atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Dievs ir Celš, Patiesība, Mīlestība, Dzīvība ...
Betanija
Iesūtīts: 2010.03.09 04:02:40
Esiet žēlsirdīgi! Esiet svēti! Esiet pilnīgi!
Mīli Dievu no visa sava prāta, no visas savas sirds un no visa sava spēka un mīli savu tuvāko kā sevi pašu!
Mīl Dievu tas kurš pilda Viņa baušļus izdzīvojot evanģēliju, ejot pa atsacīšanās un tikumu ceļu, aizliedzot sevi - ikdienas ņemot savu krustu un pildot Dieva gribu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:49:28
liepa

Galvenais ir apzina, ka vini ir pelnijusi muzigo sodu. Jautajums, vai vini to sanems pec naves vai atrak, nav vairs tik svarigs. Pie tam bibele ir gana stastu par to, ka neticigi un grecinieki sanem sodu jau dzives laikaa. Dievs soda vinus pats, jeb pavel citiem sodit. Ta kaa, inkvizicija tiesam ir no bibeles puses ok.

Pirmkārt pašas inkvizīcijas notika pavisam pēc citiem likumiem, nekā Vecajā Derībā, jo viduslaikos bībeli vispār reti kurš lasīja un tad sadomāja visvisādas pasakas, diemžēl daudziem labiem cilvēkiem un pat kristiešiem nācās ciest no inkvizīcijām, kas nebija bībelē balstītas. Kas attiecas uz sodu sistēmu vecajā derībā - jau norādīju, ka tā ir atcelta

Nu teici gan, ka jaieskatas sevi un jasaskata, cik esi samaitats utt. si doma tev visam cauri skan. Tadu mazohistisku tendencu man nav.

Nē, tu citēji citu manu komentāru, kur es runāju par nodošanos citu labā, palasi pati iepriekš. Bet vispār ir tā, ka ja saprotam, ko patiesi nozīmē būt labam cilvēkam, tad neizbēgami nonāksim pie šāda secinājuma. Jā, atzīstu - tas nav patīkami, bet tie, kas nav gļēvi liekuļi, tie spēj to atzīt un sāk grūto darbu pie sava rakstura.

Ir ko ari nepatiesie kristiesi? Tu rina lidzigi ka agrak teica "patiesi leniniesi"

Nu var jau par jebkuru teikumu atrast, kā paņirgāties
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:55:05
Ingars
kādā pilsētā, piemēram 10 patiesi kristieši ar augstu morāles līmeni un kādi 1000 kriminālie tipi bez morāles un kristīgas ticības - un kāds tur sakars ar to 10 kristiešu morāles līmeni???
Sakars tāds: piem, tajā pilsētā mums ir 200 laupīšanas gadā.
Tagad, skatamies citā pilsētā, kur ir 10 kriminālie bez morāles, un 1000 patiesi kristieši. Redzam, ka laupīšanas ir tikai 2 gadā.
Tad arī izdarām secinājumus.

A ja tu paņemtu konkrēti tikai kristiešus un vērtētu kriminālnoziedznieku īpatsvaru starp kristiešiem, tad būtu pareizāks atspoguļojums.
Der arī tāds piegājiens.

Nu tātad - kur tev ir tāda statistika, cik procenti no kristiešiem ir nonākuši uz apsūdzēto sola?
Man nav. Taču, kamēr nav, tikmēr visas runas par to, ka kristīgā ticība padarot cilvēku labāku, lūdzu paturēt pie sevis. Tām nav seguma.
Tāpēc, man uz šo brīdi ir tāda doma: nav nevienas reliģijas, kas jūtami uzlabotu cilvēkus, masveidā.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:20:58
EzītisMiglā

Sakars tāds: piem, tajā pilsētā mums ir 200 laupīšanas gadā.
Tagad, skatamies citā pilsētā, kur ir 10 kriminālie bez morāles, un 1000 patiesi kristieši. Redzam, ka laupīšanas ir tikai 2 gadā.
Tad arī izdarām secinājumus.


Nu kāds tur var būt secinājums? Spriest var tikai pēc tā, vai konkrēto noziegumu autori ir vai nav kristieši. Ja nav, tad kāds tur sakars ar pašu kristiešu morāles līmeni???

Der arī tāds piegājiens.

