atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību par mīlestību
raivis
Iesūtīts: 2009.02.09 08:27:01
Mīļie brāļi un māsas, man personīgi mīlestība liekas ļoti svarīga, kā tas arī teikts Pāv. 1. kor. 13:13. Bet jautājums ir tāds proti man nav izdevies atrast diezko daudz komentārus un skaidrojumus par mīlestību. Teologi daudz runā par ticību vai piemēram Dieva atribūtiem vai kādām citām lietām ko varbūt tā nemaz līdz galam nevar izskaidrot, bet mīlestību....
Varbūt Jūs varētu padalīties kādās lietās, piemēram noformulēt kas ir mīlestība.
AutorsZiņas teksts
Ave Sandra
# Iesūtīts: 2009.02.09 10:35:15
mīlestība ir tā, kas iepriecina nevis rada krunkas pierē.
piedāvāju paskatīties uz to bērna acīm.
Pavaicā savam bērnam: Kas ir mīlestība? Ko tu mīli, kāpēc? Ko nozīmē mīlēt? Ar ko var salīdzināt mīlestību? Iespējams, ka atbilde tevi izbrīnīs.

Ko mazie bērni domā par mīlestību?



- Ja gribi patikt meitenei, tev viņai jāsaka, ka viņa ir skaista pat tad, ja viņa tāda nav. (Roberts - 7 g)



- Cilvēks pats nevar izdomāt, ko apprecēs, kad izaug liels, jo to izdomā Dievs. Un kad jūs esat apprecējušies, tikai tad tu atklāj, kur esi iegrābusies. (Krista - 8 g, )



- Kad esi izaudzis un gribi precēties, tev ir jāatrod meitene, kurai patīk tas pats, kas tev. Piemēram, ja tev patīk sports, vajag, lai arī viņai patiktu. (Alans - 10 g, )



- Kad puisis un meitene ir iemīlējušies, viņi iet uz kino, lai varētu sēdēt blakus. (Stefans - 8 g)



- Iemīlējušies kafejnīcā visu laiku blenž viens uz otru, kamēr atdziest ēdiens. Normāli cilvēki vairāk domā par ēšanu. (Breds - 8 g)



- Ja tu nobučo kādu meiteni, tev ar viņu obligāti jāprecas. (Haralds - 8 g )



-Ja tev nav daudz piķa, tu nevari bučot meiteni, jo viņām vienmēr jādāvina visādas dāvanas, konfektes un gredzeni. (Juris - 10 g)



- Mīlestība pati tevi atradīs. Pat, ja tu mēģināsi no tās noslēpties. Vismaz man tā vienmēr ir: kopš 5 gadu vecuma es slēpjos no meitenēm, bet viņas mani vienalga vienmēr atrod. (Dāvis - 8 g)



- Es domāju, ka mīlestība ir muļķīga padarīšana! Bet varbūt es tomēr kādreiz pamēģināšu, kad izaugšu. (Filips - 9 g)



- Mīlestība esot pasaulē svarīgākā lieta, bet, manuprāt, basketbolam arī nav ne vainas. (Georgs - 8 g)



- Lai iemīlētos, tev jātiek sašautam ar kaut kādu tur bultu, taču pārējais vairs neesot sāpīgi. (Miks - 8 g)



- Ja iemīlēšanās iet tikpat ilgi, cik es mācījos lasīt, tad es to negribu darīt! (Gita - 7 g,)



Džonijs
# Iesūtīts: 2009.02.09 10:43:58
Ave Sandra Kristas domugājiens ir foršs kā pieredzējušai sievietei...ka tik nav noklausījusies mātes domugraudus
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.02.09 11:13:27
Paturpināšu Ave Sandra iesākto, jo bērnu domas ir kā pērles mūsdienu samaitātajā pasaulē.

Kas ir mīlestība?
"Kad mana vecmāmiņa saslima ar artrītu, viņa vairs nevarēja noliekties un krāsot kājām nagus. Un mans vectētiņš to patstāvīgi darīja viņas vietā. Pat tad, kad viņam pašam rokās izveidojās artrīts. Tā ir mīlestība." (Rebeka, 6 gadi)

"Mīlestība - tas ir tad, kad jūs ejat kaut kur paēst un tu atdod lielāko daļu savu cepto kartupeļu, neprasot pretī neko." (Kristija, 6 gadi)

"Mīlestība ir tas, kas liek tev smaidīt, kad tu esi noguris." (Terija, 4 gadi)

"Mīlestība ir tad, kad mamma gatavo tētim kafiju un pirms atdod to viņam, pagaršo vai tā ir garšīga." (Denijs, 7 gadi)

"Mīlestība - tas ir tad, kad tu pasaki puikam, ka tev patīk viņa krekls un viņš to valkā katru dienu." (Noels, 7 gadi)

