atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Dievs visu ir kārtīgi pārdomājis?
Vēsture
Iesūtīts: 2008.08.06 14:25:24
Tēma sākas ar to, ka pēc nāves cilvēkam ir divas iespējas:
a) nonākt paradīzē
b) nonākt ellē
Jautājums pirmais: vai pamatojoties uz tik īsu brīdi kā dzīve, ir taisnīgi kādu nolemt mūžīgām ciešanām vai mūžīgai svētlaimei?
Šeit piemetināsim to, ka visiem nemaz netiek dotas vienādas iespējas, teiksim, aborigēnu ciltis jau automātiski nonāks ellē kā neticīgas, kaut arī tām nav tikusi dota pat iespēja iepazīties ar kristietību. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī tie, kas miruši zīdaiņu vecumā, tie kas kādu psihisku traucējumu dēļ nav spējīgi uztvert šādu informāciju utt.
Jautājums otrais: vai Dievs pats personīgi lemj, kuri būs tie, kam viņš nedos iespēju sevi pierādīt, vai arī tas nekādā veidā netiek kontrolēts?
Ja viņš visu kontrolē, tad pēc kādiem kritērijiem viņš vadās? Pretējā gadījumā - vai no viņa puses ir prātīgi, redzot šādu netaisnību, to neizlabot?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:49:38
Mulders
Laikam jau, kāmēr pats nepiedzīvosi, tikmēr nesapratīsi.
Nu, bet - kopumā, kopumā! Es nesaku, ka ;launumss pazudis. Tas ir palicis retāks, tātad - mazāk.
Jau tas, ka ir daudzi, kas sēž ērtā klubkrēslā, arī liecina, ka ļaunums samazinājies. Agrāk tādu bija mazāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 14:56:42
Varbūt tev tas būs nesaprotami un nepieņemami, bet daļa ļaunu cilvēku (maza daļiņa) ir ļauni tieši visādu smadzeņu defektu un vielu trūkuma dēļ.

Tas ne par kripatiņu neatataisno citus ļaunos.
Un kas interesanti, viens cilvēks ar tiem pašiem defektiem, bet kas ir labs, liecina pret arī šādu ļaunuma attaisnošanu!

Kaut vai tie paši garīgi slimie - dažas saslimšanas veiksmīgi tiek ārstētas ar zālēm. Viduslaikos viņus visus būtu izsituši.

Jā... šodien viņus abortē vēl mātes miesās esot! Bet 20 gadsimta sākumā kastrēja, bet 20 gadsimta vidū Vācijā - arī slepkavoja! Nu šodien slepkavojam tā, lai neredzētu - tu esi bijis tajos aprūpes centros, pavērojis tos dzīves apstākļus un personāla attiexmi pret tiem cilvēciņiem un bērniņiem?

Tev tas pats uzdevums - atrodi punktus, kur redzams, ka cilvēki palikuši ļaunāki. Desmitiem simtiem tūkstošu abortu kas notiek ikdienas! Sākot no šīm ģenētiskajām novirzēm un beidzot ar iemesliem no sērijas - "Bēbis man traucēs mācībās, karjerā... un vispār, ko mamma teiks?"

Mizlīgā liekulība tā sauktajos "palīdzības" projektos visādām badacietējām valstīm. Kāmēr Valsts ļaunā vara pērk no mums naftu, gāzi, ieročus, tikmēr mēs viņiem neko neaizrādām... ja vajag... varam arī pie viņiem olimpiādi uzrīkot! Liekulības izmēri sit pušu visu Vēsturē redzēto! Bet lai tauta nevaukšķētu, tai nodrošina vidējam slānim piemērotu dzīves līmeni... un ko parastam vidējam prātiņam vajag - paēst, smukas klozītes uzvilkt, smuku māju un nopisties! Ja tas viņam ir, tad viņam ir pa kāju kas notiek blakus kaimiņos! Tur vīrs var nosist sievu, izmest bērnus pa logu, ja tas sīkais nesabojā manas puķudobes, tad man pofigs!

Nu, bet - kopumā, kopumā! Es nesaku, ka ;launumss pazudis.
Jo tu izvēlies neredzēt. Daudz labāk abortu deklarēt par parastu elementāru Cilvēktiesību izpausmi, nekā par slepkavību. Jo tas ir NORMĀLI, ka vidē, kas skaļi brēc pret tevi un ir nenormāla, cilvēka prāts adaptējas tā, ka viņš šo vidi iemīl... Stokholmas Sindroms tikai Grand Civilizāciju Skeilā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.08 15:58:36
Mulders
Tas ne par kripatiņu neatataisno citus ļaunos.
Vai tad es saku, ka attaisno?
Es saku, ka ļaunuma paliek mazāk. Pašu ļauno cilvēku paliek mazāk.