Nevis arī tāds, bet tikai tāds piegājiens, ja tu gribi izvērtēt konkrēti kristiešu morālo līmeni. Palasi par Sodomu un Gomoru, kur atradās viens taisns vīrs - Lats vai arī par plūdiem, kur arī tikai Noas ar savējiem bija taisni - vai visu pārēo morālais pagrimums kaut kā attiecināms uz konkrēto indivītu morālo līmeni?

Man nav. Taču, kamēr nav, tikmēr visas runas par to, ka kristīgā ticība padarot cilvēku labāku, lūdzu paturēt pie sevis. Tām nav seguma.
Tāpēc, man uz šo brīdi ir tāda doma: nav nevienas reliģijas, kas jūtami uzlabotu cilvēkus, masveidā.


Runa ir par "praktizējošiem" kristiešiem, kuri vadās pēc kristīgās mācības, kuriem ir regulāras attiecības ar Dievu. Paņem paanalizē jebkuru noziedznieku, kurš bijis kristietis - visiem, kā vienam būs bijis moments, kur ir atkāpušies no Dieva. Mehānisms, kā notiek ļaušanās grēkam ir gaužām vienkāršs - viss sākas ar pievēršanos kārdinājumam un novēršanos no Dieva - tālāk jo vairāk novēršas no Dieva, jo mazāka kļūst ticība, bet jo ciešāk turas pie Dieva, jo stiprāka ticība, jo augstāks morāles līmenis. Ja tu būtu uzmanīgi sutdējis apustuļu vēstules, tad tev nerastos šādi jautājumi, jo tur viss tas ir ļoti ļoti daudz atrunāts, ka tā ir smaga cīņa, ka pārmaiņas notiek, kad ticīgais nepārtraukti praktizē Jēzus norādījumus utt. Un ir šīm runām reāls segums un reāli piemēri, ka cilvēku morāles līmeņi ievērojami pieaug. Varbūt tev vajadzētu arī starp kristiešiem apgrozīties vairāk

liepa

Tavas norades par VD viduslaikos laikam vel nebija zinamas....

Tie cilveki, kuri vadija inkviziciju, bija gana bibeli lasijusi, citadi vini savos amatos netiktu. Zinama izglitiba teologija viniem noteikti bija. Zemnieki un lasitneprateji protams bibeli nebija lasijusi, bet viniem jau ari nekadas teiksanas nebija. Inkvizicija uztver galveno bibeles garu, neticigos uz muzigajam mokam...


Nu lūk - tas, ko tu uzrakstīji ir totālā pretrunā ar bībeli, jo Jēzus mums pavēl sludināt neticīgajiem un pret tiem, kas neatgriežas, nevērst nekādas sankcijas. Tad tagad padomā - kā tad tie garīdznieki lasīja bībeli? Nenoliedzami, ka viņi to bija lasījuši, bet ja tu papētītu teoloģiajs vēsturi, tad atrastu, ka tajā laikā katoļu baznīca bija izstrādājusi savu "nemaldīgo interpretāciju".

Ne, es nenirgajos, aicinu tevi vienkarsi padomat, ko tu ar so izteikumu doma. Citadi tiek lietoti skaisti vardi, bet nekadas sakarigas domas aiz tiem nav.

Kur nav nekādas sakarīgas domas? Kur pamatojums, kāds tev arguments šādam viedoklim? Viss ir ļoti skaidri un sakarīgi - ir patiesi kristieši, kuri tic Dievam un ir nepatiesi, kuri atsēž svētdienās baznīcā, bet, kad ar viņu parunā, tad atklāja, ka viņš nemaz netic, bet tikai skaitās draudzes loceklis.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:29:14
Ingars
Runa ir par "praktizējošiem" kristiešiem, kuri vadās pēc kristīgās mācības, kuriem ir regulāras attiecības ar Dievu.
un tādu ir tik maz, ka viņi lielās masās praktiski nav pamanāmi? ir tikai atsevišķi cilvēki?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:41:17
EzītisMiglā

