atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Novērojums
Papucs
Iesūtīts: 2008.07.07 12:23:25
Kad daudzi kristieši (ne tikai šeit) sāk runāt stilā "Dievs ir Mīlestība", tad man kā kristietim pēkšņi vairs nav īsti saprotams, par ko viņi runā.
Turpretī daudzu ateistu izpratne par kristiešu Dievu ir ļoti tuva tam, ko man gribētos saukt par Mīlestības Dievu.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.07 12:26:49
Ja nu visiem draudzīgi izdotos vienoties, ka tieši ateistiskā izpratne vairāk/mazāk atbilst Patiesībai, un ka tieši tā arī ir īstā Mīlestība, daudzi ateisti varētu kļūt kristieši un otrādi
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.07 12:28:28
Es savukārt esmu novērojis, ka visu reliģiju runas par Mīlestību ir pārsteidzoši līdzīgas. Ja paņem atsevišķus citātus, tad nemaz nepateiksi, no kurienes tie nākuši! :-)
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.07 13:17:02
Man liekas, ka runas par mīlestību ir diezgan bālas un vājas. Tā īstā ir sajūtama cilvēka attieksmē.
Uz to, piemēram, bieži ķer psihosektas, kas savus upurus burtiski apjož un sasaista ar nepārtrauktiem mīlestības (pseido-...) apliecinājumiem, tā ka cilvēks ietinas šajā falšajā lipīgajā zirnekļu tīklā, līdz nevar vairs pakustēties.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.07 13:22:33
Es vairāk stūrēju uz to, ka kristiešiem bieži vien ir tik totāli nesakarīga izpratne, ka nav saprotami tās cēloņi/avoti.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 08:47:24
Papucs
Vai tev šķiet, ka ateistu izpratne par mīlestību ir pilnīgāka? Es tev teikšu lūk ko(ateistiem) - ko tu daudzini un ņem mutē DIeva svētos vārdus, ja tava sirds ir ļaunuma pilna? Ko tu liekuļo, daudzinādams morāles ētiskos likumus, bet savā dzīvē to neivēro? Tās ir tikai runas, tikai tukšas runas. Ateistu mīlestība nav dievišķa, bet cilvēcīga un atšķirība ir tā, ka civlēcīgā egoistiskā "mīlestība" bedzas tur, kur beidzas paša izdevīgums
Nezinu kādam "kristietim" tu esi prasījis, kas ir mīlestība, bet pavisam noteikti kristīgā mīlestības izpratne atšķirībā no ateistiskās izpratnes ir diametrāli pretēja. Kristīgā mīlestība ir mazāk emocijās balstīta, bet vairāk praktiska. Tikai nepārproti - emociju nav mazāk, tikai mīlestība nav atkarīga no emocijā, cik labi vai slikti es jūtos ar kādu cilvēku, es vienkārši viņu mīlu un viss. Lūk tāda ir dievišķa mīlestība. Tā ir konkrēta, praktiska un nesavtīga. Nav lielākas mīlestības par to, ja kāds atdod savu dzīvību par draugiem, kā Kristus to izdarīja

Paņem un ieliec kāda ateista, kurš tev šķiet vismīlošākais, vārdu iekš vārda "mīlestība" vietā un pārdomā - vai tiešām šis teksts raksturo to cilvēku

1.Korintiešiem 13. nodaļa
4 Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga.
5 Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu.
6 Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību.
7 Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu.


Papucs
# Labojis Papucs: 2008.07.09 08:55:17
Ingars
ĀRPRĀC! Tu brīžiem esi prātīgs, bet šitas, ko Tu pateici, ir pilnīgs murgs, lūdzu dzēs ārā.
P.S. Lai nebūtu pārpratumu - esmu radikāls kristietis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 09:01:56
Ingars
Paņem un ieliec kāda ateista, kurš tev šķiet vismīlošākais, vārdu iekš vārda "mīlestība" vietā
... bet tu ieliec kāda ticīgā vārdu tur iekšā, nebūs lielas starpības. Korintiešiem runā par dievišķo mīlestību, uz kuru ir spējīgs tikai retais.

Kristīgā mīlestība ir mazāk emocijās balstīta, bet vairāk praktiska.
Ja tas tā būtu, tad kristiešu valstīs būtu augstāks morāles līmenis, mazāk noziedzības utml. Reāli tā nav.
Tātad tā mīlestība, par kuru runāts Korintiešiem, ir ideāls, uz ko teikties.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 09:35:38
Papucs
nu un ko ta tu domāji, patiesība uz tevi caur pirkstiem skatīsies - loģistiski, ka šitādā spogulī parādamies nesmukā paskatā un mums tas nepatīk, mūs tas kaitina

KarotesNav
bet tu ieliec kāda ticīgā vārdu tur iekšā, nebūs lielas starpības. Korintiešiem runā par dievišķo mīlestību, uz kuru ir spējīgs tikai retais.

gribi nošokēšu tevi? šādu mīlestību pilnībā piepildīt nav spējīgs neviens cilvēks, ne svēts, ne nešķīsts, ne labs, ne ļauns cilvēks, ne Jaunava Marija, ne Māte Terēza, ne Jānis Kristītājs, ne ateists, ne kristietis, pat ne paraugkristietis.