Jā... šodien viņus abortē vēl mātes miesās esot!
Agrāk jau nu tā nedarīja?

Mizlīgā liekulība tā sauktajos "palīdzības" projektos visādām badacietējām valstīm.
Agrāk bija pie vienas vietas tās valstis!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.08 16:00:44
Agrāk bija pie vienas vietas tās valstis! (C)

Kāda šķirba kā tu grēko... vai ar vienaldzību vai ar liekulību? Ļaunums paliek, tik maina savu fomu un labāk maskējas, vēl iemidzinot citus, lai tie nedomā, ka tas ir ļaunums!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.08 23:59:24
KarotesNav
Pat karot cenšas humānāk.

Nojaušu, ka Tu to šādi nedomāji, bet atgādināji gan.
`Humānās` kara metodes un ieroči mani vienmēr ir izbrīnījuši. Nogalināšanai un sakropļošana tiek saukta par cilvēcīgu - diemžēl tas ļoti skaudri parāda patieso realitāti - tā ir cilvēcība bez Dieva klātbūtnes.

Bet objektīvi skatoties, 20 gs. karus drīzāk varētu saukt par vēl nehumānākiem salīdzinājumā ar agrākajiem. Pie visām agrākajām metodēm nāca klāt masu iznīcināšanas ieroči gan advancētu sprāgstošu bumbu, raķešu utt. veidolā, gan ķīmiskie u.c. Spriežot pēc aprakstiem un liecībām, sākot ar latviešu brīvības cīņām līdz nesenajai Dienvidslāvijai - man šķiet kur nu vēl baisāk.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.11 09:33:11
Mulders
Kāda šķirba kā tu grēko... vai ar vienaldzību vai ar liekulību?
Agrāk visiem bija pie vienas vietas tās badacietējas valstis. Tagad - nu vismaz cauri tai liekulības sienai ir izgājusi reāla palīdzības pārtikas un medikamentu veidā. Tas jau nu nav progress?

Mārtiņš
Nogalināšanai un sakropļošana tiek saukta par cilvēcīgu
Netiek saukta par cilvēcīgu, bet gan tiek mēģināts te kaut ko mīkstināt. Ir vienošanās nelietot ķīmiskos un baktereoloģiskos ieročus, ir vienošanās par to, kā jāizturas pret karagūstekņiem. Jā, maz kas to pēdējo ievēro, taču - tas, ka vispār tādas vienošanās ir, nozīmē, ka tās ir palikušas nozīmīgas. Agrāk pret karagūstekņiem izturējās, kā ienāca prātā un tā bija norma, bet tagad norma ir slēpt tādu izturēšanos. Tomēr - progress.
Un tas ir progress tādā grūtā jomā kā karš, visnežēlīgākajā no visām.

Uzskatāmāks piemērs ir verdzības atcelšana - agrāk bija, tagad vairs nav (izņemot retās vietās, kuras nemēdz pieskaitīt civilizētai pasaulei). Pie kam - lielu tiesu nevis dēļ bailēm, bet tāpēc, ka "man nepatīk kādu paverdzināt".

Vēl varu minēt attieksmi pret dzīvniekiem - tagad vēl daudziem šķiet smieklīgi kādas tur "dzīvnieku tiesības", bet vēl pēc laika būs tāpat kā ar verdzību.
Agrāk nebija speciālu veterināru klīniku, dzīvniekus neviens neoperēja, bet ļāva tiem nobeigties, kā jau zemākai sugai.

Es nekur neesmu teicis, ka viss ir ideāli un bez problēmām, es tikai vēršu uzmanību uz to, ka attieksme ir mainījusies un ir redzams progress (sevišķi par to verdzību).
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.08.11 19:01:36
KarotesNav

Ir vienošanās nelietot ķīmiskos un baktereoloģiskos ieročus, ir vienošanās par to, kā jāizturas pret karagūstekņiem.

Nu bet vienalga pastāv šie aizliegtie ieroči. Un situācija, ka ļoti sliktiem (ne)cilvēkiem pastāv iespēja tos izmantot (un viņi šad tad to dara), ir viennozīmīgi sliktākā nekā tad, ja šāda iespēja nepastāv.

Agrāk pret karagūstekņiem izturējās, kā ienāca prātā un tā bija norma, bet tagad norma ir slēpt tādu izturēšanos. Tomēr - progress.

