atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:38:47
Zive.
vai cilvēks, kas pieaug mīlestībā kalpo elkiem? Kas ir mīlestības avots?
kaut kā tu pavisam veikli sagrozīji tēmu. Neviens nerunāja par vērtēšanu. es prasīju, ko tāds cilvēks apliecinās ar savu muti.
Svarīgi vai tas cilvēkam ir sludināts. ja tu domāji tādu aborigēnu, kurš nekad nav dzirdējis par Kristu, tad tas jautājums jau tika apskatīts.
bet tavā tekstā bija minēts cilvēks informācijas pārpilnības apstākļos.
ja tāds, kuram ir sludināts, bet viņš netic, tad visticamāk, ka viņš domās, ka viņa mīlestības avots ir tas, kuram ir visāds dīvains vārds.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:39:22
Nu, tad jau cilvēks nav vainīgs, ka neredz spīdumu, vai redz to citur. (C)

Cilvēks protams tā var teikt. Dievs gan pierādīs, ka tu redzēj, bet izlikies ka neredzi!

Tieši tas ar tevi KN draud... ja tu uzskati Budu, Krišnu, Muhamedu un Kristu no vienas ķestas fruktus, Dievs pat neatejot no kases pierādīs, ka tu redzēdams spīdumu izvēlies to neredzēt... tā teikt skaties uz sauli caur saulesbrillēm un tad saki, ka tā ne ar ko no mēness neatšķirās!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:48:08
Rausītis
ja tāds, kuram ir sludināts, bet viņš netic, tad visticamāk, ka viņš domās, ka viņa mīlestības avots ir tas, kuram ir visāds dīvains vārds.

Jā. Bet kādu viņš redzēs šo mīlestības avotu? Visdrīzākais viņš viņam piešķirs tās pašas īpašibas, kas ir Dievam. Tikai diemžēl nepilnīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:50:13
Jā. Bet kādu viņš redzēs šo mīlestības avotu? Visdrīzākais viņš viņam piešķirs tās pašas īpašibas, kas ir Dievam. Tikai diemžēl nepilnīgi. (C)

Tātad, ja viņš tik perfekti zin šīs īpašības, kas piemīt Dievam, un nespēj tās pielikt klāt dažādajām pastieptajām rokām un ņemt to, kas visvairāk atbilst šīm īpašībām... bet pats konstruē sev Dievu, tad cik vērtīgs ir šāds cilvēks Dieva acīs?

Kā Dievs raksta Romiešu vēstulē - Tie pazīdami Dievu na viņu turējuši par Dievu!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 12:59:14
Mulders, patiesībā, visas lielās reliģijas ir diezgan līdzīgas tajā izpratnē kāds ir Dievs. /Par hinduistiem gan nezinu, tā reliģija man diezgan sirsnīgi nepatīk, bet tas nu tā/. Ir tikai viena vērā ņemama atšķirība - Jēzus Kristus. Un mūsdienu racionālajam cilvēkam ir ārkārtīgi grūti noticēt kaut kam tik neprātīgam.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.07 13:01:18
Zive, tad ir vērā ņemama atšķirība Religījās vai nav?

Man šķiet salīdzināt Dievu Kristietībā ar jebkuru citu Dieva koncepciju citās reliģijās ir kā zirgu ar knīpstangām salīdzināt... un tad tie, kas saka, ka tur viss ir vienāds, manuprāt to saka tāpēc ka gan zirgs gan knīpstangas ir lietvārdi - tāpēc vienādi!

Krisus ir VISS centrālais Kristietība, viņš ir Alfa un Omega, bet visās citās Reliģijās Kristus nav... līdz ar to... salīdzināt faktiski ta nav ar ko!

Man patīk mūsu mācītāja teiktais - Pasaulē faktiski ir divas reliģijas - Kristietība un Jūdaisms, jo tikai šajās reliģijās ir Kristus!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.08.07 13:09:31
Mulders
Abi dzimuši vienādos apstākļos un abiem vienādas iespējas veidot savu "dabu". Daba veidojas dzīves laikā pašam veidojot savas izvēles un veidojot savu funktieri... Cilvēks PATS veido savu raksturu un dabu!
... un Videi tur nekādas ietekmes nav? Iedzimtajam raksturam jau arī nav, vai ne?