Nu kas kuram ir daudz un kas kuram ir maz, bet pēc kā tu spried, vai tu esi Dievs, kas zina katru situāciju, kur katrs bijis un kā mainījies? Es teiktu, ka jebkuram praktizējošam kristietim morāles līmenis pieaug - citam straujā, citam lēnāk, bet tas viss ir saistīts ar cīņām un grūtībām, protams, un tas tikai vēl pierāda, cik ļoti mēs cilvēki esam samaitāti, cik grūti pārvarēt grēcīgas tieksmes, to saprot tikai tas, kurš nostājies pret grēku. Un ja tu gribēsi, tad atradīsi nevis atsevišķus cilvēkus, bet ļoti daudz cilvēku, kuriem ir pārsteidzošas liecības, kā Dievs viņus izmainījis. Es pats daudzus zinu un vienmer brīnos, kā cilvēks vispār no kaut kā tāda var mainīties. Piemēri ir neskaitāmi. VIens tāds ir bijušais ielu huligāns Nikijs Krūzs. Izvarošanas, slepkavības, laupīšanas bija viņa ikdiena, cik sapratu, tad ārsti viņu atzina par nepieskaitāmu, bet es pats savām acīm redzēju to cilvēku - pilnīgi neticās, ka viņš ir bijis tāds, bet caur Vilkersona sludināšanu ne viens vien no šiem gangsteriem ir atgriezies. Vari arī palasīt Mārča Jencīša liecību, kurš ne vienreiz vien pabijis cietumā, totāli nonarkojies, bet šodien pavisam cits cilvēks
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 11:47:22
liepa

Dievs sludina preteji tam, ko pats sakas daram? (versot pret neticigajiem sankcijas, tas ir sutot tos uz elli)

Nē Dievs vienkārši dod šiem cilvēkiem to, kam viņi paši tic - Dieva nav. Patiesībā Dievs vēl ir ļoti ļoti žēlīgs pār kristušo cilvēci, jo tas, ka mēs vispār dzīvojam, tas, ka mums ir jumts virs galvas, ir ko ēst, ir gaiss ko elpot un vispār, ka mēs eksistējam - tas ir no Dieva. Ja kāds Dievu nevēlas, tad DIevs to arī dod nobaudīt - kā tas ir būt atšķirtam no Viņa, kad visas labās lietas pazūd un tā kā dabā tukšumi nepaliek, to vietā nāk ļaunās lietas

Un kurs bus tas, kurs noteiks, kuri ir patiesi un kuri nepatiesi? Tu?
Nē to nosaka Dieva vārds, lasi to un domā līdzi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:06:13
Ingars
Es teiktu, ka jebkuram praktizējošam kristietim morāles līmenis pieaug - citam straujā, citam lēnāk, bet tas viss ir saistīts ar cīņām un grūtībām
Bet es saku, ka to neredz, lielā cilvēku skaitā!
Atsevišķi piemēri "es pazīstu Pēteri, tas ir labs cilvēks, kristietis", neder.
Es zinu daudzus atsevišķus cilvēkus, vai esmu lasījis par tādiem, vai kāds man ir stāstījis. Tur ir visādu ticību un pat neticību cilvēki (tie izārstējās ar visādām psihoterapijām u.tml.).
Bet kopumā - tie ir tikai atsevišķi cilvēki.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:08:02
liepa

Tadi ari ir? Vel nevienu neesmu sastapusi.
Tādi ir visi neticīgie - tātad DIevu nevēlas. Vai tu pati ar to pašu neapgalvo, ka Dievs tev nav vajadzīgs?


Atskiribas dzivojot ar Dievu un bez Dieva nav nekadas. Man teiksim jumtu virs galvas uzbuvejusi cilveki, tev arii, bet tu saki, ka tas no Dieva. Bet reali mums abiem ir jumts virs galvas, tatad atskiribas nekadas. tu no manis atskiries ar savam iluzijam, iedomam.

Kurš radīja matēriju? Kurš deva cilvēkam spēju domāt, projektēt, kustēties, kurš iekārtojis tādus fizikas un ķīmijas likumus, ka vispār kaut ko var būvēt, kurš uztur ķīmiskos un biomehāniskos procesus celtniekos? tas viss pastāv vienīgi Dieva dēļ, bez Viņa tā visa nebūtu. Vai nav tā, ka tieši tu dzīvo ilūzijās? Ir rakstīts, ka Dievs liek nolīt lietum pār labiem un pār ļauniem - Viņš dod cilvēkiem iespēju atgriezties, bet būs laiks, kad būs par vēlu, kad katrs saņems savas izvēles sekas. Jā šajā dzīvē materiālā nodrošinājuma ziņā atšķirību nav, jo Dievs gaida, bet, kad laiks beigsies, tad katrs saņems to realitāti, ko pats izvēlējies

Bibele ir tik daudzi pretrunigi izteikumi par so temu, ka katrs var izveleties to, kas vinam patik.

