atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Mīlestības motivācija
vilks
Iesūtīts: 2010.02.22 10:32:44
Kas jūs motivē mīlēt tos cilvēkus, kurus mīlat?

Vai un kādā veidā iespējams mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:33:25
Būtu interesanti noskaidrot atšķirības, vai kristiešiem mīlestībai ir cita motivācija kā nekristiešiem.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:38:03
liepa
nu paskaidro, ko tu ar to domā.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:44:56
Vilks, es domāju ka atšķirsies pacietības mērs, kas izriet no ticības mēra. Kristietis gaidīs ilgāk. Bet tikai spēcīgi kristieši izturēs līdz galam. Protams, ne jau šādam tādam "galam", bet sagaidīs Dieva atrisinājumu problēmai.
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:50:07
Domāju, takā Dievišķais ir katrā cilvēkā, tad nez vai būs atšķirība. Cilvēkam pašam par sevi vienmēr gribas būt atšķirīgam un īpašam, un tad katrs savā frontē cenšas īstenot šo savu īpašumu. Un mēs esam īpaši. Nenoliedzami.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:13:26
Vai un kādā veidā iespējams mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem?
Mīlēt ir iespējams. Ja pret savējiem ir mīlestība ar prieku, tad pret ļaundariem tā ir mīlestība ar nožēlu. Nožēla par to, ka cilvēks tā kļūdās un praktiski dara pats sev pāri. Jo būt ļaunam un destruktīvam dod pašam mazāk patikas, nekā būt labam.
Mīlestība ir pozitīvas emocijas, laba vēlēšana visiem. Praksē tā ir reāli darbi, lai labi būtu pēc iespējas vairāk cilvēkiem. Lai ciešanu būtu mazāk, bet laimes un prieka - vairāk.
Protams, mīlestība nenozīmē izdabāšanu.

armilo
es domāju ka atšķirsies pacietības mērs
Pacietības mērs? Labāk nevis mērīt, bet rēķināt. Ja ir cerība, ka tas cilvēks labosies, tad var arī šo to paciest. Taču, ja nav, tad ir jārīkojas jau pirmajā reizē.
Dona Margosha
# Labojis Dona Margosha: 2010.02.22 11:19:07
EzītisMiglā
Ja ir cerība, ka tas cilvēks labosies, tad var arī šo to paciest. Taču, ja nav, tad ir jārīkojas jau pirmajā reizē.
Nee, pasakaas pat ir rakstiits - dod cilveekam 3 reizes! Ja ar tresho reizi nekas nemaina,s tad zini, ka shis cilveeks nelabosies nekad.