Tas ir taisnīgi, taču, ja cilvēks pats to sabojā, tad viņš taisnīgi saņem pelnīto sodu.
Aha, skaidrs, kāpēc tev nav vides un iedzimtības ietekmes! ;-)

Ja vajag Dievs var iziet visās šajās "sliktājās iespējās` cauri un aplūkot KATRU tavu izvēli un tās motīvu, kamdēļ tu izvēlējies pagriezties pa kreisi nevis pa labi... un tad jau būs redzams, vai tu PATS izvēlējies iet pa kreisi, vai tevi ļaunais apstāklis - vējš - aiznesa!
... jā, un pagānu ciemā visi PAŠI izvēlas pagriezties nepareizi, bet kristiešu ciemā - pareizi! Aiz ko tāda nesaprotama vienprātība? Viss atkarīgs tikai no PAŠA, bet ja skatamies sadalījumu "piedzimšanas vieta" un "pienemtā ticība", tad redzam, ka nez kāpēc ir spēcīga korelācija. Vai nu arī Mulderam te pēkšņi aizmirstās visa varbūtību teorija un matemātiskā statistika?

Tu nevarēsi atmazkas taisīt, ka tu neredzi, ja kāds par tevi 3x dumjāks redzēs šīs atšķirības...

OK, tad kādas problēmas tam 3x dumnākajam man tagad forumā visu paskaidrot? Drīkst skaidrot arī 3x gudrākais, tikai tad manā sapratnes līmenī, lūdzu! :-)

Bet es neparasu no pirmajiem un otrājiem vienādu IZPRATNI... Neputro atzīšanu un ticību ar intelektuālo teoloģisko izglītību!
Nu bet visus Mekas musulmaņus tak tu sameti Ftopkā! Kas viņiem pietrūka - izpratnes vai izglītības?

"Vienāda tipa cilvēki" ir kaut kas objektīvs? Tb kas tas tāds vispār
ir?

Tas jau es tev nācu pretī, pieņemot, ka IR tādas grupas - tu jau mani visu laiku biedē ar - atradīsim kaut kur tādu, kas bija sliktākos apstākļos!
Vai neko neesi dzirdējis par kaut vai temparamentiem? Vai par to, ka viens ir drosmīgāks, otrs gļēvāks? Gudrāks? Apķērīgāks? Naivāks? Emocionālāks? Nesaredzi atšķirības starp Supermeni un Vārguli?
Abi vienādi?

Tavā piemērā ir tā, ka tu vieniem dod risināt āķīgus un grūtus uzdevumus (pagānu ciematā ir grūtāk, vai ne, tur ir uzdevums "pārvērtē savu ticību", bet kristiešu ciematā - "paliec šajā ticībā" ). Viens pagāns izrēķina, un tad tu sauc - "re, viens varēja, tātad arī pārējie būtu varējuši, nelieši tādi!" Savukārt, kristiešu ciematā rēķina pirmo klašu uzdevumus, un tu saki - "re, šie visi izrēķināja!"
Patiesībā, visu te nosaka IQ, un tas ir vienmērīgi sadalīts pa abiem ciematiem, tur ir vienādā skaitā zinīši un nezinīši. Nez kapēc tu gaidi, lai pagānu ciematā visi būtu olimpiskie čempioni! Tas nav godīgi!
Līdzīgi ir ar DQ "Dieva meklēšanas koeficientu" :-)
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:12:44
Mulders
Zive, tad ir vērā ņemama atšķirība Religījās vai nav?
Protams, ka ir! Bet tas, ko es saku - ja no katras reliģijas cilvēkiem palūgtu sarakstīt Dieva īpašību sarakstu, tad tas būtu diezgan līdzīgs.
Jā, priekš sevis es esmu konstatējusi un sapratusi, ka neviena cita reliģija nesniedz to cerību, ko sniedz Kristietība. To, ka citās reliģijās cilvēks sprāgst nost un beidzas nost, lai pats saviem spēkiem kļūtu labāks. Es par sevi zinu, ka es neesmu tik stiprs cilvēks un ja pati saviem spēkiem cenšos kļūt labāka, tad nocietinos un iespringstu uz to, līdz ar to aizmirstot izbaudīt un priecāties par dzīvi. I vispār, aizpļāpājos ne pa tēmu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:12:51
Mulders
Krisus ir VISS centrālais Kristietība, viņš ir Alfa un Omega, bet visās citās Reliģijās Kristus nav... līdz ar to... salīdzināt faktiski ta nav ar ko!
Allahs ir centrālais islāmā, visās citās reliģijās Allaha nav!
Krišna ir centrālais vaišnavismā, visās citās reliģijās Krišnas nav!
A ir centrālais reliģijā X, visās citās reliģijās A nav!