Vari nosaukt kaut vienu?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:12:09
EzītisMiglā

Bet es saku, ka to neredz, lielā cilvēku skaitā!
Atsevišķi piemēri "es pazīstu Pēteri, tas ir labs cilvēks, kristietis", neder.
Es zinu daudzus atsevišķus cilvēkus, vai esmu lasījis par tādiem, vai kāds man ir stāstījis. Tur ir visādu ticību un pat neticību cilvēki (tie izārstējās ar visādām psihoterapijām u.tml.).
Bet kopumā - tie ir tikai atsevišķi cilvēki.


Nu nez, es zinu daudz tādus. Cilvēki reāli izmainās un tie nav vis atsevišķi piemēri, bet gandrīz visi kristieši, ko pazīstu. Jā viņi katrs cīnās ar atsevišķām rakstura problēmām, bet tieši tā - cīnās un uzvar, ja pastāv līdz galam, ir arī tādi, protams, kas nepastāv līdz galam.

Par citu ticību cilvēkiem - virspusēji skatoties nav atšķirības, bet tikai kad atklājas sirds iekšējie motīvi

Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:22:53
liepa

Pilnigi aplams priekstats, vini netic Dieva eksistencei. Neveleties un neticet, tas ir divas PILNIGI dazadas lietas, nejauc.
Es varu teiksim neveleties saldejumu, bet es ta esamibai ticu:-) Ja es neticetu, ka saldejums vispar eksiste, tad jautajums vai es vinu velos vai ne ir bezjedzigs.


Ja netic tam, par ko dzird vai lasa, tad tā ir nevēlēšanās ticēt un tur ir milzīga atšķirība. Nu, kā jau teicu - kam tici, to saņemsi. ja tici, ka Dieva nav, tad to arī saņemsi, ja nevēlies Dievu tad to arī saņemsi - šādā skatījumā nav absolūti nekādas atšķirības

Ir hipotezes saja jautajuma, bet ta isti neviens to nezin, klat nebijam

Ir hipotēzes un tās būtu....? TIk sarežģītas struktūras - kā tās radās?

bija teiksim izteikums, ka tikai caur ticibu un nevis caur darbiem iegusim muzigo dzivosanu. Pec ta, visi kuri tic, ir isti kristiesi, vienalga ko un ka vini dara.

Tāpat, kā nav iespējams kokam stāvēt ugunī un nesadegt, tāpat arī nav iespējams būt ticīgajam un iet pret ticību, to saglabājot. Atkrišana, protams nenotiek uzreiz, bet fakts ir tāds - jo vairāk kristietis iet pret Dieva likumiem, jo tā ticība kļūst vājāka, līdz vienā brīdī tā var pazust pavisam
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 12:54:25
Ctulhu

Super, tad pareizais variants ir ticeet, ka es esmu dievs
Nu tad arī to saņemsi - pats varēsi būt dievs, tikai kādā eksistencē, nu nejau šajā pasaulē, kurā tu neesi Dievs
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 13:12:15
liepa

Kristīgā ticība nāk no Svētā Gara liecības - kad VIņš liecina un pārliecina cilvēku. Paklausīt vai nepaklausīt Svētajam garam ir katra paša izvēle, bet VIņš noteikti runā uz tevi caur mani, caur citiem kristiešiem, caur bībeli, ja esi to lasījusi, viņš ir tas, kurš tevī rosina vēlmi prasīt un uzdot jautājumus

ja to es ari gribetu zinat, ka radas tik sarezgita struktura "Dievs"?

Nekas nevar rasties pats no sevis - ir jābūt vienam Visaugstākajam, Pirmcēlonim, kas ir mūžīgs, nemainīgs, neradīts, ārpus laika un telpas - Tas ir Dievs. Viņu neviens nav radījis, jo VIņš eksistē āprus visa un pāri visam, neatkarīgi ne no kā.

iet pret ticību

Ko nozime sis divainais vardu sakopojums?


To arī tas nozīmē - rīkoties pretēji tam, kam tu tici
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 1151