atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kristietis un dusmas
foruma vilks
Iesūtīts: 2010.03.26 10:29:51
Vai kristietis drīkst dusmoties?
Vai dusmoties ir/nav grēks? Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?

Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?


Diskusija primāri kristiešiem. Nekristieši rakstīt drīkst, bet lai uzmanās, ka diskusija neizvērstos par sarunu par marginālām lietām.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:30:15
Raujam vaļā
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:33:34
Jā drīxt...

Šķiet dusmu "robežas" bij kaut kas, par ko arī Ījaba grāmata runā... Ka Velns cēla šo latiņu augstāk un augstāk, kur šķiet pēdējā robeža bij atteikšanās no Dieva un Sv. Gara zaimošana... tā ir sarkanā līnija!

Kaut kur rakstos bij tak teikts... "Visu savu zūdīšanos metiet uz Viņu, jo Viņš gādā par jums. "

Protams, ja mēs dusmojamies uz cilvēkiem, tad ļoti grūti neapgrēkoties un nepagrēkot... pateikt vārdus, kas nokauj...

Krieviem ir pareizs teiciens - vārds nav zvirbulis, izspruks - nenoķersi!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:35:52
dusmas ir kādu citu emociju sekas - parasti tās ir bailes, pāridarījuma izjūta pēc noraidījuma vai vēl sazin kas. tas ir normāli un reakcijai jābūt.
sicA. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:37:26
atceros bija viens svētais, kas vēl nebūdams svētais bija kaisl`igas dabas - ātri aizsvilās un dusmojās un nemācēja piedot. tik ļoti, ka pats vairs nevarēja izturēt (nu gluži kā es )....
voooo un tad viņš nolēma - kā apdusmosies, līd;is sēdēt kokā. un sākumā viņš kokā vien sēdēja, jo kā nolīda no koka, atkal kāds viņu sadusmoja un šis līda atpakaļ. tad līšana kokā samazinājās, jo ja apdusmojās ātri mācēja piedot cilvēkam un ar laiku iemācījās mīlēt un pieņemt cilvēkus....
vooooo man no šī svētā jāmācās, jo es ar ātri aizsvilstos un uz dažiem dusmu turu ilgi. Priesteri man saka, ka jāmācās mīlēt cilvēki un pieņemt, ka visi nav kā es.... un tā....
`bet dusmas man ilgi nepāriet.... tas lepnums manī pārāk liels, tāpēc es mācos nedusmoties. palīdz lūgšanas.... lūgšanas lūgšanas....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:38:35
Dusmas ir Dieva dota dāvana, kas bieži aiziet nepareizā gultnē mūsu grēcīgās dabas dēļ. Bet pašas par sevi, tās motivē uz rīcību pret visādām negācijām. Protams, Raksti iesaka šo stāvokli apzināt un vadīt, bet ne vienkārši apspiest - `dusmojiet, bet negrēkojiet`, `lai saule nenoriet jums dusmojoties` utt.
Arī Dieva dusmas ir apliecinājums nevienaldzībai.
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:38:35
vai dusmas rodas no lepnības?

sicA. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:40:24
foruma vilks
nezinu vai visiem, bet..... tas lepnums mūsos paceļ mūs augstāk par citiem un tad sākas dusmas - ko viņš teica, ko viņš dara, kāpēc tā un šitā..... kaut kas nenotiek pa mūsu ūsai un dusmas....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:40:45
foruma vilks
Ne obligāti. Te nu atkal veselu diskusiju var attīstīt par to kas ir kāda lepnība un kas ir vai nav pazemība
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:41:10
Kristietim jādusmojas uz savu miesīgo dabu, apstākļiem, kas nav saskaņā ar Dieva gribu ( Dieva Vārdu) viņa dzīvē, par visu netaisnību ( jo teikts, ka netaisnība jāienīst, un to var izdarīt ar dusmu palīdzību). Jādusmojas un nav jāļauj saulei norietēt, un nepieļaut pārstāt dusmoties uz nepareizo savā dzīvē. Jādusmojas uz velnu ( jo Jēzus ir nācis izārdīt velna darbus un mēs darām to pašu)

