atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību un vēlreiz par Jaunavu Mariju...
-Jona-
Iesūtīts: 2008.10.22 14:19:30
Atļāvos atvērt jaunu tēmu, lai gan apskatījos, ka par to jau ļoti daudz runāts, bet man ir attaisnojums - te pārmaiņus pēc būs tikai par Marijas argumenti. Luterāņa argumenti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.23 12:45:10
Pestīšanu var pazaudēt vienas dienas laikā

Var!

Bet labāk nevajag!

Es savējo netaisos nevienam atdot, bet to turu par ļoti dārgu Dieva dāvanu!
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.23 12:50:54
Tad tik turi... (tai pašā plauktā, kur tev Openheimīša formulas/Hirosimas skaistākās skatu kartiņas ?)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.23 12:52:21
-Jona-

Kas jautrākais, tu to man nevari atņemt
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.23 12:53:50
Atomsprādzienos daudz kas pārogļojas, vai zin, tā pavisam nemanot ...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.23 13:39:40
-Jona- tikai ne Dieva Vārdi un apsolījumi!
Balss
# Labojis Balss: 2008.10.23 17:05:11
-Jona-
Viņš iesaka mums mūsu sīkajiem klupieniem vispār ij uzmanību nepievērst, Viņš to pat (iedomājies?) lūdz !
Šis skan ĻOTI dīvaini...
Esmu sapratusi tā, ka mums ir jāatgriežas un jālūdz piedošana par saviem apzinātajiem (un pat neapzinātajiem) grēkiem - lieli tie vai mazi...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.23 17:38:33
Viņš iesaka mums mūsu sīkajiem klupieniem vispār ij uzmanību nepievērst, Viņš to pat (iedomājies?) lūdz !

Un kas nosaka klupienu "izmēru"? Kurš bauslis ir tāds... maziņš un atmetams... un neievērojams. Kura baušļa pārkāpums tad mūs nenolād uz elli?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.23 18:37:44
Balss , Mulders
Viņš iesaka mums mūsu sīkajiem klupieniem vispār ij uzmanību nepievērst, Viņš to pat (iedomājies?) lūdz !
Vot, šitam es ar palēnām sāku piekrist.
Pirmo reizi ar tādu atziņu sastapos Sv.Terēzes no Bērna Jēzus grāmatā, bet toreiz īsti nesapratu. Vispār šī ir vairākkārt dzirdēta atziņa - saistās ar mērķtiecību garīgajā izaugsmē.
Nozīmē apmēram, ka no klupieniem mēs, kustoties uz priekšu, nevarēsim izvairīties, bet ja sāksim pārāk uz tiem ieciklēties, tad vispār nekur netiksim.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.23 19:01:57
Papucs, jā... tikai risinājums nav klupienu un grēka ignorēšana!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.23 20:23:46
Mulder, jā... tikai tas viss attiecas uz cilvēkiem, kuri ir izvēlējušies vispār sākt apzinātu pārmaiņu ceļu sevī (saistībā ar labajiem darbiem u.c.).
Šada veida un rakstura garīgie padomi neattiecas uz tiem, kuri samierinājušies ar atziņu, ka sevis pārmainīšana nav obligāts pestīšanas priekšnoteikums
incognito
# Iesūtīts: 2008.10.23 20:38:33
Papucs
Nomocīšanās ar nemitīgiem pašpārmetumiem ir mazohisma veids, kas garīgai attīstībai liekas ir kaitīgs. Bet atteikšanās no apzinātu pārmaiņu ceļa, iestāstot sev, ka tas nemaz nav iespējams un vajadzīgs, man liekas kristietības profanācija, kas ir radījusi sekulāro sabiedrību.
Nopriecājos [213.175.80.116]
# Iesūtīts: 2008.10.23 20:48:27
Feina diskusija, paldies, Jona! Par gaišumu un vieglumu (kas nav ne nenopietnība, ne virspusējība). Tā silti palika!

