atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kristietis un dusmas
foruma vilks
Iesūtīts: 2010.03.26 10:29:51
Vai kristietis drīkst dusmoties?
Vai dusmoties ir/nav grēks? Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?

Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?


Diskusija primāri kristiešiem. Nekristieši rakstīt drīkst, bet lai uzmanās, ka diskusija neizvērstos par sarunu par marginālām lietām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.30 09:59:01
foruma vilks
dusmas liecina par nepiepildītām prasībām vai ilūzijām?
biezhi vien taa ir.
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.30 10:00:43
danar
Mjā, likt divas 1 l kastes... tā kā sāpīgi. Varbūt pielikt zīmīti, kā tai senajā anekdotē - es šeit iespļāvu?
Un vēlāk blakus būs uzlīmēta otra zīmīte - Es arī!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 10:03:06
foruma vilks
ar ko atšķiras sadusmošana no kaitināšanas?

pēc tezaura domām, kaitināšana ir process, dusmas ir šī procesa rezultāts.
danar
# Labojis danar: 2010.03.30 10:14:22
foruma vilkses jau ar ,vilks,meginu neizvirzit prasibas..bet ik pa laikam piekeru sevi,ka tomert izvirzu un tad ir ka ir.Tad vel nak klat dusmas uz sevi...
Jaaug un jaaug...

Ja,dusmas varetu liecinat ari par to,ka isti nemakam,nevaram pienemt otru
danar
# Iesūtīts: 2010.03.30 10:20:24
Sniegpulkstenītes balss
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.03.30 11:21:46
foruma vilks
varbūt netipiski, bet mani visvairāk sadusmo cilvēki, kurus tuvu personīgi nepazīstu. Vismaz forumā noteikti, bet reālajā dzīvē principā arī.
Ja es cilvēku pazīstu personīgi, tad parasti spēju arī saprast, kāpēc viņš rīkojas tā, kā rīkojas. Un, ja saprotu, tad arī kaut kā jau nav jādusmojas, jo mierīgi var atrast kādu iespējami pozitīvu skaidrojumu cilvēka rīcībai.


Tā ir . Ir atšķirība (nereti pat milzīga) attieksmē pret nepazīstamiem, pazīstamiem, labi pazīstamiem un tuviem cilvēkiem, vēl ir īpaša ne-cilvēku kategorija, kurus ne redz, ne dzird, bet ar kuriem sazināmies ar tehniskiem palīglīdzekļiem - tā kā forumā.

Tikai ar tiem pazīstamajiem ļaužiem mēdz būt tā, ka nevis mēs viņus saprotam un nedusmojamies, bet gan mīļā miera labad uzvedamies it kā pieklājīgāk, aiz izpratnes maskas mēdzot slēpt grēcīgu pasivitāti. Es nesaku, ka tev tā ir, tā ir mana pieredze.

Bet atgriežoties pie foruma, mani pa laikam kaitina izlikšanās par anonīmiem - situācijās, kad teju vai visi vai daļa forumistu kādu personīgi pazīst (vai virtuālajā tēlā atpazīst reālu cilvēku), bet šis virtuālais tēls uzvedas tā it kā būtu tikai virtuāls. Un visi draudzīgi izliekas, ka tā ir labi. Šāda uzvedība ir raksturīga gandrīz visiem, t.sk. man pašam, maniem diskusiju oponentiem un līdzīgi domājošajiem.

Savu dusmošanos foruma ietvaros risinu, cenšoties būt lēnprātīgs dusmīgu komentāru vai dzēlīgu piezīmju rakstīšanā - pirms nosūtīšanas pārlasu un apdomāju, ko ar to sasniegšu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:30:45
foruma vilks
Nē nu dusmas ir diezgan dziļas jūtas, kas neiet kopā ar vienaldzību. Bet kaitināšana varētu būt, kad it kā jau `ne mana cūka, ne mana druva, un mani jau tas it kā neskar, bet kāda mārrutka pēc man tas jāpieņem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:31:53
Ctulhu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:34:21
Ctulhu
Nu tieši tā, kad dažs apdauzīts aunapiere visur ar savu ateistisko sludināšanu katrā caurumā spraucas, pat pirms cilvēks savu problēmu īsti ir izskaidrojis, tad tas mēdz kaitināt.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.30 11:35:09
Tieši tāpat, kā tad, kad kāds līdzīgi kādu citu brīnuformulu piedāvā, bez ieklausīšanās un problēmas noskaidrošanas
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:36:31
Aivars
kaitināt -inu, -ini, -ina, pag. -ināju; trans.
1. Rīkoties, izturēties tā, lai (kādā) izraisītu nepatiku, arī dusmas.
// Būt ļoti nepatīkamam, aizskarošam, arī tādam, kas izraisa dusmas.
// Stipri satraukt, uzbudināt, saniknot (dzīvnieku).
2. Ķircināt.
3. novec. Saistīt uzmanību, patīkami satraucot; kairināt