Kur tad te zirgi un kur - knīpstangas?
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:15:33
KarotesNav, ņea, cik es saprotu, tad tas, ko Mulders saka ir tas, ka Kristus upuris nav citās reliģijās. Itogo Krišna un Allahs te ņepričom.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:20:38
Zive.
Vispār, ir tādas reliģijas - tas pats Ra Ēģiptē, un gan jau vēl kāds atradīsies. Bija viens, kas sevi upurēja, un no viņa radās cilvēce.

Taču jautājums ir: kāpēc gan pa visām reliģijām būtu jāmeklē, kurš Dievs ir upuris? Kāpēc Dievam jābūt Upurim, un jāupurē sevi? Tas nav acīmredzami.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:23:03
... un Videi tur nekādas ietekmes nav? Iedzimtajam raksturam jau arī nav, vai ne? (C)

Nu ja no ratiņiem izkrīt uz galvas, tad to ņems tiesā vērā! No slimajiem mazāk paprasīs!

Aha, skaidrs, kāpēc tev nav vides un iedzimtības ietekmes! ;-)

Nu nebaidies, no tevis neprasīs tik daudz kā no daunīša! Iedzimtība! Un ja būs dikti stipri bērnībā vējš galvā svilpojis, tad vides šāda ietekme arī tiks ņemta vērā!

... jā, un pagānu ciemā visi PAŠI izvēlas pagriezties nepareizi, bet kristiešu ciemā - pareizi!
Tamdēļ skatīsies pagānu ciemā, kā viņi tur nesās pa kreisi! Šos nesalīdzinās ar kristiešu ciemu, ja vien tas kristiešu ciems nebūs šī pagānu ciema izveidojies atzars!
Tātad... ja pagānu ciemā kaut viens būs atgriezies pie Dieva un Dievu atradis, tad visi pārējie tiks pēc viņa piemēra tiesāti - kā tad tā šis dzīvoja turpat a vot izdarīja pareizās izvēles... tātad kādi citi izdarīja nepareizas izvēles, un neviens cits viņu vietā to neizvēlējās, jo ciemā vēji un koki tāpat uz atgriezto kā uz neatgrieztajiem darbojās! Tātad vienīgais faktors, kas noteica izvēles bij paši cieminieki... un sorry, ja visi iet pa kreisi, bet pareizais ceļš ir par labi un kāds to atrod, tad tie, kas maldās savas muļķības dēļ arī iet bojā!

OK, tad kādas problēmas tam 3x dumnākajam man tagad forumā visu paskaidrot? Drīkst skaidrot arī 3x gudrākais, tikai tad manā sapratnes līmenī, lūdzu! :-)

Ir skaidrots. Tu netici! Tad tev viars neskaidros! Tā teikt... ej kur gribi, tev viss ir dots, pēc dotā beigās arī tevi iztiesās. Neviens tavā vietā tavas izvēles neizdarīs, neviens tavā vietā ar tev dāvāto mantu nerīkosies, pats to vari lietot vai nelietot, ja nelietosi - kodes saēdīs! Norēķinu beigās tev paprasīs - uzrādot tev visu kas ir dots, uzrādot visas lietošanas konsultācijas un uzrādot visas tavas atbildes izvēles! Tur pat tiesāt nevajadzēs, pats redzēsi iznākumu kā uz paplātes!

Nu bet visus Mekas musulmaņus tak tu sameti Ftopkā! Kas viņiem pietrūka - izpratnes vai izglītības?
Nekas nepietrūka... Jo ir arī mekas muslimi, kas ir novērsušies no maldiem un atgriezušies pie Kristus... tātad to var arī visi pārējie! Tātad viņiem dots tas pats kas šim vienam... un ja tomēr viņi neatgriežas, tad paši vien vainīgi!

Vai neko neesi dzirdējis par kaut vai temparamentiem? Vai par to, ka viens ir drosmīgāks, otrs gļēvāks? Gudrāks?
Un to veido kas? Vējš laukā?

Nez kapēc tu gaidi, lai pagānu ciematā visi būtu olimpiskie čempioni! Tas nav godīgi!

