jāatcerās, ka uz vienu līdzjutēju prieku par uzvaru ir citu līdzjutēju bēdas par zaudējumu. Rezultāts - nulle! Vai pat mīnusos, jo zaudētāju ir vairāk.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.08.15 09:29:37
Man patīk alternatīvais sports, teiksim, zābaku mešana, vai gulēšana piepūšamajā laivā un gaidīšana, kad staraume aiznesīs no punkta A uz punktu B
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.15 10:28:05
Papucs
Sluņķis esi? Jeb vai tev tulzna vēdera rajonā?
Man gan patīk airēt, papūsties un atkal airēt!

Ūdens guldz, šur tur pa pīlītei vai bebrim, vai aizlido kāda dzērve vai vanags... čurkstina pa avotiņam upes malā... tik jauki kā tautasdziesmā...
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.15 10:41:44
Sports norūda miesu un garu!

Protams, krisitetim primārais ir garīgā norūdīšanās, bet kā tur tas teiciens - veselaa miesā vesels gars!

Protams, kristietis diez vai atdzīs sportu kā naudas pelnīšanu un savu spēju pārvarēšanu...

Personīgi man patiktu sports kā savas veselības uzturēšanas veids. Cita lieta - sports tiem, kuru darbs saistīts ar vajadzību pēc sporta - karavīri, ugunsdzēsēji, policisti etc... tiem vajadzētu kā tai teicienā "Jo grūtāk mācībās, jo vieglāk kaujā"

Nu un nenoliegsim sports ir lielisks socializēšanās veids!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.15 10:53:40
Mulders
Sports norūda miesu un garu!
Tas pats alpīnisms to dara labāk! :-)
Savukārt, lielajā sportā (un "sportists" tak ir kā zaldāts, kas sapņo kļūt par ģenerāli, tas ir startēt lielajā sportā), notiek jau miesas pārmocīšana.

Personīgi man patiktu sports kā savas veselības uzturēšanas veids.
Tieši tā, man tapat.
Kaut gan veselības uzturēšanai pietiekot pat ar pastaigām. Pastaigas esot pat labākas par skriešanu no rītiem (te nesen viens bija izpētījis, ka rīta skriešana ko tur nelabvēllīgi maina asinīs).

Cita lieta - sports tiem, kuru darbs saistīts ar vajadzību pēc sporta - karavīri, ugunsdzēsēji, policisti etc...

Protams, un katram vēl sava specifikācija. Tikai tas vairs nav sports, un rekordus tur nav jāuzstāda - taisni ir jāzin, uz ko ir spējīgs vidējais glābējs.

Nu un nenoliegsim sports ir lielisks socializēšanās veids!
... bet vienmēr ar nokrāsu "savējie un svešie" un "izvarēt citus".
"Savējie un svešie" mazāk parādās, ja komandu sastāvs mainās, bet ja tu pārstāvi klasi, skolu, valsti, tad jau esi ielikts rāmjos.
Ir daudzi sociālizēšanās veidi bez tiem blakusefektiem, piem, baznīcas apmeklēšana. ;-)

Protams, kristietis diez vai atdzīs sportu kā naudas pelnīšanu un savu spēju pārvarēšanu...
Kā naudas pelnīšanu - kāpēc ne. Ir daudzi citi, sliktāki naudas pelnīšanas veidi, kā, piem, tirgošanās ar tabaku vai alkoholu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.15 11:01:18
Tas pats alpīnisms to dara labāk! :-)
Savukārt, lielajā sportā (un "sportists" tak ir kā zaldāts, kas sapņo kļūt par ģenerāli, tas ir startēt lielajā sportā), notiek jau miesas pārmocīšana.


Es vārdu "sports" lietoju plašā nozīmē, nevis šaurā "olimpisko disciplīnu profesionālis". Profesionālais sports patiešām kaut kādā ziņā šur tur šauj pāri strīpai!

Kaut gan veselības uzturēšanai pietiekot pat ar pastaigām. Pastaigas esot pat labākas par skriešanu no rītiem (te nesen viens bija izpētījis, ka rīta skriešana ko tur nelabvēllīgi maina asinīs).

Skriešanu neiesaka tiem, kas pirms tam to nav darījuši - traumē mugurkaulu. Bet ja cilvēks skrien no bērnības, tad tas ir ok! Rīts, vakars sanāk individuāli...

Protams, un katram vēl sava specifikācija. Tikai tas vairs nav sports, un rekordus tur nav jāuzstāda - taisni ir jāzin, uz ko ir spējīgs vidējais glābējs.

Jā tā rekordu padarīšana un dzīšanās pēc rekordiem man arī nesimpatizē. Īpaši rekordi, kas orientēti uz ķermeņa fizisko pārslodzi.

... bet vienmēr ar nokrāsu "savējie un svešie" un "izvarēt citus".
Bet tas tikai spēles laukumā, līdzko spēle beidzās - visi ir draudzīgi. Ja tā nav, tad labāk nemaz uz laukuma nelīst!

Kā naudas pelnīšanu - kāpēc ne. Ir daudzi citi, sliktāki naudas pelnīšanas veidi, kā, piem, tirgošanās ar tabaku vai alkoholu.