Liekulība = progress? Nu jā, skaidri redzams, kas notiek, ja nav absolūtas atskaites morālei.
Paseko uzmanīgi līdzi, kas notiek visos karadarbības reģionos, īpaši Āfrikā, tur, kur karo Krievija u.c. - kādas tur karagūstekņu tiesības?

Uzskatāmāks piemērs ir verdzības atcelšana - agrāk bija, tagad vairs nav (izņemot retās vietās, kuras nemēdz pieskaitīt civilizētai pasaulei). Pie kam - lielu tiesu nevis dēļ bailēm, bet tāpēc, ka "man nepatīk kādu paverdzināt".

Seno laiku verdzības posts stipri vien tiek pārspīlēts. Ja ticētu visam, ko stāsta par to, tad jādomā, ka visi vergturi bija kaut kādi nenormāli cilvēknīdēji. Nē, viņi bija tādi pat kā šodienas uzņēmumu vadītāji. Ir tādi, kas rūpējas par saviem darbiniekiem (vergem), ir tādi, kas nē. Vēl nevajag aizmirst, kas notikās 18-19gs., kad daudzās valstīs atcēla verdzību - tas pats, kas mājas suņus, ja tos izmet uz ielas - daži nosprāgst, daži nokož citus, un tikai nedaudzi atrod labus saimniekus.

Atļaušos apgalvot, ka ja tagad, šodien Eiropā legalizētu verdzību, tad tas būtu ne pārāk ilga laika jautājums, lai pilnas rūpnīcas un mājas būtu ar vergiem. Domāju, kādi gadi 20, diez vai vairāk.

Man laikam jāpiebilst, ka es pats, man šķiet, esmu pret verdzību.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.11 19:47:40
Ctulhu

Neuzrakstīju pietiekami precīzi.
Šodien pastāv reāls drauds, ka kara (vai terorisma) gadījumā tiek izmantoti bakterioloģiskie un ķīmiskie ieroči. Un tādi ieroči, "safasēti" karadarbībai izmantojamos konteineros (raķetēs, bumbās), noteikti pastāv. Tas ir tāpat kā ar narkotiku rūpniecisku ražošanu - aizliegts, bet ir kas taisa un tirgo - un to dara ļoti izglītoti cilvēki.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.12 09:22:26
Mārtiņš
Daudzi karavīri ir sodīti par necilvēcīgu izturēšanos pret karagūstekņiem. Tas noteikti IR progress!

Dīvaini, ka jūs, kas pārstāvat reliģiju, kura sludina cilvēkmīlestību, pat ienaidniekmīlestību, vienlaicīgi pieturaties pie dogmas, ka cilvēks labāks palikt nevar. Varbūt tieši tāpēc turpinās ļaunums, ka katrs ticīgais zin, ka ļaunums nemaz nedrīkst samazināties?

Bet par vergiem - vai neredzi atšķirību, vai cilvēks ir/nav brīvs, un vai kāds cits var/nevar rīkoties ar viņu pilnīgi pēc saviem uzskatiem?

Nē, viņi bija tādi pat kā šodienas uzņēmumu vadītāji. Ir tādi, kas rūpējas par saviem darbiniekiem (vergem), ir tādi, kas nē.
Tikai pensijas un visādus pabalstus neviens tā īpaši nemaksāja? ;-)

Vēl nevajag aizmirst, kas notikās 18-19gs., kad daudzās valstīs atcēla verdzību - tas pats, kas mājas suņus, ja tos izmet uz ielas
Bezmaz verdzība bija kāds labums, un vergi tā vien skrēja pie saimniekiem atpakaļ? Tieši vergus ir vieglāk izmest uz ielas. Ja vergs gribēja pelikt pie saimnieka, neviens prom viņu nedzina, varēja formāli būt par kalpu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 10:00:43
KarotesNav

Dīvaini, ka jūs, kas pārstāvat reliģiju, kura sludina cilvēkmīlestību, pat ienaidniekmīlestību, vienlaicīgi pieturaties pie dogmas, ka cilvēks labāks palikt nevar. Varbūt tieši tāpēc turpinās ļaunums, ka katrs ticīgais zin, ka ļaunums nemaz nedrīkst samazināties?