Ja tas tā būtu, tad kristiešu valstīs būtu augstāks morāles līmenis, mazāk noziedzības utml. Reāli tā nav.
Tātad tā mīlestība, par kuru runāts Korintiešiem, ir ideāls, uz ko teikties.


Nu re, tu sāc jau kaut ko saprast, man prieks par tevi

Nekur bībelē nav sacīts, ka mēs uzcelsim debesu valstību virs zemes ārīgi redzamā veidā. Nekur nav sacīts, ka baznīcas iespaidā pēkšņi pasaule kļūs labāka. Tieši otrādi - viscaur bībelē tiek pravietots, ka ļaunums tikai pieņemsies spēkā, un ka pēdējās dienās cilvēki kļūs īpaši ļauni

Bet ja atpakaļ pie tēmas. Tu rakstīji, ka tas ir ideāls, pēc kā tiekties, taču šī ir tikai viena daļa no tās domas, kas izteikta attiecīgajā rakstu vietā - pats galvenais, kas te jāsaskata ir, ka ar tādu mīlestību Kristus mūs ikkatru individuāli mīl, jā arī tevi
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 09:38:50
Ingars
gribi nošokēšu tevi? šādu mīlestību pilnībā piepildīt nav spējīgs neviens cilvēks
Bet es tak par to pašu!
Te tikai uzrodas jautājums: ko Kristus domāja, kad deva jaunu bausli "jums būs citam citu mīlēt"? Šis bauslis ir neizpildamāks par "tev nebūs zagt" un "tev nebūs nokaut"!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:04:34
KarotesNav
tev labāk vajadzētu ar šādiem jautājumiem griezties pie mācītāja, vai vēl labāk - iziet kādu apmācību vai iesvētes mācību, ja ne ar mērķi iesvētīties, tad vismaz pašam priekš sevis daudzo neskaidro jautājumu noskaidrošanai.

Redz bauslībai ir trīs pielietojumi
1. lai ierobežotu ārēju ļaunumu. Tev un ikvienam cilvēkam ir dabiski dota taisnīguma izjūta, ko sauc par sirdsapziņu. Tā ir spēja ārēji piepildīt morāles prasības, lai cilvēki savā ļaunumā neaprītu cits citu, lai civlēce vispār spētu izdzīvot, jo bez likuma jebkura civilizācija neglābjami iet bojā
2.lai vestu pie tās atziņas, ka mēs pat vispārējās prasības ar grūtībām spējam izpildīt, ka principā nespējam pildīt bauslību tā, kā to pieprasa Dievs, tas mūs dzen izmisumā un ved pie atziņas, ka vienīgā izeja ir lūgt žēlastību. Šis pielietojums ir lai sadragātu mūsu liekulību un iedomību, lai mēs kļūtu pazemīgi
3. kad esam apzinājušies vajadzību pēc žēlastības, tad Dievs mūs vada pie Sava Dēla, kurš vienīgais spējis piepildīt perfekti visas bauslības prasības+vēl samaksāt par to, ka mēs to nespējam, mūsu vietā, tad Dievs mūs atjauno un mēs garīgi piedzimstam no jauna, pēc šādas piedzimšanas mums tiek dots Svētais Gars, kas mums dod pārdabisku spēju pildīt bauslību, BET kamēr vēl esam miesā, pār mums valda spēcīgi vecā daba, kura pilnīgi mirs tikai līdz ar miesu. Taču tagad mūsos ir arī jaunā dievišķā daba, tā nav no mums, nedz mūsu nopelns, bet gan žēlastības nepelnīta dāvana, ka mēs spējam mācīties arvien tuvāk pilnībai piepildīt bauslību. 3. pielietojums attieas uz tiem, kuriem ir šī dievišķā daba, kuri tās spēkā spēj daudz pilnīgāk piepildīt bauslību, nekā neticīgie, BET ir arī tā, ka tā vecā daba to procesu ļoti bremzē, tāpēc no malas vis tā neizskatās tik labi, tāpēc mēs visu laiku cīnamies pret grēku, kā nu kuram sanāk, bet Svētais Gars mums dod spēku to visu darīt un izturēt. Tas ir pārdabiski un neticīgie to visu uzskata par muļķībām un pasakām, taču kad daļa no vienīm kļūst ticīgi, tad saprot, ka tas ir reāls spēks.

būtībā vienīgā atšķirība starp kristieti un nekristieti ir tā, ka kristieši ir slimnīcā esoši slimnieki, kas saņem kvalitatīvu ārstēšanu, bet nekristieši tie slimnieki, kas mētājas ievainoti pa ceļmalām vai padara visu vēl sliktāk pie kaktu dakteriem
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:14:53
Ingars
lai vestu pie tās atziņas, ka mēs pat vispārējās prasības ar grūtībām spējam izpildīt, ka principā nespējam pildīt bauslību tā, kā to pieprasa Dievs


Jņ. 13
34 Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu.
35 No tam visi pazīs, ka jūs esat Mani mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā.

