atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Elementāri talanti, bet citiem tie ir grūti aptverami
Mulders
Iesūtīts: 2008.07.21 13:47:23
Absolūtā dzirde, binokulārā redze, ātrlasīšana, fixi-rēķināšana etc.

Arī šīs ir subjektīvas prasmes un fenomeni, par kuru existenci neviens cilvēks nešaubās. Vai tos var uztrenēt? Vai ir cilvēkam robežas tam, cik tas var tālu adaptēties, noteiktos apstākļos. Aklie labi dzird, kurlie perfekti jūt ar tausti... Uz ko vēl cilvēks ir spējīgs?

Jūsu padevīgais kalps intelektuāli zin kas ir absolūtā dzirde un binokulārā redze, bet pats es to nekad neesmu pieredzējis un diez vai jelkad pieredzēšu. Es pat neredzu pasauli telpiski... pat nevaru iedomāties ko tas nozīmē! Un tomēr citi to redz! Vai tamdēļ, ka es to nespēju, man ir jānoleidz citu spējas?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Donachka
# Iesūtīts: 2008.07.22 19:55:39
a_masiks
ech, ja tu veel zobenbrachku ieaicinaatu sheit, tad es teiktu, ka tavas speejas patiesi ir fenomenaalas
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.22 20:00:50
Varētu iztikt arī bez.

Ja nu vienīgi izaicinājuma dēļ.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.22 20:14:09
a_masiks
Tev jau laikam ar nerviem viss kārtībā
bitch
# Iesūtīts: 2008.07.22 21:41:26
es jau ar ik pa brīdim norecos pa visu ofisu, bet par laimi jau visi citi sen mājās... atkal aiztupējos klačojot! tinos! alnis!
Balss
# Labojis Balss: 2008.07.22 23:56:45
bitch
Tev vienkārši ir vieglas pakāpes daltonisms.

a_masiks
Kas ir tas taču MV!!!! ?

Paldies jums visiem par ik pa brīdim sasmīdināšanu! ( Lai gan reizēm darba laikā un darba vietā jāvaldās, jo kolēģi ziņkāro, par ko iespurdzos!)
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.07.23 01:07:33
Mulders
Mārtiņš, kas svarīgi... šajā procesā neder scientistu tik iemīļotā metode - demonstrēt otram to kā tu redzi. To nevar izdarīt. Nevar otram iedot savas subjektīvās izjūtas ja otram tās redzes nav. Es varu daltoniķim daudz un dikti stāstīt par krāsām, bet viņš nespēs to saprast... jeb, pat ja sapratīs teorētiski, tad nekad nevarēs to pārdzīvot subjektīvi. Līdz ar to... ja mēs dzīvotu daltoniķu sabiedrībā, bet kādi pateiktu, ka viņi redz kaut ko vairāk nekā citi, viņu stak izsmietu un marginalizētu, jo viņi subjektīvo pārdzīvojumu nekad nevarētu nevienam citam iedot.

Es īsti nezinu kas ir scientisti un ar ko viņi ir slikti
Taču runa ir par redz ko - mēs ceram uz Dieva valstību, lai gan par to ir tikai tik daudz informācijas, ka tā ir laba. Tāpat kā daltoniķim teikt, ka krāsaina bilde ir smukāka un pilnīgāka par melnbaltu (t.i., viņa bildi). MĒS ESAM GARĪGI DALTONIĶI, kuri izjūt vajadzību pēc krāsām un mēs ticam, ka Dieva valstība ir Dieva paša krāsota.
Bet nu lab, man šķiet, doma ir skaidra.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.23 11:48:36
Taa domaaju, tie staigaataaji-mekleetaaji buutiibaa ir uzteicami. Pilniibas alceeji, taa saciit.