Tu maldies. Ļaunuma ignorēšana un nosaukšana savādākos vārdos pašu ļuanumu tikai pastiprina, patiesības sagrozīšana, lai ļaunumu relativizētu, ir tas pats ļaunums.
Starpība starp mūsu argumentāciju ir tāda, ka Tu runā par ļaunuma ērējām un fiziskajām izpausmēm, bet es vairāk par neredzamo daļu un par ļaunuma būtību.
Jā, fiziskās sāpēs, cik izskatās visumā varbūt ir samazinājušās, bet ne ļaunums kā tāds. Protams, ir zināmi sasniegumu pretstatā agrākiem laikiem, bet cik daudz ir palicis vēl sliktāk?
Vai ANO vāvuļošana par ķīmiskajiem ieročiem un paralēli šo ieroču de-facto attīstība šo pašu valstu laboratorijās ir vai nav ļaunums? Vai kodolieroču u.c. visādu advancētu masu iznīcināšanas ieroču izstrāde ir vai nav globāls ļaunums?
Un kā sastāv ar psiholoģisko ļaunumu? Ar cilvēka psihes (gara, dvēseles) paverdzināšanu? Tas nav mans izdomājums, taču es daudzmaz piekrītu viedoklim, ka šodienas demokrātiskais darba tirgus ir visspēcīgākais ekspluatācijas instruments kāds jebkad bijis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.12 10:21:19
Mārtiņš
Starpība starp mūsu argumentāciju ir tāda, ka Tu runā par ļaunuma ērējām un fiziskajām izpausmēm, bet es vairāk par neredzamo daļu un par ļaunuma būtību.

Nu, "ļaunuma kvalitāte" jau nav mainījusies, joprojām tiek pastrādāti tikpat ļauni darbi kā agrāk - ja mēs pieņemam, ka pietiek kaut vai ar vienu cilvēku.
Taču, ļauno cilvēku skaits ir palicis mazāks. Kaut vai - mazāk ir to, kas vēlas sev vergus.

rotams, ir zināmi sasniegumu pretstatā agrākiem laikiem, bet cik daudz ir palicis vēl sliktāk?
Kas tieši ir palicis sliktāk?

Vai kodolieroču u.c. visādu advancētu masu iznīcināšanas ieroču izstrāde ir vai nav globāls ļaunums
Te nekas nav palicis ļaunāk, kā bija. Tas, ka tehnoloģijas attīstās, ir pavisam cits jautājums. To pašu atomu var ielikt reaktorā vai bumbā, psiholoģiski var zombēt vai ārstēt. Nekas nav mainījies, palicis sliktāk, vienkārši tehnika ir jaudīgāka, bet tehnika pati par sevi nav ļaumums.

es daudzmaz piekrītu viedoklim, ka šodienas demokrātiskais darba tirgus ir visspēcīgākais ekspluatācijas instruments kāds jebkad bijis.
Es nepiekrītu, jo vergu ekspluatācija ir daudz nežēlīgāka, kaut vai tāpēc, ka vergiem nav nekādu tiesību.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.08.12 10:37:40
KarotesNav
labi, ar ārējām lietām tevi nepārliecinās. tāpēc "Kad sacīs: nu ir miers un drošība, - tad pēkšņi pār viņiem nāks posts ..." tas ir tad, kad ārēji šķitīs, ka cilvēks pats saviem spēkiem ir padarījis pasauli labāku un nu tik ir labi, tad izrādīsies, ka ir vissliktāk

tāpēc prasīšu savādāk - vai cilvēki savstarpējās attiecībās ir palikuši labāki?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.12 10:56:30
Taču, ļauno cilvēku skaits ir palicis mazāks. Kaut vai - mazāk ir to, kas vēlas sev vergus.

Par šo tuvāk. Kā var noteikt, ko kurš vēlas?

Kas tieši ir palicis sliktāk?

Tev ir tapis pateikts. Aborti un to apmēri! Nekad vēsturē tāda pašu cilvēku slepkavību apmēri nav tapuši novēroti un piedzīvoti. Vistuvākais laikam būs Sparta! Kur tā tagad ir?

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:42:31
Mulders
Aborti un to apmēri! Nekad vēsturē tāda pašu cilvēku slepkavību apmēri nav tapuši novēroti un piedzīvoti.
Tev ir ziņas par abortu skaitu viduslaikos? Kad ārlaulības bērns daudz kur bija kā nāves spriedums?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.12 11:47:05
Tev ir ziņas par abortu skaitu viduslaikos? Kad ārlaulības bērns daudz kur bija kā nāves spriedums? (C)

Viduslaikos vispār abortu nebija! Jā bij augsta bērnu mirstība, bet viens ir, kad bērni mirst dēļ sliktiem apstākļiem un pavisam kas cits ir, kad bērnus mērķtiecīgi noslepkavo pat nedodot viņiem iespēju izdzīvot un pārsvarā tikai tāpēc, ka viņi traucēs dzīvot mātei!
Tu tač pats teici, ka senāk cilvēkiem nebij tiesības... Šodien tādas ir un tiek izmantotas tiem pašiem mērķiem - slepkavošanai! Kā tu pats teici - tehnoloģijas pašas par sevi nav ļaunas vai labas, arī tiesības... tās var izmantot gan labos gan ļaunos nolūkos un vērst pret citiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:09:30
Mulders
Viduslaikos vispār abortu nebija!
Kā tu zini? Visādas tur "zāļu večiņas" nekad nepalīdzēja tikt vaļā no nevēlama bērna?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.12 12:12:19
Kā tu zini? Visādas tur "zāļu večiņas" nekad nepalīdzēja tikt vaļā no nevēlama bērna? (C)

