atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Skaistums un kristietība: par un pret!
*Duksis
Iesūtīts: 2009.12.13 16:22:40
Šodien netīšām uzskrēju virsū kādai atziņai, kas lika aizdomāties: "Skaistums ir vislielākais kārdinātājs." (P. Koelju). Nu i vot,- gribētos parunāt par skaistuma iekšējo pretrunīgumu. No vienas puses, kas gan ir mīlestība, ja ne skaistuma alkas? "Mīlestība ir vēlēšanās baudīt skaistumu. Skaistums ir kā mirdzums, kas pievelk cilvēka dvēseli." (Fičīno, 15. gs., itāļu filozofs, Florences neoplatoniķu skolas pārstāvis). No otras,- kā jau augstāk tika atzīmēts: ne vienmēr labs ir tas, kas ir skaists. ... . Protams, kristietis bez bībeles padusē ir tas pats, kas govs uz ledus, tomēr varbūt kādam šeit ir kas puslīdz jēdzīgs sakāms par īsti kristīgu skaistuma izpratni? Tātad,- skaistums un kristietība: par un pret!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.14 14:49:42
Ctulhu
Principaa jaa. Un to esteetiku attieciigi arii.
Diez vai tā būs.
"Man patīk, jo tas ir derīgs"
"Man patīk, jo tas ir skaists".
Nebūs vienmēr viens un tas pats.
Skaistums, tās ir formas, krāsu salikumi, tā tikai acs priecēšanai. Vai dzeja, auss priecēšanai.
Piem, tev ir galda lampa, nokrāsota armijas zaļā krāsā, un tā pati lampa, kuru nokrāsojis dizaineris. Otrā būs skaistāka, kaut arī funkcija nemainās, un pat lampa tā pati. Vismaz, lielākā daļa cilvēku atzīs, ka tā otrā ir skaistāka.


EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.14 14:51:24
Ctulhu
absorbcijas un refrakcijas efekti, sisteemas centraalaas zvaigznes optiskajam starojumam ejot cauri planetas atmosferai sliipaa lenkjii attieciibaa pret planetas virsmu - ljoti skaisti izskataas.
Skaisti izskatās arī galaktikas, u.c. attēli.
Taču skaistumam nav būtiski, vai tai bildē ir reāli fizikāli efekti / objekti, vai arī mākslinieka fantāzija - vienkārši krāsu salikumi bez kādas nozīmes.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:01:11
Ctulhu
Visas taa izdizaineetaas cackas nestaav blakus...
Es teicu par vienu un to pašu modeli. Viena armijas zaļa, otra dizaina krāsās.

OK, spilgtas kraasas izsauks elementaaru redzes centru kairinaajumu un tas var izpausties kaa `skaistuma` sajuuta, nu tuir veel ja buus daudzas dazaadas spilgtas kraasas - kairinaajums buus intensiivaaks, skaistuma vairaak.
Kautkā vēl neviens skaistuma formulu nav atklājis. Tipa, "sarkans pleķis 20,45 koord, no tā 35 grādos dzeltens pleķis, utt...".