P.S. Jau laiciņu te neieskatos, tak viens mīļš draugs-mācītājs ieteica šo palasīt, man patikšot!
Un patika! Paldies arī viņam par ieteikumu!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.23 21:03:02
incognito
Nu, es jau par to pašu!
Bet tieši tāda no malas izskatās Muldera pārliecība, vai arī es kaut ko neredzu.
Mulderam ir taisnība tik tālu, ka nepieciešamais un pietiekamais priekšnosacījums kristietim ir ticība Kristus apsolījumam. Viņš kļūdās apgalvodams, ka viss, kas pāri par šo, ir kaitīgs un melīgs. Tāpēc jau uz Mulderu principā neattiecas Jonas citāts, kas domāts cilvēkiem, kuri izvēlējušies mērķtiecīgu sevis pārveidošanas ceļu.
Mani nedaudz uzjautrināja Muldera un Balss reakcija. Kāda jēga kādam apspriest kritizēt kosmonautu instrukcijas, ja cilvēks uzskata, ka kosmosā doties ir nepareizi?
Viņš iesaka mums mūsu sīkajiem klupieniem vispār ij uzmanību nepievērst, Viņš to pat (iedomājies?) lūdz ! - šīs instrukcijas pareizību nevar sākt pārbaudīt vai kritizēt, sēžot uz vietas.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.10.24 12:09:47
par sīkajiem klupieniem
Tie ir tie negribētie, kas gadās katram, pat vistālāk tikušajam kristietim. Nu piem., tas pats tev nebūs nokaut un pat uz savu brāli dusmot ... vai tad tiešām šajā t.s. "pantā" kā līdzvērtīgi būtu ieskaitāmi:
- aukstasinīgs nelietis, kurš tevi grib zemē iemīt (domās vai darbos, vienalga, fiziski morāli vai ekonomiski - arī vienalga!),
un - teiksim, krietna, bet uz mirkli sadusmota mājasmāte, kad kāds uz viņas jaunā puķainā galdauta kafijas tasīti apgāzis?!
tad sekojošā pārspīlētā nožēla no viņas puses patiesi panāks pretēju efektu, jo, kā Jēzus saka - tādējādi mēs vnk zaudējam laiku ... Bet Viņš grib mūs redzēt priecīgus un laimīgus, un nepavisam ne nonstopā sev pelnus uz galvas kaisošus, jo - Mans maziņais, Mana Mīlestība uz tevi tālu pārsniedz visas tavas vājības...

-Jona-
# Labojis -Jona-: 2008.10.24 12:12:46
Nopriecājos
Arī mani priecē atsaucīgi un vnk godprātīgi kristieši ( es zināju, es zināju , ka tādi ir un ne mazums! :D)

nupat atcerējos vienu bezgala feinu vienas sajūsminātas lasītājas atsauksmi (pēc "Manējo, Manu izredzēto laimei.JĒZUS" izlasīšanas) - doma sekojoša: jā, es gan visu laiku zināju, ka Jēzus mani (tāpat kā jau visus) mīl , bet nu tāāa, kā kad Viņš būtu manī pilnīgi iemīlējies ...!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.24 14:08:09
Šada veida un rakstura garīgie padomi neattiecas uz tiem, kuri samierinājušies ar atziņu, ka sevis pārmainīšana nav obligāts pestīšanas priekšnoteikums

Šāda sevis mainīšana principā nav iespējama ja tev pašam rociņas ir līkas! Ticēt, ka tu sevi vari mainīt var tikai tad, ja tu uzskati, ka tevī ir kaut kas labs, kas nav grēka skarts, uz ko tu vari paļauties šajās izmaiņās!
Personīgi es neko sevī savā dabīgajā miesā labu neatrodu. Kā tikai Kristu! Šķiet es ar Pāvilu esam vienā laivā... abi mēs sevī neko labu nesaskatām... labo gribēt mums ir dots, bet labo darīt nē... Tāpat Kristus saka, ka bez viņa nenieka tu nespēj - tai skaitā arī mainīties uz labo!

Protams... ikvienam darbu teologam ir jāpasludina Pāvils un Kristus par meļiem, kad viņi šādi runā! Jo vai tad tiešām Dievs ir teicis "Nav neviena taisna, it neviena, kas meklē Dievu"
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.24 14:10:07
Viņš kļūdās apgalvodams, ka viss, kas pāri par šo, ir kaitīgs un melīgs.

Nē viņš nekad to nav teicis!

Viss ko viņš saka, ka Viss kas Pāri Par Šo bez ŠĀ Nav iespējams principā!

Ka viss, kas "Pāri Pār Šo" ir tieši atkarīgs no "ŠĀ" Bez "ŠĀ" tu tālāk netiec!

Tu nevari dzemdēt ābolus, ja neesi ābeles zars! Vienkārši kā zirga deķis!

šīs instrukcijas pareizību nevar sākt pārbaudīt vai kritizēt, sēžot uz vietas.

Interesantākais, ka ikviens, kas iebilst pret manām u.c. Luterāņu iebildēm uzskata, ka mēs sēžam uz vietas, neko no pasaules neesam redzējuši un ja esam redzējuši, tad neesam salīdzinājuši ar šīm lietām!

Man tieši liekās pretēji, ka šie Darbu teologi vienkārši nav tur ārā uz ielas nemaz bijuši. Šķiet, ka viņiem dzīvē nekad nav nācies sastpties ar īstu grēku... un kur nu vēl šo grēku pašiem sevī...

