atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Sv. Augustīns
S.R...
Iesūtīts: 2008.05.23 10:53:23
(jeb vienkārši Augustīns)
tas, lai luterāņi atkal nepiedauzās
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.23 10:53:48
esot teicis - mīli, un dari ko gribi.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.23 10:54:20
Kā jūs to saprotat, skaidrojat, praktizējat?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 10:55:41
Nezinu vai shamais to teica, man likās ka Francisks to teica! Bet nav svarīgi kurš to teica, bet vārdi ir baigi pareizie! Jo tas, kurš mīl, gribēs mīlēt un darīt labu, tamdēļ, ja tas, kurš mīl pēc tam dara ko grib, tad skadirs, ka viņš dara to saskaņā ar šo mīlestību, a tas automātā ir saskaņā ar Dievu!

Bet Augustīns ir pareizs onkuls, īstens Luterānis!
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.05.23 11:11:44
kopējaisSv. Augustīnam un M. Luteram bija tas, ka abi bija katoļi. un nav tāda uzvārda - Luterānis.
un ja arī ir - tad tas neko citu neizsaka, kā tikai kāda uzvārdu.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.23 11:13:04
"Mīlestībai ir rokas, lai palīdzētu. Tai ir kājas, lai steigtos pie nabagiem. Tai ir acis, lai pamanītu postu un trūkumu. Tai ir ausis, lai sadzirdētu cilvēku nopūtas un bēdas. Tāda ir mīlestība." /Aurēlijs Augustīns/ Iespējams, Augustīna mīlestības izpratne ir grieķu-romiešu šī jēdziena izpratne, ko, šķiet vislabāk formulējis ir Aristotelis: "Mīlēt nozīmē vēlēt otram to, ko tu pats uzskati par labu, un vēlēt to nevis sevis dēļ, bet gan tā cilvēka labā, kuru tu mīli, un censties, cik vien tev iespējams, sagādāt viņam šo labumu." Tā vien šķiet, ka šāda mīlestības izpratne ir nedaudz ķecerīga, jo īsti tā nemaz neparedz čabināšanos un bubināšanos ar savu dieviņu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:15:00
S.R. "Luterānis" te kā sugasvārds! Lai uzsvērtu Evanģēlisko mācību! Luters tač bij Augustīnietis, un Luterāņu "Trīssolis" kāreiz ir Pāvils - Augustīns - Luters!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:16:19
Kristus to vienkārši pateica - Mīli savu tuvāko kā sevi pašu!
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:18:48
Mulders
Baznīca ir celta uz Klints - Kēfas. to teica un pavēlēja Jēzus. kāds ir katoļu trīssolis? Jēzus - Kēfa - Pāvests. manuprāt mums ir labāks.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:19:34
bet vispār, labāk parunāsim par Sv.Augustīnu un to, ko viņš teica
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.05.23 11:21:58
Baznīca ir celta uz Klints- Kēfas. Jēzus - Kēfa - Pāvests
Tātad Klints nav Kristus, bet Pēteris?!!! Es gan labāk palieku uz Klints, kas ir Kristus, nevis cilvēks, lai arī apustulis Pēteris.
1.Kor.10 nodaļa "4 un visi dzēruši to pašu garīgo dzērienu, jo tie dzēra no garīgās klints, kas tiem gāja līdzi, bet šī klints bija Kristus "
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:23:30
Augustiinam noteikti ir taisniiba. Tikai nezinu vai tada miilestiiba maz ir iespeejama, jo jebkura cilveeka miilestiiba apzinati vai neapzinati ietver kaadu savtiibas momentu. Miilet - tas vienmeer ir labi
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:26:11
Baznīca ir celta uz Klints - Kēfas. to teica un pavēlēja Jēzus. kāds ir katoļu trīssolis? Jēzus - Kēfa - Pāvests. manuprāt mums ir labāks.

Šaize tikai, ka Augustīns tā īsti tam nepiekrita.
Tam arī Īsti nepiekrita Pāvils!

