atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības baznīcā
saaakaaa
Iesūtīts: 2009.04.20 12:37:32
Ar draugu esam nolēmuši laulāties...baznīcā,cik sevi atceros,vienmēr pārliecība bijusi,ka laulāšos baznīcā.Nevis kādas pompozitātes dēļ,bet tamdēļ,ka ticam,kam augstākam,un ka jā vārds teikts Dieva priekšā ir svarīgs.Bet saskārāmies ar pavisam ko dīvainu,kas var liegt būt salaulātiem baznīcā.Apzvanīju divas vēlamās baznīcas un man sausi pa telefonu izstāstīja,ka laulību ceremonija maksā 120 latu,pat nejautājot piederību draudzei...Tad mans jautājums,vai Dieva svētībai ir cena,jeb ziedojumi,cik varu atļauties,ja ņem vērā,ka esmu tikko palikusi bez darba...???
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.18 20:24:42
Artis
jā jā un tad vēl brīnās kāpēc ērģeles nespēlē
Minimālists
# Iesūtīts: 2009.05.19 07:18:13
Nojaušu, ka topiks sens, tomēr "labāk vēlāk kā nekad".

Baldones draudzē var laulāties bez maksas, precīzāk, cik ziedosi būs OK (nu, protams, arī visas valsts nodevas). Neko neziedosi - arī nav slikti. Vienīgie izdevumi ir dekorācijas, kuras vai nu paši saskaņoti uzstāda vai arī var draudzes cilvēki palīdzēt. Protams, ja gribēsiet ziedus par 1kLVL, tad tik arī tas maksās :DD
sica zavajas [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:16:43
Olita
ko tu nesaproti? lioelākoties visas baznīcas prasa valsts nodevu (tas jāmaksā arī zagsā) + pārējais ir vipendroms
sica zavajas [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:23:31
Olita
pa velti tas nozīmē, ka tikai valsts nodeva bez citiem izdevuimiem, bet bez valsts nodevas nu nekādi, jo valsts savu grib...
sica zavajas [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:29:39
Olita
šķirties ir grēks
ekonomists [95.68.35.252]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:38:02
Kas te par skopulīgu sociālistu pulciņu nolasījies? Būtu savos svētkos savai baznīcai jaunu jumtu uzsaukuši! Kleitu vienai dienai var nopirkt, limuzīnu īrēt var atļauties, profesionālu fotogrāfu uzsaukt, bet baznīcai nepietiek. Taču grib, lai baznīca ir tīra, silta, gaiša utt. Nu ja nav naudiņas, nevajag kāzas ar briesmīgu izrādīšanos taisīt, vai arī ziedojat savai baznīcai kādu kilogramu elektrības, steru malkas, kubikmetrus gāzes, vai ar visiem kāzu viesiem uzrīkojat vienu skaistu dievnama sakopšanas talku. Būs vairāk jēgas nekā bluķi zāģēt.

Tie 120 lati man arī šķistu daudz, bet, kad padomāju, ja tā ir liela baznīca, vai nomaļa lauku baznīca, ko ziemā trīs dienas iepriekš jākurina.
Tikai te laikam maz tādu, kas pa īstam laulāties taisās, bet kam vienkārši patīk burkšķēt.
sica zavajas [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:40:55
Olita
tāpēc, ka šķirties ir GRĒKS
a katoļiem tas ir sakraments

PS - a pirms precēšanās ir jādomā ar ko precēties. tagad katoļi rīko speciālus kursus, kur 3 mēnešus cilvēki viens otru pastiprināti iepazīst un var domāt un pārdomāt
+ jāaizpilda speci`ala anketa baznīcai, kur tu iepazīsties un paraksties, ka esi informēts par to, ka otrai pusei ir dažadas atkarības, slimības, psihiskas problēmas... un ja tu esi to visu pieņēmis, nu tad dz`ivo visu mūžu
sica zavajas [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:48:12
Olita
nuuu vispār daudzi pāri šķiras pēc šiem kursiem, jo saprot, ka viens otru nav pazinuši un nemqz nevēlas tādu sev blakus
+ pēc pieredzes, tie, kas nāk jau pāri ar stā`zu ir šok`a, ka pat pēc 30 laulības gadiem atklāj par otru ko jaunu un nezin`atu
Artis
# Iesūtīts: 2009.05.19 09:57:00
šķiršanās var arī nebūt grēks.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 10:29:20
sica, tur tas prikols... ka Katoljiem 6ais bauslis ir vieniigais, kuru nepiedod! Vieniigais, kur nav iespeejams "viss ir tapis jauns" staavoklis. Un tai pat laikaa... katolji ir tieshi taa konfesija, kur tie, kas par sho maaca, principaa neko nezin nedz par lauliibu nedz par to, ko tas noziimee, dziivot ar preteejo dzimumu visu muuzhu!
Taakaa... hmmm... es diez ko neliktu lielas ceriibas uz to, ka mani dziivei vareetu sagatvot frukts, kursh nekad nav dziivojis
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.19 11:47:26
a_masiks, nu kāmēr nav tādu instruktoru, tikmēr jāizlāpās tā kā ir... Taču RKB gadījumā mums iet runa par iestādi, kur instruktoriem ir aizliegts lidot kosmosā...

