atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Ko Tu zini par Andri Znotiņu?
Aivars
Iesūtīts: 2011.01.27 23:02:09
Pēdējo dienu laikā miruši ir divi vīri 33 gadu vecumā. Vienu nošāva slepkava, kuru viņš mēģināja aizturēt, sargājot citus, otrs nomira aiz neveselības. Abiem kaut kā nav laimējies uzaugt īpaši lutinātiem, tikai par viena bērnību ir zinājuši tuvākie kolēģi, kuri nointervēti kādā lokālā ziņu avotā , kamēr otra stāsts ir izklaides industrijā ne vienreiz vien publicēts. Pie viena nāves, ļaudis steidz komentēt vairāk to, kādi viņa profesijas pārstāvji ir riebekļi, nelieši un `musori`, pie otra demonstratīvi izspēlē sēras, cita starpā aizbildinoties, ka vispār jau viņa ieguldījums šiem nav bijis sirdij tuvs.
Vai tā ir vienkārši liekulība, vai izklaides industrijas aka `plašsaziņas līdzekļu` smadzeņu pūderēšanas rezultāts?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:04:33
Tas nav cinisms, vien jautājums, kas rodas pēdējo dienu cilvēku sarunu aktualitāšu kontekstā.
Līkcepure [213.102.146.139]
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:18:38
Šis ir bērnu caurejiņa salīdzinot ar nesamērīgo reakciju, kas bija laikā, kad nomira M.Džeksons. Visi masu mediji un burtiski viss internets par to vien urdzēja. Katrā forumā bija vismaz viena tēma veltīta Em Džeja bojāejai. Nez vai šajā arī nebija?
Bet kad tu, cilvēks, tādā brīdī pasaki, ka katru dienu mirst simtiem cilvēku un ka vispār jau ir daudz krietnāki vīri un sievas par celebrity n, kuru nāvi tiešām būtu vērts pārdzīvot, tiec nosaukts par bezjūtīgu ciniķi. Viņš ir slavens, tāpēc viss, kas ar viņu notiek ir daudz svarīgāk, saproties. Privātajā Dzīvē neraksta par Ješkas kārtējo šķiršanos. Cilvēku psiholoģija 101.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:24:09
Trilobīte
Teikšu godīgi, šodien Tu jau paspēji pārsteigt, uzrādot šai ziņā tik nobriedušas empātijas pazīmes, ko no Tevis negaidīju. Iespējams, ka tas ir visdīvainākais kompliments, kas var pat aizkaitināt, bet ne par to ir runa. Jautājums drīzāk ir, kas varētu būt iemesls, kādēļ cilvēki spēj būt ignoranti vai pat ciniski (pēdējo dienu laikā man bijušas dažas sarunas Znotiņa sakarā) pret varoņiem, kas šos sargājuši, un vienlaikus tik eksaltēti attiecībā uz popularitātēm. Vai tas ir PR pār domāšanu, vai arī dzīvošana sava veida `virtuālajā pasaulē`?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:28:01
Līkcepure [213.102.146.139]
Nu cinisms gan laikam nav cilvēka labākā īpašība, bet, šķiet, tu minēji to jēdzienu, no kā apzināti mēģināju izvairīties, proti `celebrity` jeb `slavenība`. Kā Tev šķiet, kas cilvēku padara par `slavenību` jeb `varoni`
Mārīte
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:38:55
man ir pirmā dzirdēšana par viņu.
Līkcepure [213.102.146.139]
# Iesūtīts: 2011.01.27 23:40:08
Kā Tev šķiet, kas cilvēku padara par `slavenību`

Slavenība?
risulto [81.198.46.254]
# Iesūtīts: 2011.01.28 00:07:51
Ko es zinu? To, ka viņš ir cilvēks, kas atdeva savu dzīvību, lai glābtu citus. To pat nevar saukt par darbu, bet gan par kalpošanu.
Otrdienas ļoti vēlā vakara stundā, šrubījot sneigu savā pagalmā, domāju - ja policisti nebūtu riskējuši ar savu dzīvību un veselību, un noķēruši tos 5 vājprātīgos, diezin vai man būtu dūša līst tik vēlu no mājas laukā...
ļoti žēl A.Z. un viņa tuvinieku ;(
biča
# Iesūtīts: 2011.01.28 00:11:55
Aivars
Kā Tev šķiet, kas cilvēku padara par `slavenību` jeb `varoni`?
tas, ka cilvēkam piemīt kādi izteikti, parasti izklaidējoši talanti. vai reizēm arī pietiek ar spēju nopelnīt vājprātā daudz naudas. vārdu sakot - būšana vienam no labākajiem šādā jomā, ja šajā jomā ir iespēja sacensties.