Tik liekas, vinji greeciigo braalju ( maaciitaaju, draudzes loceklju ) kljuudas un nepilniibas transformee uz pasu maaciibu, neizbeegami viljas un traucas uz naakamo virzienu, labi, ja ne sektu.
anonīms [195.216.179.146]
# Iesūtīts: 2009.01.04 23:06:22
Mudlers, vai esi ko vairāk noskaidrojis par iespēju trenēt binokulāro redzi? Es ļoti gribu ticēt, ka tas ir iespējams! Starpcitu, tev nav tā, ka skatoties uz pašu deguna galu - var skatīties ar abām acīm reizē? Un es, piemēram, pieliekot pirkstu pie paša deguna gala un uz to skatoties, labi pacenšoties varu iegūt to attēlu, kad rādās tā kā divi pirksti.. tu? CIk saprotu, ar binokulāro redzi - tas tā ir normāli. Tātad, ja jau es var ļoti tuvus priekšmetus redzēt ar abām acīm reizē, tad tas ir tikai treniņš, lai redzētu visu tā! Ļoti gribētu paturpināt šo diskusiju - tieši par binokulāro redzi, jo man ir tāda pati problēma, kā Mulders.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.01.05 21:51:44
Mulders

Absolūtā dzirde ir gluži vienkārša kāda skaņas augstuma saistība ar noteiktu noti un cilvēka spēja šo saistību vienmēr identificēt. Prasti runājot cilvēks ar absolūto dzirdi vienmēr varēs pateikt kas skan: do vai sol. Bet man ir ļoti Tevi jāapbēdina - tam nav ne vismazākā sakara ar muzikalitāti. Ilustrācija: lielais vairums cilvēku prot identificēt dažādas krāsas un sarkanu nekad nesauks par zaļu, izņemot daltoniķus, protams . Bet vai tāpēc visi ir gleznotāji? Krāsu noteikšana taču arī nav nekas cits, kā nosaukuma saistība ar noteiktu viļņa garumu! Tālab es uzdrošinos apgalvot, ka vairums cilvēku arī atšķir skaņu augstumus un pēc zināma treniņa jau asociēs šos augstumus ar noteiktām notī. Tikai ikdienas praksē tas gluži vienkārši nav vajadzīgs, krāsas gan ir jāatšķir!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.05 22:04:45
Jānis Kalniņš
es no 3 gadu vecuma dungoju meldinnjus no filmam, biju niu dikti muzikals. Lidz mani nenodeva muzikas skola. Un tad man pargaja visa apetite uz to muzikas padarishanu. Bet notis vel atceros
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.01.05 22:06:47
LittleWonder

par to es nemaz nebrīnos - mūsu mūzikas skolās ir tik maz talantīgu pedagogu un liels vairums pēc mūzikas skolas saka: "no more music, I hate piano"!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.05 22:10:03
es gan nozeloju, ka tieshi piano zinja mani par maz dreeseja, dikti par maz.Lidz ar to, es maku tikai spelet primitivus akordus. Nu a solfedzo jau visi ienist
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.01.05 22:16:14
LittleWonder

Nu - visu 7 klašu solfedžo kursu var apgūt 3 nedēļās. Es mācījos piano privāti un mana skolotāja to tā nemanot vien visu iemācīja stipri vien labāk nekā tagad tajos solfedžo. Mans tēvs ir vijoļspēles pedagogs un visu mūžu ņirgājas par solfedžo. Likteņa ironija- viņa sieva ir solfedžo skolotāja!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.05 22:21:40
mja, labprat tagad noligtu piano skolotaju, bet... musu laikos ats jau ekskluzivs pasakums, parak maza aldzinja
anonīms [195.216.179.146]
# Iesūtīts: 2009.01.06 21:30:54
gribētu palūgt nediskutēt ne-par tēmu un ļoti gribētu dzirdēt Mulders atbildi!
anonīms [195.216.179.146]
# Iesūtīts: 2009.01.13 19:50:33
??? ;/
franklin [62.205.203.243]
# Iesūtīts: 2015.03.19 19:51:42
www.visidati.lv/aptauja/1058701170/
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 35763