Nepareizi... Kristiešu ciemā visiem liek rēķināt parciālos diferencālvienādojumus, jo viņiem ir iemācīti difiņi, atvasinājumi!
A vot pagānu ciemā visi zin tik aritmētiku pirmā simta robežās, no viņiem prasīs pareizi rēķināt pirmā simta robežās! Kas rēķinās pareizi, tas ripinās, tas ir derīgs arī difiņu rēķināšanai!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:24:51
KN

Allahs ir centrālais islāmā, visās citās reliģijās Allaha nav!
Krišna ir centrālais vaišnavismā, visās citās reliģijās Krišnas nav!
A ir centrālais reliģijā X, visās citās reliģijās A nav!

Kur tad te zirgi un kur - knīpstangas?

Nu tu nupat uzskaitīji zirgus, knīpstangas, apelsīnus un ***** dakšas!

Kas tur kopīgs?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:27:26
Mulders
Nepareizi... Kristiešu ciemā visiem liek rēķināt parciālos diferencālvienādojumus,
Oho, "Paturi savu ticību" tev šķiet sarežģītāk nekā "šaubies par savu ticību un maini to"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:28:12
Mulders
Nu tu nupat uzskaitīji zirgus, knīpstangas, apelsīnus un ***** dakšas!
Ja tu vēl pateiktu, pēc kā tu nosaki, kas ir kas ...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:29:27
Mulders
Tātad... ja pagānu ciemā kaut viens būs atgriezies pie Dieva un Dievu atradis, tad visi pārējie tiks pēc viņa piemēra tiesāti - kā tad tā šis dzīvoja turpat a vot izdarīja pareizās izvēles...
Bet varbūt viņam tāds Gribasspēks un Raksturs bija? Vai - vienkārši gribēja ieriebt visam ciemam?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.07 13:29:38
Ja tu vēl pateiktu, pēc kā tu nosaki, kas ir kas ... (C)

Da nekā!

Prosto tu man uzraksti pāris pilnīgi atšķirīgas Dieva koncepcijas un tad vēl paziņo ka tu neredzi atšķirību! Nu ja tu to neredzi, tad es toč to nevaru tev parādīt!

Man no malas vērojot liekas, ka tev tā līdzība sanāk pēc tā, ka visi tie ir leitvārdi! Tu kagegoriju sofistiku taisi!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.07 13:30:20
Bet varbūt viņam tāds Gribasspēks un Raksturs bija? Vai - vienkārši gribēja ieriebt visam ciemam?

To tad arī tiesā noskaidros! Arī par Kristiešiem top dažādu motīvu vadīti, viens grib ieriebt pats sev un savam grēkam, cits nobīstās no elles, cits iemīl Kristu, citam Eņģeļu komānija škiet interesanta, vēl kāds grib Dievu redzēt!

Kāda šķirba kādā pieraxtā tu uzdevumu atrisini! Svarīgi ka atrisini!

Te tas par sēto sēklu, viena krīt laukā, cita akmenājā, cita ērkšķos cita uz ceļa!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:36:09
KarotesNav
Kāpēc Dievam jābūt Upurim, un jāupurē sevi?
Varbūt, lai cilvēks saprastu, ka arī sīkās nelietībiņas rada dramatiskas sekas, varbūt, lai cilvēks apzinātos un saprastu, ka par tiem sū, ko viņš ir sastrādājis ir samaksāts un viņam nav jāiet pakārties, lai neapgrūtinātu šo pasauli ar savu klātbūtni, bet viņš var iet uz priekšu. Nezinu... Es nezinu kāpēc tā un ne savādāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.07 13:56:56
KarotesNav, tāpēc, ka Dievs izvēlējās cilvēku izglābt noliekot pats sevi starp cilvēku un to lavīnu, ko cilvēks bij izraisījis ar savu rīcību! Protams lavīna bij cilvēka rīcības sekas tajā Dieva radītajā pasaulē un likumsakarībās!

Tas ir... es uztaisīju daiktu, ar kuru vajag darīt labus darbus, bet tu paņem un sāc ar daiktu darīt ļaunus darbus un es zinu, ka šādi lietojot manu daiktu, tu sev uz galvas uzgāzīsi kravu ķieģeļu. Tamdēļ es eju un baigi tevi mīlu, un nostājos starp tevi un ķieģeļu kravu!

Un sanāk, ka es pats uzņemos uz sevīm tās sekas, ko tu esi sastŗādājis un kuras ar manis radīto daiktu ir izraisījušas šo lavīnu!

Tādējādi es pats tā teikt maxāju to sodu, ko saņemtu tu, par mana daikta nepareizu lietošanu!

Sanāk ka es pats maxāju par to, ka mans daikts darbojas šādi! Es pats maxāju sev - savam likumam (daiktam)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 1871