daudzi cilvēki paliek un paliks nenovērtēti, kaut gan savā vietā var būt labāki par citiem. jo vienkārši jomās, kuros viņi darbojas, normālā gadījumā nav sacensības nedz arī iespējas salīdzināt. tāpēc viņu darbs paliek pašsaprotams un nepamanīts.

starp citu, Trilobītei nepiemīt pārmērīgs empātijas trūkums, viņa vienkārši Tev ir uzgriezusi sava rakstura cieto pusi - galu galē, esi jau pelnījis
biča
# Iesūtīts: 2011.01.28 00:18:36
risulto [81.198.46.254]
mjā, vispār policijas darbs savā būtībā ir kalpošanas darbs. tāpat kā mediķu un ugunsdzēsēju. tāpat arī tiesnešu un citu juristu darbam būtu tādam jābūt. bet tam, kas kalpo, vienmēr rokās ir vara. diemžēl netrūkst arī cilvēku, kas šo varu izmanto ne tik cēliem mērķiem. es vienkārši ceru, ka tādu ir maz.
Līkcepure [213.102.146.139]
# Iesūtīts: 2011.01.28 00:21:50
tas, ka cilvēkam piemīt kādi izteikti, parasti izklaidējoši talanti

Nebūt ne obligāti. Daudzas mūsdienu mūzikas zvaigznes pat pašas netaisa savu mūziku. To raksta un aranžē speciāli profesionāļi, zvaigznes galvenā funkcija ir izskatīties labi un prast seksīgi grozīt pakaļu.
Džeksona un Freimaņa gadījumi varbūt nav izteiktākie šīs tendences piemēri, taču ja runājam par otro, tad Latvija noteikti nav zaudējusi vērtīgu mūziķu. Lāga cilvēku, ļoti iespējams.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.01.28 00:24:56
Jā, nu ar gripu šogad nomira un vēl nomirs vairāki cilvēki, ne tikai Mārtiņš, kā arī no lodēm varbūt nomirs vēl kāds, un par to ir skumji, bet Aivar, kā sauca tos pāris vīru Latvijā, kuri jau no gripas nomira pirms Mārtiņa?
Atvainojos, es nezinu Andri Znotiņu un es nezinu tos dažus, kuri ar gripu nomira pirms Mārtiņa.
Varbūt vajadzēja vairākus klusuma brīžus?...
...
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.01.28 00:31:34
Aivars
No ziņu raidījumiem man palicis atmiņā, ka bija pirms gadiem desmit/padsmit Alūksnes (vai varbūt Valkas) pusē kāds vīrs, kuru iesēdināja par to, ka viņš atšaudījās no negodīgiem poličiem, kuri piesedza Latvijas mežu izlaupīšanu.
Esmu vēlāk meklējis internetā viņa vārdu un viņa likteņstāstu, bet neesmu varējis atrast.
Bērnišķīgā muļķībā viņš man ir palicis atmiņā kā varonis-Lāčplēsis.
Viņam, cik atceros, brīvībā palika sieva un mazs bērns...
Protams, tās visas ir tikai manas infantīlās iedomas par to, kādiem vajadzētu būt latviešiem...

