atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas tas ir?
Ervīns
Iesūtīts: 2008.07.25 08:48:20
Vakar braucu uz Ogri un pirms Ikšķiles no labās puses ieraudzīju lielu ēku ar krustu.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.25 17:47:22
vilks
Hmm. Tad būtu tikpat loģiski prasīt no studentiem, kas iestājas bioloģijas fakultātē, lai viņi atnes izziņu, ka nav kristieši, jo bibliskais uzstādījums par pasaules radīšanu 6 dienās varētu traucēt saprast mācību tēmas... Par laimi, Satversme to aizliedz. Tāpēc es brīnos, kā RARZI ir izdevies akreditēties kā valsts atzītai augstskolai, saglabājot šādus uzņemšanas nosacījumus.
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.25 18:16:57
incognito
lai viņi atnes izziņu, ka nav kristieši, jo bibliskais uzstādījums par pasaules radīšanu 6 dienās varētu traucēt saprast mācību tēmas...

Nu, tā ir neprecīza analoģija, jo kristietībā ir pietiekoši daudz novirzienu, kuri radīšanas stāstu ļoti labi kombinē ar evolūcijas teorijas zinātnisko pusi (piemēram, tā pati RKB). Pie tam bioloģijas fakultātē nemāca ateismu, bet bioloģiju. Lūk, ja būtu ateisma fakultāte, tur varētu nepieņemt visus, kas kaut kam tic..ja absolventiem tiktu izsniegts papīrs, ka viņi oficiāli drīkst pārstāvēt ateismu un to mācīt.

starp citu, RKB un tagad arī LELB var noteikt papildprasības saviem garīgajiem darbiniekiem un tiem paredzētajās mācību iestādēs ar atsevišķu likumu.. tā ka viss ir likumīgi.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.25 18:30:16
vilks Klaiu, Vilk. vai nebūtu labāk, ja tu pašreiz sagatavotu īsu arh. V. performances rezumējumu šo Ziemassvētku sakarā un izliktu to vispārējai apsmadzeņošanai? Protams, ja tev ir aizraujošāk lielkas darīt ko citu, vai nedarīt neko - skaties pati... .
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.25 18:32:07
vilks
Patiesībā jau RKB var darīt ko grib savās mācību iestādēs, vienīgais, es brīnos kā tāda iegūst akreditāciju, jo tas nozīmē atzīšanu no Latvijas valsts puses, kura savukārt noliedz jebkāda veida diskrimināciju reliģiskas ticības dēļ.
Nu un manuprāt nav pamatots uzskats, ka teoloģiskus priekšmetus varētu studēt tikai ticīgie. Vismaz akadēmiskā līmenī tas ir iespējams arī ateistiem vai citu ticību pārstāvjiem.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.25 18:36:08
incognito
RARZI jau nav vienkārši augstskola, bet gan skola, kuras beigšana dod konkrētu kvalifikāciju Romas katoļu Baznīcā. Kā jau teicu, ar RKB likumu un LELB likumu zināma diskriminācija ir pieļaujama šo organizāciju iekšienē.. tas attiecas acīmredzot arī uz augstskolu.
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.12.25 20:15:44
incognito
Priekš ateistiem jau pastāv LU Teoloģijas fakultāte, domāju, ar to varētu pietikt, jo nav jau nemaz tik daudz teoloģiju pētīt gribošu ateistu

vilks
Ugu, specializētajai ir priekšroka attiecībā pret vispārējo
Un par ko satraukums? Ka Lavijas valsts dikten švaki ievēro likumus? Njā, ja būtu tikai šajā sfērā...
Es tā iedomājos: nabaga apskādētie cilvēki, kas nevar atnest attiecīgas izziņas, bet kam obligāti nepieciešamas studijas tieši šajā mācību iestādē...
Tad jau vajadzētu arī sūdzēties par to, ka baletā neņem pretī jaunuves, kurām ir gara auguma vecāki, vai cilvēkus ar runas defektiem - radio studijās (beidzamā diskriminācija, pēc visa spriežot, gan nupat tiek sekmīgi apkarota )
elizabethe [87.110.132.128]
# Iesūtīts: 2008.12.26 21:40:04
Dzirdēju, jau dzirdēju, ko teica jaunais direktors...izklausījās visai nepārliecinoši. ...Bez tam...ja ņem vērā visas tās baznīcas intrigas ar vienu mērķi - nepieļaut izglītotu laju parādīšanos sabiedrībā (šis vismaz tā izskatās)...Uztrauc tas, ka svarīgākai lietai - izglītības celtnei domāta nauda tiek novirzīta uz mazsvarīgāku - klosteri un tiek nelabi kliegts, ka naudas neesot.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.26 21:53:47
elizabethe [87.110.132.128]
Vai Tev šķiet, ka kurnēšana par to citas baznīcas lapā varētu palīdzēt?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.27 15:41:16
nesaprotu izbrīnu par rekomendācijas nepieciešamību.
1. jebkurš aktīvs kristietis to var saņemt bez problēmām. man savulaik priesteris rakstīja ar prieku, jo viņu patiesi iepriecināja fakts, ka no viņma draudzes cilvēks tur grib mācīties.
2. JEBKURAI augstskolai ir savas uzņemšanas prtasības. piemēram,k vidzemes augstskolas tūrismā maģistros ir prasība pēc bakalaura tūrismā vai 2 gadu darba stāžs šajā nozarē. es varu gribēt tur studēt, bet nespēju izpildīt viņu prasības. vai tāpēc tagad augstskola slikta.
vai ja es sagribētu studēt LU ķīmijas fakultātē. tur ar savas prasības, kuras es absolūta 0 ķīmijā nespēšu izpildīt. vai tāpēc LU ir šausmīga universitāte?

Olita

hmmmm cilvēk tu laikam neesi sapratusi augstskolas prasīto
sica. [78.84.144.180]
# Iesūtīts: 2008.12.27 19:23:26
Olita

patiesībā tā ir kā ieteikumu vēstule. priesteris uzraksta, ka cilvēks ir draudzes loceklis, apmeklē baznīcu, aktīvi iesaisties draudzes dzīvē un vispār ir cukurs un viņš būtu tikai priecīgs, ja tu tur mācīties.
RARZI nemāca mācītājus garantijas nav nekādas, piemēram es to būšanu pametu vnk. domāju, ka ja tu neesi piederīgs kādai katoļu draudzei viss vienalga sarunājams, jo vienalga taču ir pārrunas
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.28 10:44:29
Olita

nu jā tā jau ir..... bet nu rekomendāciju prasa un kas? baigi slikti. Ja cilvēkam iestāties traucē, paša slinkums aiziet līdz priesterim un palūgt to lapiņu, ko katrs priesteris ar prieku un lepnumu uzraksta, tad mošs viņam nemaz nav jāstudē..... enīvejā tas papīrīts nedod garantiju, ka būsi labs studens, labs cilvēks un vispār....
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.28 14:13:33
Olita

bet konkrētā iestāde nesagatavo priesterus.... es tur gāju mācīties priekš sevis....
to dara citā vietā un tur ir pārrunas un vispār citas prasības....
sica. [78.84.144.180]
# Iesūtīts: 2008.12.28 14:56:01
nu lai takš cilvēki mācās. un kas vispār katram daļa no malas sēžot par augstskolas prasībām
kā jau minēju katrai augstskolai ir savas prasības un ja tās nespēj izpildīt, tāpēc jau augstskola nav slikta
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 2315