dusmas -u, s.; tikai dsk.
1. Emocionāls stāvoklis, kam raksturīga spēcīga nepatika, neapmierinātība, sašutums, niknums.
Aklas dusmas — dusmas, kas nav pakļautas prāta vērtējumam, kontrolei.
Aiz (arī no) dusmām zaudēt valodu — dusmās nespēt parunāt.
Aizsvilties dusmās — pēkšņi un strauji sadusmoties.
(Sa)nāk (arī uznāk) dusmas — rodas dusmas.
// Liels sašutums; neapmierinātība.
Turēt dusmas (uz kādu) sar. — būt (ilgstoši) dusmīgam (uz kādu).
// Niknums (dzīvniekiem).
Aizdot (retāk aizdarīt) dusmas — sadusmot.
Kļūt (arī būt) zilam (arī mel
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:39:40
masiks [212.93.96.2]
Definīcijās norādītu uz arī , kas norāda uz stāvokļiem, kas obligāti nav dusmas, bet īsti gradēts mūsu valodā nav
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:45:17
Aivars
gradēts gan jau ir, un nosaukumi ar doti, tikai tos nelietojam.
Sapīkums, piemēram...
mani dusmo, piemēram, kreacionistu uzmācība zinātnes tēmās, tikko runa sāk iet par fosīlijām. Viņiem laika dimensija tālāk par -6000 gadiem neaizvelkas... nu ij vot visādu guiņu goņī par 1000`000 veciem kauliem vai nogulām.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:52:25
masiks [212.93.96.2]
aha `kreņķis` `cemme` `gruzons`
Bet kreacionisti jau arī visādi mēdz būt, un jāsaka, ka arī nekreacionistu kategorisms savās pasakās šad tad liek līdzjūtīgi nopūsties. Bet tas atkal no tā ķobīša, kas drīzāk uzjautrina, ne sadusmo.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:03:51
Aivars
jā, kreacionisti tiešām ir plašs spektrs. Sākot ar fundamentālistiem, un beidzot ar kauko tik liberālu, kā evolūcijs un BB pieņemšana, vienīgi pašu BB pasludinot par kreacionisma aktu.
Taču, kamēr jamie ņemas pa savu smilšu kasti - mani viņi nerausta. Abet kad nāca ar savu dziesmu grāmatu svešā baznīcā (tb - forumu zinātnes sadaļās, skolās) - tas mani sadusmoja. Nu ij dusmīgais masiks nolēma darīt tieši to pašu. Un uzradās no sākuma delfu sadalā, a kad sajutās pietiekoši mācīts - arī VB...
/masika vēstures īsais kurss/.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:20:05
Ctulhu
tak mērkaķojoties pakaļ amurikāņiem, mums te ieviesa ticībmācību. ja tas pats par sevi nebūtu juridiskais nihilisms un absurds, tad ieviestu arī kreacionisma vai ID mācību, tjipa "Pandas un pīpļi".
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:42:22
Ctulhu
protams ar alternatīvu.
Bet man jau šitā alternatīva šķiet tāda pati, kā kristiešiem alternatīva starp "Ģimenes mācību" un "Drošs seks bērnībā" mācībstundām... nē, nu... alternatīva jau ir...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:56:35
Ctulhu
neesmu pārliecināts. IMHO resursu ierobežojuma dēļ, māca to, par ko nobalso vairākums.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:11:36
Ctulhu
IMHO tas pac, ja to dara kristīgie vecāki par bioloģijas vai ētikas mācīšanu.
Man nav sanācis kašķēties. ja sanāks - došu ziņu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.30 13:14:29
Brāļi, kurmīši, vai aiz rakumiem jau tēma nav pazaudēta?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 143 , pavisam kopa bijuši: 37011