P.S.
Tevi, Aivar, kā morāli atbildīgu personu vairāk nesatrauc tas, ka nieka trijās dienās kaut kādā vietējā miesta spēļu zālē atstāti 100 000 (saskaņā ar ziņām), kas galu galā nozīmē vairāku ģimeņu reālu bada nāvi (neskaitot narkotiku atmazgāšanas daļu)????????
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.01.28 08:51:06
Kristieši jau arī ir gatavi ilgas stundas kontemplēt Jēzus ciešanas pie krusta un parasti apvainojas, ja viņiem aizrāda, ka mokpinā nāvē ir miruši ļoti daudzi cilvēki.
Tā tas ir, ka mēs vairāk jūtam līdz to ciešanām, kas mums ir tuvi, nu un pateicoties popularitātei, Mārtiņš Freimanis šķiet tuvāks, nekā Andris Znotiņš.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:06:00
Papucs
Par naudas apjomu, un to, kā tas tur nokļuvis, protams aizdomājos, jo vairāks saistībā ar kādu J. Dāvja komentāru, bet te ir stāsts par kaut ko citu, proti, kā kura vēsts tiek pasniegta, norīta, pārkošļāta.
Principā, Jēkabpils gadījumā dominējošā interese ir bijusi par šiem laupītājiem, nenoliegsim. Tas, kas šos aizturot tika sakropļoti vai nošautais Andris, kļūst par mazāknozīmīgu detaļu vienā dramaturģiskā izspēlē par policistiem-burlakām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:08:21
παλαιό ανόητος
Tev ļoti aplams priekštats par kristiešiem.
sica. [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:12:40
Ok. žel tā jēkabpils puiša, viņš pidīja savu darbu un cieta. Njā par viņu vairāk sēro ģimene, iespējams apkārtējā pilsēta, kas viņu satika.
man tas tiešām ir tāds neizteikts vārds. Es nevaru raudāt par katru, kas pildiot savu darbu iet bojā. Andris nav vienīgais policists, ugunsdzēsējs mediķis utt.
Šorīt izlasiju sava kolēģa blogu. tur bija teksts "Jo, kurš žurnālists (es te runāju par izklaides nozari) nav kopā ar viņu iedzēris, nav ar viņu ironiski par kaut ko jokojis, vai nav runājis par labarību pret suņiem??? "
Jā, man vairāk sāp Mārtiņa nāve. Jo arī es ar viņu esmu saskrējusies Sarkanā (kur viņš bija kā mēbele), vai dīvainā kafejnīcā uz Tērbatas ielas, kur lietainā dienā mēs sēdējām, dzērām balzāmu, runājām par dzīvi un suņiem (viņam Pepe, man 2 suņi). Tas ir citādāk, kad tu pazini to cilvēku un viņa nav....
Liekulība? nezinu. Andris darīja savu darbu, bet ar otra cilvēka dziesm
sica. [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:14:49
vai liekulība nebūtu, ja tagad piem. es tev piekristu un mātu ar galvu, ka ŠIS bojā gājušasi policists, bija krutāks par to dziedātāju.... vai citu bojā gājušo policistu, kas bojā gāja citā dienā ujn par kuru tu NEKO nezini?
ai kaut kā dīvaini palika
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.01.28 09:28:27
Trilobīte
Bet interesanti, ka Jēkabpils drāmas galvenie varoņi (ironiski, ka dramaturģijā šis vārds var būt pilnīgs pretmets ētikai) tomēr bija tie burlakas

sica. [78.84.101.18]
Klau, skumt par paziņām ir normāli. Par to, kā popkultūras elki mēdz emocionāli piesaistīt arī viss ir skaidrs. Vien savā ziņā, vērojot to pašu žurnālistu darbu, un operatīvi sagatavotās paziņu intervijas un pasniegšanas veidu, jo vairāk uzkrita nevērība pret Jēkabpils puisi, kā tu saki.
P.S. Izlasīju tavu otro komentāru. Tu esi pārpratusi, ka es aģitētu, ka pareizāk būtu skumt par Andri, ne Mārtiņu. Abi ir cilvēki.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:34:39
Aivars
bet ta tas ir Aivar saja pasaule...paskaties,,visi noziegumi tiek pastastiti detalas..par viniem vai runa gadu no gada..atceras,butiba dara vinus slavenus pec nozieguma izdarisanas..neka tie pirms tam bijusi.Slavina ljauno..Ja kads medikis ko nepareizi izdara avizes ir pilnas,bet neviens neraksta par to,..ka tiek glabtas cilveku dzivibas..dienu no dienas.Tapat ir par baznicu...par skandaliem..runa atceras..gadiem,bet tas labas lietas..pat nepiemin.
sica. [78.84.101.18]
# Iesūtīts: 2011.01.28 09:38:09
Aivars
es nezinu. es domāju, ka manai kolēģei būs sirdi plosoš raksts par puisi. ja ne šon, tad nākamnedēl, jo viņai jaizlaiž viss cauri
Vispār specifika tāda, ka ziņas nāk un iet. LAi cik skumji, šis nav vienīgais policists utt, kas gājis bojā. Jā nežēlīgi, bet fakts.
Ko tu gribēji? slavas dziesmas? visi tagad vairāk uztraucās, par to kā 4 pilicisti to varēja izdarīt. Mani ar;i tas interesē. Jo tomēr viņi it kā apsargā mūsu drosību... a izrādās ka nē
Divaini, bet vakatr bija tikkkkk daudz Ceļu policijas patruļas. sen nebiju redzējusi. Kādas 10 uz Dpils šosejas .... dīvaini
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 187 , pavisam kopa bijuši: 2599