Te Jēzus dod šo bausli saviem mācekļiem - cilvēkiem, kuri jau zināja, ka viņi daudz ko nespēj un neslimoja ar iedomību.
Šī savstarpējā mīlestība pat ir pazīšanas zīme! Ja jau tā būtu dota tikai ar mērķi pierādīt, ka tā nav reāli sasniedzama, tad Jēzus nebūtu teicis, ka pēc šīs mīlestības varēs pazīt!




Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:19:14
KarotesNav
bet es taču rakstīju par bauslības trešo lietojumu - mēs mācamies piepildīt baušļus tā kā Dievs to prasa. Tagad kad esam atdzimuši Svētajā Garā, mēs to spējam - tuvoties pilnībai, bet bez Svētā Gara neviens netuvojas, neviens nevar iemācīties, bet tikai vai nu palikt iepriekšējā līmenī, vai krist vēl zemāk

pirmais solis uz mīlestību ir pazemība Dieva priekšā. Mēs neizstarojam to gaismu, bet tikai to atstarojam, mēs neesam tās mīlestības avots, bet gan trauki, kuri tiek ar to piepildīti, lai dotu tālāk citiem
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 10:24:54
Ingars
pēc šādas piedzimšanas mums tiek dots Svētais Gars, kas mums dod pārdabisku spēju pildīt bauslību
... bet tas nekur neparādās praksē, piem, kā noziegumu samazināšanās kristiešu valstīs.
Vai nu arī īsto kristiešu ir ļoti maz.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:12:22
KarotesNav

es taču tev rakstīju - Nekur bībelē nav sacīts, ka mēs uzcelsim debesu valstību virs zemes ārīgi redzamā veidā. Nekur nav sacīts, ka baznīcas iespaidā pēkšņi pasaule kļūs labāka. Tieši otrādi - viscaur bībelē tiek pravietots, ka ļaunums tikai pieņemsies spēkā, un ka pēdējās dienās cilvēki kļūs īpaši ļauni

esi uzmanīgāks un lasi vērīgāk, tad neradīsies tādi jautājumi.

Mēs, kas kādreiz bijām pasaules daļa esam darīti par spīdekļiem. saproti - nav runa par pasauli, bet gan par Dieva tautu, par kristiešiem. Jā arī kristieši mēdz izdarīt noziegumus, par ikdienišķiem grēkiem nemaz nerunājot, bet salīdzinot ar neticīgajiem - kristieši grēko ievērojami mazāk, katrā gadījumā viņi vismaz nožēlo un cenšas laboties
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:17:23
Ingars
salīdzinot ar neticīgajiem - kristieši grēko ievērojami mazāk
Lūk, es par šo!
Kur ir statistika?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:21:52
KarotesNav, statistika attiecībā pret ko?

Kristieši ir Zemes Sāls, a tu gribi kartupeļus!

Pietam neeksitē jau tāda statistika, ko nevar norakstīt uz kaut ko citu, kā kristietību! Sociālus procesus tu nespēsi izvērtēt kopsakarībās, jo nespēsi šo kopsakarību redzēt, savukārt, ja tev rāda fragmentus, tad jau tāpat tu interpretē datus pēc saviem ieskatiem, jo svešas interpretācijas tu nepieņem!

Tādējādi nav jēga mēģināt pierādīt Kristietības pozitīvo ietekmi uz laicīgo sabiedrību, jo šī laicīgā sabiedrība nekad neatdos godu Dievam par saviem panākumiem, bet labprāt savas neizdarības un kļūdas un ļaunumu gan norakstīs uz Kristiešu Inkvizīciju, kura, šķiet ir tik varena, ka ietekmē cilvēku prātus vēl šodien, laigan vēsturiski tā bij tikai pāris gadsimtus lokālā Eiropas daļā un atšķirībā no kristianofobisku avotu propogandēdās globalitātes, darbojās relatīvi ierobežoti un nebūt ne vairāk kaut kā extraordināri atbilstoši tam laikam...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:30:41
Mulders
Nu kā - korelācjai ir jābūt!
Pamata pieņēmums - visi cilvēki pa zemelodi ir izkliedēti vienmērīgi. Vai pret to ir iebildumi?
No tā seko, ka ir jāpamana jebkāds spēcīgs, pozitīvi organizējošs faktors.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:47:31
KarotesNav
pozitīvais faktors parādās tikai pie tiem, kuri ir iekš baznīcas, iekš Kristus, bet ārā paliek suņi, burvji un liekuļi
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:49:39
Ingars
Tātad - nespējam tādus ieraudzīt, statistika neuzrāda, ka kristīgajās valstīs / rajonos būtu augstāka morāle, t.i. zemāks noziedzības līmenis.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.09 11:58:45
KarotesNav
un kā tu domā, cik reizes man vēl vajadzēs atkārtoties, kamēr tu sapratīsi - NAV RUNA PAR VISIEM CILVĒKIEM VISPĀR, BET GAN TIKAI PAR TIEM, KURI PIEVĒRSUŠIES DIEVAM

Kāda bij Sodoma un Gomora morāles ziņā? Tomēr viens taisns vīrs atradās.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 181 , pavisam kopa bijuši: 1783