Nu lab... te ar jāskatās, vai tā nauda nav par to, ka tu sakrpolo savu ķermeni un veselību sabeidz! Vai tad tas ir tā vērts?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.15 11:25:02
Mulders
Vakarā skriet esot labāk.
http://news.frut.lv/lv/health//17835
Izrādās, ka tā saucamās „rīta rosmes”, kas tiek cītīgi propagandētas kā veselīga dzīvesveida obligāta sastāvdaļa, nemaz tik labas nav! 2002. gadā angļu zinātnieki pētījumos konstatēja, ka rīta puses fiziskās slodzes palielina risku saslimt ar infekciju slimībām, jo tās samazinot organisma aizsargspējas. Mehānisms apmēram līdzīgs kā sportistu treniņu pārslodzēs. Japāņu zinātnieki ir izpētījuši, ka pēc rīta „veselības skrējieniem” asiņu sarecamība pieaug par 6%. Bet sarecamība veicina tīk bīstamo trombu veidošanos! Bet pēc vakara skrējieniem, taisni otrādi, sarecamība pazeminoties par 20 %! Tādēļ labāk būtu skriet un vingrot vakaros!

Tad, kristīgā attieksme pret "lielo sportu" nav īpaši pozitīva?
Te vēl jāņem vērā, ka to laiku varētu izmantot lietderīgāk.

Es gan pats mācos skatīties sporta u.c. sacensību pārraides, nefanojot ne par vienu, bet drīzāk par "meistarības momentiem". Šitā skatījos KVN, un bija man tur savas iecienītās komandas, un es priecājos , ja tās uzvarēja, un bēdājos, ja zaudēja. Sāku pat vēlēties, lai pretiniekiem neizdodās, lai viņu joki mazāk smieklīgi utt.
Tagad es to skatos, priecājos par visiem jokiem, un mani pat neinteresē, kurš tur vinnēja.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.15 12:03:43
KN, eeee šeit es būtu uzmanīgs nesajaucot kristīgo attiexmi ar Muldera attiexmi. Es pats nezinu cik manā attiexmē nāk no pašas Kristietības principa...

Kristietība aicina attiekties ar cieņu pret visām Dieva dotajām dāvanām - tai skaitā arī mūsu fizisko ķermeni! No šī principa tad lai cilvēki izvērtē attiexmi pret sportu.

Ar to laiku tā ir kā ir, tu varbūt šodien lietderīgi izmanto to laiku, bet vecumdienās, kad staigāsi pie ārstiem, tad tas nelietderīgais laiks pavadīts ārstējot savas kaites ielaistās, var izrādīties lielāks! Tas tā... laiks garam un laiks miesai, laiks darbam un laiks atpūtai!

Balss
# Iesūtīts: 2008.08.15 12:10:33
Mulders gudrs kā Salamans!

Savs laiks atpūtai, savs darbam, savs ķermeņa aprūpei, no kurām viena ir - sports.

Tie ļaudis, kas mēreni, kaut vai minimāli rūpējas par savu fizisko formu, ir daudz veselīgāki kā miesīgi, tā garīgi možāki un priecīgāki. Kāpēc lai šādu labu lietu nepielietotu arī kristieši.

T.s. lielais sports ir kaitīgs kā fiziski, tā garīgi, kļūstot par elku, kuram tiek ziedots VISS vai gandrīz viss. Par tādu pašu var kļūt arī mūzika vai jebkas cits. Pat Internets! Vai ne, draugi?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.15 12:56:30
Balss
Nu tādas, kā vairāk rotaļas, spēles, tās ir veselīgas un vajadzīgas - uzspēlēt bumbu, paskriet no rītiem, u.c.
Tam pat nav nekāda sakara ar kristietību, drīzāk ar veselīgu dzīvesveidu.

Lielais sports pārsvarā ir kaitīgs.

Bet - "vidējais sports"? Piemēram, skolā viena klases komanda cīnās pret otru? Nekāda supertreniņa un pārslodžu nav.
Paliek tikai viens moments - cīņa vienai grupai pret otru grupu. Tas tā neko kristīgi neizskatās. Pamats taču ir - konkurēt, vinnēt?
Kur ir pozitīvais?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.15 12:58:23
KarotesNav, varbūt pavisam kas cits - pamats ir sadarboties, palīdzēt, darboties komandā - tas gan ir visai kristīga prasme

Un galu galā kristieši neatsakās no dzīves šajā laicīgajā pasaulē. Arī tajā ir vajadzīgas prasmes un iemaņas, un Dievs nenoniecina šo pasauli, bet joprojām to uztur! Tādējādi, nav nekas grēcīgs apgūt iemaņas, kas palīdz dzīvot šajā pasaulē - ja vien tas pats par sevi nav grēcīgi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.15 13:10:15
Mulders
Bet tu vari sadarboties, lai kaut vai lapas sagrābtu, vai palīdzētu zīlītēm barību sagatavot, utt, utt. Visur ir komanda un sadarbība.
Sportā sadarbības mērķis ir "pret svešajiem", kas būtībā ir tādi paši kā tu.
Kā arī, ir bezkomandas sporta veidi - uzvari visus pārējos!
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.15 13:16:10
KarotesNav
Nu ir jau ir šīs emocijas visai cilvēcīgas, mūsu miesīgajam garam atbilstošas - būt labākam, būt pirmajam, būs uzvarētājam. Tās mums laikam ieprogrammētas tāpat kā egoisms un pašsaglabāšanās tieksme...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 33935