Tagad... uzmanību test tavai spējai lasīt textu un to saprast:

1 Kor 3:
9 Jo mēs esam Dieva darba biedri, jūs esat Dieva aramais tīrums, Dieva celtne.
10 Pēc Dieva dotās žēlastības es kā gudrs namdaris liku pamatu, bet cits ceļ uz tā ēku. Bet katrs lai pielūko, kā viņš to ceļ.
11 Jo citu pamatu neviens nevar likt kā to, kas jau ir likts, proti, Jēzus Kristus.


Lūk tev Apustuļa Pāvila teksts!
Izlasi to ļoti ļoti uzmanīgi! Un atbildi uz vienkāršu jautājumu - saskaņā ar Pāvila mācību, saskaņā ar Apustuļa vārdiem, kas ir Klints uz kuras tiek celts Dieva Nams? Un kas ir Dieva nams?

Tāpat ieteiktu iepazīties ar visiem izteikumiem kontextā ko Augustīns ir teicis par Mateja 16:18

Palūdz savam Priesterim, lai viņš tev izgādā Augustīna darbus

Retractations 20. FOC 60:90-91. CSEL 36:97-98.
On The Gospel of John Tractate 124.5. NPNF 7:450; CIL 36:684-85.

Vai arī pati uzmeklē tos I-netā, to var atrast un izlasi, vai nav tā, ka tavi Priesteri tev ir melojuši, jo nedz Pāvils nedz Augustīns šādi nemāca!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:32:04
S.R Papildus:

1 Pētera 2:
5 Un uzceliet no sevis pašiem kā dzīviem akmeņiem garīgu namu un topiet par svētu priesteru saimi, nesot garīgus upurus, kas Dievam ir patīkami, caur Jēzu Kristu,
6 jo ir rakstīts: redzi, Es lieku Ciānā izredzētu dārgu stūra akmeni , un, kas tic uz Viņu, nepaliks kaunā.
7 Tad nu jums, kas ticat, dārgs ieguvums, bet neticīgiem tas akmens, ko nama cēlēji atmetuši, ir tapis par stūra akmeni un ir akmens, pār kuru krīt, un klints, pie kuras piedauzās.
8 Tiem tas ir par piedauzību, kas neklausa vārdam, kam tie arī ir nolemti.
9 Bet jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri, svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus, kas jūs ir aicinājis no tumsas Savā brīnišķīgajā gaismā,


Saskaņā ar PĒTERI(!!!!) kas ir Garīgais Nams, no Kā tas tiek celts, Kas ir Baznīca? Saskaņā ar PĒTERI(!!!!), kas ir stūra akmens, klints???

Un rezumējot... Divi Lielākie Apustuļi... kuri saskaņā ar Tradīciju ir Romas draudzes galvenie Bīskapi un Skolotāji... saskaņā ar VIŅU mācību, kā tev šķiet... ja tu lasi viņu textus tā kā viņi ir rakstīti - un tas pat saskaņā ar tavas Baznīcas mācību ir Dieva Vārds - Divi jautājumi, un tie nav lēti jautājumi, bet dzīvības un nāves jautājumi

1. KAS Ir Baznīca, Dieva Nams, Garīgais Nams?
2. KAS Ir tā Klints uz kura Šis Nams ir celts, pie kuras piedauzās uz kuru klūp neticīgie?

Un tad varbūt tu sapratīsi, kamdēļ mana Sirdsapziņa kas ir piesieta šiem Svētajiem Vārdiem nekad nevarēs būt ekleziālās kopienas - Romas Katoļu Baznīcas - locekle!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:32:50
vai par Sv. Augustīnu ir uzņemta filma? Labprāt noskatītos , lasīt gan grūti
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.23 11:46:11
Ludvigs Feijerbahs [speciāli Vilkam] : "Tas, kurš mīl Dievu, vairāk nespēj mīlēt cilvēku, jo viņš ir zaudējis cilvēciskā izpratni; un otrādi, ja kāds mīl cilvēku, mīl no visas sirds, tas vairāk nespēj mīlēt Dievu..." Nemāku spriest, cik teiktais atbilst patiesībai un kādā sakarā vispār šī atziņa ir radusies, bet tāda tā ir.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:47:55
Duksis:

1 Jāņa 4:
19 Mīlēsim, jo Viņš ir mūs pirmais mīlējis.
20 Ja kāds saka: es mīlu Dievu, - un ienīst savu brāli, tad viņš ir melis; jo, kas nemīl savu brāli, ko viņš ir redzējis, nevar mīlēt Dievu, ko viņš nav redzējis.
21 Un šis bauslis mums ir no Viņa, ka tam, kas mīl Dievu, būs mīlēt arī savu brāli.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 11:49:47
Brīnumson, tu naivs esi... Augustīna mācību filmā nesabāzīsi! Piekam, tad tā būs kāda filmas auora interpretācija par Augustīnu! Labāk tomēr pašam lasīt un tikt skaidrībā ko Augustīns pats mācīja, kam ticēja un kāpēc Luters viņu tik augstu vērtēja!

Uz plauktiem var atrst Augustīna "Confessio" arī krieviski. Man reiz paveicās nopirkt vienu no diviem exemplāriem, kas bij grāmatnīcā "City of God" - to gan es nedošu, dārga!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.23 12:01:56
Parādi man tādu keksu, kurš spēj mīlēt tikai tāpēc, ka bauslis tā pavēl?

Nevar!

Ar piespiešanu neviens mīļš nekļūs... Bet skaties kā Jānis to saka, mīlēsim, jo viņš pirmais mīlēja. Mīlestību izraisa mīlestība. Dievs pirmais no sevis dāvā nesavtīgu mīlestību... tas ir vienīgais kas var cilvēku vispār iekustināt uz mīlestību, ja viņu mīl!
Bet ja tev tiek izrādīta mīlestība, bet tu Viņu sit krustā, tad ar to vien tu pats sevi nolādi! VIenkārši tu esi defektīvs cilvēks, ja mīlestība pret tevi atstāj tevi vienaldzīgu un aukstu. Pat dzīvnieki nomierinās un uzticās, ja pacietīgi pret viņiem izrāda mīlestību. Bet suns, kas savam saimniekam, kas viņu mīl, kož rokā, ir traks un parasti ir nošaujams!
Tā ir nenormāla situācija, ja mīlestība pret tevi, tevi atstāj vienaldzīgu vai pat naidīgu!

Daudzi cilvēki tajā milzīgajā naidā pret to, ka viņiem redz būs jāmīl, tas kas viņus mīl, noraida arī nesavtīgu mīlestību un dāvanas, jo visur saskata konspirāciju, intrigas, barterus... un vienalga paliek bez mīlestības un ārā izmetami!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.23 12:11:22
Ctulhu
Miilestiiba nevar buut buut hierarhiskaa sisteemaa. Nevar miileet kungu.
Kāpēc nevar? Suns mīl savu saimnieku, piemēram.

Tāpat, kalpi var mīlēt labu kungu.
Zaldāti var mīlēt labu karavadoni.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.23 12:12:33
Ctulhu, pareizi!

Lūk tas, ko mans Kungs teicis

Luk 22:
25 Un Viņš tiem sacīja: "Ķēniņi valda pār tautām, un varenos sauc par labdariem.
26 Bet jūs tā ne. Bet lielākajam jūsu vidū būs būt kā jaunākajam, un vadonim kā tādam, kas kalpo.
27 Jo kas ir lielāks: vai tas, kas sēž pie galda, vai tas, kas kalpo? Vai ne tas, kas sēž pie galda? Bet Es esmu jūsu vidū kā tāds, kas kalpo.

Dievam gan ir vara un iespējas implementēt savu Kundzību un to pat segt ar reāliem darbiem. Bet viņš izvēlās citu taktiku - caur mīlestību - noliekot sevi apakš visiem... Tas ir tas kas ir īstenais Kungs - tas ir tas, kurš visu labā sevi atdod... Par komandieri armijā ir cienīgs būt tikai tas, kas zin ko nozīmē būt pēdējam ierindniekam, un kurš ir gatavs savu dzīvību atdod par ikvienu šādu ierindnieku! Tikai tādam komandierim ierindieki sekos dajebkur, un tikai tāda armija ir neuzvarama!

Vēk Kristus saka šādus vārdus
Jāņa 15:13 Nevienam nav lielākas mīlestības kā šī, ja kāds savu dzīvību nodod par saviem draugiem.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 170 , pavisam kopa bijuši: 952