Sorre... neuzticētos es instruktoram, kam ir fobija no augstuma!
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.05.19 12:03:05
Mulders
Taakaa... hmmm... es diez ko neliktu lielas ceriibas uz to, ka mani dziivei vareetu sagatvot frukts, kursh nekad nav dziivojis
es atkal neliktu lielas cerības uz to, kas mani pats savā spēkā grib mācīt...
Vai Tu netici, ka RKB Dievs runā caur priesteriem? Man liekas, ka Dievs gan zin labāk par cilvēku, kas man vajadzīgs
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.05.19 15:20:23
Mulders
a kā tu zini kas māca? cik zinu un mums mācīja 2 speciāli sagatavoti laulāti pāri. viens laulībā nodzīvojis ilgāk nekā tu šai pasaulē par dabisko auglības atpazīšanas metodi stāstīja vēl viens cits pāris, kas apmācību izgājuši pie 2 ginekologiem unn saņēmuši sertifikātu, ka var šo kursu lasīt. arī precējušies un ilgāk kā tu.
priesteri tikai to baznīcas pusi, to ka vajag uz baznīcu nākt, krist`;igu dzīvi dzīvot, rakstus lasīt utjpr.
a praktiskas lietas, kā uzvesties strīdos, kā otru izprast, kāda ir baznīcas nostāja pret seksu pirms laulības, kā audzināt bērnus, par zemūdens situācijām ģimenē (ja kādam rodas atkarības, smagas slimības utt) utt lietas māca tie, kas zina, kas ir laulība... baznīcas atzīta laulība
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 15:31:37
PS - un es patiesi iesaku šo kursu iziet arī laulātiem pāriem, jo kā jau minēju, pārsteigums ir pat tantēm un onkuļiem pēc 50... a citi atkal saka - ja būtu to jau jaunībā zinājuši, daudzas kļūdas nebūtu pieļāvuši
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 16:00:53
a_masiks
ai ne tādas kļūdas piemēram, viena sieviete atzina, ka tikai p[ēc 30 laulības gadiem sapratusi, ka vīrs ir pirmajā vietā, bet bērni pēc tam... viņa vispār baigi sadrūma un teica, ka ja būtu to zinājusi, vīru būtu vairāk mīlējusi
vai arī strīdēšanās - it kā elementāra lieta, bet daudzi tikai ar savu pieredzi un sāpīgu saprot, ka nevajag uz laulāto par katru nieku kliegt, vajag parunāties un izrādās, ka kliegšanai nav iemesla.
ai daudzas it kā elementāras lietas, kas ikdienā stājas ceļā, bet kuras.... nu jā tikai ar praksi cilvēki saprot
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 16:08:38
Ctulhu
vai nu es saprotu, ka Ctulhu ir rāms kā ķīniezeris pie tējas, bet cilvēkiem mēsdz būt emocijas un dažas sievietes mēdz uz vīriem alko reibumā sakliegt nu ko p[adarīsi... cilvēki dažādi un viņiem jāstāsta viss. citādi būs kā dažās sektās, kad jaunieši nāk un prasa - a kāpēc kā nodarboties ar seksu. un pēc laika - a kāpēc viņa palika stāvoklī (reāls starp citu gadījums)
bet protams visi nevar būt Ctulhu, kas nepieļauj kļūdas
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 16:15:36
a_masiks
man ar radās šis jautājums.,... bet./... tā ir sekta, tur jaunieši 2vatā pat nevar uzturēties vienā istabā pirms kāzām lasa tikai Bībeli un slavē Dievu
vecāki neko neesot teikuši, jo tas samaitāšot. pēc šī gadījuma tā sekta esot gribējusi ieviest tādus pašus kursus kā katoļiem, bet.....neviens no laulātajiem pāriem tos kursus nevēlas vadīt, jo nev`;elas runāt par tādām lietāLD
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 16:16:17
Ctulhu
aaaa vo redz tas neirot pareizi.,.. vajag sākumā mēģināt saprast cilvēkus.... bet ja vīrs nelabojas, tad ārā pa durvēm un panckas pakaļ
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.19 16:18:17
Ctulhu
nuuuuuuu te bij jādomā pirms laulībām tāpēc jo anketā, kas jāizpilda ir jautājums vai esat informēts par to, ka otra puse lieto alkoholu vai citas apreibinošas vielas. ja cilvēks apzinās to un vienalga laulājas, tad gan jāciešs un jāvelk tas alkonomocītais sev līdzi
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.05.19 16:20:53
a_masiks

nu par skolu es ar nesapratu. nu 9 klasē it kā visu laiku anatomija bija... tev vidņeje., tavi bērni tuvāki tam vecumam par mani. man bija arī veselības mācība, kur mums diezgan sīki visu pastāstīja un parādīja arī filmas par AIDS un abortiem

nu jaunieši, kas nāk no tādām ģimenēm nemaz neiedomājas, ka dzīvot var cit`;adāk
bet tā jau viņiem forši - slavēšana tusiņi, bet viss normas robežās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 32641