atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Elementāri talanti, bet citiem tie ir grūti aptverami
Mulders
Iesūtīts: 2008.07.21 13:47:23
Absolūtā dzirde, binokulārā redze, ātrlasīšana, fixi-rēķināšana etc.

Arī šīs ir subjektīvas prasmes un fenomeni, par kuru existenci neviens cilvēks nešaubās. Vai tos var uztrenēt? Vai ir cilvēkam robežas tam, cik tas var tālu adaptēties, noteiktos apstākļos. Aklie labi dzird, kurlie perfekti jūt ar tausti... Uz ko vēl cilvēks ir spējīgs?

Jūsu padevīgais kalps intelektuāli zin kas ir absolūtā dzirde un binokulārā redze, bet pats es to nekad neesmu pieredzējis un diez vai jelkad pieredzēšu. Es pat neredzu pasauli telpiski... pat nevaru iedomāties ko tas nozīmē! Un tomēr citi to redz! Vai tamdēļ, ka es to nespēju, man ir jānoleidz citu spējas?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:49:40
Mulders

man šķiet, ka visu va attīstīt pēc speciālām programmām, tomēr tas nebūs tas līmenis, kāds cilvēkam ar attiecīgo talantu
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:51:30
Kas ir binokulārā redze?
Manam dēlam ir absolūtā dzirde. Šis u tml. ir iedzimti (Dieva dāvāti) talanti.
Arī savas parastās spējas mēs varam izkopt, taču šaubos, ka, piem., parastu muzikālo dzirdi iespējams izkopt līdz absolūtajai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.21 13:54:10
Kas ir binokulārā redze?

Tā ir normālā cilvēku redze... skatīšanās ar divām acīm, redzēšana pasauli telpiski!

Mulders pasauli redz tā, kā binokulārists redzētu pasauli ar vienu aci. Man ir Divas acis, bet smadzenes neprot abu acu bildi savienot vienotā attēlā... es pasauli redzu plakanu... Vispārīgā gadījumā es neizšķiru attālumu! Piemēram, izstieptā rokā es nevaru ar šķiltavām droši cilvēkam smēķa galu aizdedzināt... varu iebaxtīt acī vai pa tuvu novicināt!

Līdz ar to, es, piemēram, nevaru redzēt autosterogrammas - taš bildītes, aks uz plaknas virsmas ar švīkām uzzīmētas un ir telpiskas!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:55:48
mums viens pasniedzējs interesanti pateica. Ka ja pieņemam, ka rezultāts ir Z, talants ir X, bet darbs ir Y, tad sanāk šāds vienādomjums

X*Y=Z

acīmredzot, ja ir mazāks, talants, tad pie tāda paša rezultāta jāiegulda lielāks darbs
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 13:56:56
Ingars, redz, piemēram, nekāds darbs man nevar atgriezt binokulāro redzi... vismaz tā es lasīju, ka, ja tā nav izveidojusies bērnībā, tad vēlāk smadzeņu re-wiring uztaisīt nevar... moš mūsdienās existē terapijas, bet tad par to neko nezinu!
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:03:33
Es tikai domāju, ka neesmu īsti atcerējusies, jo man jau likās, ka binokulārā tā pati parastā redze vien ir.
Bet kā tad tu Mulder, dabūji tiesības? Tur taču binokulārā redze ir obligāta! Tu neesi spējīgs noteikt attālumu līdz priekšmetiem aptuveni tādā līmenī kā pērējie.
Uz Tavu jautājumu, ja kāds varētu ko sameklēt pa savu līniju, tad tas visdrīzāk būtu Ctulhu...

Ingars
Esmu gan dzirdējusi ka X * 2 Y = Z...

Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:05:37
Mulders

nujā, vot es nevaru iedomāties, kā tas ir, žēl man tevis brāl, bet varbūt tomēr var ko medicīniski labot?