veel ir taads specifisks uz homo sapiens orianteets skaistuma paveids - uz sexualitaati baazeets.
Jā, bet kas vēl interesanti - ir "skaistums pēc vienošanās". tas ir, cilvēku iemāca, ka "šitas ir skaisti". Reāli piemēri - mazas kājiņas, resnas kājas, melni krāsoti zobi, divi izsisti priekšzobi, krāsotas lūpas.
Dona Leone
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:02:21
Ctulhu
nu cackainu apakshvelju paargajienos laikam nevelk. Bet intiimai noskanjai zilaa vakaraa eertos apstakljos - tas tak skaisti!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:05:37
EzītisMiglā
un kur vēl visas tās izstieptās lūpas, pagarinātie kakli u.tt. baisais skaistums! un nekādas funkcionalitātes.
bet Ctulhum šķiet tomēr taisnība - viss, ko mēs uztveram kā skaistu patiesībā ir ļoti praktiski skaidrojams.
Dona Leone
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:10:31
S.R.(katole)
nu nepiekritiishu gan. Valjinki un vatenis nav diez ko skaisti, bet bargaa ziema ir pat ljoti praktiski.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:13:30
S.R.(katole)
Ctulhum šķiet tomēr taisnība - viss, ko mēs uztveram kā skaistu patiesībā ir ļoti praktiski skaidrojams.
Iespējams, kaut kādā mērā tā arī ir.
Taču, ja ņemam to pašu lampu, nokrāsojam zaļu, vai nokrāsojam "skaisti", tad prakse būs viena un tā pati, atšķirsies tikai krāsojums. Tomēr otrais būs skaistāk.
Turklāt, mēs nemaz nevaram pateikt, kā lampa jākrāso, lai tā būtu "visskaistākā". Savācam lielu baru cilvēku, lai tie balso par daž``adām lampām, cik tās skaistas? Baidos, ka "zaļā armijas" paliks pēdējā vietā ar 1 Ctulhu balsi.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:27:00
Dona Leone
es to domāju vairāk ar šo - piem. mums patīk skaisti, veselīgi dzīvnieki, cilvēki - tas nozīmē, ka šis lops vai cilvēks ir praktiski lietderīgāks, ilgāk dzīvos, vairāk strādās u.tt. spīdīgi mati, nagi, laba āda liecina par labu veselību.
EzītisMiglā
estētiskais baudījums arī ir virzīts uz mērķi, kurš ir tikpat prozaisks - cilvēks bauda labu mūziku, gleznu - viņš gūst labas emocijas. prieku. arī tas veicina labāku veselību, dzīvelīgumu.
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.12.14 15:31:03
Trilobīte
skaidrs.
bet man būs tai kastē jālien iekšā un vāks ciet? man tas nepatīk. skatīt par zemūdeni.
Dona Leone
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:36:21
S.R.(katole)
tur tak abi gali valjaa.....
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.14 15:42:24
Dona Leone
jāā? a kā tad seju nosauļo?
Ctulhu
ir starpība - līst mazā kastē , kuru pats nevari atvērt un lielā, no kuras vari iziet ārā katrā laikā!
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.12.14 15:43:40
Trilobīte
ui, par solāriju tak citā tēmā.
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.12.14 15:52:54
Ctulhu
lai smaržotu pēc šašlika gaļai būtu jābūt marinētai. visdrīzāk smarža nebūt nebūtu apetelīga.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:36:12
Rudens rozes balss` To spēj tikai ģēniji mākslā - mūzikā, dzejā, gleznā, foto, smaržā. ..
``
Ctulhu
Izskataas, ka Balss nav redzeejusi iistu skaistumu.

Izskatās, ka Ctulhu rūpīgi nelasa to, kas rakstīts.
Es rakstīju: IZSTĀSTĪT skaistumu nevar....
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:41:14
Rudens rozes balss
kāpēc nevar - var teikt - tas bija neizstāstāmi skaisti!
vai arī - viņa bija neaprakstāmi daiļa! viss skaidrs.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:41:47
Ctulhu
Izlasi vēlreiz manu oriģinālo tekstu un tad oponē...
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:42:33
S.R.(katole)
Un vai tas otrs to izjutīs? Tāpat kā tu? Taču nē!
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.12.14 16:48:21
Rudens rozes balss
varbūt izjutīs, varbūt ne. viss atkarīgs no tā , cik objektīvi mēs spējam redzēt,runāt, dzirdēt.

man jautājums par grīdas eļļu - ielikšu sarunās.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:49:17
Ctulhu
To, no kura pagrābi citāta daļu.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:50:21
S.R.(katole)
Es te tik uz brītiņu - labāk atsūti man meilu (tepat caur forumu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 32784