atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Šitāds projektiņš
Mulders
Iesūtīts: 2008.07.28 17:05:13
Te vienreiz iedomājos tādu projektu... Būtu interesants, laigan droši vien ārkārtīgi darbietilpīgs!

Uzrakstīt "zināšanu vadlīnijas akmens laikmeta cilvēkam"

Tas ir!

Mums ir grāmata, kurā pakāpeniski ir aprakstītas tehnoloģiju virzība no akmens laikmeta līdz 21 gadsimtam!

Piemēram!

Tiek pieņemts, ka lasītājs prot lasīt un saprot uzrakstītās bāzes vārdus un uz priekšu mēs tad viņam mācām kā

1. Atrast dzels rūdu, izveidot pirmos darbarīkus
2. Kā tos izmantojot izveidot lielākus apstrādes mehānismus
3. Kā praktiski lietojot to un citus mehānismus un enerģijas avotus iegūt tehnoloģijas ar kurām var darīt to un to!

Un tā pakāpeniski no 0 līdz 21 gadsimta datoriem un tehnoloģijām!

Tas ir - grāmatiņu, kuru vajadzētu ņemt līdzi ikvienam Robinsonam Krūzo, kas plāno uz neapdzīvotas salas radīt civilizāciju!
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.28 17:06:50
Iedomājieties... būtu interesanti... sākt tukšā laukā un beigt ar iekšdzedzes dzinējiem, telegrāfu, telefonu, datoriem, i-netu!
Sākt ar primitīvu mežā atrodamu augiem, un beigt ar selekcionētām krutām kukurūzām.
Sākt ar vienkāršiem akmeņu krāvumiem un beigt ar moderniem debesskrāpjiem!

Grāmata kas apraksta visu to ceļu no primitīva roku darba līdz mūsdienām tā, ka teorētiski cilvēku grupa secīgi to varētu atkārtot!

Protams viss būtu recepšu veidā, bez liekvārdības fizikas un ķīmijas u.c. zinātņu teorijā!
Tikai tā - dari tā, šitā un tā... rezultātu rejūzo tur un tur etc.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.28 17:08:27
Tu to sauc par "grāmatiņu"? Tā ir vesela bibliotēka, vai pat kuģis ar grāmatām! :-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.28 17:10:47
KarotesNav... mūsdienās pocketPC tas būtu grāmatiņa

Piemēram kuģa uzbūvē nevajag precīzu kuģa rasējumu (also varētu partikulāru vienu) - pietiktu aprakstīt galvenos principus un moš būtiskās proporcijas, sakarības!

Tā ideja tāda, ka es, piemēram, nevarētu no bāzes elementiem uztaisīt nedz bateriju, nedz pat metāla vadu radīt (es pat metāla rūdu nemāku atrast un pārstrādāt) kur nu vēl telegrāfu vai radioaparātu!

Tāds gudie būtu parocīgs!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.07.28 17:12:25
Mulders
uz neapdzīvotas salas elektronika nav diez ko droši, papīrs būs drošāk.

Bet doma laba.
Ka tik jau kāds nav internetā ko tādu ielicis? Vai pa visu kopā var atrast.
Bija viena tāda - "kā izdzīvot pēc polu nobīdes", tā bija derīga - tieši tāda, bet īsa, bez dzelzsrūdas iegūšanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.28 17:15:10
KarotesNav, arī... tak aprakstīt kā papīru uztaisīt. Etc... pietam "Neapdzīvota Sala" var būt arī, piemeŗam Ziemeļamerika vai Austrālija Runa nav par salas izmēru, bet par tehnoloģisko attīstībU!

Mēs dzīvojam tik ērti, tak reti kurš spētu restaurēt no 0 kaut daļu mūsu tehnoloģijas. Un manuprāt populāri izklāstītam šādam materiālam būtu reāls noiets... Nu man tiešām gribētos zināt precīza un tai pat laikā vienkāršā un īsā izklāstā aprakstīta papīra veidošanas tehnoloģija "mājas apstākļos"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.28 17:15:42
KN, varbūt tiešām ir tādi portāli - moš zini kādu?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.28 17:17:57
Mulders
Nezinu, neesmu meklējis.
Garāmejot, bija tur kāds "how stuf works" vai tamlīdzīgi.
Par ekstremāloizdzīvosanu bija no "planētas X" gaidītājiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.28 17:26:32
Žils Verns "Noslēpumu sala". Tur viss ir.