"Ja tu nemīli, tu nekādā gadījumā nedrīksti teikt "es mīlu tevi". Bet, ja mīli, tas tev ir jāatkārto visu laiku. Cilvēki aizmirst." (Džesika, 8 gadi)

"Kad nomira mana kaimiņa sieva, es iegāju kaimiņa pagalmā, ierausos raudošajam večukam klēpī un vienkārši sēdēju... un palīdzēju raudāt." (Džons, 4 gadi)
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.09 11:27:38
Mum skursos mācīja, ka mīlestība ir tad, kad gribas, lai oytram ir labi.
Mīlrest`iba irot neko neprasoša, neko neierobežojoša, neko neuzstājoša utt uttjpr.
a ja gribas, lai ir tikai pašam labi, jo es taču mīlu un ir labi, tad tas ir egoisms
no malas [78.84.233.99]
# Iesūtīts: 2009.02.09 21:02:21
Ja abpusēji mīlēsiet, garām nepalaidīsiet. Ja tas ir tikai no vienas puses ciešanas neizbēgamas. Rakstu par to, ja cilvēks patiešām mīl.
vilks
# Iesūtīts: 2009.02.10 22:44:19
Man šķiet, ka arī vienpusēja mīlestība ir svētīga. Tiesa, ja tā ir agapes, nevis eros mīlestība.
no malas [78.84.233.99]
# Iesūtīts: 2009.02.11 07:26:40
Jā, vilks, jā.
Kaut arī vienpusēja eros mīlestība, ja ne pati, tad mācība ko iegūst ir svētīga.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.11 08:44:42
vilks
Vienpusēja jā, bet ja runājam par vīru un sievu, tad eros mīlestība (ja vien tā ir savā vietā) ir ļoti svētīga un slavējama Dieva dāvana
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.12 13:56:46
raivis
Tad par kādu mīlestības veidu Tu gribētu, lai mēs izsakāmies?
Šīs parādības definīciju cilvēce vēl nav spējusi dot - tikai aprakstīt.
Vai tiešām tu mūs tik augstu vērtē, ka domā - mēs to spētu?
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.12 20:42:50
tad jau var teikt mīlu vieta "esi mūžīgs"
Eriko
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:32:04
Vai ari lai Tā turpinas mūžīgi, lai nebeidzas.
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.25 20:44:44
Eriko
Dieva mīlestība uz mums, cilvēkiem, patiesi arī ir mūžīga!
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.28 21:47:29
Skaidro amurologs Mišels Meņāns
Kas ir mīlestības pamats?
Lai pāra attiecības būtu veiksmīgas, partneru starpā jābūt komunikācijai. Komunikācija ir sekmīga, ja darbojas trīs priekšnoteikumi. Pirmkārt, humors: mīlestības pamatu pamats! Viss jāuztver ar humoru – nekas nav tik traki, kā izskatās! Otrkārt, pazemība. Treškārt, godīgums. Trīs īpašības, kas jāattīsta.
Mīlestības lielākais ienaidnieks – iedomāta visvarenība un pārākums.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.03.03 21:57:32
Kas ir milestiba? Garigaja izpratnee. Tas nav tikk daudz emocionals stavoklis, bet gan riciba. Jezus teica-miliet cits citu, ka es jus esmu milejis. Lai saprastu kas ir gariga milestiba, mums jasaprot ta milestiba, kadu Jezus mums ir paradijis. Tas ir garigas milestibas paraugs(etalons)
danar
# Iesūtīts: 2009.03.04 12:24:56
Kaut kur bija uzraksts"Mīlestību nesaprot,bet piedzīvo"
Ja grib noformulēt kas ir mīlestība,tad 1.Kor.13:4-13,tieši arī pasaka,kas ir mīlestība.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.03.06 19:23:41
tieshi ta, bet shadu milestibu mes nevaram izspiest no sevis bez Dieva
Amelly
# Iesūtīts: 2009.03.18 12:49:00
raivis
Atbilde uz šo jautājumu prasa pieredzi mūža garumā un laikam jau tā īsti tiks atbildēta tikai mūžībā Man vislabākais skaidrojums šķiet, ka mīlestības augstākā aprakstītā forma ir AGAPE, kas simbolizē Dieva beznosacījumu mīlestību. Protams, arī visas pārējās formas, tādas kā STORGE, PHILIA un EROS ir svarīgas, tomēr mums būtu jātiecas uz pilnību, agape.

Es nedomāju, ka mīlestība ir emocionāls stāvoklis, bet drīzāk gribas akts un sūrs darbs. Emocijām bieži vien piedēvējam lielāku nozīmi, nekā vajadzētu. Cik zinu, tad romantiskā jūsmošana kultūrā sākās ar Renesansi un Petrarkas darbiem. Pirms tam nevienam nenāca ne prātā mīlestību uzskatīt par iemīlēšanos un jūsmas pilnu pieķeršanos pretējā dzimuma pārstāvjiem.

Bet īsumā - viss ir pateikts 1. Kor. 13.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 3062