Taču tur kur cilvēka dusmas nesagādā Dieva taisnību un tās dusmas kuras cilveķs nevar kontrolēt savā miesiskajā dabā pret citiem cilvēkiem, un dusmojoties, kad kaut kas nav pēc cilvēka prāta, un dusmojoties, ka kaut kas nesanāk - šādas ir nepareizas dusmas, tās ir jāuzveic ar svētām dusmām, un jāiznīdē kā miesas darbi savā dzīvē .
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:41:54
Dusmojiet, bet negreekojiet! - kaut kur Biibelee taa rakstiits. Aciimredzot, var dusmoties arii nesagreekojot.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:42:28
Aivars
cilvēka dusmas nerada Dieva taisnību. tāpat kā nav baltu un melnu melu. kaut gan, manuprāt reizēm cilvēkam nav citas iespējas kā vien melot lai pasargātu citus no sāpēm. bet runājot par dusmām - protams, arī lepnība ir(var būt) dusmu cēlonis.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:42:41
Svētais
kas ir svetas dusmas? Tev taadas ir? Kaa taadas izpauzhas?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:44:01
Donatella
Svētas dusmas ir pret visu netaisnību. Tu aizsvislsites kad kāds tiek apgrēcināts, tu aizsvislties, kad kāds tiek izmantots, kad dara netaisnību, kad velns stājas ceļā, lai truacētu Dieva plāniem u.c.
sicA. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:47:24
Svētais
nezinu gan... atkal baltie meli melnie melli:
ekkkkkk kas izvērtēs vai tavas domas ir tās taisnās un pareizās, lai būtu īstās dusmas
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:49:18
S.R.(katole)
Nu, kur nu. Ne tikai cilvēka dusmas, bet arī cilvēka nedusmošanās Dieva taisn`biu nerada. Tā atnāk Kristū. Bet dusmas - izšaujot organismā ķīmisku kokteilīti, pamodinot un paātrinot, ir Dieva dāvana, kas nav nekas slikts, ja vien šajā stresā neiestieg vai nesadara aplamības.
Kā rāda psalmi, tad arī dusmīgas lūgšanas var būt . Dievs neprasa cilvēku maskēties par flegmatisku ķirbi, kam mēslu kaudzē labi.
Lepnība, tāpat kā visādi citi kompleksi var tikai veidot personību, kura dusmu reakcija mostas neadekvātos gadījumos neadekvātos veidos.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:49:53
Svētais
cilvēks tik veikli spēj sevi apmānīt, savu patieso dabu neredzēt. bet kā sacīt jāsaka - ceļš uz elli nereti tiek bruģēts ar labiem darbiem, sajūtām, "svētām dusmām",u.tt.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:50:14
Svētais
varetu bez tukshas zvargulju shkjindinaashanas, bet ar konkretu piemeeru, kad tev ir bijushas svetas dusmas peec tavaam domaam.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:50:38
Donatella
vēl šīm svētajām dusmām būtu jāvēršas ar pilnu spēku pret miesīgo cilvēku, raksturu, kaitīgajām īpašībām, jo teikts, ka ja jūs gara spēkā darāt galu miesas darbībai, tad jūs dzīvosit. bet ja jūs pēc miesas dzīvojat tad jums jāmirst. Šajā aspektā sīm dusmām jāizpaužas izteikti, jo nedrīkst dot vaļu miesīgajam cilvēkam, jo tas tev novedīs nāvē- visa veida rugtums, nepiedošana, dusmas, ķildas, izlaidība utt( visi miesas darbi)
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:52:11
Donatella
sevi pašu disciplinējot Dieva darbam, lai nenovirzītos no mērķa.
Jēk.1:20 [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.03.26 10:53:33


19 Zinait, mani mīļie brāļi: lai ikviens cilvēks ir čakls klausīties, kūtrs runāt, kūtrs dusmoties,
20 jo cilvēka dusmas nesagādā Dieva taisnību.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 35667