Vo vo kaut kas tāds!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.28 18:31:00
Ļoti sen lasītā (līdz ar to neatceros ne autoru, ne nosaukumu) zin.fant. grāmatā bija situācija, ka kosmosa mega-kuģis (veselas pilsētas līmenī) bija krietni bojāts un ekpluatācijas resurss skaitīts. Uz Zemi vairs netikt, uz citu bāzes planētu arī ne. Tad nu gudrie ekipāžas ļauži tuvējā galaktikā noskatīja cilvēka dzīvošanai akceptējamu planētu, uz kuras nosēdināja savu verķi.
Tad tas, ko šie daŗija, bija uzorganizēt tādu izdzīvojušo sabiedrības modelīti, lai uzbūvētu jaunu kuģi un aizdotos prom un Dzimteni. Taču tie kas to izdarīs, būs kaut kāda nākmā paaudze uz priekšu un neviens no patreiz dzīvajiem tur netiks. Līdz ar to galvenie uzdevumi bija veidot bērnudārzus, saglabāt visas zināšanas, un veidot modeli, kā nākamajām paaudzēm apgūt šīs zināšanas un pielietot praksē. Lai to izdarītu, kosmosa kuģa pārpalikumus šie izmantoja šim mērķim nevis lai daži izredzētie tomēr varētu atgriezties.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.28 20:55:17
Mārtiņš
Kosmosa kuģī brauks tikai vīri tāpēc ar visu skaidrībā jāietk viena cilvēka mūža laikā!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.28 21:57:30
Briinumsons
Tanī stāstā bija i vīrieši, i sievietes, laikam arī bērni, jo tā bija kosmosa pilsēta vai tml.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.29 07:41:28
Mulders
wow, atgādina kādu no stratēģijām datorspēlēm, piemēram EMPIRE OF EARTH. Vispār interesanti, es ar esmu aizdomājies, a kā nonācām līdz šitādām tehnoloģijām
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.29 08:45:01
Ingars

Es, kad vecākiem vēl pie rokas staigāju, štukoju par to, kā cilvēki uztaisīja pirmo rīupnīcu, kur ražoja nākamās rūpnīcas
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.07.29 09:00:07
Mulders
mūsdienās pocketPC tas būtu grāmatiņa

Ja grāmatiņai ir jātop par praktisku rokasgrāmatu ekstrēmai situācijai, tad par informācijas nesēju jāpadomā nopietnāk. Vispārinot varētu teikt, ka pirmais uzdevums būtu nodrošināt info nesēja izmantojamību un tad tālāk pārējo.
Lai PocketPC izmantotu, jāuzlādē baterijas. Attiecīgi pirmās jāuzbūvē tās vai lādētājs, pie tam viss jādara tā, lai aparāts neizslēgtos. Utopija.
Vai arī jāzivēlas tāds nesēja veids, kas ir brīvs no šādām problēmām.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.29 09:37:31
Par izdzīvošanu pēc tam, kad izbeidzās civilizācija, kādas katastrofas dēļ:
http://www.zetatalk.com/nonproft/00014006.htm
Drukājiet, kamēr nav par vēlu! :-)
Varbūt Jony
# Iesūtīts: 2008.07.29 20:08:39
Khm...man liekas, ka tēma novirzījusies...Mulders kaut ko minēja par -Uzrakstīt "zināšanu vadlīnijas akmens laikmeta cilvēkam"(C)
Tikai man ienāca prātā doma-vai tas viņiem ir vajadzīgs...varbūt viņi var iet pa citu ceļu.
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.11 08:57:02
Varbūt Jony
..varbūt viņi var iet pa citu ceļu.

Ļoti interesanta un arī Sci Fi aplūkota doma. Varbūt mūsu tehnoloģiskā civilizācija nav vienīgā iespējamā. Un akmens laikmeta cilvēki izveidotu kaut ko savādāku nākošreiz.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 1440