Balss

nu tas ir attiecīgi, ja talanta ir divi reizes mazāk
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:09:21
Ingars
Nē, starp bomžiem un alkoholiķiem tu sastapsi ne tikai napoleonus, bet arī (nu jau degradējušos) ģēnijus, kam nav pieticis spēka un darba gribas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:11:00
Bet kā tad tu Mulder, dabūji tiesības? Tur taču binokulārā redze ir obligāta! Tu neesi spējīgs noteikt attālumu līdz priekšmetiem aptuveni tādā līmenī kā pērējie.

Nu kad es liku tiesības, tad binokulāro redzi nepārbaudīja. Pietika, ka abas acis ar brillēm rādīja kaut kādu bildi.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.07.21 14:11:37
nujā, vot es nevaru iedomāties, kā tas ir, žēl man tevis brāl, bet varbūt tomēr var ko medicīniski labot?

Tā nav medicīna... tā ir smadzeņu "pieradums"! Ja existē terapija, tad tā balstītos uz regulāriem kaut kādiem specifiskiem vingrinājumiem, lai "pārmācītu" smadzenes redzēt pasauli binokulāri izmantojot abu acu bildi vienoti!
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:11:49
Droši vien ir lietas, ko var attīstīt un ir, ko ne. Ja ir kaut maziņš iedīglītis, ko attīstīt.
Bet ir tāda fīča, ka katram ir kādi talanti un kādas vājās puses. Un loģiski, ka ir vairāk vērts ieguldīt pamatīgu darbu tajā uz ko ir talants.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:13:23
a_masiks, bij pat tests reāls... ja cilvēks valkātu brilles kas apgriež bikldi kājām gaisā, tad apmēram divu nedēļu laikā smadzenes atkal iemācītos redzēt pareizi!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:25:13
mmmmm..... tik optimistisk es nebūtu. Jo tad Tava binokulārā redze nostātos uz pekām tajās pašās 2 nedēļās. drīzāk viņš pierod pie esošā stāvokļa un spēj adekvāti reaģēt.... lai gan... tas var arī nozīmē to pašu, ko redzēt pareizi...

Nu redz apgriezt bildi kājām gaisā nav tas pats kas iemācīties no divām atšķirīgām bildēm zimēt vienu telpisku

A tai experimentā tika demonstrēts ar to, ka frukts pēc tām 2 nedēļām (a moš 2 mēneši - varu sameloties) ar tām brillēm varēja vadīt lidmašīnu - tb pacelties, palidot, nolaisties!

Protams sākumā šis pat ripojošu bumbiņu uz galda nevarēja noķert.

Un tas jau ir "pieradums" - tb iemācīties uztvert pasauli pat ja tā tev kājām gaisā rādās - tb smadzenes adaptējas un rewairojas tā, ka viss ķermenis vienalga spēj veikt iepriekšējos uzdevumus, tik tā teikt - poinetri tiek pārgrozīti adekvāti!
Tas ir mūsu prāta un apziņas brīnumainā spēja... adaptēties!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.21 14:37:38
Mulders
Tā viņš ir ...


Rosalie
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:30:58
Mulders,

nava Dievam neiespeejamu lietu

>>>un gara daavanas ir visdazaadaakaas...un visumaa taisniigi sadaliitas.

Sievietes padoms-no defekta efektu uztaisiit
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:35:54
Balss

tas tāpēc, ka viņiem bij X*0 vai labākajā gadījienā X*0,1

kā redzi, ja skaitlis ir mazāk par viens, tad rezultāts pat samazinās
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:36:37
Mulders

tu esi painteresējies? Varbūt tomēr ir kāda metode?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:41:18
Ingars, neesmu interesējies, jo praktiskā dzīvē visai labi iztieku ar to kā ir!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:53:34
Mulders

nu kā tas ir, tu piemēram bumbu neuztver kā lodi, vai kā?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.21 15:54:54
Ingars... hmmm nu vot aiztaisi vienu aci un tad sapratīsi kā es redzu pasauli

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 3216