Liekas tiešām ārkārtīgi dīvaini, ka cilvēks var mierīgi pasludināt, ka regulāras bet maziņas galvassāpes var ignorēt... Ignorēt... strādāt... nopūlēties sevi barot ar opiju... pārliecināt, ka viss ir kārtībā... bet nekad neaiziet pie ārsta un pārbaudīties... vai tās "mazās sāpes" nav lielas nelaimes priekšvēstnesis!

Vai tiešām tu iedams garām Gūverta Dambim un redzot mazu tērcīti tā konstrukcijā to ignroēsi?

Rodas iespaids, ka jūs sēžat uz vietas...

Protams, ir otra grupa... kas dara dara dara... daudz darbus, daudz taisnus darbus, daudz "labos darbus" un kad šiem Akujenna Svētajiem pajautā - a vai tu jau esi Paradīzē... tad ģīmis izstiepjas un tā pārliecība kaut kā izkūst...

Tad ko līdz tavi darbi, ja tas tev ne par kripatiņu nerada ticību, ka tie tev dod Paradīzi! Mūžīgais Jautājums - CIK daudz jādara, lai garantētu sev paradīzi? Un vai tiešām nevar vairāk? Jo ja tu dari mazāk, kā var, tad nedari pietiekoši!

Un atbilde dienas beigās vienalga paliek - Lai Dievs Pats izlemj!

A mēs jau pašā sākumā sakām - Ka ne jau no tavu darbu daudzuma tas ir atkarģis... Jo Tiešām Dievs Izlems!

Problēma ir tāda... ka Dievs jau ir izlēmis, kas svarīgāk, šo savu lēmumu ir SKAĻI un SKAIDRI pasludinājis pa visu pasauli jautājums, vai tu tam tici?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.24 15:27:18
Mulders
Daudz pateici, bet ne par tēmu.
1. CIK daudz jādara, lai garantētu sev paradīzi?
Šāds jautājums ir vienreiz noskaidrots, atbildēts un vairs nemaz nepastāv
Kāpēc Tu simtiem reižu pie tā apstājies?

2. Šāda sevis mainīšana principā nav iespējama ja tev pašam rociņas ir līkas!
Nu, bet protams! Arī noskaidrots jautājums.
Ne jau es pats, bet Dievs mani maina!
Tikai man apzināti jāizvēlas šis ceļš! Es, protams, varu samierināties, kā ir, un tad jau nekādas vardarbīgas pārmaiņas manī Dievs neveiks.
Lai kas notiktu, jābūt nepārtrauktai SADARBĪBAI, ko arī sauc par sevis mainīšanu, vai kā nu kuram labpatīk.

3. Pasaki beidzot skaidri un gaiši, kāpēc Tu visu laiku runā tā it kā 2.punkts kaut kādā veidā atceltu, mazinātu vai būtu pretrunā ar 1.punktu?????????
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.24 15:42:29
Personīgi es neko sevī savā dabīgajā miesā labu neatrodu. Kā tikai Kristu! Šķiet es ar Pāvilu esam vienā laivā... abi mēs sevī neko labu nesaskatām... labo gribēt mums ir dots, bet labo darīt nē... Tāpat Kristus saka, ka bez viņa nenieka tu nespēj - tai skaitā arī mainīties uz labo!
ikvienam darbu teologam ir jāpasludina Pāvils un Kristus par meļiem, kad viņi šādi runā!

Bļāviens, nu un kur tad te ir pretruna??? Kurā vietā Kristus vai Pāvils teicis, ka Kristus nevar Tevi izmainīt???
Tas, ka Paradīzē visiem apsolīts bezdarbnieku pabalsts, neizslēdz iespēju palūgt Kristum, lai viņš jau šeit uz zemes sāktu mācīt Tevi kādā arodā (runājot par garīgo dzīvi).
Kad Tu beidzot sapratīsi, ka sen vairs neiet runa par Pestīšanu , bet gan par procesu, kas seko aiz Pestīšanas, un sākas jau šeit uz zemes?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.10.24 16:08:37
Pestīšana ir OFF/ON kategorijas jautājums.
Nav puspestīto, drusciņ vairāk pestīto u.t.t.
Un pats Pāvils jau arī pēc Damaskas ceļa notikuma nedevās atlikušo mūža daļu pavadīt SPA kūrortā. Ko viņš darīja, var izlasīt JD. Tie jau arī bija tie viņa labie darbi , kas nemaz nebija viņa , bet Kristus labie darbi Pāvilā.
Tev problēmas ar terminoloģiju, vai kā?

P.S. Tas pats terminoloģijas jautājums par Ap. d. 9:36 , kur Tabitas labie darbi , protams, bija Kristus labie darbi viņā, nevis viņas pašas labie darbi.
Tev alerģija pret jēdzienu labie darbi ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 35670