Nu tad šīs pašas parasti uzcepās uz kāda sārta!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.08.12 13:05:40
KarotesNav
Taču, ļauno cilvēku skaits ir palicis mazāks. Kaut vai - mazāk ir to, kas vēlas sev vergus.

Tu no kurienes esi ieradies, no Marsa vai?
Uz kāda reāla pamata to apgalvo, ka ļauno cilvēku ir kļuvis mazāk?
Vai tagad mēs kādi baigi draudzīgie? Vai mēs labprāt palīdzam svešiniekiem? Kādiem vēl svešiniekiem, pat savējiem. Cik nav stāstu par to kā nauda sačakarē radu attiecības, kā draugus pārvērš par ienaidniekiem. Par to pat tāda kā dzīves gudrība izveidota, ka nauda sanaido draugus utt. Vai iemesls tam nav ļaunums?

Par vergiem jau rakstīju. Dod iespēju paņemt vergus, un lielais vairums ne tikai vēlēsies, jautājums būs par to, kurš varēs atļauties. Un viss.

Vēl vairāk. Biznesā darbaspēka resursu plānošana un izmantošana notiek tieši tāpat kā senos laikos vergu pārvaldība - reāli ir tieši tie paši argumenti, metodes utt. Atšķiras tikai vide, bet ne attieksme.

Nekas nav mainījies, palicis sliktāk, vienkārši tehnika ir jaudīgāka, bet tehnika pati par sevi nav ļaumums.

Šodienas tehnika dod iespēju ļaunuma izpausmes padarīt masveidīgākas, kas arī tiek darīts. Bet ļaunuma seku labošana ar šīs pašas tehnikas iespēju palīdzību diemžēl nenotiek ne tuvu tik masveidīgi, un kur tā notiek tā atkal ir pakļauta šim pašam cilvēku ļaunumam (izzagt, iztirgot humāno palīdzību, āfrikāņus izmantot medicīniskiem eksperimentiem utt.). Tas ir tāpat kā entropija - lai ko nedarītu, neražotu (sakārtotu matēriju, mazinātu entropiju), tā palielinās blakusefektu dēļ un summāri pieaug.

Redzi, Tu balsties uz faktiem, kurus akceptē kā derīgus, un tev veidojas viens viedoklis - kaut kur tas atbilst vispārpieņemtajam, kaut kur nē.
Es savukārt cenšos savu viedokli salīdzināt ar absolūto patiesību (un es ticu, ka patiesība=Jēzus), un no šejienes veidoju jaunas konsekvences. Protams, arī es kļūdos (kad neredzu vai ignorēju patiesību).
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.12 13:17:54
Mārtiņš
Vai tagad mēs kādi baigi draudzīgie?
Tev tāda mērījumu skala 0, 1000, 2000, ar diskrētām vērtībām? Tādus kā 10, 30 neatšķir? Progress ir, mazs, bet IR!
Negribu es tos vergus, un daudzi citi negrib!

Dod iespēju paņemt vergus, un lielais vairums ne tikai vēlēsies, jautājums būs par to, kurš varēs atļauties. Un viss.
Kā tu to tik droši zini?

Biznesā darbaspēka resursu plānošana un izmantošana notiek tieši tāpat kā senos laikos vergu pārvaldība
Manā firmā tā nenotiek. Es varu aiziet arī citur strādāt. Vergs to nevar, vergam nav nekādu tiesību. Man ir.

Jums ir ļoti destruktīva filozofija - ļaunums principā nevar samazināties! Tad - nav ko censties?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.12 13:27:14
Jums ir ļoti destruktīva filozofija - ļaunums principā nevar samazināties! Tad - nav ko censties?

Var, ja cilvēki kļūst labāki!
Bet žogu augstums, un likumu bardzība nemaina cilvēka dabu. Tā tikai rada šķēršļus šīs dabas izpausmēm!

Pajautā savam darba devējam - vai viņš gribētu saņemt tos pašus tavus pakalpojumsu par velti? Tas ir, vai viņš gribētu tev nemaxāt algu, nezaudējot tevis producēto produktu?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 182 , pavisam kopa bijuši: 2972