***
Par to, ka kristieshi speej izturet ilgaak, laikam ir gan taisniiba un taisniiba ir arii tam, ka jaagaida Dieva laiks iztureeeshanai liidz galam.
***
Nedomaaju,ka tie , kuri bojaa dziivi sev un citiem butu kaa iipashi jaamil. Ja nu vieniigi norobezhojoties no taadiem.
Gan jau, ka Dievs kadiem saviem beerniem dod iipashu talantu taadus miilet un gudriibu taadiem paliidzet. Bet tad taqa patieshama ir iipasha daavana.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:22:21
Ezīti, tur jau ir tā mūsu atšķirība, ka cerības izvērtējumu Tu izdari pats, bet kristietis to uztic Dievam. Tu šo cilvēku pacietīsi 1 gadu, un patrieksi. Dieva plāns iespējams bija panest šo sitāciju 1 gadu un vienu dienu. Un viss būtu beidzies pavisam citādi - ar lielu svētību visiem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:27:48
armilo
Bet ja plāns bija 1 gads un 3 dienas, bet kristietis padzina to cilvēku pēc 1 gada un 1 dienas? Vai arī mūžīgi jāpacieš tādu cilvēku? Tajā laikā, kamēr ar viņu bezcerīgi auklējas, varēja izdarīt daudz laba citiem cilvēkiem.
Nav tas tik vienkārši, nevar vienmēr pateikt, cik ilgi jāgaida, un vai ilgāka gaidīšana ir vienmēr tas labākais? Kristiešiem tāpat nav zināms, kas jādara, tāpat jāskatās pēc iekšējās balss + racionālā prāta.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:31:20
Dona Margosha
Nedomaaju,ka tie , kuri bojaa dziivi sev un citiem butu kaa iipashi jaamil.
Es varētu viņus mīlēt, izsūtot uz vientuļas salas, kur ir sapulcināti tādi paši kā viņi, plus vēl klāt brīvprātīgo pāraudzinātāju pulciņš. Tieši pāraudzinātāju - psihologu, nevis cietumsargu.
Galu galā, mēs taču varam mīlēt arī garīgi slimos, kas bīstami sabiedrībai un kas netiek izlaisti no ar spilveniem izoderētām istabām.
Noziedznieki "parastir" pēc būtības neko neatšķirās, tā pati novirze psihē vien ir.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:32:17
Miilu, jo mani miileeja, miil!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:35:36
Jošs Mulders
Bet ja tevi nemīlēs, tad tu arī nemīlēsi? Tb, pirmais nekad nevarēsi kādu iemīlēt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:36:38
liepa
Sutit kadu uz paraudzinasanu es par milesanu nesauktu.
Tas ir labākais, ko tā cilvēka labā var izdarīt. Vislielākā laba vēlēšana gan viņam pašam, gan citiem.
Ko citu tu piedāvā? Kā būtu jādara, lai izrādītu mīlestību?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:46:34
EM, ja es nekad nebuutu miileets, es nezinaatu ko noziimee miilestiiba - respektiivi nevareetu miileet...

Miilestiibu "iemaacaas" tikai tad, kad tevi pashu miil

Es nerunaaju par pretmiilu, ka miilu tos, kuri mani miil. Bet gan es varu kaadu miileet, taapeec ka pats esmu miileets... es zinu kas ir miilestiiba, taapeec to varu dot citam!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:47:33
liepa, a es pat zinu praktiski, ka vilx mani miil... jo ir mani nesavtiigi ar pankuukaam barojis... lai arii, shkjiet, es vilkxam fiziski pat neiru nekad pieskaaries...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:52:46
A tas tev kriterijs milestibai? Es jau kadu ar pankukam cienaju, neuzskatu to par manas milestibas izpausmi...

Nepareizi! Pankuukas ir nevis miilestiibas ceelonis, bet sekas!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:59:22
liepa... kaa jau teicu... pankuukas ir nevis ceelonis, bet sekas
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:03:13
Jošs Mulders
EM, ja es nekad nebuutu miileets, es nezinaatu ko noziimee miilestiiba
Kā tu to zini?
Vai uz citām jūtām / emocijām ir tāpat? Piem, tu nezinātu, kas ir priecāties, bēdāties, dusmoties, ja tev to neiemācītu?
Un ja noliktu vairākus maugļus kopā, viņi nekad viens otru neiemīlētu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:03:15
Bet ja es tevi cienaju ar pankukam, kam tas bus sekas?

Nezinu! Es tevi nepaziistu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:04:37
Kā tu to zini?
Prakse raada... ka cilveeki, kas nekad nav miileti, pashi arii neprot miileet... vinji var gan produceet miilestiibas surogaatu vai imitaaciju! Bet kaameer tu nesanjem, tu nevari dot!

Vai uz citām jūtām / emocijām ir tāpat? Piem, tu nezinātu, kas ir priecāties, bēdāties, dusmoties, ja tev to neiemācītu?
Un ja noliktu vairākus maugļus kopā, viņi nekad viens otru neiemīlētu?

Nee... es arii miilestiibu neuzskatu vienkaarshi par juutaam vai emocijaam! Miilestiiba ir kas vairaak! Un juutas un emocijas... ir tikai dalja!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:05:05
liepa
Laundara milesana manuprat ir iespejama tikai viena skumja gadijuma, ja esi si laundara mate vai tevs.
Vai arī māsa, sieva, meita?
Bet ja jūti visus cilvēkus kā brāļus, tad, acīmredzot, var mīlēt visus.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 41 , pavisam kopa bijuši: 36225